Gamtinė geografija. Geografijos vadovėlis. XI-XII kl. (serija „Gaublys")

arrow_back Grįžti atgal

Gamtinė geografija. Geografijos vadovėlis. XI-XII kl. (serija „Gaublys")
Šalna Rytas, Sapožnikovas Georgijus, Motiejuitė Giedrė, Šiumeta Mantas, Šalna Robertas

Pirmasis serijos „Gaublys“ vadovėlis – „Gamtinė geografija“, o antrasis – „Visuomeninė geografija“(antrąjį vadovėlį ketinama išleisti 2011 metais).
„Gamtinė geografija“ yra geografijos baigiamosios mokymosi pakopos vadovėlis. Jis tarsi įrėmina pagrindinėje mokykloje įgytas geografijos žinias ir artina mokinį prie geografijos egzamino.

Vadovėlis parengtas pagal Vidurinio ugdymo geografijos bendrųjų programų projektą. Mokymo turinys taip pat derintas su Geografijos valstybinio egzamino jau patvirtinta programa.
Vadovėlyje didesnė dalis autorinio teksto pateikiama vadinamaisiais aiškinamaisiais, išvadiniais ar apibendrinamaisiais teiginiais. Jie leidžia iš karto atkreipti dėmesį į pagrindinius dalykus. Mokytojams tokia sistema naudinga tuo, kad galima lengviau atlikti turinio atranką pagal mokinių lygį, sutelkti dėmesį į konkrečias turinio vietas.

Vadovėlis vejopą funkciją: būtų kaip pagrindinis informacijos šaltinis ir kartu darbo priemonė. Mokomoji dalis neatskirta nuo praktinės, abu šie elementai susiję funkciniu požiūriu.

Vadovėlyje pateikta tinkamo mokymosi sistema. Jos esmė – 4 žingsniai: 1 – suprasti, 2 – apibendrinti, 3 – įsiminti, 4 – kartoti. Ji reikalinga dėl to, kad labai daug mokinių nemoka mokytis, dar didesnė dalis mokosi trumpam laikotarpiui, t.y. galimybė atgaminti įsimenamą informaciją smunka kiekvieną dieną.

Autoriai vadovėlyje daug dėmesio kreipia į teksto ir iliustracinės medžiagos ryšį. Aiškinamasis tekstas dažnai bejėgis, nes lieka vaizdiniu nepagrįsta abstrakcija. Todėl šiame vadovėlyje nemažai sudėtingų programinių dalykų iliustruojami, o tai prisideda prie geresnio suvokimo.
Be iliustracijų, vadovėlyje nemaža dėmesio skiriama sąvokoms ir mokinių geografijos žodynui turtinti.
Kiekvienas iš skyrių pradedamas bendraisiais į programos turinį orientuotais tikslais. Jie padės mokytojams apibrėžti mokymosi turinį, priminti jau žinomus dalykus.
Paskutiniuose skyriaus puslapiuose esančiose užduotyse dėmesys sutelktas į sąvokas, jų reikšmes ir skirtumus. Čia išryškinama tai, ką mokiniai turėtų žinoti, suprasti, vertinti arba apibūdinti. Atskirą grupę sudaro praktiniai įgūdžiai ir informacijos šaltinių skaitymas. Klausimų ir užduočių dalis apima kiekvieną skyriaus temą.
Taip pat numatomas išleisti užduočių sąsiuvinis, kuriame bus pateikta įtvirtinančių sąvokinę medžiagą, skatinančių kūrybingumą, ugdančių bendruosius ir geografinius gebėjimus užduočių.
Bus parengta USB atmintinė mokytojams. Joje bus visos vadovėlyje esančios temos *.pdf formatu, metinis darbo planas, patikros testai ir jų atsakymai, visos vadovėlyje naudojamos iliustracinės medžiagos rinkinys ir papildomos užduotys.

Daugiau informacijos apie šį vadovėlį
Atsiliepimai

Netinkami, pažeidžiantys įstatymus skaitytojų atsiliepimai bus šalinami. Už atsiliepimus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę asmenys.

Duomenys

Ugdymo sritis
Visuomeninis ugdymas
Dalykas
Geografija
Klasė
11 klasė
Kalba
Lietuvių
Tinkamumas specialiųjų poreikių mokiniams
Nepritaikytas
Puslapių skaičius
208
Pirmojo leidimo metai
2010
Leidimas
Naujas (pirmasis)
ISBN
978-609-8002-90-4
Būsena
Galiojantis
Skaitmeninis
ne
Leidėjas
UAB „Didakta“
Leidėjo adresas
Architektų g. 184-3, Lt-04206 Vilnius
Leidėjo telefonas
8 5 213 7701
Leidėjo svetainė
www.didakta.lt, www.mokymopriemones.lt
Leidėjo el. paštas
info@didakta.lt; remigijus@didakta.lt
Leidėjo pasirinkto vertintojo recenzija
Gamtine geografija 11-12kl. - pasirinktas.pdf
Paskirto vertintojo recenzija
Gamtine geografija 11-12kl. - paskirtas.pdf