BIOS 7. Biologijos vadovėlis 2 d. VII kl. (lenkų k.)

arrow_back Grįžti atgal

BIOS 7. Biologijos vadovėlis 2 d. VII kl. (lenkų k.)
Baleišis Edvardas, Zdanevičienė Vilija

Graikiško žodžio bios reikšmė – gyvybė. Šiuo skambiu pavadinimu leidykla „Briedis“ pradeda leisti biologijos vadovėlių seriją 7–10 klasėms. BIOS 7 – pirmasis šios serijos vadovėlis. Jo autoriai: Edvardas Beleišis ir Vilija Zdanevičienė. Vadovėlis parengtas atsižvelgiant į naujosios gamtamokslio ugdymo programos projektą.

Vadovėlis prasideda įvadiniu skyriumi, kuriame mokiniai supažindinami su biologijos dalyku ir gyvybiniais procesais. Antrajame skyriuje apžvelgiama organizmų įvairovė. Toliau vadovėlis konstruojamas tradiciškai – nagrinėjamos organizmų gyvybinės funkcijos kaip pavyzdį imant žmogų. Augalų funkcijos apžvelgiamos atskirame skyriuje.

Vadovėlio tekstas paprastas, lengvai skaitomas, neperkrautas sąvokų. Nemaža dalis informacijos koncentruojama iliustracijose. Tekste yra nuorodos į iliustracijas. Kiekvienoje temoje pateikiama nemažai užduočių, kurios suformuluotos remiantis B. Bloomo‘o taksonomija. Nemažai užduočių tampriai susietos su iliustracine medžiaga. Vadovėlyje patalpinti kelių projektinių darbų scenarijai.

Be pagrindinio teksto vadovėlyje yra ir papildomų rubrikų: „Laboratorija“, „Metodas“, „Žvilgsnis iš arčiau“, „Santrauka“, „Pasitikrink!“. Rubrikoje „Laboratorija“ pateikiami praktiniai darbai. Dauguma darbų paprasti, juos lengva atlikti biologijos kabinete arba namuose. Rubrika „Metodas“ skirta bendrosioms ir dalykinėms kompetencijoms lavinti. Joje mokiniui priimtina forma pateikiamos kai kurios metodikos, pavyzdžiui, kaip pasigaminti mikroskopinį preparatą arba ištirti maisto produkto etiketę. Rubrikoje „Žvilgsnis iš arčiau“ pateikiama įdomioji, mokinio akiratį plečianti, tačiau neprivaloma informacija. Rubrikos „Santrauka“ ir „Pasitikrink!“ skirtos išeitos medžiagos apibendrinimui ir savikontrolei.

Nepriklausoma ekspertė, konsultantė

Daiva Puodžiukienė

Daugiau informacijos apie šį vadovėlį
Atsiliepimai

Netinkami, pažeidžiantys įstatymus skaitytojų atsiliepimai bus šalinami. Už atsiliepimus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę asmenys.

Duomenys

Ugdymo sritis
Matematinis, gamtamokslinis ir technologinis ugdymas
Dalykas
Biologija
Klasė
7 klasė
Kalba
Lenkų
Tinkamumas specialiųjų poreikių mokiniams
Nepritaikytas
Puslapių skaičius
124
Pirmojo leidimo metai
2011
Leidimas
Naujas (pirmasis)
ISBN
978-9955-26-334-0
Būsena
Galiojantis
Skaitmeninis
ne
Leidėjas
K. Mickevičiaus leidykla „Briedis“
Leidėjo adresas
Parodų g. 4, LT-04133 Vilnius
Leidėjo telefonas
8 5 270 6479,
Leidėjo svetainė
www.briedis.lt
Leidėjo el. paštas
info@briedis.lt
MOBIS failas
VAD0000002694.2709