palette Kultūrinės-meninės krypties edukacinės programos
Filmavimo mobiliaisiais telefonais dirbtuvės
Tikslas – supažindinti mokinius su kino kūrimo pagrindais, paskatinti juos kurti patiems ir praktiškai išbandyti įgytas žinias. Edukacinio užsiėmimo metu mokiniai susipažįsta su „kino kalbos gramatika", t. y. visais etapais – nuo filmo idėjos iki jos įgyvendinimo, su režisieriaus, aktoriaus kino operatoriaus, garso ir montažo režisieriaus, asistento pareigomis ir atsakomybe. Šiose filmavimo dirbtuvėse siekiama panaikinti literatūros kūrinių bei judančiųjų vaizdų tekstų priešpriešą, ugdyti mokinių mąstymą vaizdais, skatinti domėjimąsi literatūra. Tikslui pasiekti naudojama kasdienė komunikacijos ir informacijos bei įvaizdžio kūrimo priemonė – mobilusis telefonas. Mokiniai drauge su dirbtuvių vedėju aptaria pasirinktą eilėraštį (jo keliamas asociacijas, nuotaiką, jausmus, idėjas), išskiria jo „raktažodžius", kuriuos susieja su konkrečiais jausmais bei būsenomis, o pastaruosius paverčia judančiais vaizdais – filmuoja. Galutinis rezultatas – trumpas videokūrinys, kurį galima pavadinti judančių vaizdų poezija.
style Technologijų ir kūrybinių industrijų krypties edukacinės programos
Geležinkelių pasaulis
Tikslas – supažindinti mokinius su geležinkelių srities specifika ir įdomybėmis. Edukacinio užsiėmimo metu mokiniai susipažins su kelininkų, iešmininkų, ryšininkų ir aptarnavimo srities profesijų istorija ir šiuolaikinėmis technologijomis, geležinkelininkų įranga ir darbo priemonėmis, sužinos, kaip valdomi transporto srautai. Naudojant geležinkelių maketą mokiniai supras traukinių eismo principus, susipažins su geležinkelių signalais ir jiems pritaikyta animacine medžiaga, pagrindiniais lokomotyvo valdymo principais, valdymo įrenginių darbu, saugos sistemos veikla. Praktinės dalies metu mokiniai išbandys traukinio stimuliatorių, kuriame imituojamas mašinisto darbas ekstremaliomis sąlygomis – jie pajus tai, ką jaučia mašinistas, važiuodamas traukiniu sningant ir lyjant, išbandys traukinio stabdžius.

nature_people Gamtinės ir ekologinės krypties edukacinės programos
Varliagyviai ir ropliai
Programos metu bus atskleista daug įdomių faktų apie varliagyvius ir roplius: kaip ir kur gyvena, kaip veisiasi, kuo minta, kur žiemoja, kiek rūšių gyvena Lietuvoje, kokios grėsmės kyla šių rūšių išlikimui. Mokiniai pasitikrins, ar skiria varlę nuo rupūžės, gyvatę nuo nenuodingo ir visiškai nepavojingo žalčio? Ši programa išsklaidys legendas apie roplių ir varliagyvių nuodingumą, pavojingumą ir agresyvumą. Pamokoje bus pateikta įdomios teorinės medžiagos, o praktinė pažintis su varliagyviais ir ropliais vyks keliaujant po Trakų Vokės dvaro parką. Mokiniai įgis žinių apie įdomią, įvairią, svarbią, tačiau nykstančią gyvūnų grupę, sužinos, kaip juos saugoti.