Tinklalapio logotipas

„Diemedžio“ ugdymo centro iniciatyvos

Šiais mokslo metais visi „Diemedžio“ ugdymo centro mokiniai dalyvavo projekte „Sveikatiada“. Dalyvaudami šiame projekte mokiniai įgijo žinių ir lavino sveikatos, mitybos ir fizinio aktyvumo įgūdžius. Spalio 14 d. „Diemedžio“ ugdymo centro sporto salėje vyko pirmoji projekto veikla – Olimpinės žaidynės. Mokinių komandos išbandė jėgas įvairiose estafetėse – parodė, kokie jie greiti ir vikrūs, kaip moka dirbti komandoje. Netrūko nei azarto, nei geros nuotaikos. Mokiniai pasirodė puikiai, buvo geros nuotaikos, džiaugėsi smagiai praleidę laisvalaikį, galimybe susidraugauti, pajuto sporto teikiamą naudą.

2016 m. gruodžio 14 dieną aštuonių mokinių komanda vyko į Rusnės specialiąją mokyklą, kurioje kartu su Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro ugdytiniais dalyvavo draugiškame sporto projekte. Mokiniai turėjo galimybę pabendrauti su kitų mokyklų mokiniais, išbandyti jėgas stalo teniso, smiginio, biliardo ir šaškių rungtyse. Bendroje komandų įskaitoje mūsų mokiniai užėmė antrąją vietą.

2017 m. spalio 18 dieną mūsų centro bendruomenė jau antrąjį kartą dalyvavo organizacijos „Gelbėkit vaikus“ Solidarumo bėgime. Iniciatyva vyko mūsų centro stadione, dalyvavo 90 proc. centro mokinių. Buvo sutarta, kad vienas stadiono ratas lygus vienam solidarumo kilometrui. Bėgimo dieną visiems bėgikams buvo išdalyti organizacijos „Gelbėkit vaikus“ lipdukai, kuriuos mokiniai užsiklijavo ant savo marškinėlių. Dalyviai bėgo tiek, kiek galėjo, o bėgiko kortelėse įsirašė, kiek solidarumo kilometrų nubėgo. Visiems bėgimo dalyviams buvo įteikti Solidarumo diplomai.

Jau ne pirmą rudenį „Diemedžio“ ugdymo centre vyko projektas „Gyvenk ir maitinkis sveikai“. Jį parengė ir įgyvendino centro auklėtojos R. Eidukienė ir E. Paulauskienė, į jo veiklą įsitraukė ne tik mokiniai, bet ir centro darbuotojai. Projekto metu vaikai mankštinosi, sportavo, skanavo įvairių daržovių ir vaisių, grybavo – buvo mokomi gyventi sveikai. Sveikatinimo ir sporto savaitę projekto dalyviai pradėjo grybaudami. Mokiniai su auklėtojomis mokėsi pažinti valgomus grybus, rungtyniavo, kas daugiau jų surinks, grožėjosi rudenine gamta. Bendrabučio virtuvėlėje mokiniai mokėsi paruošti grybus, išbandė ne vieną jų patiekalų receptą. Sporto aikštyne susirinkę mokiniai bėgo tam tikrą distanciją, vyresni mokiniai mokė jaunesnius mankštintis, žaisti futbolą, diskutavo sveikos gyvensenos tema. Krepšinio dieną mokiniai mokėsi krepšinio žaidimo gudrybių – mėtė baudas į krepšį, mokėsi varyti kamuolį, stengėsi perprasti krepšinio taisykles. Viso projekto metu buvo diskutuojama sveikos gyvensenos tema, mokiniai išsakė savo nuomonę. Paaiškėjo, kad daugelis mokinių supranta sveikos gyvensenos svarbą žmogaus organizmui, kokios yra žalingų įpročių pasekmės. Projekte dalyvavo visi centro mokiniai.

attachment Prisegtas failas
Diemedzio_ugdymo_centras

edit Savivaldybė: Šilutės r. sav.
add Sritis: Fizinis aktyvumas
person_pin Mokykla: „Diemedžio“ ugdymo centras
place Adresas: Šylių g. 7, Vilkėno I k., Švėkšnos seniūnija, Šilutės r.
person_pin Vykdytojas: Remigijus Kasparavičius, kūno kultūros mokytojas
phone Telefonas: +370 616 03369
mail El. paštas: r.kasparavicius@gmail.com

Mokyklos tinklalapis

Akmenės r. Akmenės gimnazijos iniciatyvos

Kasmet dalyvaujame Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro akcijoje „Apibėk mokyklą“, organizacijos „Gelbėkit vaikus“ Solidarumo bėgime. Kasmet gimnazijoje rengiamos sporto šventės, sveikuolių konkursas „Sveikuoliukai“, viktorina „Būk sveikas ir stiprus“, vykdomi projektai pasirinkta sveikatos ir aktyvaus judėjimo tema, estafetės „Tėvai ir vaikai“, vedamos netradicinės kūno kultūros pamokos, einame į žygius, kuriuose dalyvauja ir mokinių tėvai.

Fizinio aktyvumo veiklas vykdome mūsų gimnazijoje, jos teritorijoje, Akmenės rajono apylinkėse. Bėgimo akcijose dalyvauja 1–4 klasių mokiniai ir mokytojos, leidžiamės į žygius po rajono apylinkes ir kasmet nužygiuojame vis daugiau kilometrų. Vykdome metinius projektus „Citrininiai pašnekesiai“, „Vanduo – mūsų gyvybės šaltinis“, „Sveikas maistas – gaminu pats“, „Mintys turi sparnus...“ ir kt., kuriuose ir tėvai pristato savo idėjas, parengtas veiklas su vaikais. Tėvai ir vaikai dalyvauja estafetėse, sporto varžybose. Mokykloje vedėme netradicines kūno kultūros pamokas su profesionaliu treneriu.

Džiaugiamės, kad savo pavyzdžiu paveikėme mokinius – jie kasdien kol būna mokykloje gurkšnoja vandenį, jo išgeria tikrai daug. Mokiniai į mokyklą atsineša namuose ruoštą maistą savo dėžutėse, valgo daug sveikiau, renkasi užkandžiams vaisius. Su malonumu žygiuojame ir skaičiuojame žingsnius, taip pat siekiame gerinti savo rezultatus. Kūno kultūros pamokose noriai dalyvauja visi, net turintys sunkių sveikatos problemų, bet tai jie daro savo noru ir užsidegimu. Jau ketverius metai puikiai sekasi įtraukti tėvus į klasės metinius projektus, kuriuose dalyvauja bent po vieną šeimos narį. Į mokyklą kviečiame svečių, profesionalų, kurie motyvuoja, suteikia žinių apie sportą, sveiką mitybą.

Projektus pristatome konferencijose, o mokinių pasiekimai, veiklos žymimi mokinių dienoraščiuose, klasės metraščiuose. Informacija skelbiama gimnazijos interneto svetainėje.

 

attachment Prisegtas failas
Akmenės gimnazija

edit Savivaldybė: Akmenės r. sav.
add Sritis: Fizinis aktyvumas
person_pin Mokykla: Akmenės r. Akmenės gimnazija
place Adresas: Laižuvos g. 7, Akmenė LT 85357
person_pin Vykdytojas: Gitana Gricienė, pradinių klasių mokytoja
phone Telefonas: +370 600 26811
mail El. paštas: gitana.griciene@gmail.com

Mokyklos tinklalapis

Akmenės r. Dabikinės Vladimiro Zubovo mokyklos iniciatyvos

Iniciatyvos, susijusios su fiziniu aktyvumu, sveikos gyvensenos ugdymu ir saugios aplinkos kūrimu:

 1. Šeimų sporto šventė.
 2. Lavinamųjų klasių projektas „Sportas linksmai“.
 3. Integracinis projektas „Draugystė“. Sporto šventė „Sportuojantys vaikai – šaunūs draugai“ (projektas vykdomas su Akmenės lopšeliu‑darželiu „Gintarėlis“).
 4. Sporto šventė „Gyvenk sveikai“.
 5. Solidarumo bėgimas.
 6. Šiaurietiško ėjimo užsiėmimai.
 7. Asmens higienos renginys „Būsi švarus – būsi sveikas“.
 8. Pamoka‑paskaita „Sveika gyvensena – ligų prevencija“.
 9. Pamoka‑paskaita „Sveika mityba – raktas į sveiką gyvenseną“.
 10. Akcija „Apibėk mokyklą“.
 11. Futbolo būrelis „Sportuoju – stiprėju“.

1. Šeimų sporto šventę mokyklos taryba organizavo jau antrą kartą. Joje dalyvavo visa mokyklos bendruomenė, taip pat tėvai (globėjai). Buvo parengtos įvairios sporto rungtys, kuriose rungėsi komandos. Kiekvieną komandą sudarė mokiniai, mokytojas ir vienas iš tėvų. Šventėje dalyvavo apie 90 dalyvių: 12 komandų po 6–7 narius, 6 užduočių koordinatoriai. Šiais metais šventėje svečiavosi baikeriai, kurie po šventės vaikus pavėžino motociklais.

2. Projektas „Sportas linksmai“ truko 7 dienas. Šio projekto metu buvo suorganizuotas susitikimas su Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnais ir jų tarnybiniu šunimi. Užsiėmimas vyko mokyklos aikštyne. Taip pat mokiniai buvo išvykę į Naujosios Akmenės sporto rūmus, kur sportines užduotis organizavo sporto rūmų treneris. Projektas baigėsi sporto švente, skirta lavinamųjų ir socialinių įgūdžių klasių mokiniams. Ši šventė mokykloje vyksta jau apie 10 metų. Visos klasės būna apdovanotos padėkos raštais ir prizais. Išrenkama sportiškiausia klasė, kuriai atitenka pereinamoji taurė.

3. Integracinis projektas vykdomas su Akmenės lopšelio‑darželio vaikais. Šis projektas skirtas lavinamųjų klasių mokiniams. Buvo parengtos rungtys, kuriose rungėsi darželio grupės vaikai ir mokyklos mokiniai.

4. Sporto šventė „Gyvenk sveikai“ skirta specialiųjų klasių mokiniams. Joje dalyvavo mokiniai, mokytojai, tėvai (globėjai).

5. Jau dvejus metus iš eilės mokyklos bendruomenė dalyvavo Solidarumo bėgime. Jį organizavo kūno kultūros mokytoja.

6. Šiaurietiško ėjimo užsiėmimus, renginį „Būsi švarus – būsi sveikas“, pamokas‑paskaitas „Sveika gyvensena – ligų prevencija“, „Sveika mityba – raktas į sveiką gyvenseną“ organizuoja mokyklos bendrosios praktikos slaugytoja. Su šiaurietiško ėjimo pradmenimis mokiniai susipažino jau prieš dvejus metus Akmenės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure. Praėjusiais mokslo metais mokiniai savo žinias ir gebėjimus galėjo parodyti miestelio pušyne surengtame šiaurietiško ėjimo su instruktore užsiėmime. Per pamokas‑paskaitas mokiniai dalyvavo viktorinose, pildė klausimynus, atliko praktines užduotis ir taip įgijo žinių apie asmens higieną, ligas, sveiką mitybą. Šiuose renginiuose dalyvavo 25–30 mokinių.

7. Akcijoje „Apibėk mokyklą“ mokykla dalyvavo pirmą kartą. Pradinių klasių mokiniai noriai prisijungė prie akcijos. Tikėtina, kad kitais metais šioje akcijoje dalyvaus daugiau mokyklos bendruomenės narių, nes baigiantis akcijai prie jos prisijungė ir kai kurie aukštesniųjų klasių mokiniai ir mokytojai.

8. Mūsų mokykla yra Lietuvos specialiosios olimpiados komiteto narė. Mokyklos futbolo komanda dalyvauja futbolo varžybose Šiauliuose, Kėdainiuose ir užima įvairias prizines vietas. Komandą sudaro 8–10 mokinių.

9. Šiais mokslo metais įrengtas naujas mažasis futbolo aikštynas. Mokiniai gali saugiai, tvarkingai sportuoti per kūno kultūros pamokas, tobulinti futbolo techniką per neformaliojo švietimo užsiėmimus. Aikštyne galima rengti įvairias sporto varžybas, šventes, organizuoti vaikų laisvalaikį.

attachment Prisegtas failas
Akmenės_Zubovo mokykla

edit Savivaldybė: Akmenės r. sav.
add Sritis: Fizinis aktyvumas
person_pin Mokykla: Akmenės r. Dabikinės Vladimiro Zubovo mokykla
place Adresas: Mokyklos g. 3, Dabikinės kaimas, Akmenės r.
person_pin Vykdytojas: Jūratė Triaušienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui
phone Telefonas: +370 686 11439
mail El. paštas: triausienejur@gmail.com

Mokyklos tinklalapis

Alytaus Dainavos progimnazijos iniciatyvos

Iniciatyvos, susijusios su fiziniu aktyvumu, sveikos gyvensenos ugdymu ir saugios aplinkos kūrimu:

 • Rudens ir pavasario krosai Alytaus miesto laikraščio „Alytaus naujienos“ taurei laimėti.
 • Kovo 11‑osios bėgimas (A. Sakalausko kapo lankymas).
 • Tradicinis Judrumo savaitės visuotinis mylios bėgimas Jaunimo parke.
 • Tradicinė mokyklos bendruomenės sveikatos ir sporto šventė.
 • Mokyklos pavasario sporto šventė.
 • Stalo futbolo ir stalo teniso žaidimai pertraukų metu, judriosios pertraukos.
 • Tradicinis kalėdinis šaškių turnyras.
 • Žiemos pramogos „Mokytojų vežimas rogutėmis“.
 • Alytaus miesto darželinukų ir pradinukų ėjimas ir mankšta „Už kiekvieną vaiką“.
 • 2–3 klasių mokinių sporto šventė „Aš ir mano šeima“.
 • 1–4 klasių mokinių plaukimo užsiėmimai.
 • Lietuvos pradinių ir vidurinių mokyklų 1–4 klasių mokinių futbolo turnyras „Pradinukų lyga“.
 • Futbolo žaidynės „Golas“.
 • Tarptautinis šokio festivalis „Šokiai visiems 2015“.
 • Lietuvos kantri ir linijinių šokių asociacijos varžybos „Linedance širdis Vilnius“.
 • Konkursas „Sveikuolių sveikuoliai“.
 • Sveikatinimo pertraukų savaitė.

Neformaliojo vaikų švietimo programos:

 • 1–2 klasių jaunųjų futbolininkų sporto būrelis „Golas“;
 • 1–4 klasių mokinių sporto būrelis „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“;
 • 5–6 klasių būrelis „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“;
 • 1–8 klasių mokinių jaunųjų šachmatininkų būrelis;
 • 5–10 klasių jaunimo organizacija „Skautai“;
 • 5–10 klasių mergaičių sportiniai žaidimai;
 • 7–10 klasių berniukų krepšinio būrelis;
 • 1–4 klasių ir 5–6 klasių mokinių linijinių šokių būrelis;
 • 1–8 klasių mokinių teniso būrelis, kurį veda laisvieji mokytojai;
 • 5–10 klasių mokinių futbolo būrelis;
 • 1–4 klasių mokinių futbolo būrelis „Spartukai“;
 • 5–8 klasių mokinių neoklasikinio šokio studija.
 • Kroso varžybose Alytaus miesto laikraščio „Alytaus naujienos“ taurei laimėti mūsų mokiniai užėmė antrąją vietą.
 • Lietuvos pradinių ir vidurinių mokyklų 1–4 klasių mokinių futbolo turnyre „Pradinukų lyga“ mokiniai užėmė ketvirtąją vietą (miesto etapas).
 • Futbolo žaidynėse „Golas“ mokiniai užėmė trečiąją vietą (miesto etapas).
 • Tarptautiniame šokio festivalyje „Šokiai visiems 2015“ mokiniai užėmė trečiąją vietą.
 • Lietuvos kantri ir linijinių šokių asociacijos varžybose „Linedance širdis Vilnius“ mokiniai užėmė trečiąją vietą.
 • Sveikatinimo pertraukų savaitė vyko 2014 m. spalio 6–10 d. Renginiuose dalyvavo keturi šimtai septyniasdešimt 1–10 klasių mokinių, 30 mokytojų, bibliotekos darbuotojos, 50 tėvų. Visa mokyklos bendruomenė buvo informuota apie Sveikatinimo pertraukų savaitės veiklas. Už kiekvienos dienos programą buvo atsakingos mokinių, mokytojų ir tėvų komandos. Dienos temos buvo integruotos į mokomuosius dalykus. Mums buvo labai svarbu, kad visi bendruomenės nariai būtų informuoti apie veiklas ir jose dalyvautų.

Sveikatinimo pertraukų savaitės programa

Pirmadienis – Vandens diena. Visi buvo raginami tą dieną apsirengti mėlynai. Buvo renkama mėlyniausia klasė.

Antradienis – „Vaisiams ir daržovėms – taip“. Ilgųjų pertraukų metu dalyviai valgė obuolius, pasirašė deklaraciją. Tą dieną vyko namuose pagamintų vaisių ir daržovių patiekalų paroda.

Trečiadienis – Judėjimo diena. Mokiniai treniravosi mokyklos stadione su mokyklos futbolo komanda, šoko mokyklos kieme ir aktų salėje, žaidė judriuosius žaidimus sporto salėje.

Ketvirtadienis – Tylos diena. Šios dienos šūkis „Noriu tylos“. Buvo įrengtos tylos zonos, kuriose skambėjo atpalaiduojanti muzika, buvo galima pailsėti ant sėdmaišių. Kitoje zonoje buvo skaitomos pasakos apie tylą.

Penktadienis – diena, skirta asmens higienai. Visiems priminta ir parodyta, kaip taisyklingai plauti rankas. Mokyklos vidiniame kiemelyje daug teigiamų emocijų sukėlė muilo burbulų pūtimo akcija.

Su tradiciniu mokyklos Kovo 11‑osios bėgimu galima susipažinti:

https://www.facebook.com/Alytaus-Dainavos-progimnazija-136725246689977/

 

attachment Prisegtas failas
Alytaus-Dainavos_r

edit Savivaldybė: Alytaus m. sav.
add Sritis: Fizinis aktyvumas
person_pin Mokykla: Alytaus Dainavos progimnazija
place Adresas: Vilties g. 12, Alytus
person_pin Vykdytojas: Jūratė Paulauskaitė, kūno kultūros mokytoja
phone Telefonas: +370 698 83408
mail El. paštas: j.paulauskaite@gmail.com

Mokyklos tinklalapis

Alytaus Piliakalnio progimnazijos iniciatyvos

Progimnazijoje vykdome daug iniciatyvų, susijusių su fiziniu aktyvumu, sveika gyvensena ir saugios aplinkos kūrimu.

 1. Įvairios tarpklasinės sporto varžybos.
 2. Klasės valandėlės.
 3. Netradicinės kūno kultūros pamokos Druskininkų vandens parke, Kauno batutų parke.
 4. Europos judrumo savaitės renginiai.
 5. Netradicinio ugdymo dienos.
 6. Paskaitos, diskusijos.
 7. Projektai.
 8. Prevencinės pamokos.
 9. Parodos

Mokykloje kiekvieną mėnesį organizuojamos sporto varžybos: kvadrato, stalo teniso, krepšinio, futbolo, šaškių, jėgos trikovės, smiginio, Sporto ir saugos diena. Varžybose dalyvauja 5–8 klasių mokiniai. Klasių auklėtojos kartu su visuomenės sveikatos specialistėmis veda klasės valandėles:

 • „Pirmoji pagalba. Dirbtinis kvėpavimas. Širdies masažas. Pagalba užspringus“ (8a klasė);
 • „Gaivinimo pagrindai, pirmoji pagalba“ (7a klasė);
 • „Sveikatos ABC“ (1a klasė);
 • „Aukim žvalūs ir sveiki“ (1a klasė);
 • „Asmens higiena“ (6a klasė);
 • „Sveika gyvensena ir sveika mityba“ (6a klasė).

2016 m. 7a klasės mokiniai buvo išvykę į netradicinę kūno kultūros pamoką Druskininkų vandens parke. Kauno batutų parke netradicinėje kūno kultūros pamokoje dalyvavo per trisdešimt 6a ir 7a klasės mokinių.

Mokyklos mokiniai aktyviai dalyvauja Europos judrumo savaitės renginiuose: „Visuomeninis šokis“, 1000 m bėgime į Alytaus piliakalnį, orientavimosi varžybose, linksmosiose estafetėse.

Mokykloje vykdomos netradicinio ugdymo dienos „Sporto ir saugos diena“, „Pažink gimtąjį miestą“, Turizmo diena.

Taip pat vyksta įvairios paskaitos, pamokos ir diskusijos apie sveiką gyvenseną:

 • „Rūkymas: kas čia tokio ar nieko tokio?“;
 • „Mergaitėms apie mergaites“;
 • „Kas lieka, kai nieko nebelieka“;
 • „(Ne)sėkmingo žmogaus įpročiai“;
 • „Draugiškas rugsėjis“;
 • „Seku seku pasaką“;
 • „Mano geriausias draugas“;
 • jausmų pažinimo pamokėlė „Aš galiu“;
 • „Mano ateities vizija“;
 • „Kai aš būsiu didelis“;
 • „Streso valdymas ir laiko vagys“.

Mokyklos komanda dalyvavo UAB „Pontem“ inicijuotame sveikos mitybos edukaciniame projekte‑konkurse „Mokyklos brolija“. Pradinių klasių mokiniai dalyvavo projekte „Košės diena“, „Saugus internetas“.  Mokykloje organizuojamos parodos sveikos mitybos tema: „Mitybos malūnas“, „Sveikos mitybos piramidė“.

 

attachment Prisegtas failas
Alytaus_Piliakalnio_r1

edit Savivaldybė: Alytaus m. sav.
add Sritis: Fizinis aktyvumas
person_pin Mokykla: Alytaus Piliakalnio progimnazija
place Adresas: Jiezno g. 1, Alytus
person_pin Vykdytojas: Reda Ledžienė, kūno kultūros mokytoja, neformaliojo švietimo būrelio vadovė
phone Telefonas: +370 616 04090
mail El. paštas: reda.ledziene@gmail.com

Mokyklos tinklalapis

Alytaus profesinio rengimo centro iniciatyvos

Iniciatyvos, susijusios su fiziniu aktyvumu, sveikos gyvensenos ugdymu ir saugios aplinkos kūrimu:

 • Organizacijos „Gelbėkit vaikus“ Solidarumo bėgimas.
 • „Alytaus naujienų“ rudens krosas.
 • Specialiųjų poreikių mokinių sporto diena.
 • Centro kalėdinės krepšinio varžybos.
 • Centro stalo teniso, smiginio, šaškių, šachmatų kalėdinės varžybos.
 • Pagarbos bėgimas Sausio 13‑osios aukoms atminti.
 • Centro štangos stūmimo varžybos.
 • Tarptautinės stalo teniso varžybos Lietuvos 100‑mečiui paminėti.
 • Centro tinklinio taurės varžybos Kovo 11‑ajai paminėti.
 • Centro vaikinų ir merginų tolimų metimų konkursas.
 • „Alytaus naujienų“ pavasario krosas.
 • Estafetinis bėgimas „Mirono kelias“ ir žinių konkursas Dauguose.
 • Pirmakursių sporto šventė.
 • Organizuojame ir dalyvaujame dviračių žygyje Alytaus miesto gimtadienio metu.
 • Lietuvos profesinio mokymo įstaigų mokinių žaidynių zoninės (vaikinų ir merginų stalo teniso, krepšinio, tinklinio ir vaikinų futbolo) varžybos.
 • Organizuojame Lietuvos profesinio mokymo įstaigų mokinių sporto žaidynių finalines merginų tinklinio ir krepšinio varžybas.

Organizacijos „Gelbėkit vaikus“ Solidarumo bėgime dalyvavo daugiau kaip 200 mokinių ir 15 mokytojų. Dalyviai nubėgo olimpinę mylią su mintimi, kad kartu mes galime viską. „Alytaus naujienų“ rudens krose dalyvavo 12 mokinių komanda, kuri iškovojo pirmąją vietą. Specialiųjų poreikių mokinių sporto dienos varžybose dalyvavo trijų kursų mokinių komandos, kurios rungėsi virvės traukimo, baudų metimo, judriosios estafetės rungtyse. Renginyje dalyvavo apie 40 mokinių, jis truko pusantros valandos. Centro kalėdinės krepšinio varžybos yra vienas populiariausių renginių. Jose dalyvavo visų klasių komandos, iš viso apie 70 mokinių, tiek pat sirgalių. Renginys truko apie tris valandas, varžybų nugalėtojus ir prizininkus, kaip ir visuose kituose renginiuose, pasveikino ir apdovanojo centro direktorius.

Apie 40 mokinių dalyvavo kalėdinėse stalo teniso, smiginio, šaškių, šachmatų varžybose.

Pagarbos bėgime Sausio 13‑osios aukoms atminti dalyvavo 45 mokiniai ir 5 mokytojai. Tai ne tik sporto, bet ir edukacinis renginys, kurio metu pagerbiami žuvusieji už Lietuvos nepriklausomybę. Po bėgimo mokiniai vaišinosi centro kulinarių iškeptomis bandelėmis ir karšta arbata.

Tarptautinės stalo teniso varžybos, skirtos Lietuvos 100‑mečiui paminėti, nukeltos dėl gripo epidemijos. Renginyje dalyvaus Jelgavos technikumo (Latvija), Gižycko elektros ir informacinių technologijų mokyklos  (Lenkija), Alytaus rajono Daugų V. Mirono, Alytaus šv. Benedikto gimnazijos ir Alytaus profesinio rengimo centro vaikinų, merginų ir darbuotojų komandos.

Centro mokiniai dalyvavo Lietuvos profesinio mokymo įstaigų mokinių sporto žaidynių zoninėse varžybose. Stalo tenisininkės iškovojo pirmąją vietą, vaikinai – antrąją vietą, tinklininkės liko trečios, krepšininkai antri, o krepšininkės laimėjo pirmąją vietą ir atstovaus regionui finalinėse varžybose, kurios vasario 28 d. vyks mūsų mokykloje.

Sausio 24 d. mūsų centras organizavo finalines Lietuvos profesinio mokymo įstaigų merginų tinklinio varžybas, kuriose dalyvavo Visagino, Jonavos, Panevėžio, Simno, Šiaulių mokyklų komandos. Kiti renginiai vyks pagal numatytą planą.

 

attachment Prisegtas failas
Alytaus_profesinio_rengimo_centras_r

edit Savivaldybė: Alytaus m. sav.
add Sritis: Fizinis aktyvumas
person_pin Mokykla: Alytaus profesinio rengimo centras
place Adresas: Putinų g. 40, Alytus
person_pin Vykdytojas: Alvydas Urbonas, kūno kultūros mokytojas metodininkas
phone Telefonas: +370 615 64649
mail El. paštas: alvydas.ur@gmail.com

Mokyklos tinklalapis

Alytaus Putinų gimnazijos iniciatyvos

Mokinių sporto pasiekimai 2016–2017 mokslo metais

Varžybos

Dalyviai

Laimėjimai

2016 m. Alytaus miesto lengvosios atletikos rudens kroso pirmenybės laikraščio „Alytaus naujienos“ taurei laimėti

Ie klasės mokinys

Antroji vieta

2016–2017 m. m. Lietuvos mokyklų žaidynių Alytaus miesto mergaičių rankinio varžybos

Mergaičių rankinio komanda

Pirmoji vieta

2016–2017 m. m. Lietuvos mokyklų žaidynių Alytaus miesto berniukų rankinio varžybos

Berniukų rankinio komanda

Pirmoji vieta

2016–2017 m. m. Lietuvos mokyklų žaidynių finalinės mergaičių rankinio varžybos

Mergaičių rankinio komanda

Antroji vieta

2016–2017 m. m. Lietuvos mokyklų žaidynių tarpzoninės mergaičių rankinio varžybos

Mergaičių rankinio komanda

Pirmoji vieta

2016–2017 m. m. Lietuvos mokyklų žaidynių zoninės mergaičių rankinio varžybos

Mergaičių rankinio komanda

Pirmoji vieta

Lietuvos mokinių olimpinio festivalio Alytaus miesto štangos spaudimo varžybos

Štangos spaudimo komanda

Trečioji vieta

Lietuvos mokinių olimpinio festivalio Alytaus miesto šaudymo iš pistoleto varžybos

Gimnazijos šaudymo komanda

Antroji vieta

Lietuvos mokinių olimpinio festivalio Alytaus miesto šaudymo iš pneumatinio šautuvo varžybos

Gimnazijos šaudymo komanda

Trečioji vieta

Alytaus apskrities bendrojo ugdymo mokyklų berniukų krepšinio varžybos

Berniukų krepšinio komanda

Antroji vieta

Lietuvos mokinių olimpinio festivalio Alytaus miesto svarsčių kilnojimo varžybos

Svarsčių kilnojimo komanda

Antroji vieta

Lietuvos mokinių olimpinio festivalio Alytaus miesto berniukų tinklinio varžybų II etapas

Berniukų tinklinio komanda

Trečioji vieta

Futbolo turnyras Putinų gimnazijos taurei laimėti

Gimnazijos futbolo komanda

Pirmoji vieta

Alytaus apskrities mokinių sportmūšis „Olimpinių idėjų vedami“

Gimnazijos komanda

Pirmoji vieta

 

Sveikos gyvensenos renginiai 2016–2017 mokslo metais

 • 2017 m. lapkričio mėnesį mokykloje buvo minima Europos sveikos mitybos diena. Renginyje dalyvavo visa mokyklos bendruomenė. Su I–IV klasių mokiniais buvo aptarti sveikos mitybos pagrindai, mokiniai rengė stendą, kūrė receptus , degustavo sveikus produktus. Šią dieną gimnazijoje buvo skatinama sveikai maitintis, bendruomenės nariai raginti atkreipti dėmesį į mitybos svarbą sveikatai.
 • Sveikuolių konkursas vyko 2017 m. balandžio mėnesį. Dalyviai rungėsi fizinio aktyvumo, sveikos mitybos rungtyse ir medicinos srities praktinėje rungtyje.
 • Alkoholio, tabako ir kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimo prevencijos programoje dalyvauja visi gimnazijos mokiniai. Prevenciniai užsėmimai integruoti į įvairių dalykų pamokas.
 • Sveikatos ir lytiškumo ugdymo bei rengimo šeimai bendrojoje programoje dalyvauja visi mokiniai. Užsėmimai integruoti į įvairių dalykų pamokas.
 • 2017 m. gegužės mėnesį organizuota diena prieš rūkymą „Obuolys vietoj cigaretės“.
 • AIDS protmūšis vyko 2017 m. gruodžio 1 d. Tai biologijos mokytojų iniciatyva AIDS dienai paminėti.
 • Judėjimo savaitės metu mokykloje vyko šie renginiai: mankšta, šokiai, aerobikos užsiėmimai „Sportas kitaip“.
 • Tarptautinė psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos programa jaunimui „Sniego gniūžtė“ skirta bendriesiems gebėjimams, emociniam intelektui ugdyti. Šeši mūsų gimnazistai dalyvavo trijų dienų stovykloje „Sniego gniūžtė“ Marijampolėje, iš kurios grįžę entuziastingai siūlė gimnazijoje organizuoti panašaus pobūdžio veiklas ir įkurti „Sniego gniūžtės“ skyrių Alytuje.
 • Mokykloje paminėta Triukšmo diena. Sveikatos specialistė matavo triukšmo lygį įvairiose gimnazijos patalpose ir aptarė su mokiniais triukšmo žalą ir prevenciją.

 

attachment Prisegtas failas
Alytaus_Putinu_r2.docx

edit Savivaldybė: Alytaus m. sav.
add Sritis: Fizinis aktyvumas
person_pin Mokykla: Alytaus Putinų gimnazija
place Adresas: Šaltinių g. 1, Alytus
person_pin Vykdytojas: Rimantas Bučys
phone Telefonas: +370 686 82729
mail El. paštas: rimantasbucys@hotmail.com

Mokyklos tinklalapis

Alytaus r. Simno specialiosios mokyklos iniciatyvos

Mokykloje ugdomi specialiųjų poreikių turintys 7–21 metų amžiaus mokiniai. Mokinių mokykloje nėra daug – tik keturiasdešimt. Mokykloje yra gera sporto bazė – stadionas, sporto salė, gydomosios kūno kultūros kabinetas, daug įvairių sportui, individualiai mankštai ir reabilitacijai skirtų priemonių, inventoriaus. Nuo 2016 m. dvidešimt mokinių dalyvauja neformaliojo vaikų švietimo programoje „ Fizinio aktyvumo ir sveikatos ugdymo mokyklėlė“. Mokyklėlėje vaikai žaidžia sportinius žaidimus, šoka, improvizuoja, įgyja sveikos gyvensenos įgūdžių, susipažįsta su netradicinio fizinio aktyvumo formomis. Penkiolika mokinių, lankydami neformaliojo vaikų švietimo užsiėmimus „Judam su kamuoliu“, tobulina sportinių žaidimų techniką. Aktyviai dalyvauja įvairiuose projektuose, iniciatyvose, akcijose, konkursuose, varžybose.

Projekte „Sveikatiada“ mokiniai dalyvauja jau penkerius metus. Projekto veiklas organizuojame ir vykdome mokykloje, siunčiame grįžtamojo ryšio anketas, nuotraukas, vaizdo medžiagą. Mokykloje vyksta įvairios sporto varžybos, sveikatinimo užsiėmimai, projektai, konkursai, į kuriuos noriai atvyksta Simno miesto bendruomenės nariai, kitų ugdymo įstaigų mokiniai ir pedagogai.

Tik tinkamoje mokymuisi aplinkoje, kurioje vyrauja šilti, emociškai saugūs, tolerancija, laisvu pasirinkimu ir atsakomybe, lankstumu ir kūrybiškumu grindžiami vaikų, vaikų ir pedagogų, tėvų santykiai, sklandžiai įgyvendinamos veiklos. Nesvarbu, iš kokios socialinės aplinkos mokinys ir kokiais gabumais pasižymi, svarbu sudaryti jam tinkamas sąlygas atsiskleisti ir tobulėti, įgyti naujų žinių ir įgūdžių, leidžiančių būti fiziškai aktyviam, mokytis visą gyvenimą, būtinų sėkmingai socialinei integracijai.

attachment Prisegtas failas
Simno_r

edit Savivaldybė: Alytaus r. sav.
add Sritis: Fizinis aktyvumas
person_pin Mokykla: Alytaus r. Simno specialioji mokykla
place Adresas: Vytauto g. 20, Simnas, Alytaus r.
person_pin Vykdytojas: Aldutė Mikulskienė
phone Telefonas: +370 686 86825
mail El. paštas: misaldona@gmail.com

Mokyklos tinklalapis

Alytaus Senamiesčio pradinės mokyklos iniciatyvos

Projektas „Kur slepiasi sveikata?“ vyko mokykloje lapkričio–gruodžio mėn. Jame dalyvavo priešmokyklinės grupės vaikai ir visi 1–4 klasių mokiniai, jų tėvai, Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro darbuotojos, mokyklos socialinė pedagogė ir psichologo asistentė, mokyklos bendruomenė. Mokiniai dalyvavo rytinėje mankštoje, ritminių šokių pamokoje, žaidė linksmąsias estafetes, judriuosius žaidimus, atliko stebėjimus, bandymus, formulavo išvadas, klausėsi specialistų patarimų. Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro darbuotojos vedė ritminių šokių pamoką.

Klasių bendruomenių sporto vakarai „Sportuojame drauge – aš ir mano šeima“ vyksta kiekvienos klasės bendruomenės pasirinktu laiku mokslo metų eigoje. Dalyvauja klasės mokiniai ir jų artimieji. Klasės bendruomenės žaidžia judriuosius ir sportinius žaidimus, dalyvauja linksmosiose estafetėse. Tai puiki galimybė dirbti komandoje, stiprinti klasės kolektyvą, tarpusavio santykius.

Sporto veiklos dienos vyko rugsėjo mėnesį ir gegužės mėnesį miesto stadione. Dalyvavo priešmokyklinės grupės vaikai ir visi 1–4 klasių mokiniai, jų tėvai. Organizuota ritminė rytinė mankšta, bėgimas, linksmosios estafetės, judrieji žaidimai, draugiškos kvadrato varžybos. Mokiniai išbandė savo jėgas ir gebėjimus įvairiose judriose veiklose, mokėsi įveikti sunkumus, nugalėti kliūtis.

Judriosios pertraukos „Aktyvus laisvalaikis“ šiltu metų laiku vyko mokyklos stadione, atvėsus orui – mokyklos sporto salėje. Pertraukų metu visi norintys 1–4 klasių mokiniai galėjo aktyviai judėti. Vaikai žaidė jiems siūlomus arba pačių pasirinktus žaidimus, aktyviai ir naudingai praleido pertraukas, stiprino sveikatą.

Plaukimo pamokos „Saugus vandenyje“ vyko pavasarį Alytaus šv. Benedikto gimnazijos baseine. Plaukti mokėsi 3–4 klasių mokiniai. Per 10–12 pamokų mokiniai išmoko saugiai elgtis vandenyje, išsilaikyti ant vandens, kvėpavimo pratimų, plaukti. Be to, jie grūdinosi ir stiprino sveikatą.

Tarpmokyklinės futbolo žaidynės „Pradinukų lyga“ vyko pavasarį. Jose dalyvavo 3–4 klasių mokinių komanda. Tai buvo puiki galimybė mokytis komandinio žaidimo, bendravimo ir bendradarbiavimo.

Tarpklasinės, tarpmokyklinės kvadrato ir „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ varžybos. Pirmajame ture mokykloje rungėsi 3–4 klasių mokiniai, po to geriausių mokinių komanda dalyvavo tarpmokyklinėse varžybose. Komandiniai žaidimai stiprina kolektyvą, moko siekti ne tik individualių, bet ir komandinių tikslų, atsakomybės.

Europos judriosios savaitės metu organizuoti įvairūs žaidimai, estafetės. Akcija „Diena be automobilio“ vyksta kiekvieną rudenį. Priešmokyklinės grupės vaikų ir 1–4 klasių mokinių 1 km eitynės vyksta kiekvieną pavasarį.

Projekto „Sveikatiada“ veiklos vyko spalio–gegužės mėn. Jose dalyvavo priešmokyklinės grupės vaikai ir visi 1–4 klasių mokiniai, mokinių tėvai. Užsiėmimus siūlė projekto organizatoriai, o mokykla juos integravo į mokomuosius dalykus, organizavo po pamokų. Šios veiklos susijusios su sveiku maistu, sportu, judriaisiais žaidimais, sveika gyvensena. Mokiniai įgijo žinių, išmoko jas taikyti praktiškai.

Sportinių žaidimų būrelį gali lankyti visi norintys mokiniai. Užsiėmimai vyksta mokyklos ir miesto stadionuose, parke, mokyklos sporto salėje pagal būrelio vadovės parengtą ir vaikų pasiūlytą planą. Mokiniai turiningai, aktyviai leidžia laiką po pamokų.

Per aktyvias sporto veiklas mokiniai įgyja žinių apie sporto reikšmę ir sveiką gyvenseną, mokosi aktyviai leisti laisvalaikį, rūpintis savo sveikata, suvokia, kad sportas stiprina sveikatą, didina darbingumą, kelia nuotaiką. Dirbdami komandoje mokiniai mokosi bendrauti ir bendradarbiauti.

Mokinių veiklos rezultatai vertinami ir žymimi kiekvienos veiklos pabaigoje pagal renginio vadovo parengtus kriterijus.

attachment Prisegtas failas
Alytaus_Senamiescio-r

edit Savivaldybė: Alytaus m. sav.
add Sritis: Fizinis aktyvumas
person_pin Mokykla: Alytaus Senamiesčio pradinė mokykla
place Adresas: Birutės g. 26, Alytus
person_pin Vykdytojas: Violeta Mikalauskienė
phone Telefonas: +370 315 73681
mail El. paštas: mivileta@gmail.com

Mokyklos tinklalapis

Birštono gimnazijos iniciatyvos

Gimnazija vykdo prevencijos ir sveikatos stiprinimo veiklas, kurių temos numatomos iš anksto ir yra susijusios su fiziniu aktyvumu, sveika gyvensena, saugia aplinka. Ikimokyklinio amžiaus vaikai ir 1–4 klasių mokiniai (156 pradinukai) dalyvavo Europos Jjudrumo savaitės renginiuose Birštono gimnazijoje. Renginio „Judėk ir auk sveikas“ metu vaikai kartu su tėvais (15 tėvų) varžėsi sporto rungtyse. Renginio trukmė – 2 valandos. Jį organizavo pradinių klasių pedagogės ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui, jos bendradarbiavo su kūno kultūros mokytojais ir darželio „Vyturėlis“ auklėtojomis. Mokiniai varžėsi ikimokyklinio amžiaus, 1–2 klasių ir 3–4 klasių grupėse. Buvo svarbu ne laimėti, o dalyvauti. Šio renginio dalyviai galėjo įsitikinti, kad užsiimti fizine veikla gali būti smagu. Taip pat 1–4 klasių mokiniams buvo organizuotos judriosios pertraukos. Auklėtojos kartu su mokiniais vieną pertrauką per dieną šoko pagal interaktyvius filmukus. Varžybos buvo fotografuojamos, straipsnis paskelbtas gimnazijos interneto svetainėje.

Kitas tradicinis renginys „Rudenėlio taku“ vyko Birštono gimnazijos aktų salėje ir truko apie valandą. Jo metu 156 pradinių klasių mokiniai dalyvavo sporto rungtyse, kalbėjo apie mitybos ypatumus. Sveikatos specialistė pristatė pranešimą apie rudens daržo ir sodo gėrybes, visi diskutavo, išsakė nuomonę. Renginį organizavo pradinių klasių pedagogės ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui, jos bendradarbiavo su tėvais, muzikos mokytoja. Renginys buvo fotografuojamas, straipsnis paskelbtas gimnazijos interneto svetainėje.

5 klasės ir 7 klasės mokiniai kartu su auklėtojais ir sveikatos priežiūros specialiste dalyvavo konkurse „Sveikuolių sveikuoliai“. Pirmasis etapas organizuotas Birštono savivaldybėje. Mokiniai kelias savaites ruošėsi konkursui (domėjosi sveikos mitybos, žmogaus saugos, pirmosios pagalbos, žalingų įpročių prevencijos temomis) ir varžėsi savo amžiaus grupėse gimnazijoje. Organizuoti du renginiai, kiekvienas jų truko po valandą. Mokiniai sprendė sveikos gyvensenos testus, dalyvavo viktorinoje, atliko įvairias komandines ir individualias užduotis. Laimėjusios komandos atstovavo Birštono gimnazijai antrame konkurso etape, vykusiame Kėdainiuose. Mokiniai pasisėmė naujos patirties, todėl kitą kartą bus aiškiau, kaip pasirengti šiam konkursui. Renginiai buvo fotografuojami, straipsnis paskelbtas gimnazijos interneto svetainėje ir socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.

Saugią aplinką Birštono gimnazijoje padeda kurti pirmosios pagalbos mokymai. Kelerius metus mokykloje vyksta tęstinis projektas, kurį organizuoja Raudonojo Kryžiaus specialistai 6 klasių mokiniams (apie 45 mokinius kasmet). Projektas įvairinamas naujomis veiklomis Mokiniai praktiškai mokosi gaivinti žmogų, aptaria ir sprendžia įvairias situacijas. Užsiėmimai trunka 45 minutes. Renginiai fotografuojami, straipsnis skelbiamas gimnazijos interneto svetainėje. Mokykloje pirmosios pagalbos mokomi 7–8 ir I–IV klasių mokiniai. Pavienės pamokos vedamos III–IV klasių mokiniams, o jaunesnieji gauna kursų baigimo pažymėjimus.

Apie keturiasdešimt III klasių mokinių kasmet dalyvauja 4 valandas trunkančiame seminare‑renginyje „Protingas eismas“, kuriame kalbama apie psichotropinių medžiagų ir alkoholio vartojimą, vairavimą apsvaigus. Renginį organizuoja Kauno rajono visuomenės sveikatos biuras. Seminaro lektorės – biuro specialistės. Varžybos buvo fotografuojamos, straipsnis skelbtas gimnazijos interneto svetainėje. Saugiai aplinkai gimnazijoje kurti nuolat tobulinama budėjimo pertraukų metu sistema: mokinių budėjimą vertina mokytojai, kurie su jais budi. Renkama geriausiai budėjusi klasė, kuri mokslo metų pabaigoje apdovanojama ekskursija.

attachment Prisegtas failas
Birštono gimnazija_r

edit Savivaldybė: Birštono sav.
add Sritis: Sveikos gyvensenos ugdymas
person_pin Mokykla: Birštono gimnazija
place Adresas: Kęstučio g. 29, Birštonas
person_pin Vykdytojas: Asta Ferevičienė
phone Telefonas: +370 319 65703
mail El. paštas: asta.ferev@gmail.com

Mokyklos tinklalapis

Biržų „Aušros“ pagrindinės mokyklos iniciatyvos

Projektas „Sveikai valgau, daugiau judu – kietas esu“ vyko 2017 m. lapkričio 7–10 dienomis. Lapkričio 8 d. IKT klasėje vyko integruotos kūno kultūros pamokos – šešiasdešimt šeštokų analizavo sveikos mitybos piramidę, aptarė, kokią įtaką sveikatai turi mitybos įpročiai, atsakinėjo į įvairius klausimus, sprendė kryžiažodžius. Lapkričio 7–8 dienomis šešiasdešimt keturi septintokai dalyvavo netradicinėje pamokoje ,,Taisyklinga mityba. Valgymo sutrikimai“. Pamokas vedė mokyklos sveikatos priežiūros specialistė. Mokiniai klausėsi paskaitos, atsakinėjo į klausimus, aptarė sveiką mitybą, dienos racioną ir sužinojo, kiek žingsnių reikia nueiti per dieną paaugliui. Lapkričio 10 dieną vyko integruotos sveikatos ugdymo ir kūno kultūros pamokos 2–4 klasių mokiniams (dalyvavo 176 mokiniai). Jie susipažino su sveikos mitybos piramide, sprendė kryžiažodžius, atsakinėjo į įvairius klausimus ir jėgas išbandė įvairiose estafetėse.

Projekto veiklose dalyvavę mokiniai įgijo naujų žinių, patirties. Veiklų rezultatai buvo apibendrinti paskutinę projekto dieną: aptartos visos veiklos, jų tikslingumas, kaip mokiniai įsitraukė į veiklas, kaip susidomėjo, įvertintos bendrųjų kompetencijų ir gyvenimo įgūdžių ugdymo programos sveikatos stiprinimo kompetencijos tobulinimo  galimybės mokykloje. Pagrindinis projekto partneris – Biržų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.

Akcija „Aktyvus rugsėjis“ vyko 2017 m. rugsėjo 22 dieną. Joje dalyvavo šimtas keturiasdešimt 1–4 klasių mokinių. Pamoką apie saugų eismą vedė bendruomenės policininkas, mokyklos sveikatos priežiūros specialistė mokiniams pasakojo, kodėl judėti sveika, ir pamokė, kaip taisyklingai atlikti rytinę mankštą. Sporto salėje buvo organizuotos linksmosios estafetės. Klasėse 1–2 klasių mokiniai piešė savo kelią į mokyklą, 3–4 klasių mokiniai kūrė ketureilį ,,Diena be automobilio“. Mokiniai įgijo patirties, draugiškai atliko įvairias užduotis, sužinojo, kaip automobiliai teršia aplinką ir kaip galima prisidėti saugant mūsų gamtą. Piešiniai ir geriausi ketureiliai buvo eksponuojami mokyklos stenduose. Projekto partneriai: Biržų policijos komisariatas, Biržų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.

Projektinis darbas „Paauglių fizinio aktyvumo ir mitybos įpročiai vyko 2018 m. sausio 17 dieną. Jį atliko, apibendrino ir pristatė 22 mokiniai. Apklausoje dalyvavo šimtas penkiasdešimt vienas 5–7 klasių mokinys. Darbo grupės mokiniai, pasiskirstę į penkias grupes, surinko anketas, išanalizavo gautus duomenis ir pateikė išvadas. Apklausos rezultatai parodė, kad mūsų mokyklos mokiniai gana aktyviai užsiima fizine veikla ir turi įgiję sveikos mitybos įgūdžių. Atlikdami tiriamąjį darbą mokiniai įvertino savo polinkius ir gabumus, asmeninius gebėjimus, įgijo žinių, praktinių gebėjimų. Darbai parodė, koks kiekvieno mokinio gebėjimų lygis (atitinkantis jo amžiaus grupei keliamus tikslus, siekius ir ugdymosi patirtį).

Mokykla dalyvauja ES struktūrinių fondų projekte, kurio tikslas – modernizuoti ir kūrybiškai, aktyviai edukacinei veiklai pritaikyti mokyklos sporto salę ir įrengti naujas patalpas aerobikos ir atletinės gimnastikos užsiėmimams, sukurti naujų erdvių mokinių poilsiui.

Mokykla skatina mokinių fizinį aktyvumą organizuodama penktokų mokymus dviratininko pažymėjimui gauti. Taip pat mokykloje įrengta stoginė dviračiams laikyti, tad mokiniai į mokyklą gali atvykti dviračiais.

 

attachment Prisegtas failas
Birzu_Ausros_r.docx

edit Savivaldybė: Biržų r. sav.
add Sritis: Sveikos gyvensenos ugdymas
person_pin Mokykla: Biržų „Aušros“ pagrindinė mokykla
place Adresas: Vytauto g. 47, Biržai
person_pin Vykdytojas: Laima Kėželienė, kūno kultūros mokytoja metodininkė
phone Telefonas: +370 682 40117
mail El. paštas: laimakez@gmail.com

Mokyklos tinklalapis

Biržų r. Medeikių pagrindinės mokyklos iniciatyvos

 • Mokykla yra sveikatą stiprinančių mokyklų tinklo narė. Sveikatą stiprinančių mokyklų renginiuose dalyvauja 90 proc. mokyklos mokinių ir mokytojų. Kiekvieną rudenį ir pavasarį organizuojami renginiai, skirti fiziniam aktyvumui skatinti. Šių renginių mokiniai ypač laukia. Sportas mūsų mokyklos mokiniams labai reikalingas ir naudingas. Daugelis mokinių, priklausančių socialinės rizikos šeimoms, laisvalaikį leidžia žaisdami kompiuterinius žaidimus. Ypač tai pastebima pertraukų metu, kai mokiniai pasibaigus pamokai įninka į savo mobiliuosius telefonus. Todėl pasitarę su tėvais ir vaikais nutarėme skatinti mokinių fizinį aktyvumą, jam skiriame ypatingą dėmesį. Buvo organizuotos pratybos „Kūno dizainas“, kurias vedė Biržų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė. Mokiniai mokėsi stiprinti raumenis, tobulinti savo kūną. Mokiniams tai labai patiko, todėl jie pageidavo daugiau tokių užsiėmimų. Šiose pratybose dalyvavo 1–10 klasių mokiniai. Biržų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė vedė pamoką „Kūno analizė“, kurios metu mokiniai sužinojo, kurias kūno dalis reikia tobulinti, kaip apskaičiuoti kūno masės indeksą.
 • Mokinių judėjimui pertraukų metu skatinti buvo organizuota pertraukų mankšta (2016–2017 mokslo metų antrasis pusmetis). Per pertraukas mokiniai ne tik mankštinosi, bet ir šoko. Ši veikla labai patiko ir mokiniams, ir mokytojams.
 • Mokykla vykdė Biržų rajono jaunimo ir su jaunimu dirbančių organizacijų veiklos rėmimo programos projektą „Laisvalaikį leisk sportuodamas“. Biržų rajono Medeikių pagrindinėje mokykloje mokosi nemažai vaikų iš vaikų globos namų (VŠI „Vaiko užuovėja“), priklausančių socialinės rizikos šeimoms, turinčių specialiųjų ugdymosi poreikių. Mokykla atliko tyrimą ir nustatė, kad vieni iš svarbiausių jaunimo poreikių yra:
 • turiningai leisti laisvalaikį;
 • sportuoti.
 • Žinodami, kokie yra jaunimo poreikiai, koks jų laisvalaikio užimtumas, norėjome, kad mokiniai dažniau naudotųsi mokyklos sporto salės infrastruktūra, laisvalaikį leistų sportuodami. Dažnam mokiniui kūno kultūros pamokos mokykloje yra vienintelė fizinio aktyvumo forma. Čia jis gali ir turi gauti pagalbą, rekomendacijas ir patarimus. Todėl mums buvo labai svarbu sutelkti dėmesį į mokinių pamėgtus sporto užsiėmimus mokykloje ir paskatinti jaunimą aktyviau naudotis mokyklos infrastruktūra, prasmingai leisti laisvalaikį. Šio projekto partneriai VŠI „Vaiko užuovėja“, taip pat įsitraukė ir Medeikių kaimo bendruomenė. Projekte dalyvavo visa mokyklos bendruomenė: vaikai, mokytojai, tėvai. Projektas baigtas, tačiau dar ir šiandien ne tik mokyklos vaikai, bet ir kaimo jaunimas laisvalaikį leidžia sportuodamas. Šios veiklos rezultatai matomi ir labai naudingi, nes mokinių ir kaimo jaunimo laisvalaikis tapo daug prasmingesnis.
 • Mokykla dovanojo edukacinę išvyką projektui „Dovana Lietuvai“, kurios metu mokiniai ne tik susipažino su gimtuoju kraštu, bet ir aktyviai leido laiką nuotykių parke Anykščiuose. Ši dovana mokiniams patiko, jie pageidavo dar vieno apsilankymo šiame ar kitame parke, kur galėtų aktyviai leisti laisvalaikį.

Mokykla dalyvavo Neformaliojo švietimo asociacijos „Jaunimo akademija“ organizuotoje akcijoje „Diena kitaip“. Jos metu visa mokykla dalyvavo netradicinėje veikloje. Mokykloje daug dėmesio skiriame sveikatai stiprinti ir sveiko gyvenimo būdo nuostatoms formuoti, todėl nutarėme šios akcijos metu propaguoti sveiką gyvenseną. Šią dieną mokiniai ir mokytojai mokėsi šiaurietiško ėjimo technikos, išbandė šiaurietiško ėjimo trasą aplink mokyklą. Inventoriumi aprūpino K. Strelcovas. Per kitą pamoką didelio susidomėjimo sulaukė sumo varžybos, kuriose dalyvavo 1–10 klasių mokiniai. Savo puikiu pasirodymu sumo varžybose stebino mokinių tėvai, kurie varžėsi su mokiniais.

attachment Prisegtas failas
Birzu_Medeikiu_r

edit Savivaldybė: Biržų r. sav.
add Sritis: Sveikos gyvensenos ugdymas
person_pin Mokykla: Biržų r. Medeikių pagrindinė mokykla
place Adresas: Biržų g. 39, Medeikių k., Biržų r.
person_pin Vykdytojas: Vida Tatorienė, kūno kultūros mokytoja
phone Telefonas: +370 610 44605
mail El. paštas: tatvidster@gmail.com

Mokyklos tinklalapis

Biržų r. Nemunėlio Radviliškio pagrindinės mokyklos iniciatyvos

Programa „Zipio draugai“ mokykloje buvo įgyvendinama 2017–2018 mokslo metais. Programa skirta ikimokyklinio ugdymo grupės 6 metų vaikams. Jie užsiėmimų metu mokėsi valdyti emocijas. Po užsiėmimų vaikai gebėjo jas įvardyti.

OLWEUS patyčių prevencijos programa, skirta visai mokyklos bendruomenei, buvo vykdoma mokykloje 2017–2018 mokslo metais. Dalyvavo 3–10 klasių mokiniai, mokytojai, mokyklos darbuotojai. Jie susirinkimų, renginių, klasių valandėlių metu parengė klasės taisykles, jų laikėsi, mokėsi atpažinti ir įvardyti patyčias. Programos rezultatai – sumažėjo patyčių.

Akcijos ir tradiciniai renginiai vyko mokykloje 2016–2017 mokslo metais. Juose dalyvavo 1–10 klasių mokiniai. Vyko sporto užsiėmimai, komandiniai žaidimai. Dalyviai patyrė daug teigiamų emocijų.

attachment Prisegtas failas
Birzu_Nemuelio_Radviliskio

edit Savivaldybė: Biržų r. sav.
add Sritis: Sveikos gyvensenos ugdymas
person_pin Mokykla: Biržų r. Nemunėlio Radviliškio pagrindinė mokykla
place Adresas: Santakos g. 2, Nemunėlio Radviliškis, Biržų r.
person_pin Vykdytojas: Vaida Vaitaitytė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui
phone Telefonas: +370 640 24988
mail El. paštas: vvaitaityte@gmail.com

Mokyklos tinklalapis

Biržų r. Pačeriaukštės Petro Poškaus pagrindinės mokyklos iniciatyvos

2017 m. mokykla pripažinta sveikatą stiprinančia mokykla.

Socializacijos projektas „Sportuokime, judėkime, draugaukime“.

Vasaros sveikatinimo sporto stovyklos 1–4 ir 5– 10 klasių mokiniams.

Šalies konkursas „Sveikuolių sveikuoliai“.

Jau aštuoniolika metų kasmet vyksta signataro P. Poškaus taurės lengvosios atletikos varžybos.

Jau dešimt metų organizuojamos pradinių klasių mokinių lengvosios atletikos varžybos.

Organizacijos „Gelbėkit vaikus“ Solidarumo bėgimas.

Akcija „Aktyvus rugsėjis“.

Pradinukų judrumo akcija „Pasportuokime kitaip – strykt pastrykt“.

Sveikatinimo dienos, kalėdinis protmūšis.

Projektas „Sveikata – visus metus“.

Projektas „Sportuokime, judėkime – sveikai gyvenkime“.

Lietuvos ir rajono mokinių sporto žaidynės.

Mokykla jau daug metų aktyviai dalyvauja šalyje vykstančiuose sporto, sveikatinimo renginiuose ir akcijose. Mokykla Lietuvos mokyklų žaidynėse yra pasiekusi gerų rezultatų – tris kartus tapo Lietuvos mokyklų žaidynių nugalėtoja, vieną kartą užėmė antrąją vietą, o 2016–2017 mokslo metais užėmė trečiąją vietą. Daug mokyklos auklėtinių yra tam tikrų sporto šakų varžybų, konkursų nugalėtojai ir prizininkai. Mokykla – daugkartinė rajono spartakiados nugalėtoja.

Mokykloje yra gilios sporto tradicijos. Mokyklos organizuojamuose renginiuose, varžybose, akcijose dalyvauja Joniškio r. Gasčiūnų, Joniškio r. Gataučių Marcės Katiliūtės, Pasvalio Svalios, Kupiškio r. Noriūnų Jono Černiaus pagrindinių mokyklų mokiniai. Mokinių pasiekimus skelbėme mokyklos tinklapyje, rajono spaudoje. Mokykloje įsteigta nominacija „Geriausias metų mokyklos sportininkas“. Mokiniai už aktyvų dalyvavimą ir pasiektus rezultatus skatinami išvykomis į baseiną, krepšinio varžybas ir kt. Sporto salėje atidaryta geriausių mokyklos sportininkų nuotraukų paroda.

Mokyklos mokiniai dalyvauja ne tik varžybose, bet ir įvairiose sveikatinimo akcijose ir renginiuose, pvz., organizacijos „Gelbėkit vaikus“ Solidarumo bėgime, akcijoje „Judriosios pertraukos“, vasaros stovyklose.

attachment Prisegtas failas
Birzu_Paceriaukstes_r.docx

edit Savivaldybė: Biržų r. sav.
add Sritis: Sveikos gyvensenos ugdymas
person_pin Mokykla: Biržų r. Pačeriaukštės Petro Poškaus pagrindinė mokykla
place Adresas: Mokyklos g. 3, Pačeriaukštė, Biržų r.
person_pin Vykdytojas: Vita Rimavičienė, kūno kultūros mokytoja metodininkė
phone Telefonas: +370 674 11880
mail El. paštas: vitabrigita@yahoo.com

Mokyklos tinklalapis

Eitminiškių gimnazijos iniciatyvos

Solidarumo bėgimas vyko 2017 m. spalio 3 d. Mokiniai susipažino su projekto tikslu ir uždaviniais. Bėgime dalyvavo visi norintys mokiniai, mokytojai, tėvai. Dalyviai buvo apdovanoti diplomais, prizais. Paaukota Zambijos ir Lietuvos vaikams.

Gimnazijoje organizuotose stalo teniso varžybose dalyvavo 5–6 klasių ir I–III klasių mokiniai. Varžybos vyko neformaliojo ugdymo metu, prizininkai apdovanoti diplomais, prizais. Tinklinio varžybose dalyvavo I–IV klasių mokiniai, sporto dienos metu 5–8 ir I–IV klasių mokiniai rungėsi įvairiose sporto rungtyse. Judriųjų pertraukų veiklose dalyvavo aktyvesni mokiniai, o geriausi apdovanoti vaisiais.

2017 m. lapkričio 13–17 d. įvyko pirmasis Erasmus+ projekto „Be healthy, be smart, be European“ partnerių susitikimas Vokietijoje, Dormageno mieste. Mūsų gimnazijai atstovavo projekto koordinatorė, matematikos ir informacinių technologijų mokytoja Svetlana Sčastnaja ir 4 mokiniai. 2018 metais projekto dalyvių laukia susitikimai Italijoje (Sicilijoje), Lietuvoje, Prancūzijoje (Korsikoje).

Mokykloje buvo minima Saugesnio interneto diena. Taip pat mokykla yra SIA 4 ambasadorė . 2017 m. gruodžio 18 d. gimnazijos mokiniai M. Mažvydo bibliotekoje dalyvavo Saugesnio interneto jaunimo forume.

 

attachment Prisegtas failas
Eitminiskiu_r

edit Savivaldybė: Vilniaus r. sav.
add Sritis: Fizinis aktyvumas
person_pin Mokykla: Eitminiškių gimnazija
place Adresas: Bažnyčios g. 26, Eitminiškių k., Nemenčinės sen., Vilniaus r.
person_pin Vykdytojas: Aivaras Brindza, kūno kultūros mokytojas
phone Telefonas: +370 696 66147
mail El. paštas: aivaras.brindza@gmail.com

Mokyklos tinklalapis

Jonavos r. Barupės mokyklos iniciatyvos

 1. Projekto „Sveikatiada“ veiklos („Košės diena“, „Sveikatiados pietų lėkštė“, „Sveikatiados maisto detektyvai“, krosas aplink Kuigalių gyvenvietę) vyksta mokykloje, Kuigalių kaimo apylinkėse. Mokiniai susipažįsta su sveikos mitybos įpročiais, atlieka užduotis, mokosi sveikai maitintis, sportuoja. Vyksta įvairios varžybos. Užsiėmimai vyksta visus mokslo metus. Pasiekimai aptariami kartu su mokiniais po veiklų.
 2. „Be active“ sporto diena vyko mokyklos sporto salėje rugsėjo mėnesį. Mokiniai kartu su mokytojais šoko įvairius šokius. Dalyvavo visa mokykla – nuo mažiausio iki didžiausio.
 3. Europos judrumo savaitės renginiai (dviračių lenktynės, kvadrato varžybos, šokių fiesta) vyko visą rugsėjo savaitę mokyklos sporto salėje, sporto aikštyne. Mažesnieji mokiniai rungtyniavo dviračių rungtyse, vyresnieji – kvadrato varžybose, o galiausiai visa mokyklos bendruomenė dalyvavo šokių fiestoje.
 4. Plaukimo pamokos Jonavos miesto plaukimo baseine. Nuo lapkričio mėnesio iki kovo mėnesio kartą per savaitę 2–4 klasių mokiniai miesto baseine mokėsi plaukti. Dalis mokinių išmoko plaukti.
 5. Turizmo diena visada vyksta Kuigalių kaimo apylinkėse. Renginyje dalyvauja ir kitų mokyklų mokiniai. Dalyviams būna parengiamos įvairios rungtys, kartu įtraukiama ir Kuigalių kaimo bendruomenė.
 6. Kasmetinis organizacijos „Gelbėkit vaikus“ Solidarumo bėgimas.
 7. Rajono mokyklų krepšinio turnyras vyksta mokyklos sporto salėje gruodžio mėnesį.
 8. Visuotinė mokyklos mankšta vyksta mokyklos sporto aikštyne spalio mėnesį.
 9. Sporto turnyras šeimoms „Sportuoja visa šeima“ vyksta mokyklos sporto salėje vasario mėnesį. Sportuoti ateina mokiniai su tėvais, seneliais, seserimis ir broliais.

attachment Prisegtas failas
Jonavos_Barupės_mokykla_r

edit Savivaldybė: Jonavos r. sav.
add Sritis: Sveikos gyvensenos ugdymas
person_pin Mokykla: Jonavos r. Barupės mokykla
place Adresas: Sodų g. 1A, Kuigalių k., Jonavos r.
person_pin Vykdytojas: Dalia Vilkelienė
phone Telefonas: +370 349 42317
mail El. paštas: mokykla@barupe.jonava.lm.lt

Mokyklos tinklalapis

Jonavos r. Bukonių mokyklos daugiafunkcinio centro iniciatyvos

Sėkmingiausia 2016–2017 mokslo metų iniciatyva buvo „Judėk: eik arba bėk – tik kartu ir nestovėk“. Rugsėjo 19 d. Europos judrumo savaitės renginyje „Judėk: eik arba bėk – tik kartu ir nestovėk“ dalyvavo ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai ir 1–4 klasių mokiniai. Renginio dalyviai sužinojo apie Europos judrumo savaitės iniciatyvą, judėjimo svarbą kiekvienam žmogui. Visi dalyvavo aktyvioje ir nuotaiką keliančioje mankštoje, kurią vedė sveikatos priežiūros specialistė Irma Danielė. Rytinė mankšta – tai žvalumo, energijos užtaisas visai likusiai dienai ir ypač naudinga sveikatai. Dalyviai, atlikę mankštą, bėgo du ratus mokyklos stadione, mokėsi taisyklingai atlikti įvairius pratimus su lauko treniruokliais. Visiems dalyvavusiems rytinėje mankštoje ir bėgusiems stadione Jonavos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras padovanojo muilo burbulų ir balionų, kurie suteikė daug teigiamų emocijų.

Rugsėjo 20 d. vyko orientavimosi varžybos „Judėk: eik arba bėk – tik kartu ir nestovėk“. Tai Europos judrumo savaitės renginys Bukonių seniūnijoje. Varžybose dalyvavo 8 komandos, kurias sudarė 5–10 klasių mokiniai, mokytojai ir pagalbą mokiniui teikiantys specialistai, judėję link Bukonių kaimo planuose pažymėtų vietų. Bukonių seniūnijos darbuotojai, Bukonių kaimo bendruomenės nariai laukė dalyvių numatytose vietose, kuriose reikėjo atlikti skirtas užduotis. Bukonių priešgaisrinėje komandoje reikėjo kuo greičiau suvynioti gaisro gesinimo žarnas, Jonavos pirminės sveikatos priežiūros centro Bukonių ambulatorijoje – kuo ilgiau išlaikyti oro balioną ore pučiant visai komandai kartu. Dar reikėjo kiekvienam komandos nariui įkalti po vinį, išmatuoti kelio ženklo aukštį, ilgį, plotį, apsisukti po penkis kartus aplink lazdą, suskaičiuoti visos gatvės elektros stulpus, žingsniuoti su žingsniuokliu. Visas komandas lydėjo gera nuotaika ir sutarimas, nesvarbu, kad reikėjo įveikti ne vieną kilometrą saugant savo komandos simbolį – oro balioną. Visos komandos buvo paskatintos rėmėjų prizais, kurie padėjo papildyti dalyvių išnaudotą energiją. Džiaugiamės, kad visi renginio dalyviai smagiai bendravo, bendradarbiavo, judėjo ir taip stiprino savo sveikatą.

attachment Prisegtas failas
Jonavos_Bukoniu_r

edit Savivaldybė: Jonavos r. sav.
add Sritis: Fizinis aktyvumas
person_pin Mokykla: Jonavos r. Bukonių mokykla daugiafunkcis centras
place Adresas: Jonavos g. 2, Bukonių k., Bukonių sen., Jonavos r.
person_pin Vykdytojas: Irma Rodaitienė, direktorės pavaduotoja ugdymui
phone Telefonas: +370 652 41066
mail El. paštas: i.rodaitiene@gmail.com

Mokyklos tinklalapis

Jonavos R. Samulevičiaus progimnazijos iniciatyvos

Rengėme sveikos gyvensenos renginį visų 5 klasių mokiniams ir jų tėvams (dalyvavo apie 100 dalyvių). Renginys buvo integruotas su technologijų, dailės, užsienio kalbų pamokomis. Per pamokas mokiniai aptarė, kas yra sveikas maistas, kokia fizinio aktyvumo nauda. Vakare renginys vyko sporto salėje ir fojė, renginio trukmė 3 valandos. Mokiniai kartu su tėveliais dalyvavo įvairiose estafetėse, žaidė kvadratą, krepšinį. Po to ragavo pačių mokinių pagamintą sveiką maistą. Sporto salėje buvo eksponuojami mokinių piešiniai sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo temomis. Pertraukų metu visiems šoko sportinių šokių kolektyvas „Magija“.

Kovo 11‑osios visuotinėse eitynėse dalyvavo apie 300 žmonių (mokiniai, jų tėvai ir mokytojai). Dalyviai, skanduodami mokyklos susikurtą šūkį ir plevėsuodami didžiule Lietuvos valstybės vėliava, susirinko prie Jonavos miesto savivaldybės ir žygiavo du kilometrus.

Kalėdiniame krepšinio turnyre dalyvavo šešios rajono gimnazijų ir progimnazijų komandos. 7–9 klasių mokiniai žaidė krepšinį. Turnyras vyko sporto salėje, truko apie 2 valandas.

Organizavome judriąsias pertraukas. Jų metu 3–4 ir 5–8 klasių mokiniai mankštinosi, atsakinėjo į klausimus sveikatos tema, o už teisingus atsakymus gavo vaisių (mus remia Visuomenės sveikatos biuras). Mokiniai galėjo pasisverti, sužinoti, kaip atliekamas dirbtinis kvėpavimas. Visi šie renginiai vyko sporto salėje pertraukų metu.

Dalyvavome nacionaliniame renginyje „Sveikatą stiprinančių mokyklų banga per Lietuvą“.

Organizuojame renginį 5 klasių mokiniams ir jų tėvams „Mes kartu jėga“, kalėdinį krepšinio turnyrą rajono mokykloms, dalyvaujame visuotinėse eitynėse Kovo 11‑ajai paminėti, akcijose „Diena be automobilio“, „Aktyvus rugsėjis“, „Diena be bandelės“, „Sveikas maistas“, Europos judėjimo savaitės renginiuose, projekte „Olimpinė karta“, Lietuvos mokyklų žaidynėse, organizuojame judriąsias pertraukas.

attachment Prisegtas failas
Jonavos R. Samulevičiaus progimnazija_r.docx

edit Savivaldybė: Jonavos r. sav.
add Sritis: Sveikos gyvensenos ugdymas
person_pin Mokykla: Jonavos R. Samulevičiaus progimnazija
place Adresas: Chemikų g. 140, Jonava
person_pin Vykdytojas: Diana Sadauskienė
phone Telefonas: +370 682 56528
mail El. paštas: diana.sadausk@gmail.com

Mokyklos tinklalapis

Jonavos r. Panoterių Petro Vaičiūno pagrindinės mokyklos iniciatyvos

Esame Europos Sąjungos finansuojamo projekto „Bendruomeninės veiklos stiprinimas Panoterių krašte, kuriant galimybes sporto ir laisvalaikio užimtumui“ partneriai. Mokyklos bendruomenė dalyvavo šio projekto renginiuose.

Eil. nr.

Renginys

Tikslas

Kam skirtas

Pastabos

1.

Akcija „Pavojus keliuose žiemą“

 

Su įvairaus amžiaus mokiniais kuo kūrybiškiau aptarti, kokie

galimi pavojai žiemos kelyje į mokyklą ir iš jos

1–10 klasių mokiniams

 

 

2.

Šeimų žiemos sporto šventė

Įtraukti į sportinę veiklą kuo daugiau mokyklos mokinių ir tėvų komandų, ugdyti sportinę dvasią šeimose

Mokyklos mokinių šeimoms

 

Tradicinėje šventėje dalyvavo Panoterių krašto bendruomenė

3.

Akcija „Neužmiršk pasirūpinti savo sveikata“

Kuo plačiau skleisti sveiko gyvenimo vertybes

Mokyklos, miestelio bendruomenėms

Pasidalyta gerąja patirtimi šalyje

4.

Sporto ir sveikatinimo diena

 

Kultūrinė ir pažintinė diena, skirta sveikatinimui

 

1–10 klasių mokiniams

 

Organizuojama kiekvieną pavasarį, renginio metu vyksta ir civilinės saugos pratybos

5.

Panoterių krašto bendruomenės organizuojama rudens sporto šventė

Kuo daugiau bendruomenės narių sudominti rudens šventės renginiais

 

Įvairaus amžiaus žmonėms, kuriems rūpi sveikata

 

Mokykla buvo Panoterių krašto bendruomenės projekto partnerė

6.

Seminaras „Judėjimo svarba įvairaus amžiaus žmonėms“

Mokytis naudotis laisvalaikio užimtumo sporto erdvės įrenginiais ir skatinti fizinį aktyvumą

Įvairaus amžiaus žmonėms, kuriems rūpi sveikata

Mokykla buvo Panoterių krašto bendruomenės projekto partnerė

 

Rezultatai: mokiniai sužinojo apie kelyje tykančius pavojus, mokyklos bendruomenė įsitikino sveikos gyvensenos nauda, buvo organizuota įdomi fizinė veikla įvairaus amžiaus bendruomenės nariams, dalyviai išmoko naudotis laisvalaikio užimtumo sporto erdvės įrenginiais ir tapo fiziškai aktyvūs, su visa krašto bendruomene pasidalyta gerąja patirtimi sveikos gyvensenos tema.

Projekto akimirkos užfiksuotos nuotraukose. Jos buvo paskelbtos mokyklos interneto svetainėje ir socialinio tinklo paskyroje.

Ilgalaikio tęstinio projekto „Sveikame kūne sveika siela“ metu buvo organizuoti jau minėti mokyklos renginiai, varžybos, akcijos ir stovyklos. Kiekvieną mėnesį buvo organizuota bent viena aktyvi fizinė, sveiką gyvenseną propaguojanti veikla. Jose dalyvavo mūsų ir kitų Jonavos rajono mokyklų 1–10 klasių mokiniai. Projekto partneriai Panoterių krašto bendruomenė ir Jonavos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras. Pasiekti rezultatai: mokiniai aktyviai dalyvavo varžybose, pagerėjo mokinių sveikata ir drausmė, mokiniai turiningai praleido laisvalaikį ir dažniau ėmė rinktis aktyvų poilsį.

Projekto akimirkos užfiksuotos nuotraukose. Jos paskelbtos mokyklos interneto svetainėje ir socialinio tinklo paskyroje.

attachment Prisegtas failas
Panoterių Petro Vaičiūno pagrindinė mokykla_r

edit Savivaldybė: Jonavos r. sav.
add Sritis: Sveikos gyvensenos ugdymas
person_pin Mokykla: Jonavos r. Panoterių Petro Vaičiūno pagrindinė mokykla
place Adresas: P. Vaičiūno g. 32, Panoterių mstl., Jonavos r.
person_pin Vykdytojas: Rigvita Kunevičienė
phone Telefonas: +370 349 47330
mail El. paštas: rigvitak5@gmail.com

Mokyklos tinklalapis

Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos iniciatyvos

Mokyklos mokiniai ir mokytojai nuolat dalyvauja rajoninėse, šalies ir tarptautinėse kvadrato, krepšinio, futbolo, tinklinio, golfo, imtynių, karatė, „Drąsūs stiprūs vikrūs“ varžybose, žygiuose pėsčiomis ir dviračiais.

Projekto „Sveikatiada“ veiklos:

 • „Vaisių ir daržovių mitingas“;
 • Sveikos mitybos diena;
 • „Pusryčių fiesta“;
 • sporto mugė;
 • „Šok ir nesustok“;
 • „Mankštakiada“;
 • Vandens diena;
 • „Linksmieji maisto piramidės personažai“;
 • Lietuvos sveikuolių klasės rinkimai.

Kasmet mokykloje vyksta tradiciniai sveikatos stiprinimo renginiai: sveikatos ir sporto dienos, sveikatinimo savaitė, minima Pasaulinė diena be tabako, Žemės diena, Pasaulinė vaikų gynimo diena, Tolerancijos diena, AIDS diena, Sveikos mitybos diena.

Organizuojamos sveikatos stiprinimo paskaitos: „Sveika mityba“, „Fizinis aktyvumas“, „Mesk – laimėsi, nepradėk – nugalėsi!“, „Gyvenu ne tam, kad valgyčiau, o valgau tam, kad gyvenčiau“, „Atsakingai žvelk į lytinius santykius“, „Sielos, kūno ir aplinkos švara“. Organizuojame pokalbius: „Priklausomybių ligos, kas tai?“, „Skausmas ir džiaugsmas metrais“, „Pyktis, kas tai?“, „Kaip konstruktyviai spręsti konfliktus?“, „Mano vertybės“.

Mokykloje lankosi ir skaito paskaitas aktualiomis sveikatos stiprinimo ir saugojimo temomis sveikatos specialistai. Periodiškai vykdomos darbuotojų pirmosios pagalbos žinių ir įgūdžių mokymo ir privalomų higienos įgūdžių mokymo programos. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė kaupia, sistemina ir analizuoja duomenis apie mokinių sveikatą, periodiškai juos aptaria ir apibendrintus pristato mokyklos bendruomenei. Mokykloje nuolat vykdoma traumų apskaita, analizė ir prevencija.

Pasiekimai rajono, šalies sporto konkursuose, olimpiadose: pirmoji vieta iškovota dvidešimt šešis kartus, antroji vieta – dvidešimt devynis kartus, trečioji vieta – dvylika kartų.

Mokyklos mokiniai tapo laureatais, prizininkais, nugalėtojais dvidešimt septynis kartus.

attachment Prisegtas failas
Joniskio_Saules_r

edit Savivaldybė: Joniškio r. sav.
add Sritis: Sveikos gyvensenos ugdymas
person_pin Mokykla: Joniškio „Saulės“ pagrindinė mokykla
place Adresas: Livonijos g 6, Joniškis
person_pin Vykdytojas: Dalia Žilevičienė, pradinio ugdymo mokytoja
phone Telefonas: +370 610 43991
mail El. paštas: d.zileviciene@gmail.com

Mokyklos tinklalapis

Joniškio r. Žagarės gimnazijos iniciatyvos

Renginiai ir šventės 2017–2018 mokslo metais Žagarės gimnazijoje

Tikslas – sudaryti sąlygas formuotis kūrybingai asmenybei ir pilnaverčiam visuomenės nariui.

Uždaviniai

 1. Organizuoti gimnazijos bendruomenės kultūrinį gyvenimą.
 2. Skatinti demokratišką požiūrį, lavinti gebėjimą kritiškai mąstyti, kūrybingumą.
 3. Formuoti vertybines nuostatas.

Pasiekti rezultatai: mažėjo patyčių problema mokykloje, mokiniai įgijo žinių apie sveiką gyvenseną, aktyviai dalyvavo akcijose, pakeitė požiūrį į aktyvų laisvalaikio praleidimą.

 1. Diena be automobilio, 2017 m. rugsėjo mėnuo. 
 2. Baltų vienybės diena, 2017 m. rugsėjo mėnuo.
 3. Sveikatinimo ir sporto šventė, 2017 m. rugsėjo mėnuo.
 4. Solidarumo bėgimas, 2017 m. rugsėjo mėnuo.
 5. Akcija „Aktyvus rugsėjis 2017“:
 • mankšta kiekvieną rytą;
 • judrioji pertrauka;
 • lobio ieškojimas;
 • gimnazijos ir vaikų darželio „Vyšniukas“ bendruomenės narių žygis, mankšta;
 • vaizdo medžiagos konkursui „Noriu Tave pažinti“ rengimas ir pristatymas, 2017 m. rugsėjo mėnuo.
 1. Tolerancijos diena visai mokyklos bendruomenei ir žalingų įpročių prevencija 5–8 klasių mokiniams, 2017 m. lapkričio mėnuo.
 2. AIDS viktorina 9–11 klasių mokiniams, 2017 m. gruodžio mėnuo.
 3. Žemės diena, 2018 m. kovo mėnuo.
 4. Akcija „Darom 2017“, 2017 m. balandžio mėnuo.
 5. Sporto ir sveikatinimo diena. Olimpinė diena (praktinės civilinės saugos žinių įtvirtinimo, sporto veiklos), 2017 m. birželio mėnuo.
 6. Turizmo diena, 2017 m. birželio mėnuo.

 

attachment Prisegtas failas
Zagares gimnazija_r

edit Savivaldybė: Joniškio r. sav.
add Sritis: Sveikos gyvensenos ugdymas
person_pin Mokykla: Joniškio r. Žagarės gimnazija
place Adresas: Kęstučio g. 1, Žagarė, Joniškio r.
person_pin Vykdytojas: Daiva Skirienė
phone Telefonas: +370 615 48407
mail El. paštas: daivaski@gmail.com

Mokyklos tinklalapis

Jurbarko r. Juodaičių pagrindinės mokyklos iniciatyvos

Visos iniciatyvos vyko Juodaičių pagrindinėje mokykloje. Jos skatino sveiką gyvenseną, aktyvią sportinę veiklą, buvo kuriama saugi aplinka.

  1. Projektas „Alternatyva – ekologiškas maistas“ truko 3 mėnesius. Jame dalyvavo 86 mokiniai, 16 mokytojų, mokinių tėvai. Partneriai – ekologiškų ūkių savininkai, kurie vedė paskaitas mokiniams savo ūkiuose. Mokiniai sužinojo apie modifikuotų augalų žalą, mokėsi sveikai maitintis, sveikai gyventi.
  2. Projektas „Juodaičių kaimo vaikų ir jaunimo poilsio stovykla“ truko 2 mėnesius. O stovykla vyko dvi savaites (10 darbo dienų po 8 val.), joje dalyvavo trisdešimt 10–17 m. mokinių ir penkiolika 18–29 m. jaunuolių. Partneris – Juodaičių kaimo bendruomenė.
  3. Projektas „Vasaros linksmoji futbolo mokykla“ truko 3 mėnesius. Du mokytojai, dalyvavę mokymuose, organizavo dvi savaites trukusią futbolo stovyklą trisdešimčiai mokinių. Projekto partneris – Lietuvos futbolo federacija, ji organizavo mokymus mokytojams, aprūpino mokyklą mažojo futbolo įranga.
  4. Projektas „Sportas – sveikata. Sportuoki visada!“ truko 12 mėnesių. Dvi savaites trukusioje stovykloje dalyvavo dvidešimt 12–17 m. dalyvių.

Projekto „Juodaičių pagrindinės mokyklos sporto aikštyno remontas“ metu rekonstruotos krepšinio, tinklinio ir lauko teniso aikštelės, sutvarkyta vaikų žaidimo aikštelė, įrengtos supynės ir čiuožykla. Visa aikštelių teritorija aptverta apsaugine tvora. Aikštyne sportuoja mokyklos mokiniai ir Juodaičių krašto gyventojai.

attachment Prisegtas failas
Jurbarko_Juodaiciu_r

edit Savivaldybė: Jurbarko r. sav.
add Sritis: Sveikos gyvensenos ugdymas
person_pin Mokykla: Jurbarko r. Juodaičių pagrindinė mokykla
place Adresas: Mokyklos g. 23, Juodaičiai, Jurbarko r.
person_pin Vykdytojas: Loreta Atkačiūnienė
phone Telefonas: +370 611 15564
mail El. paštas: latkaciuniene@gmail.com

Mokyklos tinklalapis

Kaišiadorių r. Žaslių pagrindinės mokyklos iniciatyvos

Mūsų mokykla yra sveikatą stiprinanti mokykla. Mokyklos bendruomenei labai svarbus fizinis aktyvumas, sveikos gyvensenos ugdymas, saugios aplinkos kūrimas.

Kiekvienais metais gegužės mėnesį 5–10 klasių mokiniai noriai įsitraukia į kūno kultūros mokytojo N. Gumbrevičiaus organizuojamas olimpines dienas. Jos vyksta prie mokyklos, stadione arba prie Statkūniškio ežero, kur galima grožėtis gamtovaizdžiu. Renginio metu mokiniai varžosi bėgimo, virvės traukimo, smiginio rungtyse, dviračių, kamuoliuko mėtymo, kvadrato, lauko teniso varžybose. Rezultatus žymi kūno kultūros mokytojas, skelbiami ir apdovanojami nugalėtojai.

Judriųjų pertraukų savaitės metu visi mokyklos mokiniai turi galimybę pertraukų metu sportuoti, žaisti judriuosius žaidimus sporto salėje, pirmo ir antro aukšto foje. Mokinius labiausiai domina stalo ir lauko (lauko tenisą žaidžia sporto salėje arba lauke, priklauso nuo metų laiko) tenisas, judriosios estafetės, kvadratas ir kt. Užsiėmimus organizuoja kūno kultūros mokytojas N. Gumbrevičius ir pradinių klasių mokytojai.

Dalyvaujame Kaišiadorių švietimo ir sporto paslaugų centro programoje „Vaikų mokymas plaukti bendrojo ugdymo mokyklose“. Programos tikslas – mokyti vaikus saugiai elgtis vandenyje, ugdyti plaukimo įgūdžius, atsakomybę už save ir aplinkinius, laikytis saugaus elgesio taisyklių, puoselėti olimpines sporto vertybes, įgyti bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžių. Plaukti mokėsi dvidešimt 2–3 klasių mokinių.

Siekiant užtikrinti mokinių saugumą mokykloje, vykdoma prevencinė veikla. Kasmet įvairios prevencinės programos integruojamos į ugdymo turinį: socializacijos programos „Antrasis žingsnis“, „Zipio draugai“. 2017–2018 mokslo metais mokykloje įgyvendinta programa „Antras žingsnis“, kurioje dalyvavo septyniolika antrokų ir ketvirtokų.

Mokyklos bendruomenė tęsia dalyvavimą OLWEUS programoje ir siekia diegti programos OLWEUS kokybės užtikrinimo sistemą (OPKUS). Tikslas – užtikrinant OLWEUS patyčių prevencijos programos nuostatų mokyklos bendruomenėje laikymąsi ir programoje taikomų priemonių tęstinumą, integruoti jas į kasdienes mokyklos veiklas. Įgyvendinus OLWEUS programą, 2015 m. ir 2016 m. pabaigoje buvo atlikta mokinių apklausa apie patyčias. Šis tyrimas buvo pakartotas 2017 m. pabaigoje.

Siekdami rūpintis savo sveikata, mokyklos mokinių taryba organizavo akciją „Diena be mobiliojo telefono“. Į akciją įsitraukė mokytojai, darbuotojai, mokiniai. Rezultatus žymėjo mokinių tarybos nariai, aktyviausi dalyviai buvo apdovanoti.

Prisijungėme prie Lietuvos pradinių klasių mokinių akcijos „Apibėk mokyklą“. Dvi rugsėjo savaites kiekvieną dieną per ilgąją pertrauką pradinių klasių mokiniai su mokytojomis 15 minučių bėgo aplink mokyklą. Akcijos nauda vaikų sveikatai akivaizdi. Daugeliui patinka bėgioti, laukia šių pertraukų, nuolat jas primena ir savo mokytojoms. Pastebėta, kad pabuvę lauke vaikai sugrįžta į klases žvalesni, darbingesni, atidesni ir aktyvesni. Jie tapo draugiškesni, nes turi bendrą tikslą – bėgti.

Kasmet mokykloje minima Psichikos sveikatos diena. Mokiniai skatinami atkreipti dėmesį į psichikos sveikatos svarbą, ją stiprinti ir būti tolerantiškiems sergančiųjų atžvilgiu. Spalio 11 d. mokiniai galėjo atlikti mažą testą ir taip įvertinti savijautą. Pažiūrėję VDU studentų sukurtą filmą „Kaip stiprinti psichikos sveikatą“, dalyvavo diskusijoje „Kada kreiptis pagalbos“. Mokiniams dalyti lankstinukai, kuriais buvo kviečiama nebūti abejingiems savo ir aplinkinių dvasinei savijautai, mokiniai supažindinti su galimybėmis ją gerinti.

Tolerancijos dienos renginyje dalyvavo priešmokyklinės ugdymo grupės vaikai, 1–10 klasių mokiniai, mokytojai, mokyklos darbuotojai. Renginio metu per pirmą ilgąją pertrauką aktų salėje socialinė pedagogė O. Juzukonienė labai vaizdžiai ir įdomiai pristatė pranešimą apie Tolerancijos dienos istoriją, šaknis ir prasmingumą. Mokiniai demonstravo įvairiaspalvius pačių parengtus plakatus, išsakė mintis apie toleranciją. Ši diena minima lapkričio 16 dieną, bet mūsų mokykloje ji buvo minima visą savaitę. Mokiniai pamokų metu nagrinėjo tolerancijos sąvoką, Lietuvos istorijos faktus, susijusius su tolerancija, pasaulio įvykius, turėjusius įtakos priešiškumui tarp tautų, rasių, religijų. Kadangi šių metų Tolerancijos dienos simbolis buvo rankytė, mokiniai visaip puošė ir plakatuose pristatė šį simbolį. Tikimės, kad mokiniai supras, kaip svarbu gerbti kito jausmus, nuomonę, ir skleis renginiuose išsakytas mintis aplinkiniams.

Mokykloje vyko konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ pirmasis etapas. Jame varžėsi priešmokyklinės ugdymo grupės vaikai ir 1–10 klasių mokiniai. Dalyviai atliko judėjimo, komandos kapitonų, pirmosios pagalbos teikimo užduotis, atsakinėjo į klausimus sveikos gyvensenos, žalingų įpročių prevencijos, žmogaus saugos temomis. Komandos vertinimo komisijai pateikė namų darbus – komandos prisistatymą ir laišką draugui sveikatos tema. Vyko įtempta kova. Geriausia pradinių klasių komanda tapo 4 klasės mokinių komanda „Tomatukai“, geriausia 5–10 klasių komanda – 8 klasės mokinių komanda „Brokoliai“, kuri atstovavo mokyklai antrame konkurso etape. Konkurso partneriai Kaišiadorių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.

Bendrojo ugdymo sektoriaus tarpmokyklinės strateginės partnerystės projektas Erasmus+ KA2 skirtas ekologiniam ugdymui. Tai projektas, kurį trumpai galima apibūdinti –„Atsinaujinanti Europa“. Projekte dalyvauja mokiniai iš Anglijos, Vokietijos, Austrijos, Slovakijos, Ispanijos, Italijos ir mūsų mokykla, atstovaujanti Lietuvai. Projekto tikslas – sudaryti sąlygas mokiniams įgyti įgūdžių, žinių apie ekologiją, ugdyti atsakingus visuomenės narius, keliauti į kitas šalis, skatinti toleranciją ir supratimą apie savo ir kitų šalių kultūras, mokytis gyventi saugioje ekologiškoje aplinkoje. Viešnagės kiekvienoje šalyje metu mokiniai įtraukiami į įvairias veiklas, ekskursijas (plačiau www.zasliu.kaisiadorys.lm.lt).

attachment Prisegtas failas
Kaisiadoriu_Zasliu_r1

edit Savivaldybė: Kaišiadorių r. sav.
add Sritis: Sveikos gyvensenos ugdymas
person_pin Mokykla: Kaišiadorių r. Žaslių pagrindinė mokykla
place Adresas: Vytauto g. 1, Žasliai, Kaišiadorių r.
person_pin Vykdytojas: Nauris Gumbrevičius
phone Telefonas: +370 674 36490
mail El. paštas: nauris.gumbrevicius@gmail.com

Mokyklos tinklalapis

Kalvarijos sav. Liubavo Juozo Montvilos pagrindinės mokyklos iniciatyvos

Iniciatyvos, susijusios su fiziniu aktyvumu, sveikos gyvensenos ugdymu ir saugios aplinkos kūrimu.

Jaunųjų šauliukų žygis „Naktis linijoje“.

Edukaciniai užsiėmimai „Sveikuolių sveikuoliai“.

Aktyvus ir sportiškas renginys „Nerūkymo diena“.

Sveikatinimo žygis į Maumedžių giraitę.

Žygis po Raudeniškių, Brazavo apylinkių bunkerius.

Projektas „Sveikata – geriausia vaikui dovana“.

Šeimos žygis su šiaurietiško ėjimo lazdomis Vištytyje.

Joga mokiniams ir jų tėvams.

attachment Prisegtas failas
Kalvarijos sav. Liubavo Juozo Montvilos pagrindinė mokykla_r

edit Savivaldybė: Kalvarijos sav.
add Sritis: Sveikos gyvensenos ugdymas
person_pin Mokykla: Kalvarijos sav. Liubavo Juozo Montvilos pagrindinė mokykla
place Adresas: Mokyklos g. 4, Liubavo k., Liubavo sen.
person_pin Vykdytojas: Renata Bubinienė, socialinė pedagogė
phone Telefonas: +370 343 42723
mail El. paštas: renata.bubiniene@gmail.com

Mokyklos tinklalapis

Kauno „Paparčio“ pradinės mokyklos iniciatyvos

Mokykla nuo 2015 m. yra sveikatą stiprinančių mokyklų tinklo narė. Mokyklos teritorija pritaikyta aktyviam judėjimui. Esant palankioms oro sąlygoms, pertraukas mokiniai aktyviai leidžia mokyklos kieme, kūno kultūros pamokos vyksta kvadrato, futbolo aikštelėse. Į ugdomąją veiklą integruojame sveikatos programą. Nuolat vykdome projekto „Sveikatiada“ veiklas.

Edukaciniai užsiėmimai, netradicinės pamokos

 • Sporto salėje „Taikliarankių“ turnyruose kasmet dalyvauja visų klasių mokiniai, nugalėtojus apdovanojame.
 • Per kūno kultūros pamokas „Žiemą sportuosi – sveikatą tausosi“ sportuoja visi mokyklos mokiniai.
 • Pamokose „Aš minu dviratuku“ kasmet dalyvauja visi pirmokai. Jie sužino, kaip važinėti saugiai.
 • Bendradarbiaudami su Kauno plaukimo mokyklos treneriais organizuojame 10–20 pamokų baseine antrų klasių mokiniams. Pabaigę mokymus, mokiniai gauna pasiekimų pažymėjimus.
 • Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai padėjo organizuoti pirmokams skirtą Europos sveikos mitybos dieną. Visi skanavo košę, sužinojo, kodėl ją sveika valgyti.
 • Paramedikai mokė mokinius nugalėti stresą ir baimę susižeidus, parodė, kaip gaivinti žmogų.
 • Kauno kolegijos studentai vedė 3–4 klasių mokiniams pamokas „Triukšmas ir jo įtaka žmogaus savijautai“.
 • Šešių klasių mokiniai dalyvavo A. Žikevičiaus Saugaus vaiko mokykloje organizuotuose užsiėmimuose „Sveika mityba“ ir ,,Saugumas gatvėje“.

Tyrimai

 • Kauno kolegijos studentai nustatė vaikų laikysenos ydas, mokė juos atlikti specialius pratimus, pasakojo apie triukšmą, patalpų vėdinimą. Studentai vedė netradicines pamokas apie dantų priežiūrą, kūno higieną, kuriose dalyvavo 150 mokinių.

Šventės, renginiai, akcijos

 • Šalies socializacijos projekte „Gyvenu sveikai – augu linksmai“ dalyvavo visa mokyklos bendruomenė. Konferencijoje Kauno „Vyturio“ gimnazijos, Kauno Dainavos progimnazijos, Kauno J. Urbšio katalikiškos pagrindinės mokyklos mokinių komandos pristatė pranešimus apie vykdytas veiklas.
 • Mokykla bendradarbiauja su Kauno marių regioninio parko direkcija. Mokiniams organizuotos aštuonios išvykos, kurių metu jie skatinti aktyviai judėti, pažinti gimtą kraštą, leisti laisvalaikį gamtoje.
 • Bendradarbiaujame su Lietuvos sporto muziejumi – visi mokiniai susipažino su Lietuvos sporto istorija.
 • Trečiokai ir ketvirtokai dalyvavo miesto konferencijoje „Sveika gyvensena šiandien – galimybės ir perspektyvos“. Mokiniai buvo apdovanoti padėkos raštais ir prizais.
 • Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro organizuotame eilėraščių konkurse mokinai laimėjo antrąją vietą. Jiems įteiktos dovanos – 60 knygelių apie sveikatai palankų maistą.
 • Vasaros poilsio stovykloje „Papartukai“ dalyvavo 36 mokiniai. Jos metu organizuotos fizinio aktyvumo ir sveikos gyvensenos ugdymo veiklos, pvz., pažintinės išvykos „Sveikatos taku“ į Birštoną ir į Kauno marių regioninio parko Kadagių slėnį, Mažoji olimpiada.
 • Akcijoje „Apibėk mokyklą“ dalyvavo vis mokyklos mokiniai.
 • Ketvirtajame Solidarumo bėgime dalyvavo aštuonios klasės, iš viso paaukota 257 eurai.

Neformaliojo vaikų švietimo programos

 • Kasmet mokykloje veikia nemokami ir mokami būreliai. Neformaliojo švietimo užsiėmimus įstaigoje lanko apie 80 proc. mokinių. Mūsų ugdytiniai – tarptautinių kudo turnyrų čempionai, šalies konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ dalyviai.

Renginiuose fotografuojame, filmuojame, informaciją apie renginius skelbiame mokyklos interneto svetainėje. Laimėtojams įteikiami diplomai ir pagyrimai, padėkos.

attachment Prisegtas failas
Kauno_Paparcio_r

edit Savivaldybė: Kauno m. sav.
add Sritis: Sveikos gyvensenos ugdymas
person_pin Mokykla: Kauno „Paparčio“ pradinė mokykla
place Adresas: Šiaurės pr. 35, Kaunas
person_pin Vykdytojas: Jūratė Valančauskienė, mokytoja
phone Telefonas: +370 603 48917
mail El. paštas: jurvala@gmail.com

Mokyklos tinklalapis

Kauno Aleksandro Stulginskio mokyklos daugiafunkcio centro iniciatyvos

Iniciatyvos vyko Kauno Aleksandro Stulginskio mokykloje‑daugiafunkciame centre. Į veiklas įtraukėme visą bendruomenę. Ikimokyklinės ir priešmokyklinės ugdymo grupės vaikai dalyvavo jiems skirtuose renginiuose, o mokiniai – sveikatos ugdymo projektuose ir varžybose. Pasiekėme pagrindinį tikslą – sudominome vaikus aktyviomis fizinėmis veiklomis, sveika gyvensena.

Iniciatyvos, susijusios su fiziniu aktyvumu, sveikos gyvensenos ugdymu ir saugios aplinkos kūrimu:

 1. Kauno miesto mokyklų varžybos.
 2. Projektas „Sveikatiada“.
 3. Integruotų pamokų ciklai „Sveika gyvensena – tai sveika mityba ir fizinis aktyvumas“.
 4. „Futboliukas“, „Trikrepšis“.
 5. Pamokos kitoje aplinkoje, pvz., šokių studijoje, sporto klube.
 6. Fizinio aktyvumo ugdymo projektai ikimokyklinio ugdymo grupės vaikams „Pavasario ikimokyklinukų turnyras“, „Žiemos ikimokyklinukų turnyras“.
 7. Projektas priešmokyklinės grupės vaikams „Mažųjų olimpiada“.
 8. Judriosios pertraukos.
 9. Ikimokyklinės ir priešmokyklinės ugdymo grupės vaikų mankšta.
 10. Organizacijos „Gelbėkit vaikus“ Solidarumo bėgimas.

attachment Prisegtas failas
Kauno_A_Stulginskio_r.docx

edit Savivaldybė: Kauno m. sav.
add Sritis: Fizinis aktyvumas
person_pin Mokykla: Kauno Aleksandro Stulginskio mokykla daugiafunkcis centras
place Adresas: Partizanų g. 152, Kaunas
person_pin Vykdytojas: Mantas Brazionis, kūno kultūros mokytojas
phone Telefonas: +370 648 97053
mail El. paštas: dubauskasvyt@gmail.com

Mokyklos tinklalapis

Kauno Maironio universitetinės gimnazijos iniciatyvos

2017–2018 mokslo metais Maironio universitetinėje gimnazijoje vyko daug renginių.

Maironio universitetinės gimnazijos taurės varžybose dalyvavo pagrindinių mūsų gimnazijos partnerių – Kauno rajono Ugnės Karvelis gimnazijos – komanda. Šiose varžybose dalyvavo dvidešimt penki 9–12 klasių mokiniai. Nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti medaliais ir diplomais.

Kauno miesto mokyklų žaidynių svarsčių kilnojimo varžybose, kurios vyko mūsų gimnazijoje, dalyvavo penkiasdešimt Kauno miesto mokyklų 9–12 klasių mokinių. Gimnazijos komandai atstovavo 8 mokiniai. Mūsų gimnazijos komanda tapo šių varžybų nugalėtoja.

Lietuvos mokyklų žaidynių tarpzoninėse svarsčių kilnojimo varžybose Maironio universitetinės gimnazijos sporto salėje dalyvavo 60 mokinių iš septynių Lietuvos gimnazijų. Maironio universitetinės gimnazijos komanda šiose varžybose iškovojo antrąją vietą ir įgijo teisę dalyvauti Lietuvos mokyklų žaidynių finalinėse varžybose. Finalinės varžybos vyko Šiaulių rajono Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijoje. Mūsų gimnazijos komanda užėmė devintąją vietą.

Gimnazijos svarsčių kilnojimo komanda dalyvavo Lietuvos svarsčių kilnojimo federacijos ilgo ciklo čempionate, kuris vyko Marijampolėje. Gimnazijos mokiniai (jaunių amžiaus grupėje) Tauras Paliokas ir Simonas Skučas iškovojo pirmąją vietą, Mindaugas Jakubavičius – antrąją vietą, o Marius Gudelis – trečiąją vietą. Komandinėje įskaitoje Maironio universitetinės gimnazijos komanda užėmė ketvirtąją vietą.

Kauno miesto mokyklų žaidynių smiginio varžybose dalyvavo penkiolika komandų, iš viso 30 dalyvių. Gimnazijos atstovai – Paulius Čivilis ir Linas Pukelis – iškovojo pirmąją vietą.

Lietuvos mokyklų finalinėse mokyklų žaidynių smiginio varžybose dalyvavo trisdešimt komandų iš visos Lietuvos, iš viso 60 dalyvių. Maironio universitetinės gimnazijos komanda užėmė penktąją vietą.

Dalyvavome dvidešimtajame Lietuvos svarsčių kilnojimo federacijos dvikovės čempionate. Jaunių grupėje svorio kategorijoje iki 53 kg Tauras Paliokas užėmė antrąją vietą, svorio kategorijoje iki 56 kg Augustas Kučinskas užėmė trečiąją vietą, svorio kategorijoje iki 73 kg Marius Gudelis užėmė antrąją vietą, svorio kategorijoje iki 85 kg Simonas Skučas antrąją vietą. Jaunimo grupėje svorio kategorijoje iki 68 kg Lukas Čepaitis iškovojo trečiąją vietą. Komandinėje įskaitoje Maironio universitetinės gimnazijos komanda užėmė penktąją vietą.

Maironio universitetinės gimnazijos sporto salėje ketvirtus metus iš eilės vyko Kauno miesto mokyklų štangos spaudimo gulint varžybos. Dalyvavo keturios Kauno miesto gimnazijos, varžėsi 28 dalyviai. Mūsų gimnazijos komanda iškovojo trečiąją vietą.

Mokiniai ruošdamiesi šioms varžyboms treniravosi, sveikai maitinosi, reguliavo savo svorį, susipažino su kitų mokyklų mokiniais, varžybų metu susirado draugų.

 

 

attachment Prisegtas failas
Kauno_Maironio_universitetine_r

edit Savivaldybė: Kauno m. sav.
add Sritis: Fizinis aktyvumas
person_pin Mokykla: Kauno Maironio universitetinė gimnazija
place Adresas: Gimnazijos g. 3, Kaunas
person_pin Vykdytojas: Vidas Grigonis, kūno kultūros mokytojas ekspertas
phone Telefonas: +370 627 87871
mail El. paštas: grigonisv@yahoo.com

Mokyklos tinklalapis

Kauno Martyno Mažvydo progimnazijos iniciatyvos

Bėgimo varžybose „Judėk, sportuok, būk fiziškai aktyvus“ dalyvavo 1–5 klasių 275 mokiniai. Mokiniai bėgo Kauno Martyno Mažvydo progimnazijos stadione. Aktyviausios klasės apdovanotos padėkos raštais.

Bėgimo varžybose „Palestra“, vykusiose mokyklos sporto salėje, dalyvavo šimtas dvidešimt trys 4–5 klasių  mokiniai. Mokiniai mokėsi garbingo rungtyniavimo. Šios šventės tikslas – per sportą ugdyti sąmoningą, pilietiškai aktyvų žmogų, puoselėjantį tautines vertybes.

Kalėdinėse estafetėse mokyklos sporto salėje dalyvavo du šimtai šešiasdešimt devyni 1–5 klasių mokiniai. Mokiniai draugiškai, greitai, vikriai ir linksmai atliko įvairias užduotis.

Renginyje |„Vasaris – sveikatos mėnuo“ dalyvavo du šimtai dvidešimt 5–8 klasių mokinių. Sveikos gyvensenos ugdymo renginiai vyko sporto salėje, klasėse. Aktyviausi mokiniai apdovanoti padėkos raštais.

Kvadrato varžybose dalyvavo devyniasdešimt 5–6 klasių mokinių, o krepšinio varžybose – septyniasdešimt penki 7–8 klasių mokiniai. Nugalėtojų komandos apdovanotos diplomais, o dalyvavusios – padėkos raštais.

Taikliarankių konkurse dalyvavo šimtas penkiasdešimt 5–6 klasių mokinių. Mokiniai lavino greitumą, taiklumą, ištvermę.

Sporto šventė vyko progimnazijos aikštyne ir stadione. Dalyvavo du šimtai dvidešimt 5–8 klasių mokinių. Mokiniai žaidė sportinius žaidimus, dalyvavo trumpųjų nuotolių bėgimo varžybose ir taip lavino greitumą, vikrumą.

Vandens dieną 8b klasės mokinės parengė stendą apie vandenį, jo reikšmę, išteklius ir jį pristatė 5–8 klasių mokiniams. Mokinius, įminusius mįsles, vaišino vandeniu.

Ilgalaikės sveikos gyvensenos ugdymo programos „Sveikatiada“ veiklose dalyvavo du šimtai dvidešimt 5–8 klasių mokinių.

Penktų klasių mokiniams vestose klasės valandėlėse „Draugiška klasė“ (po 2 susitikimus) dalyvavo 64 mokiniai, o valandėlėse „Bendravimas“ – 45 mokiniai. Atlikę anketinę apklausą išsiaiškinome, kad šios valandėlės pagilino mokinių žinias apie bendravimą.

Akcijoje „Veiksmo savaitė be patyčių“ dalyvavo 432 mokiniai.

attachment Prisegtas failas
Kauno Martyno Mažvydo progimnazija_r.docx

edit Savivaldybė: Kauno m. sav.
add Sritis: Fizinis aktyvumas
person_pin Mokykla: Kauno Martyno Mažvydo progimnazija
place Adresas: Šiaurės pr. 55, Kaunas
person_pin Vykdytojas: Dalia Šickuvienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui
phone Telefonas: +370 616 84527
mail El. paštas: d.sickuviene@gmail.com

Mokyklos tinklalapis

Kauno Montesori mokyklos darželio „Žiburėlis“ iniciatyvos

 1. Sporto ir sveikatinimo diena „Judėk su džiaugsmu“ vyko mokyklos aikštyne rugsėjo 28 d. Dalyvavo visi devyniasdešimt septyni mokyklos mokiniai ir mokytojai. Veikloms buvo skirta visa diena. Susirinkę į klases mokiniai aptarė dienos veiklas, prisiminė aktyvaus judėjimo naudą, kodėl sportuojant svarbus saugumas. Sutartu laiku visi susirinko mokyklos aikštyne ir dalyvavo numatytose veiklose. Savo sportinius pasiekimus mokiniai žymėjo dalyvio pasuose. Dienos pabaigoje aptarėme veiklas, pasiektus rezultatus (1 priedas).
 2. Pėdučių mankštos rytmečiai vyksta klasėse maždaug kartą per mėnesį. Mokiniai prisimena, kokią įtaką savijautai turi įvairių kūno dalių mankšta ir savo dieną pradeda klasėse mankštindami pėdutes. Tą dieną vaikai atsineša kojinių, į kurias būna įberta po saują kruopų (pvz., ryžių, grikių, perlinių kruopų). Užsimovę šias kojines vaikai atliko įvairius pėdų mankštos pratimus: vaikščiojo pirštų galais, trynė kulnus, pėdų šonus. Mankštinant tam tikras pėdų vietas stimuliuojama tam tikrų organų veikla, todėl mes rūpinamės savimi masažuodami pėdas (2 priedas).
 3. Jau kelerius metus dalyvaujame akcijoje „Aktyvus rugsėjis“. Pernai akcijos metu bėgome Aukštųjų Šančių ąžuolyne, šiemet organizavome bėgimą „Apibėkime mokyklą su draugu“ (3 priedas).
 4. Kiekvienais metais organizuojame žiemos sporto popietę „Žiemos linksmybės“. Renginio metu mokiniams primenama, kas svarbu sportuojant žiemą, kokių saugos taisyklių reikia laikytis. Pagrindinė šios popietės mokinių veikla – linksmosios estafetės (4 priedas).
 5. Kiekvienais metais vasario arba kovo mėnesį vykdome savaitės trukmės akciją „Mankštinamės visi drauge“. Tą savaitę kiekvieną dieną per ilgąją pertrauką visi mokiniai susirenka salėje drauge mankštintis (5 priedas).

attachment Prisegtas failas
Kauno_Montesori_r.docx

edit Savivaldybė: Kauno m. sav.
add Sritis: Fizinis aktyvumas
person_pin Mokykla: Kauno Montesori mokykla darželis „Žiburėlis“
place Adresas: Verkių g. 36, Kaunas
person_pin Vykdytojas: Eglė Vainikonienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui
phone Telefonas: +370 373 48064
mail El. paštas: eglevainikoniene@gmail.com

Mokyklos tinklalapis

Kauno Petrašiūnų progimnazijos iniciatyvos

 1. Rudens ir pavasario sporto ir sveikatinimo šventės vyksta numatytoje vietoje, pvz., Pažaislio šile, progimnazijos sporto aikštyne. Visi progimnazijos mokiniai varžosi įvairiose rungtyse, dalyvauja estafetėse, žaidžia įvairius sporto žaidimus, bėga krosą ir kt.
 2.  Renginys „Šimtas metimų“ buvo skirtas Lietuvos šimtmečiui paminėti. Baudų metimo varžybose rungtyniavo mokytojų ir mokinių komandos.
 3. Konkurse „Sveikuolių sveikuoliai“ dalyvavo 1–4 klasių mokiniai. Renginys organizuotas glaudžiai bendradarbiaujant mokiniams, mokytojams ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistei. Jo metu mokiniai atliko praktines žmogaus saugos, pirmosios pagalbos teikimo, žalingų įpročių prevencijos užduotis, dalyvavo sporto varžybose.
 4. Projekto „Sporto šaka, kurioje jaučiuosi stipriausias“ dalyviai pristatė bendraamžiams sporto šakas, kurių treniruotes jie lankė. Vėliau mokiniai išbandė pasirinktą sporto šaką, pvz., žaidė krepšinį, stalo tenisą, futbolą, šachmatais, šaškėmis, smiginį, ėmėsi lengvosios atletikos rungčių, aerobikos.
 5. Klasių šeimų sporto šventės vyksta savaitgaliais sporto aikštyne prie Pažaislio vienuolyno. Jose dalyvauja visi mokinių šeimų nariai.
 6. Projekto „Sveiki dantys – misija įmanoma“ tikslas – gerinti mokinių dantų valymo įgūdžius, ugdyti sveikos gyvensenos nuostatas.
 7. Akcija „Dieną pradedam mankšta“. Visą savaitę progimnazijos mokiniai rytais rinkdavosi bendrai mankštai koridoriuose, sporto ir aktų salėje.
 8. Solidarumo bėgimui susivienijo visa progimnazijos bendruomenė. Renginio tikslas – siekti skirtingų kultūrų, socialinės aplinkos ir įvairaus amžiaus mokinių vieningumo.
 9. Žiemos sveikatinimo renginiai organizuojami lauke. Esant geroms oro sąlygoms, kūno kultūros ir pasaulio pažinimo pamokos, klasių valandėlės, neformaliojo švietimo užsiėmimai vyksta Pažaislio šile, progimnazijos sporto aikštyne.
 10. Turizmo dieną mokiniai pėsčiomis ir atlikdami įvairias užduotis turi įveikti numatytą maršrutą.
 11. Veiksmo naktį „Drauge saugiau – drauge smagiau“ mokiniai leidžia labai aktyviai: žaidžia judriuosius žaidimus, stalo tenisą, badmintoną, dalyvauja estafetėse ir kt.
 12. Progimnazijos auklėtiniai aktyviai dalyvauja Kauno miesto sporto varžybose, pvz., varžybose „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“, žaidžia kvadratą, futbolą, merginų salės futbolą.

  Geriausių rezultatų pasiekusiems mokiniams įteikiamos padėkos, prizai. Mokiniai įgyja bendradarbiavimo patirties, išmoksta laikytis kilnaus elgesio principų.

attachment Prisegtas failas
Kauno_Petrasiunu_progimnazija_r.docx

edit Savivaldybė: Kauno m. sav.
person_pin Mokykla: Kauno Petrašiūnų progimnazija
place Adresas: M. Gimbutienės g. 9, Kaunas
person_pin Vykdytojas: Virginija Šidlauskienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui
phone Telefonas: +370 374 56479
mail El. paštas: virgsidl@gmail.com

Mokyklos tinklalapis

Kauno Prano Mašioto pradinės mokyklos iniciatyvos

    2017–2018 mokslo metais vyko rytinė 10 min. mankšta, kurios tikslas – stiprinti mokinių norą judėti.

    2017 m. rugsėjo 8 d. vyko prevencinė sporto diena „Būk saugus“. Renginys vyko mokyklos kieme. Jame dalyvavo 1–4 klasių mokiniai. Šiuo renginiu siekta paskatinti mokinių sveiką gyvenimo būdą, stiprinti mokinių norą aktyviai judėti, priminti saugaus eismo taisykles. Renginiui buvo parengtas mokyklos kiemas, skirta vieta įvairioms estafetėms ir varžyboms. Šventės aprašymą su nuotraukomis paskelbėme mokyklos interneto svetainėje.

    2017 m. spalio 26 d. mokiniai dalyvavo pirmame konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ etape. Konkurso tikslas – ugdyti vaikų ir mokinių gebėjimus saugoti ir stiprinti savo ir kitų sveikatą, skatinti vaikų, mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų bendradarbiavimą. Mokiniai užėmė antrąją vietą.

    2017 m. spalio mėnesį mokiniai dalyvavo konkurse „Sveikatai palankus maistas“. 4c klasės mokiniai sukūrė eilėraštį „Rudens gėrybių fiesta“.

    2017 m. lapkričio 29 d. mokiniai dalyvavo šventėje „Sveikai gyventi džiugu“, kuri vyko Kauno aplinkotyros centre. Šio renginio tikslas – formuoti sveikos gyvensenos įgūdžius.

    2018 m. vasario 12 ir 14 dienomis mokykloje organizuota olimpinė savaitė. Šis renginys buvo skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo 100‑mečiui, vasariui – sveikatos mėnesiui, patyčių prevencijai ir žmogaus saugai. Tikslas – skatinti mokinių sveiką gyvenimo būdą, stiprinti mokinių norą aktyviai judėti. Olimpinė savaitė vyko mokyklos aktų salėje. Renginio nuotraukos paskelbtos mokyklos interneto svetainėje. Dalyvavome nuotraukų koliažų parodoje „Dovana tau, Lietuva“.

    2017–2018 mokslo metais kūno kultūros pamokos vyko netradicinėje aplinkoje. Du mėnesius vaikai lankė plaukimo pamokas Kauno centro sporto mokyklos baseine, du mėnesius – gimnastikos pamokas Kauno centro sporto mokyklos gimnastikos salėje. Du mėnesius Kauno prekybos ir pramogų centro „Akropolis“ ledo arenoje mokiniai lankė čiuožimo pamokas. Taip mokiniai tobulino plaukimo, čiuožimo, gimnastikos įgūdžius. Jie išmoko laikytis ant vandens, plaukti savarankiškai, slysti ledu, taisyklingai griūti, laikyti pusiausvyrą, atlikti įvairius pusiausvyros, jėgos pratimus. Pamokų metu mokinius motyvavome žodžiais, o jų pastangas ir pasiekimus žymėjome elektroniniame dienyne.

    2018 m. numatytos dviračių estafetės T. Ivanausko progimnazijos stadione.

    2018 m. dalyvaujame projekte „Sveikata visus metus“. Šio projekto tikslas – ugdyti mokinių gebėjimus, įpročius ir nuostatas, padedančius stiprinti ir puoselėti sveikatą, paskatinti juos rinktis sveiką gyvenimo būdą. Šio projekto metu kiekvieną mėnesį įgyvendinamas naujas iššūkis, nauja užduotis.

    Klasių bendruomenių iniciatyva organizuojami gatvės šokiai, šeimų sporto šventės. Vienas iš renginių – „Kalėdos su haskiais“. Šio renginio tikslas kartu su klasės bendruomene aplankyti Lietuvos Laplandiją ir aktyviai praleisti laiką Neries parko teritorijoje su nuostabiais šunimis haskiais. Dalyvavo apie 50 bendruomenės narių.

   „Žiemos linksmybės“ – renginys, kurio tikslas – kartu su klasės bendruomene aktyviai prakleisti laisvalaikį, pasimėgauti žiemos sportu. Jame dalyvavo apie 70 bendruomenės narių.

   Šeimų sporto šventės tikslas – kartu su klasės bendruomene aktyviai prakleisti laisvalaikį, pasimėgauti žiemos sportu. Joje dalyvavo apie 80 bendruomenės narių.

attachment Prisegtas failas
Kauno_Masioto_pradine_r1.docx

edit Savivaldybė: Kauno m. sav.
add Sritis: Sveikos gyvensenos ugdymas
person_pin Mokykla: Kauno Prano Mašioto pradinė mokykla
place Adresas: Rasytės g.1, Kaunas
person_pin Vykdytojas: Jolanta Venčkauskienė
phone Telefonas: +370 682 15402
mail El. paštas: jolanta.masiotas@gmail.com

Mokyklos tinklalapis

Kauno r. Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazijos iniciatyvos

Kasmet organizuojame bėgimą nuo Prano Dovydaičio sodybos iki Čekiškės miestelio (5 km). Nuolat organizuojame tarpklasines kvadrato, futbolo, tinklinio varžybas. Mokiniai dalyvauja varžybose ir su kitų rajono mokyklų mokiniais. Bendraujame su Raseinių r. Ariogalos gimnazija, Kėdainių r. Josvainių gimnazija, Kauno r. Babtų ir Raudondvario gimnazijomis. Dalyvaujame bėgime, skirtame Europos judrumo savaitei paminėti. Pertraukų metu mokiniams sudaromos sąlygos sportuoti sporto salėje, žaisti stalo tenisą. Nuolat rašome projektus, skirtus vaikų užimtumui didinti ir fiziniam aktyvumui puoselėti.


Birželio 2 dieną gimnazijoje organizavome šešių valandų trukmės renginį „Spartakiada 2017“. Jame dalyvavo 6–8 ir I–III klasių mokiniai. Pagal sudarytą sporto renginių tvarkaraštį mokiniai dalyvavo tinklinio, futbolo varžybose, mėtė tritaškius ir baudas į krepšį, bėgo 50 m, 100 m ir 1000 m, žaidė stalo žaidimus. Visose varžybose ir rungtyse dalyvavo mergaičių ir berniukų komandos. Mokinių rezultatus žymėjo aukštesniųjų klasių mokiniai. Sėkmingiausiai pasirodžiusios komandos ir mokiniai buvo apdovanoti prizais ir taurėmis.

attachment Prisegtas failas
Kauno_Cekiskes_r.docx

edit Savivaldybė: Kauno r. sav.
add Sritis: Fizinis aktyvumas
person_pin Mokykla: Kauno r. Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazija
place Adresas: Mokyklos g. 14., Čekiškė, Kauno r.
person_pin Vykdytojas: Kristina Salinkienė
phone Telefonas: +370 609 66987
mail El. paštas: kristinasalinkiene@gmail.com

Kauno r. Kulautuvos pagrindinės mokyklos iniciatyvos

Sveikatos savaitės metu visą savaitę mokykloje buvo vykdomos įvairios veiklos. Joje dalyvavo šimtas septyniasdešimt vaikų ir jaunuolių (nuo priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytinių iki dvyliktokų) ir dvidešimt aštuoni mokytojai.

Vyko renginys „Švari aplinka – sveikas žmogus“. Mokėmės rūšiuoti atliekas, tvarkėme mokyklos aplinką.

Renginio „Maistas kaip vaistas“ metu valgykloje valgėme sveikus pusryčius ir pietus. Kiekviena klasė gamino sveikus desertus, spaudė sultis, virė sveikatą gerinančias arbatas ir vaišino draugus.

Priešmokyklinės ugdymo grupės ugdytiniai ir pradinių klasių mokiniai organizavo vaisių ir daržovių dieną „Graužk kaip zuikis“.

Judriųjų pertraukų dieną pertraukų metu kiekviena klasė organizavo judriuosius žaidimus mokyklos sporto aikštelėje. Kūno kultūros pamokų metu vyko tarpklasinės sporto varžybos.

Renginio „Aš – žmogus“ metu sveikatos priežiūros specialistė skaitė paskaitas įvairaus amžiaus mokiniams apie asmens higieną ir lytiškumą. Asmens higienos ir lytiškumo temas integravome į įvairias pamokas.

Renginio „Švarus vanduo“ metu kiekviena klasė pertraukų metu rengė stendą apie vandens taršą, būtinybę ją mažinti. Parengtus plakatus pakabinome koridoriuje ir išrinkome gražiausią ir informatyviausią plakatą.

Rezultatai

 1. Pradinių klasių mokiniai išmoko rūšiuoti, vyresnių klasių mokiniai pasodino tujų mokyklos teritorijoje.
 2. Buvo lavinami sveikos mitybos įpročiai.
 3. Mokiniai aktyviai ilsėjosi pertraukų metu.
 4. Mokiniai pagilino asmens higienos žinias.
 5. Mokiniai kūrybiškai perteikė žinias apie vandens svarbą ir taršos pasekmes.

Per visus renginius buvo fotografuojama, o mokiniai apklausti žodžiu.

Akcija „Į mokyklą pėsčiomis ir dviračiu“ vyko visą savaitę mokykloje. Joje dalyvavo visi mokyklos mokiniai, išskyrus į mokyklą atvykstančius mokykliniu autobusu, ir dalis mokytojų (12 mokytojų į mokyklą atvyksta automobiliais iš Kauno). Akcijos metu buvo sudarytas saugus maršrutas iki mokyklos, organizuota išvyka dviračiais po Kulautuvos apylinkes ir socialinės reklamos konkursas, kurio metu išrinktas gražiausias plakatas.

Rezultatai

 1. Mokiniai išmoko saugiai atvykti į mokyklą.
 2. Atkreipėme mokinių dėmesį į gamtos tausojimą.
 3. Mokiniai kūrybiškai perteikė žinias apie aplinkos taršą

attachment Prisegtas failas
Kauno_Kulautuvos_r.docx

edit Savivaldybė: Kauno r. sav.
add Sritis: Sveikos gyvensenos ugdymas
person_pin Mokykla: Kauno r. Kulautuvos pagrindinė mokykla
place Adresas: Lelijų g. 15, Kulautuva, Kauno r.
person_pin Vykdytojas: Odeta Burneikienė
phone Telefonas: +370 699 93347
mail El. paštas: oburneik@gmail.com

Mokyklos tinklalapis

Kauno r. Panevėžiuko mokyklos - daugiafunkcio centro iniciatyvos

Panevėžiuko mokykloje‑daugiafunkciame centre šiuo metu mokosi 38 mokiniai, priešmokyklinio amžiaus grupę lanko aštuoni vaikai, ikimokyklinio amžiaus vaikų ugdymo grupę – šešiolika 2–5 m. amžiaus vaikų. Mokykloje veikia prailginta vaikų dienos grupė, kurią lanko 26 mokiniai.

Mokykloje mokosi du vaikai, turintys specialiųjų ugdymosi poreikių, jiems reikalinga ir teikiama individuali specialistų pagalba.

Mokykloje skiriamas dėmesys ir patyčių prevencijai. Buvo atliktas tyrimas, kurio tikslas – įvertinti mokinių savijautą ir saugumą mokykloje. Tyrime dalyvavo 1–4 klasių mokiniai. Apklausa parodė, kad jie mokykloje jaučiasi saugūs. Mokiniai, patyrę patyčias, žino, kur ieškoti pagalbos – 95 proc. mokinių pažymėjo, kad kreipėsi ir jau sulaukė pagalbos.

Norėdami išsiaiškinti, kaip mokiniai supranta, kas yra sveikas žmogus, sveikata, kas jai kenkia, apklausėme mokinius. 1–2 klasių mokiniai piešė sveiką žmogų linksmą, vaikščiojantį gamtoje su augintiniais, bendraujantį su šeimos nariais, žaidžiantį su draugais. Taip pat vaikai piešė vaisius ir daržoves, minėjo, kad svarbu sportuoti, grūdintis, būti linksmiems, vartoti vitaminus, gerti arbatą su medumi, valyti dantis, plauti rankas ir kt. 3–4 klasių mokiniai pažymėjo, kad jiems sveikata asocijuojasi su miegu, ramybe, poilsiu, tyla, muilu, švara, dantų valymu, žvalumu, sportu, grynu oru, šokiais, judėjimu, mankšta, vandeniu, vaisių ir daržovių vartojimu, sveika mityba, naminiu maistu ir kt. Mokiniai nurodė, kad sveikatai kenkia rūkymas, alkoholis, narkotikai, triukšmas, skausmas, muštynės, teršalai, mikrobai, tam tikri maisto produktai, pvz., limonadas, traškučiai. Jų manymu, jie auga sveiki, kai sportuoja, šoka, mankštinasi, bėgioja kieme, geria daug vandens, valgo vaisius, daržoves ir kitą sveiką maistą, be to, laikosi higienos.

Mūsų mokiniai daug žino apie sveiką gyvenseną, tačiau reikia lavinti įgūdžius, kad sveika gyvensena taptų poreikiu, nuostata, vertybe.

Panevėžiuko mokyklos‑daugiafunkcio centro mokiniai dalyvauja krepšinio, tinklinio, lengvosios atletikos, kvadrato, smiginio, kroso rajoninėse, tarpmokyklinėse draugiškose varžybose. 2014–2015 m. m., 2015–2016 m. m., 2016–2017 m. m. mokykla tapo Kauno r. Olimpinio festivalio pagrindinių mokyklų grupės žaidynių nugalėtojais.

2015 m. ir 2016 m. mūsų mokiniai dalyvavo tinklinio turnyre „Tinklinis vietoj žalingų įpročių“ ir tapo antrosios ir trečiosios vietų nugalėtojais.

Mokiniai aktyviai dalyvauja sportinėje popamokinėje veikloje, stengiamės į ją įtraukti ir tėvus. Kiekvienais metais organizuojame šeimų sporto šventę „Mes vėl kartu“, renkame sportiškiausią mokinį.

2017–2018 m. m. mokiniai aktyviai dalyvavo VšĮ „Amici Art“ Išlikimo mokyklėlės veikloje.

Mokykloje veikia sporto klubo „Shori“ karatė sekcija.

Prevenciniai renginiai ir renginiai, skirti sveikai gyvensenai propaguoti: Sveikatos savaitė, Europos judrumo savaitė, Užgavėnės, „Veiksmo savaitė be patyčių“, Kaziuko mugė, Vaikų velykėlės, ABC šventė, „Metų paukštė“, Rudėnėlio šventė, Tarptautinė tolerancijos diena, advento vakaronė, kalėdiniai ir kt. renginiai.

attachment Prisegtas failas
Kauno_Paneveziuko_r.docx

edit Savivaldybė: Kauno r. sav.
add Sritis: Sveikos gyvensenos ugdymas
person_pin Mokykla: Kauno r. Panevėžiuko mokykla - daugiafunkcis centras
place Adresas: Kranto g. 2, Panevėžiuko k., Kauno r.
person_pin Vykdytojas: Irena Aleksandravičiūtė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui
phone Telefonas: +370 682 30661
mail El. paštas: aliukasss@gmail.com

Mokyklos tinklalapis

Kauno r. Raudondvario gimnazijos iniciatyvos

1. Organizacijos „Gelbėkit vaikus“ Solidarumo bėgimas vyko rugsėjo–spalio mėn. Dalyvavo šimtas septyniasdešimt aštuoni 5–8 ir I–IV klasių mokiniai. Kiekvienas mokinys pagal savo galimybes paaukojo pinigų ir paskirtu laiku bėgo 500 m (merginos) ar 1000 m (vaikinai). Šis renginys tapo kasmetiniu. Mokiniai noriai dalyvauja tokiuose projektuose. Akimirkos buvo užfiksuotos nuotraukose.

2. Tradicinis futbolo turnyras „Spyris“ vyko Vaikų gynimo dieną, birželio 1‑ąją. Šiame turnyre dalyvavo 8 klasių ir I–IV klasių mokiniai. Iš viso buvo 58 dalyviai. Turnyras vyko gimnazijos aikštyne, pogrupiuose rato sistema. Nugalėtojais tapo IIb klasės vaikinai.

Pagrindinis šio turnyro tikslas – populiarinti futbolo žaidimą.

3. Krepšinio turnyras „Atgimimas“ skirtas Kovo 11‑ajai paminėti. Šiame turnyre dalyvavo 5–8 ir I–IV klasių mokiniai. Iš viso dalyvavo 38 mokiniai. Turnyras vyko gimnazijos sporto salėje. Jis buvo organizuotas pagal amžiaus grupes, rato sistema. Žemesniųjų klasių nugalėtoja tapo 7a klasė, o aukštesniųjų klasių – IVb klasė. Dalyviai buvo apdovanoti padėkomis ir medaliais.

4. Tradicinės šeimų orientavimosi varžybos „Mama, tėtis ir aš“ vyko balandžio 26 d. Raudondvario gimnazijoje. Pagrindinis renginio tikslas – gerinti gimnazijos mokytojų, mokinių ir tėvų bendradarbiavimą. Dalyvavo 5–6 klasių mokiniai ir jų tėvai, iš viso 78 dalyviai. Atliekant užduotis netrūko daug puikių emocijų ir entuziazmo. Visiems dalyviams buvo išdalytos padėkos ir saldumynai.

5. Kasmetinis kalėdinis tinklinio turnyras „Šerkšnas“ vyksta prieš pat šv. Kalėdas gimnazijos sporto salėje. Tai renginys, kuris sulaukia be galo didelio dėmesio ir susidomėjimo. Jame dalyvauja apie aštuoniasdešimt 8 klasių ir I–IV klasių mokinių. Žaidimas vyksta pogrupiuose, rato sistema. Praėjusiais metais turnyro nugalėtoja tapo IIIa klasė. Dalyviai apdovanoti padėkomis ir mandarinais.

6. Tradicinė šeimų sporto šventė „Stipri šeima – aktyvi bendruomenė“ vyko spalio 7 d. Tai yra puikus renginys, skirtas suburti šeimas. Šventėje dalyvavo 7–8 klasių mokiniai, jų tėvai ir mokytojai. Iš viso 70 dalyvių. Visi kartu įveikė devynias praktines ir vieną teorinę užduotį. Žaidynes laimėjo 7a klasės komanda. Šventę uždarėme gerdami arbatą ir skanaudami košę. Klasės buvo apdovanotos padėkomis ir taurėmis.

7. Kasmetinėje geriausių gimnazijos sportininkų apdovanojimų šventėje dalyvavo 81 mokinys. Iš 20 mokinių buvo atrinkti ir apdovanoti 10 gimnazijos sportininkų. Renginio metu vyko geriausių sportininkų apdovanojimų paroda.

8. Kasmetinė mokslo metų pabaigos sporto šventė „Draugauk su sportu“ skirta palydėti mokslo metus. Sporto šventė vyko Raudondvario dvaro teritorijoje. Dalyvavo 6–8 ir I–III klasių mokiniai, iš viso 162 dalyviai. Klasės varžėsi aštuoniose rungtyse. Tai puikus renginys, kuriame atsiskleidžia vaikų bendravimas, bendradarbiavimas, emocijos, sportiniai gebėjimai. Nugalėtojai buvo apdovanoti diplomais, medaliais.

9. Per mokinių rudens atostogas organizavome išvyką į sporto muziejų. Vaikai sužinojo sporto atsiradimo istoriją, kaip vystėsi sportas Lietuvoje iki pat šių dienų. Gidas įdomiai papasakojo savo atsiminimus apie sporto garsenybes ir jų paliktus asmeninius trofėjus. Mokiniai buvo apdovanoti knygelėmis, brošiūromis, ženkliukais. Išvykoje dalyvavo 19 mokinių.

10. Mokytojų fizinio aktyvumo popietė „Judėk – sportą širdim mylėk“ vyko per mokinių rudens atostogas. Dvidešimt trys mokytojai susirinko į gimnazijos sporto salę praleisti laiką aktyviai sportuojant. Jie atliko daug įvairių statinių ir dinaminių pramankštos pratimų, stiprino pilvo preso ir nugaros raumenis, žaidė krepšinį, badmintoną, stalo tenisą, smiginį, tinklinį. Renginį vainikavo pabuvimas kartu prie arbatos puodelio.

11. Vasaros palydėtuvių renginys rugsėjo 1‑ąją „Įsidėk vasarą į kišenę“. Renginys vyko bendruomenės sporto aikštyne. Dalyvavo 200 mokinių. Jie žaidė krepšinį, judriuosius žaidimus, dalyvavo dviračių slalome, atliko mankštos ir šokio pratimus.

12. Renginys „Aktyvus rugsėjis“ yra bendras mūsų gimnazijos ir Kauno r. Raudondvario mokyklos‑darželio projektas. Jame dalyvavo 68 mūsų gimnazijos penktokai ir Anelės ir Augustino Kriauzų mokyklos‑darželio mokiniai. Buvo organizuotas šventinis rytmetys, mankšta muzikos ritmu, pratimai.

attachment Prisegtas failas
Kauno_Raudondvario_r.docx

edit Savivaldybė: Kauno r. sav.
add Sritis: Fizinis aktyvumas
person_pin Mokykla: Kauno r. Raudondvario gimnazija
place Adresas: Atgimimo g., Raudondvaris, Kauno r.
person_pin Vykdytojas: Apolonija Koževnikovienė, direktoriaus pavaduotoja neformaliajam švietimui
phone Telefonas: +370 687 23783
mail El. paštas: apolonijaieva@gmail.com

Mokyklos tinklalapis

Kauno r. Vilkijos gimnazijos iniciatyvos

Projektas „Tyras oras + sportas = sveikata“ numatytas dvejiems metams ir vyksta gegužės ir rugsėjo mėnesiais. Judriosios pertraukos vyksta gimnazijos kieme, sode, aikštyne, salėje. Dalyvauja visų klasių mokiniai, iš viso apie 200 mokinių ir mokytojų. Judriųjų pertraukų metu mokiniai žaidžia su įvairiais kamuoliais, skraidančiomis lėkštėmis, šokdynėmis, badmintono raketėmis, važiuoja riedučiais, paspirtukais. Taip pat mokiniai ėjo (Ib klasės 14 mokinių ir 6b klasės 10 mokinių) į žygį – nuo gimnazijos iki sodybos Ivaniškių kaime (apie 20 km).

Konkursas „Taiklioji ranka“ skirtas 5–8 ir I–IV klasių mokiniams, tačiau gali dalyvauti ir dažnai dalyvauja buvę mokiniai, gimnazijos mokytojai. Dalyvauja 15 komandų (komandą sudaro vaikinas ir mergina). Konkursas vyksta po pamokų gimnazijos sporto salėje ir trunka apie 2 valandas. Renginys skirtas Kovo 11‑ajai paminėti.

Tarpklasinės krepšinio varžybos gimnazijos direktoriaus A. Švedo taurei laimėti. Dalyvauja 8 klasių ir I–IV klasių mokinių komandos. Varžybos vyksta sporto salėje per ilgąsias pertraukas vasario–balandžio mėnesiais. Gimnazijos mokiniai žaidžia, teisėjauja, pildo protokolą, palaiko tvarką balkone.

Vasaros kūrybinės, edukacinės stovyklos vyksta turizmo sodyboje Ivaniškių kaime. Dalyvauja 20–25 įvairaus amžiaus mokiniai. Stovykla vyksta 10 dienų. Kūrybinius užsiėmimus veda dramos aktorius E. Kvoščiauskas, buvę mokiniai dainų dainelės laureatas M. Bartusevičius ir G. Vaitkevičiūtė, šokių mokytoja L. Maliukevičienė, biologijos mokytoja S. Savickienė, kūno kultūros mokytoja R. Matuliauskaitė, dramos būrelio vadovė I. Štilpaitė. Stovykloje mokiniai sportuoja, šoka, maudosi, mokosi plaukti, eina į žygius, naktinius orientavimosi žygius, sveikai maitinasi, užsiima įvairiais menais, susipažįsta su apylinkių vaistiniais augalais, mokosi savarankiškumo.

Sveikatinimo diena organizuojama 1–4 klasių mokiniams gegužės mėnesį Vilkijos miesto parke. Renginyje dalyvauja apie 150 mokinių. Parke parengiamas kliūčių ruožas, kurį mokiniai turi įveikti, taip pat jie traukia virvę, žaidžia žaidimus „Puodas“, „Per upelį”, „Benamis kiškis“, gaudo „Benamį“.

Estafečių diena skirta 5–8 klasių mokiniams. Renginys vyksta stadione gegužės mėnesį. Jame dalyvauja apie 100 mokinių. Atlikdamos įvairias užduotis varžosi paralelinės klasės: mokiniai šoka į tolį, atlieka futbolo žaidimo technikos elementus, mėto kamuolį į krepšį, smūgiuoja į vartus, žongliruoja kamuoliais, bėga. Renginį veda, užduotis galvoja, taškus skaičiuoja futbolo būrelio nariai. Renginio trukmė – 2 valandos.

Vienybės bėgimas skirtas Laisvės gynėjų dienai paminėti. Renginyje dalyvauja visa gimnazijos bendruomenė. Jis vyksta gimnazijos kieme, Vilkijos miestelio gatvėse. Dalyviai kuria laužą, dainuoja patriotines dainas, verda kareivišką košę. Išsirikiavę su vėliavomis bėgimo dalyviai vieningai, be lenktyniavimo bėga miestelio gatvėmis 3–4 km (pradinių klasių mokiniai bėga mažiau). Grįžę atsigeria karštos arbatos, skanauja košę, dalijasi įspūdžiais.

Renginys „Sveikatos banga per Vilkiją“ vyko balandžio 30 d. Dalyvavo visi gimnazijos mokiniai, mokytojai. Mokiniai pasipuošė su sveikata susijusia atributika, emblemomis, nešė plakatus. Eisena prasidėjo prie gimnazijos ir baigėsi miestelio parke. Jame vyko sporto šventė „Užduočių stotelės“. Mokiniai žaidė judriuosius žaidimus. Apdovanoti sveikos gyvensenos propagavimo entuziastai.

Solidarumo bėgimas buvo organizuotas spalio mėnesį. Mokiniai savanoriai (30–50 dalyvių) bėgo pėsčiųjų takais per Vilkijos miestą (3 km). Surinkome aukų Lietuvos ir Afrikos vaikams paremti.

Arbatos diena vyksta lapkričio mėnesį. Dalyvauja 5–8 ir I–IV klasių mokiniai, iš viso apie 460 mokinių. Per ilgąją pertrauką gimnazijos koridoriuje kiekviena klasė pristato savo arbatą (jos sudėtį, arbatžolių poveikį ir naudą organizmui), sveikus užkandžius. Renkama gražiausiai patiekta, skaniausia ir sveikiausia arbata.

Projekte Sveikatinimo takais dalyvauja 5–8 ir I–IV klasių mokiniai. Jie mokosi eiti šiaurietiško ėjimo lazdomis, dalyvauja bėgimo varžybose prie Nemuno (etapais iki 12 km), leidžiasi į žygį dviračiais panemunės dviračių taku (birželio 2 d., 20 mokinių).

attachment Prisegtas failas
Kauno_Vilkijos_gimnazija_r.docx

edit Savivaldybė: Kauno r. sav.
add Sritis: Sveikos gyvensenos ugdymas
person_pin Mokykla: Kauno r. Vilkijos gimnazija
place Adresas: Čekiškės g. 73, Vilkija, Kauno r.
person_pin Vykdytojas: Rasa Matuliauskaitė
phone Telefonas: +370 680 36645
mail El. paštas: rasa.matuliauskaite10@gmail.com

Mokyklos tinklalapis

Kauno r. Zapyškio pagrindinės mokyklos iniciatyvos

Fizinio aktyvumo, sveikos gyvensenos ugdymo ir saugios aplinkos kūrimo iniciatyvos:

· pačių ir su partneriais parengtuose penkiolikoje projektų dalyvavo 214 mokinių, jų tėvai ir mokytojai;

· parengėme 8 stendus;

· skaitėme 12 paskaitų (kiekvienas mokyklos mokinys dalyvavo bent 2 paskaitose);

· organizuotos 4 viktorinos (kiekvienas mokyklos mokinys dalyvavo bent vienoje viktorinoje);

· surengtos 2 diskusijos, kuriose dalyvavo 5–10 klasių mokiniai;

· vykdytos 32 sporto varžybos ir sporto populiarinimo renginiai;

Populiariausi mokyklos projektai

· Projektas „Zapyškio žaidynės 2016“ vykdomas nuo 2010 m. Projektu siekiama puoselėti sveikatinimo tradicijas ir skatinti fizinį aktyvumą. Kiekvienais metais į žaidynes įsitraukia vis daugiau mokyklų. Pagrindinės žaidynių rungtys organizuojamos mokyklos stadione: krepšinio, futbolo, tinklinio, kvadrato, bėgimo, linksmųjų estafečių, svarmenų kilnojimo. Netradicinės rungtys organizuojamos ne mokykloje, pvz., laipiojimo mobiliąja sienele, smiginio, „kerzo“ mėtymo, baidarių varžybų. Kiekvienais metais žaidynėse aktyviai dalyvauja 200–300 žaidėjų, du trečdaliai jų yra 5–17 metų amžiaus vaikai ir jaunimas. Žaidynėse savo jėgas išbando ir vyresnio amžiaus dalyviai – mokinių tėvai, seneliai, kaimynai. Po žaidynių įteikiame daugiau kaip 150 apdovanojimų.

· Projektas „Zapyškio mokinių aktyvaus poilsio stovykla 2017“ yra tęstinis. Jame dalyvavo 34 mokiniai ir 18 mokytojų. Mokiniai išbandė įvairias aktyvaus poilsio formas, įgijo aktyvaus poilsio gamtoje įgūdžių. Jie dalyvavo dviračių, orientavimosi žygiuose, treniruotėse, varžybose su kliūtimis, naudojosi kalnų turizmo technika, žaidė komandinius žaidimus. Mokiniai išmoko statyti palapinę, gaminti maistą ant laužo.

· Projekto „Zapyškio bendruomenė – sportui taip“ metu organizuota stovykla prie Baltijos jūros „Sveikatinimo savaitė“. Dalyvavo 22 mokiniai ir 3 mokytojai. Projekte dalyvavo mokinių ir iš kitų mokyklų (Kauno r. Ežerėlio pagrindinės mokyklos, Kauno r. Kačerginės pradinės mokyklos, Kauno r. Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijos). Mokiniai įgijo aktyvaus laisvalaikio organizavimo įgūdžių, stiprino organizmą maudynėmis Baltijos jūroje, kvėpavo pajūrio oru, kuriame gausu mikroelementų ir mineralinių druskų.

Rengdama įvairius renginius mokykla bendradarbiauja su Zapyškio seniūnija, biblioteka, kitomis mokyklomis, Kauno r. sporto, dziudo ir jojimo sporto mokyklomis.

  Pasiekimai

Kauno r. pagrindinių mokyklų lengvosios atletikos varžybose 8 mokiniai iškovojo pirmąsias ir antrąsias vietas, krepšinio varžybose berniukai iškovojo antrąją vietą, smiginio varžybose du berniukai laimėjo trečiąją vietą. Šeši priešmokyklinės grupės vaikai 2017 m. tapo šalies ikimokyklinių įstaigų projekto „Mažųjų olimpiada“ pirmojo etapo nugalėtojais.

attachment Prisegtas failas
Kauno_Zapyskio_r.docx

edit Savivaldybė: Kauno r. sav.
add Sritis: Fizinis aktyvumas
person_pin Mokykla: Kauno r. Zapyškio pagrindinė mokykla
place Adresas: Bažnyčios g. 4, Kluoniškių k., Kauno r.
person_pin Vykdytojas: Asta Kaušinienė, pradinių klasių mokytoja
phone Telefonas: +370 610 19517
mail El. paštas: astakaus@gmail.com

Mokyklos tinklalapis

Kaišiadorių r. Žiežmarių mokyklos darželio „Vaikystės dvaras“ iniciatyvos

Sveikatinimo projektas „Aš judu ir tu judi, augam žvalūs ir sveiki“ vyko 2017 m. II ir IV ketvirtį. Įvairiose veiklose dalyvavo apie 150 Kaišiadorių r. Žiežmarių mokyklos‑darželio „Vaikystės dvaras“ ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo vaikų, bendruomenės narių. Vyko paskaitos, diskusijos, praktiniai užsiėmimai: „Vandenėlis troškulį malšina, prausia ir nuramina“, „Sveikas maistas – sveikas aš“, „Švara, grožis, sveikata“, „Švarios rankytės“.

Dėmesys skirtas saugaus elgesio prevencijai – vyko pokalbiai, praktiniai užsiėmimai kartu su Kaišiadorių policijos komisariato ir priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovais.

„Linksmybės ant batuto“ – renginys, skirtas vaikų judesio poreikiui tenkinti. Tam buvo išnuomotas didelis batutas. Pašokinėti ant batuto turėjo galimybę ne tik mokyklos‑darželio ugdytiniai, bet ir dienos centro bei visos gyvenvietės vaikai.

Pasaulinės košės dienos rytą pasitikome kartu su draugais ir mokytojais pusryčiams valgydami sveiką, iš kokybiškų avižų pagamintą „Malsena“ košę.

„Rudens gėrybių vaišės“ – tai šventė, kurios metu vaikai iš daržovių ir vaisių gamino salotas, jomis vaišinosi patys ir vaišino draugus (kitų grupių ir klasių vaikus).

„Aerobika“ – mokyklos‑darželio bendruomenės moterų aerobikos užsiėmimai mokyklos‑darželio sporto salėje kiekvieną antradienį ir ketvirtadienį.

Sveikatinimo savaitės užsiėmimai:

pirmadienis – klasių ir grupių sveiko maisto pristatymas „Sveikų produktų vaišės“;

antradienis – informaciniai stendai, lankstinukai, atmintinės „Sveiki ir žalingi maisto produktai“;

trečiadienis – sporto šventė mokyklos‑darželio ugdytiniams „Aš judu ir tu judi, augam žvalūs ir sveiki“;

ketvirtadienis – pradinių klasių mokinių turistinis žygis „Judėk, kad būtum sveikas“ (žygis į poilsio ir žaidimų aikštelę prie Strėvos upės, sporto varžybos ir žaidimai); ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo vaikams sporto rungtys ir žaidimai buvo parengti įstaigos teritorijoje;

penktadienis – žmogaus saugos integruojamoji programa „Aš – saugus, kai žinau“ (saugumo prevencija artėjant vasaros atostogoms).

attachment Prisegtas failas
Kaišiadorių r. Žiežmarių mokykla-darželis Vaikystės dvaras_r1

edit Savivaldybė: Kaišiadorių r. sav.
add Sritis: Sveikos gyvensenos ugdymas
person_pin Mokykla: Kaišiadorių r. Žiežmarių mokykla darželis „Vaikystės dvaras“
place Adresas: Vytauto g. 44A, Žiežmariai, Kaišiadorių r.
person_pin Vykdytojas: Rita Žukauskaitė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui, sporto būrelio „Linksmosios estafetės“ vadovė
phone Telefonas: +370 610 26511
mail El. paštas: oziaragis18@gmail.com

Mokyklos tinklalapis

Kauno šv. Kazimiero progimnazijos iniciatyvos

Olimpinio ugdymo misija – formuoti mokinių moralinių ir pilietinių vertybių pamatus. Mūsų mokyklos priešmokyklinio ugdymo grupės ir pradinių klasių mokiniai kartu su mokytojais organizavo tradicinį mokyklos renginį „Mano mažasis olimpas“. Renginys buvo iškilmingai atidarytas, po meninės programos į salę įnešta olimpinė vėliava, klasių kapitonai prisiekė garbingai varžytis, įžiebta olimpinė ugnis. Vėliau vyko estafečių varžybos, viktorina „Olimpinių žaidynių faktai“. Drauge su mūsų mokyklos priešmokyklinio ugdymo grupės vaikais estafečių varžybose varžėsi ir Kauno lopšelio‑darželio „Klumpelė“ ugdytiniai.

Vyko integruotos olimpinio ugdymo pamokos, kurių metu pradinukai darė darbelius su olimpiniais simboliais, rašė rašinius apie olimpines žaidynes, rinko medžiagą apie olimpines sporto šakas. Renginį vainikavo iškilminga dalyvių ir nugalėtojų apdovanojimų ceremonija. Pralaimėjusių nebuvo – visų klasių mokiniai apdovanoti padėkomis už sėkmingą dalyvavimą.

Vakare sporto salėje vyko pradinių klasių mokinių ir tėvų olimpinė popietė. Jos metu klasių komandos rungėsi dėl greičiausių, vikriausių titulo. Smagu buvo stebėti, kaip vaikai ir tėvai stengėsi iškovoti pergalę. Netrūko azarto, juoko, geros nuotaikos. Mokiniai ir tėvai pajuto olimpinę dvasią – vyravo draugystė, ryžtas, drąsa, įkvėpimas ir lygybė! Renginyje dalyvavo apie 200 bendruomenės narių.

5–8 klasių mokinių Olimpinės savaitės metu vyko integruotos kūno kultūros ir kitų mokomųjų dalykų pamokos, neformaliojo švietimo veiklos. Taip pat organizavome nuotraukų konkursą „Mes – olimpiečiai“, filmų konkursą „Kaip sportuoja mano klasė“, stalo teniso varžybas, kompiuterinių piešinių konkursą „Sportas ir aš“, smiginio varžybas, bėgimo varžybas „Palestra“, šokių maratoną, mokinių ir tėvų olimpinę popietę. Olimpinėje savaitėje dalyvavo apie 160 mokinių.

Organizavome Olimpinę dieną, kurios metu mokiniai susipažino su olimpinėmis ir parolimpinėmis sporto šakomis ir jų technika, susitiko su įžymiais žmonėmis, galinčiais padrąsinti mokinius, sustiprinti pasitikėjimą savimi.

Olimpinės dienos pamokos kūnui metu Lietuvos sporto universiteto studentai supažindino su parolimpinėmis sporto šakomis – sėdimuoju tinkliniu, golbolu (aklųjų rieduliu). Pamokos protui metu vyko sudoku, šaškių, kryžiažodžių, raktažodžių turnyrai. Pamoką sielai šiais metais vedė Lietuvos sporto universiteto studentų mokslinės draugijos nariai Rokas ir Rapolas Žeimiai. Penktokai turėjo galimybę pabendrauti su Nacionalinės krepšinio akademijos treneriu, Tarptautinės olimpinės akademijos jaunimo sesijos Graikijoje dalyviu, buvusiu mūsų mokyklos mokiniu Šarūnu Stanioniu. Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių dalyvis maratonininkas Remigijus Kančys ir ilgų distancijų bėgikė Loreta Kančytė septintokams papasakojo apie savo kelią į sportą ir žmogiškąsias vertybes, vedančias į Olimpą. Pamoką sielai aštuntų klasių mokiniams vedė Lietuvos Šitokano (Shotokan) karatė rinktinės narys, Lietuvos pirmenybių, Europos karatė turnyrų prizininkas, parkūro komandos įkūrėjas, Lietuvos svarsčių kilnojimo rekordininkas, Lietuvos sporto universiteto studentas Mindaugas Baltuška. Lietuvos sporto universiteto studentai atliko mokinių fizinio pajėgumo tyrimus ir teikė rekomendacijas fizinio aktyvumo ir fizinio pajėgumo gerinimo klausimais. Olimpinėje dienoje dalyvavo visi trys šimtai penkiasdešimt mokyklos mokinių.

Mokyklos mokiniai aktyviai dalyvavo projekte „Sveikatiada“. Šiam projektui mokiniai ruošėsi iš anksto: prisiminė, kokie produktai sveikiausi, galvojo, kaip pristatyti sveiko maisto piramidę, rengė receptus, gamino patiekalus, kūrė užduotis viktorinoms, aktyviai sportavo. Priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytiniai ir pirmos klasės mokiniai sporto salėje rungtyniavo, jų šūkis buvo „Jei sportuosi – sveikatos nestokosi“. Antrokai dalyvavo linksmosiose estafetėse, trečiokai – estafetėse „Obuoliukai ir citrinukai“, o ketvirtokai – estafetėse „Obuoliai ir riešutai“.

Kiekvienai klasei organizuota pažintinė veikla. Vieni mokiniai žiūrėjo mokomąjį filmą „Aukime sveiki“, kiti dalyvavo diskusijoje „Ar žinau, kaip sveikai maitintis“, treti gvildeno temą „Grynas oras sveikata – pasivaikščioti eime“. Vėliau prasidėjo kūrybinis darbas, konkursai, viktorinos. Trečiokai kūrė sveikiausią meniu, ketvirtokai dėliojo daržovių mandalą, suvaidino pasaką apie daržoves. Jaunesniems mokiniams labai patiko viktorinos „Maitinkimės sveikai“, „Atspėk, ką valgai“, „Įmink mįslę keturgyslę“.

Aukštesnių klasių mokiniai dalyvavo viktorinoje „Sveika gyvensena“, kūrybinėse dirbtuvėse „Maistas ir menas“, fizinio aktyvumo pratybose ir sveikatinimo žygyje. Per pertraukas mokiniai galėjo pasivaišinti vaistažolių arbatomis Sveikuolių arbatinėje, apskaičiuoti savo kūno masės indeksą, gauti rekomendacijų. Projekte „Sveikatiada“ dalyvavo visi mokyklos mokiniai.

Stovyklos „Olimpinis kaimelis“ tikslas – puoselėti mokinių intelektinius, dvasinius ir fizinius gebėjimus. Siekėme pažadinti mokinių talentus ir juos atskleidus džiaugtis nuostabiausiomis kovų, pergalių, garbės akimirkomis. Tai galimybė mokiniams realizuoti savo pomėgius, kūrybinius sumanymus, iniciatyvas, pažinti žmones ir pasaulį, tobulėti, bendrauti, plėsti akiratį. Aktyviai dalyvaudami su olimpiada susijusiose veiklose mokiniai patiria džiaugsmą, pajaučia komandinę dvasią, ima suprasti sporto poveikį žmonių gyvenimui. Stovykloje „Olimpinis kaimelis“ dalyvavo Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijos, Kauno Juozo Grušo meno gimnazijos, KTU inžinerijos licėjaus, Kauno Gedimino sporto ir sveikatinimo gimnazijos, Kauno šv. Kazimiero progimnazijos, Kauno Rokų gimnazijos mokiniai – iš viso 70 mokinių. Stovykloje „Mažasis olimpinis kaimelis“ dalyvavo Jonavos pradinės mokyklos, Utenos Krašuonos progimnazijos ir Kauno šv. Kazimiero progimnazijos mokiniai. Stovyklos rėmėjas – Lietuvos tautinis olimpinis komitetas. Stovyklos veiklos atspindėjo olimpinių žaidynių struktūrą: tai stovyklos atidarymas, olimpinės ugnies įžiebimas, olimpinė priesaika, kultūrinės, pažintinės, sveikatinimo, kūrybinės ir sportinės veiklos. Be to, kiekvieną dieną buvo skirimas dėmesys kuriai nors olimpinei vertybei, pvz., draugystei, pagarbai, tobulėjimui. Todėl stovyklos veiklos buvo organizuotos šioms vertybėms ugdyti ir su jomis susijusioms situacijoms modeliuoti. Kad mokiniai kuo daugiau sužinotų apie olimpinį judėjimą, olimpines vertybes, organizavome susitikimus su žinomais sportininkais, olimpiadininkais.

attachment Prisegtas failas
Kauno_Kazimiero_r

edit Savivaldybė: Kauno m. sav.
add Sritis: Sveikos gyvensenos ugdymas
person_pin Mokykla: Kauno šv. Kazimiero progimnazija
place Adresas: Vandžiogalos pl. 51, Kaunas
person_pin Vykdytojas: Filomena Beleškevičienė
phone Telefonas: +370 620 93024
mail El. paštas: filebel@yahoo.com

Mokyklos tinklalapis

Kauno Vaišvydavos pagrindinės mokyklos iniciatyvos

 1. Šventė „Rudens taku“ jau tapo mokyklos tradiciniu renginiu. Šventės metu mokyklos salėje vaikai žaidžia aktyvius žaidimus, šoka tautinius ir šiuolaikinius disko šokius, o vėliau lauke atlieka užduotį – iš rudeninių lapų kuria tam tikrą kompoziciją. Po šventės aktyviausios mokinių komandos apdovanojamos padėkos raštais, mokyklos rėmėjų įsteigtais prizais. Šventė trunka apie pusantros valandos. Renginyje dalyvauja apie 60 ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio ir pagrindinio ugdymo 5 klasės mokinių. Mokiniai būna aktyvūs, stengiasi bendrauti ir bendradarbiauti. Renginį stebi ir aktyviausius išrenka 5 komisijos nariai (socialinė pedagogė, psichologė, darželio grupės auklėtoja, pradinio ir pagrindinio ugdymo mokytojos).

 2. Pasaulinė stuburo diena paminėta šokių pamokose. Pamokos vyko salėje, jų trukmė 45 min. Pamokose dalyvavo 42 pradinio ugdymo mokiniai. Per pamoką su mokiniais kalbėjome apie taisyklingą laikyseną, apie netaisyklingos laikysenos žalą žmogaus organizmui, atlikome pratimus, skirtus taisyklingai laikysenai palaikyti, stiprinome nugaros raumenis, vaikščiojome ir šokome su knygomis ant galvų. Po šios pamokos mokiniai galės įgytas žinias apie taisyklingą laikyseną ir jos svarbą žmogaus organizmui pritaikyti praktikoje.

 3. Sporto šventė, skirta Lietuvos nepriklausomybės 100‑mečiui paminėti, vyko mokyklos sporto salėje. Šventė truko pusantros valandos. Šventėje dalyvavo ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio ugdymo 1–2 klasių mokiniai ir pagrindinio ugdymo 6 klasės mokiniai. Iš viso buvo apie 50 dalyvių. Mokiniai šventės metu dalyvavo estafetėse, šoko, stebėjo vyresnių mokinių šokių pasirodymą. Šia veikla buvo skatinamas mokinių fizinis aktyvumas, noras domėtis įvairiomis sporto veiklomis, turiningai ir sveikai leisti laisvalaikį. Vaikai sužinojo, kaip taisyklingai mankštintis, tiksliai, gerai ir greitai įveikti estafetę. Renginys buvo pažintinis ir mokomasis. Šventė organizuojama bendradarbiaujant su krepšinio mokykla „Tornado“.

 4. Akcijoje „Šypsotis – sveika“ dalyvavo visa mokyklos bendruomenė: priešmokyklinės ir ikimokyklinės vaikų grupės, pradinio ir pagrindinio ugdymo mokiniai. Iš viso buvo apie 100 dalyvių. Mokyklos kieme visi mokyklos bendruomenės nariai kūrė bendrą šypseną, po to šoko disko muzikos šokius, kūrė žaibišką sambūrį (angl. flashmob). Šia akcija buvo siekiama skatinti ne tik bendravimą, bet ir fizinį aktyvumą. Renginio metu mokiniai pasisėmė geros nuotaikos, patys skleidė geras emocijas, noriai bendravo ir bendradarbiavo.

attachment Prisegtas failas
Kauno Vaisvydavos pagrindine_r1

edit Savivaldybė: Kauno m. sav.
add Sritis: Sveikos gyvensenos ugdymas
person_pin Mokykla: Kauno Vaišvydavos pagrindinė mokykla
place Adresas: Vaišvydo g. 28, Kaunas
person_pin Vykdytojas: Rasa Žiūkienė, šokių mokytoja
phone Telefonas: +370 601 63753
mail El. paštas: rasakuprenaite@gmail.com

Mokyklos tinklalapis

Kazlų Rūdos sav. Antanavo pagrindinės mokyklos iniciatyvos

 1. LFF organizuojamo projekto „Futboliukas“ kursai Kazlų Rūdos sav. Antanavo pagrindinėje mokykloje vyko 2015–2016 mokslo metais. Dalyvavo ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo grupių auklėtiniai su savo tėvais (40 dalyvių) ir 1–4 klasių mokiniai (30 dalyvių). Dalyviai mokėsi žaisti futbolą: varyti, perduoti kamuolį išorine ir vidine pėdos dalimi, mušti įvarčius, žongliruoti kamuoliu. Mokyklos bendruomenei buvo suorganizuotos varžybos „Antanavo futboliukas“, kuriose dalyvavo vaikai, jų tėvai ir mokytojai.
 2. Socializacijos projektas „Mažais žingsneliais didžiojo futbolo link“ vyko 2016–2017 mokslo metais. Jame dalyvavo 1–4 klasių mokiniai, iš viso 30 dalyvių. Mokiniai daug laiko praleido judėdami, buvo užsiėmę aktyvia fizine veikla: žaidė futbolą su ledo ritulio lazdomis, mokėsi plaukti, žaisti kėgliais, dalyvavo dviračių varžybose, estafečių dienoje, judriųjų pertraukų savaitėje. Projekto partneris Kauno r. Kačerginės pradinė mokykla.
 3. STIHL futbolo šventė ir stovykla vyko Kauno r. Kačerginės pradinėje mokykloje birželio 5–6 dienomis, Jono Biliūno aikštėje. Vyko vaikų vasaros futbolo šventė „STIHL futbolo diena“, kurią organizavo Kauno r. Kačerginės daugiafunkcis centras kartu su Kazlų Rūdos sav. Antanavo pagrindine mokykla.
 4. Akcijos „Ar tu moki plaukti?“ dalyviai, 1–4 klasių mokiniai (20 vaikų), 2017 m. gegužės 4 d. vyko į Marijampolės sveikatinimo centro „Sveikatos banga“ baseiną. Šios akcijos tikslas – įvertinti vaikų ir jaunimo gebėjimą plaukti, orientuotis vandenyje ir priminti saugaus elgesio vandenyje ir prie vandens taisykles.
 5. Išvykoje „Mokomės žaisti boulingą“ dalyvavo 1–4 klasių mokiniai (30 dalyvių). Žaisti mokėsi Marijampolės pramogų centre „Lūna“.
 6. Mokinių ir kariškių futbolo varžybos, skirtos Kovo 11‑ajai paminėti, vyko Antanavo kultūros namuose (2016 m., 2017 m.). Jose dalyvavo 1–10 klasių mokiniai (70 mokinių).
 7. 2016 m. rugsėjo 2 d. Antanavo miestelio parke vyko „Olimpinės žaidynės“. Renginyje dalyvavo ikimokyklinės, priešmokyklinės ugdymo grupės vaikai, 20 sportininkų, 1–4 klasių mokiniai, 20 sportininkų, kurie kartu žaidė futbolą. O 5–10 klasių mokiniai žaidė draugiškas futbolo varžybas su 35 sportininkais.
 8. Labai džiaugiamės, kad mūsų mokykla dalyvauja akcijoje „Košės diena“. Tikime ir viliamės, kad nuo mažumės skiepijant vaikams teisingus mitybos principus užaugs sveikesnė ir laimingesnė jaunoji karta. Šiais metais mūsų mokykloje Pasaulinę košės dieną minėjome trečiąjį kartą. Dvidešimt 1–4 klasių mokinių ir dvidešimt penki priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai pusryčiams skanavo košę ir dalyvavo pamokoje apie sveiką mitybą.
 9. Tarpmokykliniame futbolo festivalyje „MAFF taurė 2016“ dalyvavo ir dvi mūsų mokyklos 1–4 klasių komandos, iš viso 20 mokinių.
 10. Kazlų Rūdos sav. bendrojo lavinimo mokyklų pradinių klasių mokinių tarpmokyklinėse futbolo varžybose „Golas 2016“, „Golas 2017“ dalyvavo keturiasdešimt 1–10 klasių mokinių. Pastebėjome, kad aukštesniųjų klasių mokiniai darosi fiziškai aktyvesni.
 11. Marijampolės apskrities tarpmokyklinėse 5–8 klasių merginų salės futbolo varžybose „Ladygolas 2016“, „Ladygolas 2017“, „Ladygolas 2018“ dalyvavo aštuonios mūsų mokyklos mokinės.
 12. Penkiolika 1–4 klasių mokinių dalyvavo LFF organizuotose futbolo varžybose „Pradinukų lyga 2018“, vykusiose Marijampolės futbolo arenoje „Arvi“ ir Kybartų „Saulės“ progimnazijoje. Šio renginio tikslas – skatinti norą judėti, rūpintis savo ir kitų sveikata.
 13. Sveikatinimo popietė „Valgau sveikai – gyvenu linksmai“ vyko mūsų mokykloje spalio 16 d. Joje dalyvavo dvidešimt 1–4 klasių mokinių.
 14. Pėsčiųjų žygis į Nemuno kilpų regioninį parką vyko 2017 m. spalio 10 d. Penki mokiniai ir mokytoja Lina Bulotienė įveikė 15 kilometrų maršrutą. 15. Nacionalinio moksleivių festivalio „Piliakalnių Lietuva“ žygis vyko 2017 m. rugsėjo 22 d. Jį organizavo Lietuvos vaikų ir jaunimo centras. Į žygį išsiruošė penkiolika 5–10 klasių mokinių ir mokytojos Lolita Šiaulienė, Lina Bulotienė. Džiaugėmės puikiu oru, gražia gamta ir savimi, priėmusiais iššūkį. 16. Futbolo turnyras, skirtas UEFA savaitei paminėti, vyko 2017 m. rugsėjo 27 d. Kačerginės daugiafunkciame centre. Jame dalyvavo dvidešimt 1–4 klasių mokinių. Renginio partneris Kauno r. Kačerginės daugiafunkcis centras. Mokiniai susirado draugų, smagiai ir aktyviai praleido laiką kartu. 17. Dvidešimt 1–4 klasių mokinių aktyviai leido laiką STIHL virvių parke Kazlų Rūdoje (2017 m. gegužės 25 d.). Vaikai linksmai ir aktyviai praleido laiką – laipiojo, čiuožinėjo, bėgiojo, sportavo su lauko treniruokliais.

 

attachment Prisegtas failas
Kazlu_rudos_Antanavo_r

edit Savivaldybė: Kazlų Rūdos sav.
add Sritis: Fizinis aktyvumas
person_pin Mokykla: Kazlų Rūdos sav. Antanavo pagrindinė mokykla
place Adresas: Mokyklos g.14, Antanavo k., Kazlų Rūdos sav.
person_pin Vykdytojas: Dalia Šulciuvienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui
phone Telefonas: +370 677 82047
mail El. paštas: daliadalia25@gmail.com

Mokyklos tinklalapis

Kazlų Rūdos sav. Plutiškių gimnazijos iniciatyvos

Sveikatinimo ugdymo projekto pradinių klasių mokiniams „Pažink ir ugdyk save“ tikslas – stiprinti vaikų fizinę, dvasinę sveikatą, didinti motyvaciją saugoti sveikatą ir ugdyti sveikos gyvensenos gebėjimus.

Projekto uždaviniai

 1. Organizuoti fizinio aktyvumo renginius.
 2. Įgyvendinti sveikos mitybos principus.

Projektas vyko Plutiškių gimnazijoje 2016 m. rugsėjo–gruodžio mėn. Jame dalyvavo penkiolika ikimokyklinio ugdymo, priešmokyklinio ugdymo grupių vaikų, 1–4 klasių mokinių. Pagrindinės veiklos: „Ištvermės savaitė“, fizinio aktyvumo diena „Judėk ir būsi sveikas“, sporto renginiai „Aš greičiausias“ ir „Linksmoji mankšta“, sveikos gyvensenos popietės „Asmens higiena“, „Sveika mityba“, šaškių ir kitų stalo žaidimų turnyras, krepšinio turnyras ,,Mažoji taurė“. Rezultatai: vaikai tapo fiziškai stipresni, įgijo sveikos gyvensenos įgūdžių, patyrė teigiamų emocijų, tapo draugiškesni, išmoko dirbti komandoje.

Neformaliojo švietimo programų įgyvendinimas. 2015–2016 m. m. ir 2016–2017 m. m. Plutiškių gimnazijoje 11 neformaliojo švietimo valandų (41 proc. visų neformaliojo švietimo valandų) buvo skirta sporto ugdymui įgyvendinant neformaliojo švietimo programas „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ (1–4 klasės), „Judrieji žaidimai“ (5–8 klasės), vedant krepšinio (I–IV klasės) ir šokių (5–8 ir I–IV klasės) būrelius. Tikslas – ugdyti mokinių gebėjimą atrasti ir plėtoti savo fizines ir kūrybines galias, ugdyti ir puoselėti individualumą, formuoti sveikos gyvensenos įgūdžius.

Uždaviniai

 1. Tenkinti mokinių prigimtinį poreikį judėti.
 2. Lavinti koordinaciją, laikyseną, pusiausvyrą.
 3. Taikyti sportinius gebėjimus klasės, mokyklos socialinėje kultūrinėje veikloje.

Šešis būrelius lankė 90 mokinių. Rezultatai: laimėjimai savivaldybės, zoninėse, tarpzoninėse, šalies varžybose.

Sporto šventės tikslas – skatinti mokinių fizinį aktyvumą, tenkinti natūralų saviraiškos ir kūrybos poreikį.

Uždaviniai

 1. Skatinti mokinius sistemingai mankštintis ir sportuoti.
 2. Populiarinti paprasčiausias fizinio aktyvumo formas.
 3. Išaiškinti rungčių nugalėtojus.

Sporto šventė vyko Plutiškių gimnazijoje 2017 m. gegužės 19 d. Renginio partneris – visuomeninė organizacija „Plutiškių bendruomenė“. Šventėje dalyvavo šimtas devyniasdešimt keturi 1–8 klasių ir I–IV klasių mokiniai, dvidešimt keturi Plutiškių bendruomenės nariai. Dalyviai žaidė krepšinį, tinklinį, kvadratą, plaukė baidarėmis, suko lankus, dalyvavo rankų lenkimo rungtyje, judriosiose linksmosiose estafetėse, bėgime „Palestra“, bėgo 50 m ir 250 m. Rezultatai: įgyvendinta idėja – judėk ir būsi sveikas, išaiškinti rungčių nugalėtojai, gerai praleistas laikas. Kartu su mokiniais sportavo 24 suaugusieji – Plutiškių bendruomenės nariai (projektas „Išjudink kitus“).

Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų projekto „Ekologiško gyvenimo simuliacija“ tikslas – skatinti jaunimo sveiką gyvenseną ir stiprinti tarpkultūrinį ir tarpetninį dialogą.

Uždaviniai

 1. Skatinti mokinius sportuoti.
 2. Skatinti mokinius sveikai gyventi.
 3. Skatinti mokinius saugoti gamtą.

Projektas įgyvendintas Plutiškių gimnazijoje 2016 m. balandžio–lapkričio mėn. Projekto partneris – Lenkijos Branevo (Braniewo) statybininkų mokykla. Dalyvavo dvidešimt 16–17 metų mokinių ir keturi vadovai. Projektas „Ekologiško gyvenimo simuliacija“ – tai ekologijos ugdymo pratybomis grįstas projektas, kurio metu jauni žmonės mėgino keletą dienų gyventi vadovaudamiesi ekologinio gyvenimo principais: rytą pradėdavo mankšta, nuo nakvynės vietos iki veiklų organizavimo vietos vaikščiojo pėsčiomis arba važinėjo dviračiais, dienos metu darė judriąsias pertraukas, laisvalaikį leido gryname ore, vartojo ekologiškus maisto produktus, stengėsi nevartoti menkaverčio maisto (energinių gėrimų, traškučių ir kt.), rūšiavo atliekas, tyrė kaimo šulinių geriamąjį vandenį ir aplinkos orą. Vieną dieną dalyviai dalyvavo gimnazijos užsiėmimuose, kurie buvo organizuoti taip, kad nereikėtų popieriaus užrašams. Tam buvo naudojamos technologijos ir kiti šių dienų įrankiai, pvz., telefonas, nuotraukos, el. paštas, socialiniai tinklai, skaidrės, elektroninis portfelis. Dalyviai apskaičiavo, kiek popieriaus sutaupyta ir kiek išsaugota medžių – tiek medelių paskutinę dieną buvo pasodinta miestelio žaliosiose erdvėse. Kiekviena veiklos diena turėjo aiškią ekologinio domėjimosi kryptį: oras, vanduo, Saulė (energija), Žemė (gamta, medis), atliekos (rūšiavimas, antrasis gyvenimas). Projekto dalyviai suprato, kad žala gamtai jau padaryta, tačiau žmonės gali pasistengti, kad situacija ateityje būtų valdoma. Taip jauni žmonės išreiškė savo pilietinę poziciją, išmoko sveikos gyvensenos pagrindų, suprato, kad sportuoti yra būtina. Rezultatai: dalyviai susidomėjo sportu, sveika gyvensena, ekologija, ugdė vertybes, kurios padės jiems tinkamai elgtis gyvenime.

attachment Prisegtas failas
Kazlu_Rudos_Plutiskiu_r

edit Savivaldybė: Kazlų Rūdos sav.
add Sritis: Sveikos gyvensenos ugdymas
person_pin Mokykla: Kazlų Rūdos sav. Plutiškių gimnazija
place Adresas: Mokyklos g. 4, Plutiškės, Kazlų Rūdos sav.
person_pin Vykdytojas: Alma Urbštienė, kūno kultūros mokytoja metodininkė
phone Telefonas: +370 686 22958
mail El. paštas: alma.urbstiene@gmail.com

Mokyklos tinklalapis

Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijos iniciatyvos

Sveikatos ir sporto dienos pažintiniai, kultūriniai ir sporto renginiai vyko 4–5 valandas miesto sporto centre ir gimnazijos sporto salėje. Dalyvavo apie 80–90 mokinių. Mokiniai rinkosi patinkančią veiklą – žaidė krepšinį, tinklinį, futbolą, grindų riedulį, regbį, šaškėmis, šachmatais. Atleisti nuo aktyvios fizinės veiklos mokiniai dalyvavo sveikos gyvensenos užsiėmime arba edukacinėje ekskursijoje. Buvo pildomos varžybų lentelės, paskelbti rezultatai.

„Atžalyno“ rudens krosas vyko rugsėjo mėnesį gimnazijos stadione. Renginys truko 3 valandas, jame dalyvavo apie 70 mokinių. Mokiniai krosui ruošėsi kūno kultūros pamokų metu, o dalyvavo geriausių rezultatų pasiekę ir visi norintys mokiniai. Geriausi bėgikai pateko į gimnazijos rinktinę ir dalyvavo mokyklų žaidynių kroso varžybose. Nugalėtojai ir prizininkai apdovanoti diplomais, apie renginius paskelbta gimnazijos interneto svetainėje.

Kalėdinis krepšinio turnyras vyko 4 valandas. Jame dalyvavo 12 komandų po 3–4 žaidėjus. Renginio metu organizuotas metimo į krepšį konkursas, vyko merginų šokių grupių pasirodymai. Nugalėtojai ir prizininkai apdovanoti diplomais.

Svarsčių kilnojimo, štangos spaudimo, badmintono, stalo teniso, smiginio, tinklinio varžybas rengia šių būrelių vadovai. Dalyvauja visi norintys (po 10–20 mokinių). Varžybos vyksta po pamokų. Nugalėtojai ir prizininkai apdovanojami diplomais, varžybų akimirkos skelbiamos gimnazijos interneto svetainėje.

Štangos spaudimo, svarsčių kilnojimo asmeninių rezultatų gerinimo varžybose mokiniai siekia pagerinti savo oficialų rezultatą ir už tai yra apdovanojami. Varžovai tarpusavyje nerungtyniauja.

attachment Prisegtas failas
Kedainiu Atzalyno_Paraiska_r

edit Savivaldybė: Kėdainių r. sav.
add Sritis: Fizinis aktyvumas
person_pin Mokykla: Kėdainių „Atžalyno“ gimnazija
place Adresas: Mindaugo g. 18, Kėdainiai
person_pin Vykdytojas: Regimantas Abarius
phone Telefonas: +370 650 90416
mail El. paštas: regimantasabar@gmail.com

Mokyklos tinklalapis

Kelmės „Aukuro“ pagrindinės mokyklos iniciatyvos

Mokykloje kiekvienais metais vykdomos akcijos, renginiai, projektai, kurie skatina mokinių fizinį aktyvumą, sveiką gyvenseną ir saugios aplinkos kūrimą. Renginius ir akcijas dažniausiai organizuojame remdamiesi PSO minėtinų dienų kalendoriumi, bet mokykloje organizuojami ir tradiciniai renginiai, pvz., paskutinę mokslo metų dieną organizuojama netradicinė sporto diena, žiemos šventė Užgavėnės, kurios metu vaikai daug laiko praleidžia gryname ore.

Kelerius metus mokykla rašė projektus Kelmės visuomenės sveikatos rėmimo fondui ir organizavo mokinių vasaros poilsio stovyklą, kurios veiklos taip pat susijusios su sveikatos stiprinimu. Mokykloje aktyviai vykdoma neformaliojo vaikų švietimo veikla, bet vis ieškome naujų partnerių, kurie vestų užsiėmimus mūsų mokyklos mokiniams.

Dalyvaujame rajoniniuose renginiuose. Akcijos ir kiti renginiai vyksta mokykloje arba jos teritorijoje (pvz., stadione), dažniausiai trunka vieną dieną, kartais savaitę. Į visas veiklas stengiamės įtraukti kuo daugiau mokyklos mokinių, kartais organizuojame užsiėmimus tam tikroms mokinių grupėms, pvz., pradinių klasių, 5–6 klasių mokiniams. Į kai kuriuos renginius kviečiame partnerius, pvz., jaunuosius šaulius, krašto apsaugos savanorius, gaisrininkus, kurie veda sporto užsiėmimus, supažindina su savo darbo specifika. Stovyklos metu organizuojame išvykas, skatinančias sveiką gyvenimo būdą, pvz., keliaujame į žolelių ūkį Šiaulių rajone, Kelmės rajone esančius regioninius parkus. Akcijų metu mokiniams suteikiame informacijos apie sveikatą stiprinančius veiksnius. Pavyzdžiui, Košės dieną pradinių klasių mokiniai pusryčiams valgė košę, su jais aptarėme sveikų pusryčių naudą žmogaus organizmui, dalijomės receptais.

Pasaulinės psichikos dieną 5–10 klasių mokinių grupės aktų salėje, skambant ramiai muzikai, piešė plakatus tema „Gerų emocijų versmė“. Plakatuose atsispindėjo, kas žmogui teikia gerą nuotaiką ir geras emocijas: šypsena, nuoširdus bendravimas, sportas, draugai.

Akcijos „Valdykime triukšmą“ metu į pamokas visus kvietė daug tyliau skambantis skambutis, o pertraukų ir pamokų metu visų ausis džiugino malonus paukštelių čiulbėjimas. Mokiniai mokyklos bendruomenei priminė apie šią dieną prisegdami ženkliukus su posakiais apie tylą ir triukšmą, skatindami visus netriukšmauti. Vandens dieną mokyklos bendruomenė galėjo paragauti beržų sulos, obuolių sulčių ir paprasto vandens. Ketvirtų klasių mokiniai apsilankė įmonėje „Kelmės vanduo“ ir sužinojo apie Kelmės gyventojams tiekiamą vandenį, jo kokybę gerinančius įrenginius.

Mūsų mokyklos mokiniai labai noriai įsitraukia į veiklas, padeda jas organizuoti ir vesti. Profilaktinės sveikatos patikros analizė rodo, kad mokinių sveikata pamažu gerėja. Visų akcijų ir renginių nuotraukos, aprašai paskelbti mokyklos interneto svetainėje www.kelmesaukuras.lt, mokyklos „Facebook“ paskyroje (Kelmės „Aukuro“ mokykla), dalis informacijos paskelbta Kelmės rajono spaudoje.

attachment Prisegtas failas
Kelmes_Aukuro_r1

edit Savivaldybė: Kelmės r. sav.
add Sritis: Sveikos gyvensenos ugdymas
person_pin Mokykla: Kelmės „Aukuro“ pagrindinė mokykla
place Adresas: J. Janonio g. 9, Kelmė
person_pin Vykdytojas: Dalia Kančiauskienė
phone Telefonas: +370 427 60059
mail El. paštas: kancauske@gmail.com

Mokyklos tinklalapis

Kelmės r. Liolių pagrindinės mokyklos iniciatyvos

Sporto šventė „Judėk ir būsi sveikas“ vyko Liolių pagrindinės mokyklos stadione. Renginys truko šešias valandas. Jame dalyvavo keturiasdešimt 4–10 klasių mokinių ir 25 kiti dalyviai (18–20 metų buvę mokiniai, tėvai, socialinės globos namų atstovai, mokytojai, Liolių miestelio bendruomenės nariai).

Renginio programa

8.00–8.15 Pasiruošimas sporto šventei, saugaus elgesio instruktažas (atsakingi klasių vadovai).

8.15–8.50 Paskaita „Fizinio aktyvumo įtaka žmogaus gyvenime“ (atsakinga Regina Legeckienė).

8.50–9.20 Šokio pusvalandis „Šokio ritmu“ (atsakinga Laima Lapinskienė).

9.20–9.30 Komandų sudarymas, pavadinimo kūrimas, šūkio paieška.

9.30–10.10 Orientavimosi varžybos „Įžymios Liolių miestelio vietos“.

10.10–11.10 Linksmosios estafetės:

 1. vikrumo rungtis (kamuoliuko varymas su golfo lazda);
 2. taiklumo rungtis (tikslas – skraidančia lėkšte numušti kuo daugiau kėglių);
 3. rungtis su lankais;
 4. „Gyvatėlė“ (kliūčių įveikimas įtraukiant visą komandą).

11.10–11.40 Pietūs (kareiviška košė).

11.40–12.30 Individualios rungtys:

 1. baudų metimas;
 2. kimšto kamuolio metimas;
 3. šuoliukai per šokdynę (kartai/1 min);
 4. smiginis (metamos 5 strėlės).

12.30–13.30 Tinklinio varžybos.

13.30 Sporto šventės uždarymas, apdovanojimai.

Sporto šventės metu buvo filmuojama ir fotografuojama. Visi dalyviai buvo apdovanoti medaliais, o individualių rungčių nugalėtojai – diplomais ir medaliais.

attachment Prisegtas failas
Kelmes_Lioliu_r

edit Savivaldybė: Kelmės r. sav.
add Sritis: Fizinis aktyvumas
person_pin Mokykla: Kelmės r. Liolių pagrindinė mokykla
place Adresas: Nepriklausomybės g. 31, Lioliai, Kelmės r.
person_pin Vykdytojas: Antanas Kubilius, vyresn. kūno kultūros mokytojas
phone Telefonas: +370 616 59061
mail El. paštas: antanaskubilius66@gmail.com

Mokyklos tinklalapis

Kelmės r. Tytuvėnų jaunimo mokyklos iniciatyvos

Mokykla turi labai gerą sporto bazę: sporto aikštyną, sporto ir treniruoklių sales. Šalia mokyklos yra plaukimo baseinas. Mokykloje yra valgykla ir maisto ruošimo kabinetas. Veikloms vykdyti turime daug erdvių. Visuose mokyklos renginiuose dalyvauja visa mokyklos bendruomenė: vieni dalyviai, kiti – sirgaliai. Mokiniai aktyviai dalyvauja veiklose, sužino apie sveikos gyvensenos ir fizinio aktyvumo naudą žmogaus organizmui, susipažįsta su įvairiomis laisvalaikio leidimo formomis, laisvalaikiu būna užsiėmę. Apie visas veiklas informaciją skelbiame mokyklos interneto svetainėje.

Mūsų mokykla dalyvavo UAB „Pontem“ inicijuotame sveikos mitybos edukaciniame projekte „Mokyklos virtuvės brolija“, kurio metu mokyklos komanda sukūrė unikalų sveiką patiekalą. Komisijai buvo pateikta patiekalo gamybos vaizdo medžiaga.

Tarptautinės nerūkymo dienos reidus „Nerūkyk“ (nuo pirmadienio iki ketvirtadienio) organizavo VGK  ir mokinių taryba, su teisine informacija supažindino policijos komisariato inspektoriai. Peržiūrėjome ir aptarėme filmą „Susimąstykime...“, sveikatos priežiūros specialistė organizavo balionų pūtimo varžybas, dailės mokytoja – piešinių konkursą „Rūkymui – ne“, IT mokytoja parengė skaidres apie rūkymo žalą.

Gerumo savaitės metu vyko daugybė renginių ir veiklų: iškilmingi klasių pietūs, meninė kompozicija „Gerumas tas gyvenimas“, mokiniai rengė stendą „Šypsokimės“, gamino ir pristatė atvirukus „Ačiū, Tau“, rinko gerus žodžius ir eilėraščius apie gerumą, buvo įsteigtos nominacijos ir pristatyti nominantai. Projekto „Šilti jausmai“ metu kalbėjome apie draugiškumą, atjautą, meilę, gerumą, sprendėme įvairias gyvenimiškas situacijas, vyko kūrybinė veikla. Mokiniai kūrė gėlių puokštę – kiekviena klasė pagamino po vieną gėlės žiedą su gerais žodžiais. Organizavome dieną su tėvais prie ežero „Vienas už visus. Visi už vieną“, estafetes prie ežero „Mes kartu. Mes jėga“, draugystės pietus, Gerų linkėjimų ir padėkos dieną, popietę „Būkim draugais“. Kiekviena klasė rengė skaidres apie mandagumą, kurias pristatė žaidimų popietės metu. Mokiniai skaitė istorijas ir pasakas apie draugystę, jas analizavo, piešė „Draugystės juostą“, sudarė gražių žodžių diagramas. Kiekviena klasė parengė pasakos inscenizaciją, kurioje gėris nugali blogį.

Akcijos „Savaitė be patyčių“ veiklos: žaidimų popietės, savaitės „Be purvinų žodžių“ skelbimas, gražių žodžių gatvės mokykloje pristatymas, savęs pažinimo testai, dailės terapija, diskusija „Kas gali padėti spręsti patyčias virtualioje erdvėje?“, sustiprintas budėjimas mokykloje „Aš matau. Aš girdžiu. Aš tau padedu“, linksmosios estafetės, draugystės pyrago vaišės. Socialiniai partneriai: Radviliškio jaunimo mokykla, Tytuvėnų policijos nuovada ir Kelmės profesinio rengimo centro Tytuvėnų skyrius.

Sporto dienos metu pamokos vyko sveikos gyvensenos ir fizinio aktyvumo ritmu. Mokiniai su klasių auklėtojais sukūrė šūkių, atliko mankštą prieš varžybas. Vyko estafečių, kvadrato, futbolo komandinės varžybos, organizuotas vieno kilometro bėgimas, skirtas Judėjimo savaitei.

Projekto „Daržovės, vaisiai – vitaminų šaltinis“ metu mokiniai su mokytojomis gamino įvairias daržovių salotas ir jomis pietų metu vaišino mokyklos bendruomenę.

Akcijos „Sveikatinimo pertraukų savaitė“ metu kiekviena diena buvo skirta vis kitai temai: muzikos galia, tylos galia, vandens galia, darbo ir poilsio higienos nauda, vaisių ir daržovių nauda sveikatai, asmens higienos svarba, padėkos diena „Ačiū už...“.

Projekto „Sveikatiada“ metu ant bendrabučio palangių mokiniai įrengė mobilųjį daržą, kuriame pasėjo įvairių daržovių. Mokiniai mokėsi auginti daržoves, jas prižiūrėti viso augimo metu, vėliau iš užaugintų daržovių pagamino sveikuolių salotas ir kokteilius. Vyko renginys „Vandens diena 2017“, kurio tikslas – susipažinti su vandeniu, jo savybėmis ir jį patyrinėti. Sveikatos priežiūros specialistė skaitė pranešimą apie vandens naudą organizmui, socialinė pedagogė patikrino mokinių žinias apie vandenį, biologijos mokytoja parodė kelis bandymus, atskleidusius vandens savybes. Mokiniams buvo pasiūlyta degustuoti vandenį su įvairiais priedais – tokį galima vartoti vietoj vaisvandenių. Ši iniciatyva skirta skatinti jaunąją kartą ugdyti įpročius sveikai ir subalansuotai maitintis. Organizuota iniciatyva „Pavaišink draugą“, kuria skatinta mokinius valgyti vaisius ir daržoves. Mokiniai su mokytojomis gamino įvairių daržovių salotas ir pietų metu vaišino visą mokyklos bendruomenę.

Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projekto „Būk fiziškai aktyvus kasdien!“ metu vyko šios veiklos: sveikos gyvensenos paskaitos kiekvienai klasei, popietė (žaidimai, užduotys, sveiko maisto degustavimas), renginys sveikos gyvensenos tema, piešimo terapija „Kai pavargstu nuo triukšmo“, sporto užsiėmimai, koliažų „Išmesk savo žalingą įprotį“ pristatymas.

Kūno kultūros ir automobilizmo dienos veiklos: važiavimo dviračiu testas, transporto priemonės modelio kūrimas ir kūrybinė užduotis (eilėraščio kūrimas), dviračių estafetės („Kliūčių apvažiavimas“, „Lauknešėlio nešimas“, „Taiklioji ranka“).

Renginio „Sveikai maitinuosi – sveikai gyvenu“ metu mokiniai gamino sveikus patiekalus, sudarė sveikos mitybos piramidę, sprendė testus, dėliojo dėliones.

Netradicinio ugdymo dieną „Maistas, sportas ir gamta – tai gyvensena sveika“ mokiniai žygiavo aplink Bridvaišio ežerą, sportavo, žaidė žaidimus.

Edukacinės programos „Piligrimų gira“ metu mokiniai keliavo pėsčiomis į Tytuvėnus, susipažino su Tytuvėnų apylinkėmis, dalyvavo Tytuvėnų piligrimų centro edukaciniame užsiėmime „Piligrimų gira“, atliko sveikos gyvensenos užduotis.

 

attachment Prisegtas failas
Kelmes_Tytuvenu_Jaunimo_r1

edit Savivaldybė: Kelmės r. sav.
add Sritis: Sveikos gyvensenos ugdymas
person_pin Mokykla: Kelmės r. Tytuvėnų jaunimo mokykla
place Adresas: Mokyklos g. 12, Budraičių km., Tytuvėnų sen. Kelmės r.
person_pin Vykdytojas: Nijolė Šaltmerienė
phone Telefonas: +370 611 22423
mail El. paštas: nijolesalt@gmail.com

Mokyklos tinklalapis

Kelmės r. Vidsodžio pagrindinės mokyklos iniciatyvos

Kelmės r. Vidsodžio pagrindinės mokyklos mokiniai dalyvauja mokyklos, rajono, šalies sveikatinimo renginiuose. Mokykloje organizuojame tarpklasines futbolo, krepšinio, strėlių mėtymo, baudų metimo, šaškių ir kitas varžybas. Mokykloje rengiamos linksmosios pertraukos , rytinės mankštos savaitės, estafetės. Rengiame sporto šventes kartu su vietos bendruomene, pvz., vasaros sporto šventę, velykinį krepšinio turnyrą. Mokiniai aktyviai dalyvauja rajono bendrojo lavinimo mokyklų žaidynių varžybose, šalies merginų salės futbolo varžybose „Ladygolas“, futbolo varžybose „Golas“. Mokykla dalyvauja šalyje vykdomose akcijose, pvz., „Apibėk mokyklą“, „Solidarumo bėgimas 2017“.

Kasmet dalyvaujame akcijoje „Košės diena“, rengiame edukacinius užsiėmimus sveikos mitybos temomis „Vaisiai ir daržovės – mūsų draugai“, „Sveikatos piramidė“. Organizuojame rudens gėrybių parodas, kuriame meno darbus, o kartu kalbame ir apie jų naudą žmogui. Mokykla dalyvauja programoje „Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimas ugdymo įstaigose“.

Krepšinio turnyras „Vidsodžio taurė 2017“ vyko Vidsodžio pagrindinės mokyklos sporto salėje. Renginį organizavo mokyklos mokiniai, mokytojai, administracija, vaikų ir jaunimo sporto mokyklos darbuotojai.

Krepšinio turnyre dalyvavo mokiniai, mokyklos darbuotojai, mokyklą baigę mokiniai, bendruomenės nariai, vaikų ir jaunimo sporto mokyklos darbuotojai, Kelmės r. Šaukėnų gimnazijos ir seniūnijos mokiniai. Iš viso dalyvavo trisdešimt 5–10 klasių mokinių ir keturiasdešimt 18–45 metų bendruomenės narių. Varžybų programą sudarė: atidarymas, krepšinio varžybos, baudų metimo konkursas, tritaškių konkursas, kapitono rungtis, komandinės estafetės, karavanas, varžybų uždarymas ir apdovanojimai.

Mokiniai dalyvavo rungtyse, sekretoriavo, pildė protokolus, vedė konkursus, padėjo atvykusiems sporto šventės dalyviams. Taip jie išmoko pildyti protokolus, naudotis švieslente, vesti konkursus, rungtyniauti su įvairaus amžiaus priešininkais, surado naujų draugų, ugdė bendruomeniškumo jausmą, atskleidė savo gebėjimus, lavino lyderio savybes.

Renginio akimirkos užfiksuotos nuotraukose. Dalyviai apdovanoti taurėmis, medaliais. Konkursų nugalėtojams įteiktos atminimo dovanos.

attachment Prisegtas failas
Kelmes_Vidsodzio_r

edit Savivaldybė: Kelmės r. sav.
add Sritis: Fizinis aktyvumas
person_pin Mokykla: Kelmės r. Vidsodžio pagrindinė mokykla
place Adresas: Mokyklos g. 2, Aunuvėnų k., Kelmės r.
person_pin Vykdytojas: Laimonas Šiūšė
phone Telefonas: +370 682 29419
mail El. paštas: l.siuse@gmail.com

Mokyklos tinklalapis

Klaipėdos „Medeinės“ mokyklos iniciatyvos

 1. Sveikos gyvensenos ugdymo priemonės ir žalingų įpročių prevencijos veiklos
 • „Veiksmo savaitėje be patyčių“, Tarptautinės nerūkymo dienos minėjime, Pasaulinės kovos su AIDS dienos minėjime, akcijoje „Geros nuotaikos diena“ dalyvavo trisdešimt 5–10 specialiųjų ir socialinių įgūdžių klasių mokinių. Jie dalyvavimo viktorinose, sporto varžybose, diskusijose.
 • Sveikatinimo savaitė (judriosios pertraukos, linksmosios estafetės, žaidimų ir šokių valandėlės).
 • Vaikų vasaros poilsio stovyklą organizavome pirmą birželio savaitę 1–5 klasių mokiniams, antrą savaitę – 56–10 klasių ir socialinių įgūdžių ugdymo klasių mokiniams. Vyko grupių gydomosios kūno kultūros užsiėmimai, sporto estafetės, išvykos į mišką ir prie jūros, sensomotoriniai žaidimai, zumbos šokių pamoka, kaniterapijos ir muzikos terapijos užsiėmimai.
 1. Fizinio aktyvumo didinimo priemonės
 • Neformaliojo švietimo sporto krypties programų „Kvadratas“ (2 valandos per savaitę), „Krepšinis“ (2 valandos per savaitę), „Judrieji žaidimai“ (2 valandos per savaitę), šokių programos „Bangelė“ (7 valandos per savaitę) užsiėmimai vyko visus 2017–2018 mokslo metus. Juose dalyvavo 2–10 ir socialinių įgūdžių ugdymo klasių mokiniai.
 • Darbo dienomis organizuotos judriosios pertraukos: mokiniai šoko, atliko nesudėtingus fizinius pratimus, pratimus mokyklos kieme lauko treniruokliais.
 • 2017 m. rugsėjo mėnesį visa mokyklos bendruomenė aktyviai dalyvavo organizacijos „Gelbėkit vaikus“ Solidarumo bėgime.
 • Miesto ir šalies sporto renginių, varžybų metu 5–10 specialiųjų klasių mokiniai pristatė savo pasiekimus ir mokyklos veiklos rezultatus. Mokiniai nuolat užima prizines vietas.
 • Dalyvaudami tęstiniuose bendradarbiavimo projektuose su Klaipėdos bendrojo ugdymo mokyklomis ir specialiojo ugdymo centrais, mokiniai po truputį įpranta sportuoti, judėti, mankštintis.
 1. Mokinių sveikatos stiprinimo ir tausojimo veiklos
 • Neformaliojo švietimo programos „Sensomotoriniai relaksaciniai žaidimai“ (3 valandos per savaitę, 30 mokinių).
 • Mokinių sergamumo analizė, darbo vietų apšvietimo analizė, baldų žymėjimas, tausojantis maitinimas, mokyklos patalpų ir aplinkos sanitarinė priežiūra ir higienos reikalavimų laikymasis ir kitos sveikatos stiprinimo ir tausojimo priemonės pratina mokinius sveikai gyventi, gerina jų sveikatą.
 1. Socialinių įgūdžių ugdymo priemonės
 • Prevenciniai grupių užsiėmimai „Įveikiame kartu“ (vyksta kartą per mėnesį, dalyvauja 10 mokinių), socialinių ir emocinių įgūdžių ugdymo užsiėmimai (vyksta kartą per savaitę, dalyvauja 10 mokinių), neformaliojo švietimo socialinių įgūdžių ugdymo programa „Obuolio draugai“ (2 valandos per savaitę, dalyvauja 7 mokiniai), neformaliojo švietimo programa „Uodeguotas draugas“ (grupių kaniterapijos užsiėmimai, 2 kartus per savaitę, dalyvauja 90 mokinių, kartu su VĮ „Vaiko raida“) ugdo mokinių socialinius įgūdžius ir teigiamas asmenines savybes.
 1. Saugios aplinkos ir nelaimingų atsitikimų prevencijos priemonės – 2017 metais mokykloje neįvyko nelaimingų atsitikimų.

    6. Pedagogų gerosios patirties sklaida ir tėvų (globėjų) švietimas, kaip didinti mokinių fizinį aktyvumą, stiprinti sveikatą, formuoti sveikos        gyvensenos nuostatas: glaudžiai bendradarbiavome su Liepojos (Latvija) specialiąja mokykla, Helsinkio (Suomija) specialiojo ugdymo centru, Klaipėdos miesto pedagogine psichologine tarnyba, Klaipėdos miesto pedagogų švietimo ir kultūros centru, Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuru, Klaipėdos sveikatinimo centru ,,Impulsas“ ir kitomis įstaigomis. Pedagogai ir tėvai tobulino gebėjimus mokinių sveikos gyvensenos ugdymo ir fizinio aktyvumo nuostatų formavimo klausimais.

attachment Prisegtas failas
Klaipedos_Medeines_r1

edit Savivaldybė: Klaipėdos m. sav.
add Sritis: Sveikos gyvensenos ugdymas
person_pin Mokykla: Klaipėdos „Medeinės“ mokykla
place Adresas: Panevėžio g. 2, Klaipėda
person_pin Vykdytojas: Neformaliojo švietimo ir socializacijos skyriaus vedėja Tatjana Abramova
phone Telefonas: +370 670 09926
mail El. paštas: tatjana.abramova@gmail.com

Mokyklos tinklalapis

Klaipėdos „Gilijos“ pradinės mokyklos iniciatyvos

Sporto ir sveikatos ugdymo dienoje dalyvavo visi mokyklos mokiniai, mokytojai ir nemaža dalis mokinių tėvų. Veiklos vyko Klaipėdos miesto lengvosios atletikos manieže (dalyvavo visi trečiokai), prekybos ir pramogų centro „Akropolis“ ledo arenoje (dalyvavo visi ketvirtokai), Vakarų stalo teniso akademijoje (dalyvavo visi ketvirtokai), regbio klube „Kovas“ (dalyvavo visi antrokai), karatė klube „Shodan“ (dalyvavo visi pirmokai). Mokiniai, jų tėvai ir mokytojai aktyviai dalyvavo visose sportinėse veiklose ir buvo apdovanoti sporto įstaigų įsteigtais prizais.

Akcijoje „Obuolį po vieną – gydytojo nė vieno“ dalyvavo mokiniai, mokytojai, kiti mokyklos darbuotojai ir dalis tėvų. Visi vienu metu valgė obuolius. Buvo užfiksuotas Lietuvos rekordas – 660 mokyklos bendruomenės narių vienu metu valgė obuolius.

Klaipėdos miesto pradinių klasių mokinių varžybose (kvadrato, estafečių, lengvosios atletikos, šaškių) mero taurei laimėti bendroje įskaitoje mūsų mokiniai užėmė pirmąją vietą ir laimėjo mero taurę. Mūsų mokiniai jau daugelį metų yra šių varžybų prizininkai.

Daugelį metų dalyvaujame UAB „Malsena“ organizuojamoje akcijoje „Košės diena“. Šiais metais joje dalyvavo visos septynios pirmos klasės. Akcijos organizatorė UAB „Malsena“ vaišino dalyvius gardžia koše ir padovanojo mokiniams užduočių knygelių.

Bendradarbiaujame su sporto klubu „Šansas“. Visi mokyklos mokiniai bent vieną kartą yra buvę jame organizuotame edukaciniame užsiėmime.

Visų klasių mokiniai dalyvavo renginiuose „Maistas ir menas“, „Vaisių ir daržovių paradas“. Mokiniai gamino salotas, kūrė mandalas.

Renginio „Šokti smagu“ metu mokiniai buvo kviečiami per pertraukas aktų salėje šokti ritminius šokius (mokė šokių mokytojas R. Stonys) arba mokyklos kieme šokti zumbą (mokė trenerė S. Laurinaitienė).

Europos sveikos mitybos dieną mokiniai ragavo šviežiai spaustas sultis, vaisių kokteilius, gamino vaisių vėrinukus, salotas.

4g ir 4c klasės mokiniai konkurse „Sveikiausia klasė“ užėmė trečiąją vietą. Ankstesniais metais mokyklos mokiniai dalyvavo konkursuose „Sveikiausia mokykla“ ir „Sveikiausia klasė“.

Akcijos „Mankštiada“ metu visi mokiniai pirmos pamokos pradžioje koridoriuje mankštinosi.

Kiekvienais mokslo metais organizuojame tarpklasines kvadrato ir estafečių „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ varžybas. Nugalėtojai apdovanojami taurėmis ir diplomais.

Pavasarį tapome Europos dviračių žygio prizininkais ir buvome apdovanoti Klaipėdos miesto Vvisuomenės sveikatos biuro prizu.

Bendradarbiaujame su Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos centrubiuru . Jo specialistai veda edukacinius užsiėmimus mokiniams apie dantų, rankų priežiūrą, sveiką mitybą, sveikatos temomis šviečia mokinių tėvus per susirinkimus. Kuriame saugią mokyklos aplinką, įrengėme krepšinio aikštynus, tujų labirintus, lauko klasę.

 

attachment Prisegtas failas
Klaipedos_Gilijos_r

edit Savivaldybė: Klaipėdos m. sav.
add Sritis: Sveikos gyvensenos ugdymas
person_pin Mokykla: Klaipėdos „Gilijos“ pradinė mokykla
place Adresas: Taikos pr. 68, Klaipėda
person_pin Vykdytojas: Edita Liutkuvienė
phone Telefonas: +370 462 13440
mail El. paštas: liutkuviene@gmail.com

Mokyklos tinklalapis

Klaipėdos „Versmės“ progimnazijos iniciatyvos

Progimnazija jau trejus metus iš eilės dalyvauja konkursuose „Sveikiausia mokykla“, „Sveikiausia klasė“, „Sveikuolių sveikuoliai“, taip pat dalyvauja varžybose „Mero taurė“. Progimnazijoje vyksta konkursas „Versmės sveikatiada“.

Mokykloje vykdomos dvi smurto ir patyčių prevencinės programos LIONS QUEST „Įveikime kartu“ ir „Paauglystės kryžkelės“, OLWEUS kokybės užtikrinimo programa. Vykdomi du gabių mokinių projektai: 1–4 klasių mokiniams „Žinau, moku, galiu“ ir 5–8 klasių mokiniams „Noriu, galiu, dirbu“. Mokykla kartu su aštuoniomis šalimis vykdo Erasmus+ K2 „Duok 5. Sveikatos įrankių dėžutė“ (angl. Give 5 – A Toolbox For Healthy living) programos veiklas (2017–2019 m.).

Mokykloje vedami neformaliojo vaikų švietimo užsiėmimai: aikido, karatė, kūno dizaino, netradicinių sportinių žaidimų, judriųjų žaidimų, krepšinio. Organizuojamos akcijos: „Sveiko maisto ir aktyvumo savaitė“, „Judriosios pertraukos“, „Sveikatinimo dienos“, „Švarios rankos“, „Draugystės savaitė“, „Savaitė be patyčių“, „Draugo diena“, „Apkabinimų diena“, „Užkrečiamųjų ligų prevencija“. Mokykloje vyksta ugdomieji renginiai klasėms „Gerbkime vieni kitus“, skirti ugdyti pagarbą ir toleranciją per aikido užsiėmimus.

Renginio „Gerbkime vieni kitus“ metu kalbama apie pagarbą vienas kitam, demonstruojama įvairi aikido technika, kurios pagrindinis tikslas yra neleisti susižeisti ir patiems sužeisti. Aikido – tai menas, pagrįstas tolerancijos idėjomis ir puolančiojo energijos nukreipimu harmonijai ir santarvei kurti.

 

attachment Prisegtas failas
Klaipedos_Versmes_r

edit Savivaldybė: Klaipėdos m. sav.
add Sritis: Sveikos gyvensenos ugdymas
person_pin Mokykla: Klaipėdos „Versmės“ progimnazija
place Adresas: I. Simonaitytės g. 2, Klaipėda
person_pin Vykdytojas: Ilona Malakauskienė
phone Telefonas: +370 674 43338
mail El. paštas: viliona@gmail.com

Mokyklos tinklalapis

Klaipėdos „Žaliakalnio“ gimnazijos iniciatyvos

Vykdomos fizinio aktyvumo, sveikos gyvensenos ugdymo ir saugios aplinkos kūrimo iniciatyvos.

 1. Festivalis „Sportas visiems“.
 2. Virvės traukimas.
 3. I klasių mokinių tinklinio varžybos.
 4. Pasaulinė diena be tabako.
 5. Proto, energijos ir veržlumo šventė.
 6. Vilties bėgimas.
 7. Sveikos gyvensenos diena gimnazijoje.
 8. Akcija „Sveikesnio pasirinkimo link“.
 9. „Mama, tėtis ir aš – sportiška šeima“.
 10. Abiturientų ir buvusių abiturientų krepšinio varžybos.
 11. Mokinių ir mokytojų tinklinio varžybos.
 12. „Išsaugok gyvybę“.
 13. „Padūkę startai“.
 14. „Sidabrinis tritaškis“.
 15. Draugiškos tinklinio varžybos.
 16. I klasių mokinių futbolo turnyras.
 17. Kvadrato varžybos.
 18. Edukacinis užsiėmimas „Sveiki pusryčiai“.
 19. Aerobikos užsiėmimai.
 20. Jogos užsiėmimai.

attachment Prisegtas failas
Klaipedos Zaliakalnio gimnazija_r

edit Savivaldybė: Klaipėdos m. sav.
add Sritis: Fizinis aktyvumas
person_pin Mokykla: Klaipėdos „Žaliakalnio“ gimnazija
place Adresas: Galinio Pylimo g. 17, Klaipėda
person_pin Vykdytojas: Gražina Gumauskienė, lietuvių kalbos mokytoja
phone Telefonas: +370 652 39069
mail El. paštas: grazina.gumauskiene@gmail.com

Mokyklos tinklalapis

Klaipėdos r. Endriejavo pagrindinės mokyklos iniciatyvos

Mokykla sudaro sąlygas ne tik mokyklos mokiniams, bet ir miestelio jaunimui, bendruomenei užsiimti sportine veikla. Tikimės, kad dalyvaudami projekte „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“ turėsime daugiau galimybių sveikatinimui ir sveikai gyvensenai propaguoti, puoselėti turimus fizinio aktyvumo įgūdžius.

Mokykloje yra sporto salė, įrengta švieslentė, krepšinio, tinklinio, futbolo aikštelės. Mokiniai aktyviai sportuoja, dalyvauja mokyklų žaidynėse, mokyklos bendruomenė propaguoja sveiką gyvenimo būdą. Mokykloje mokiniai mokosi žaisti krepšinį, rankinį, tinklinį, futbolą ir kt. žaidimus. Sveikatinimo, sporto konkursams, varžyboms, čempionatams rengiami įvairaus amžiaus auklėtiniai: ikimokyklinio ugdymo, priešmokyklinio ugdymo, 1–4 klasių, 5–10 klasių. Renginiuose dalyvauja ne tik mokiniai, bet ir tėvai, mokytojai. Mokiniai mokyklą garsina apskrities, nacionaliniuose ir tarptautiniuose konkursuose.

Įvairių užsiėmimų, renginių metu ugdytiniai atlieka fizinius pratimus, atsakinėja į pateiktus klausimus, piešia, diskutuoja ir kt. Renginiuose dalyvavo apie keturiasdešimt ikimokyklinės grupės vaikų, penkiasdešimt penki pradinių klasių mokiniai, šešiasdešimt penki 5–10 klasių mokiniai ir aštuoniasdešimt kitų mokyklos bendruomenės narių ir svečių.  

Partneriai:

Klaipėdos r. savivaldybės švietimo skyrius, Klaipėdos r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuras,Gargždų sporto mokykla,Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Klaipėdos r. policijos komisariatas,Klaipėdos r. savivaldybės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, Lietuvos šaulių sąjungos Gargždų šaulių 309 kuopa (mokiniai nariai),Klaipėdos r. Endriejavo seniūnija,Klaipėdos r. laikraštis „Banga“, Endriejavo visuomeninė jaunimo organizacija „Sūkurys“.

 

attachment Prisegtas failas
Klaipedos_Endriejavo_r

edit Savivaldybė: Klaipėdos r. sav.
add Sritis: Fizinis aktyvumas
person_pin Mokykla: Klaipėdos r. Endriejavo pagrindinė mokykla
place Adresas: Mokyklos g. 21, Endriejavas, Klaipėdos r.
person_pin Vykdytojas: Birutė Darkintienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui
phone Telefonas: +370 614 33692
mail El. paštas: birutadar@gmail.com

Mokyklos tinklalapis

Klaipėdos r. Judrėnų Stepono Dariaus pagrindinės mokyklos iniciatyvos

Renginys „Olimpinė mylia“ vyko mūsų mokykloje, parke ir truko visą dieną. Renginyje dalyvavo apie septyniasdešimt 1–10 klasių mokinių, penkiolika jų tėvų, kiti mokyklos bendruomenės nariai. Sporto šventės pradžioje buvo organizuotas Olimpinės mylios bėgimas, vėliau dalyviai žaidė žaidimus, dalyvavo estafetėse.

Sniego diena vyko prie mokyklos teritorijoje esančio tvenkinio. Renginyje dalyvavo apie septyniasdešimt 1–10 klasių mokinių, mokytojai. Buvo organizuota senio besmegenio lipdymo rungtis, estafetės ant ledo, tarpklasinės ledo ritulio varžybos, kuriose aktyviai dalyvavo ir mokytojų komanda.

Turizmo diena yra tradicinis mokyklos renginys, organizuojamas mokslo metų pabaigoje. Ji vyksta mokyklos teritorijoje arba lakūno Stepono Dariaus gimtinėje‑muziejuje. Renginyje dalyvauja apie septyniasdešimt 1–10 klasių mokinių, mokytojai. Dienos pradžioje komandos įkuria stovyklavietes, prisistato. Vėliau vyksta netradiciniai žaidimai, įvairios edukacinės veiklos, orientavimosi, virvės traukimo varžybos, ieškoma lobio, gaminami pietūs.

Sporto būrelio užsiėmimai vyksta pirmadieniais po pamokų, juose dalyvauja penkiolika 5–10 klasių mokinių.

Stalo teniso treniruotės vyksta pirmadieniais ir trečiadieniais po pamokų, jose dalyvauja dvylika 1–10 klasių mokinių.

Kasmetinis stalo teniso turnyras kūno kultūros mokytojui Vladui Ruškiui atminti vyksta gegužės mėnesį. Jis organizuojamas nuo 2015 m. Turnyre dalyvauja buvę mokytojo mokiniai, mūsų mokyklos mokiniai ir mokytojo kolegos.

Neformaliojo vaikų švietimo programa „Krepšinio pagrindai“ vykdoma antrus metus. Joje dalyvauja mūsų mokyklos ir Klaipėdos r. Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos 11 mokinių.

Kasmet mūsų mokykla dalyvauja Lietuvos mokyklų žaidynėse. Mūsų mokiniai yra rajono tarpmokyklinių tinklinio ir stalo teniso varžybų nugalėtojai, zoninių ir tarpzoninių varžybų prizininkai. 2015 m. mergaičių tinklinio komanda Lietuvos mokinių olimpiniame festivalyje iškovojo ketvirtąją vietą.

Ketverius metus iš eilės mūsų mokykla yra viena sportiškiausių Klaipėdos rajono mokyklų.

attachment Prisegtas failas
Klaipedos_Judrenu_r

edit Savivaldybė: Klaipėdos r. sav.
add Sritis: Fizinis aktyvumas
person_pin Mokykla: Klaipėdos r. Judrėnų Stepono Dariaus pagrindinė mokykla
place Adresas: Mokyklos g. 22a, Judrėnai, Klaipėdos r.
person_pin Vykdytojas: Andrius Černeckis, kūno kultūros mokytojas
phone Telefonas: +370 650 91953
mail El. paštas: cerneckisa@gmail.com

Mokyklos tinklalapis

Klaipėdos r. Kretingalės pagrindinės mokyklos iniciatyvos

Kiekvienais metais rugsėjo 22 dieną organizuojame Judėjimo dieną, kurios metu visi mokyklos mokiniai (praėjusiais metais jų buvo 125) pasirenka įvairias judėjimo formas. 2017 m. 5 klasių, 7 klasių ir 9–10 klasių mokiniai važiavo dviračiais prie Placės ežero stebėti paukščių, po to važiavo prie Baltijos jūros ieškoti gintaro. Šeštokai ir aštuntokai šią dieną traukiniu keliavo į Klaipėdą ir vaikščiodami po miestą ieškojo žemėlapyje pažymėtų objektų. 2–4 klasių mokiniai aplankė batutų pramogų centrą „Skypark“, o pirmokai ir trečiokai žaidė judriuosius žaidimus mokyklos sporto salėje.

2015 m. rudenį organizavome dviračių žygį maršrutu Palanga–Šventoji–Palanga. Žygyje dalyvavo dvidešimt 5–7 klasių mokinių.

Kiekvieną pavasarį organizuojame 5–10 klasių mokinių žygį dviračiais iš Karklės į Palangą. Mokiniai maloniai praleidžia laiką gamtoje, geriau susipažįsta su nacionaliniu parku, pabendrauja vieni su kitais.

Šiais metais prisijungėme prie akcijos „Apibėk mokyklą“. Dvi savaites kiekvieną dieną, esant geram orui, visi mokyklos mokiniai ir mokytojai po pirmos pamokos bėgo aplink mokyklą, o lietuj lyjant mokyklos vestibiulyje šokių mokytojas organizavo mankštą. Akcijos tikslas – skatinti vaikus bėgioti. Bėgimas lavina vikrumą, greitumą, ištvermę, jėgą, bėgant suaktyvėja raumenų, kvėpavimo, kraujotakos sistemos, medžiagų apykaita. Mokiniai įgijo bendravimo patirties ir susipažino su aplinka, gerėjo jų emocinė savijauta. Bėgimu aplink mokyklą buvo siekiama skatinti pasididžiavimo mokykla jausmą ir atkreipti mokinių dėmesį į judėjimo teikiamą naudą. Bėgimo laikas – tai ir bendravimo laikas, kada galima pabūti kartu su savo draugais ir pabendrauti su mokytoju kitoje aplinkoje. Į klases dalyviai sugrįžo žvalesni, linksmesni, darbingesni. Akcija sukėlė daug gerų emocijų ne tik mokiniams, bet ir mokytojams. Džiugios akimirkos užfiksuotos nuotraukose. Tikimės, kad akcija taps tradicine.

2016 m. Kretingalės miestelio bendruomenės nariai (mokiniai, jų tėveliai, kaimynai) dalyvavo sporto centro inicijuotame bėgime „Už blaivią ir sveiką Lietuvą“. Bėgimo trasa driekėsi ne Kretingalės miestelio gatvėmis, o vaizdingo Danės upės slėnio pakrante. Dalyviai buvo pasipuošę spalvingais marškinėliais, propaguojančiais sveiką gyvenimo būdą. Pasisėmę sveikatos ir geros nuotaikos visi finišavo atnaujintame miestelio stadione.

Šaltuoju metų laiku mokyklos sporto salėje organizuojame 3–4 klasių mokinių kvadrato varžybas ir dalyvaujame rajoninėse varžybose. Organizuojame 8–10 klasių mokinių, tėvų ir mokytojų susitikimus krepšinio aikštelėje.

Pavasarį atšilus orui organizuojame įvairius sporto renginius atnaujintame miestelio stadione: Šeimų sporto šventę, krepšinio turnyrą, linksmąsias greito bėgimo, vikrumo, taiklumo estafetes, virvės traukimą. Geras oras, puiki nuotaika ir patirtos geros emocijos (nes pralaimėjusių nebuvo) suartino visus bendruomenės narius.

Kasmet mokykloje minima Pasaulinė košės diena. Šios dienos veiklų tikslas – ugdyti pačių mažiausiųjų (ikimokyklinės ugdymo grupės vaikų ir 1–4 klasių mokinių; iš viso apie 70 dalyvių) sveikos mitybos įgūdžius. Kiekvienos klasės mokiniai renka informaciją apie tam tikrą grūdinę kultūrą ir ją pristato visiems vaikams. Pagilinę žinias, ikimokyklinės ugdymo grupės vaikai ir 1–4 klasių mokiniai valgo įvairių grūdų košę, pagardintą namuose virta uogiene. Taip jie įsitikina, kad košė yra ne tik sveika, bet ir skani.

Kiekvienais metais mūsų mokyklos mokiniai dalyvauja sveikos gyvensenos konkurse „Sveikuolių sveikuoliai“. Mokiniai varžosi estafetėje ir rodo savo vikrumą, atsakinėja į įvairius klausimus sveikos gyvensenos tema, atlieka logines užduotis. Dalyvaudami konkurse jie pasisemia naujų įspūdžių, praplečia savo žinias, išmoksta dirbti komandoje.

Sveikatos priežiūros specialistas, socialinis pedagogas ir psichologas organizuoja įvairias švietėjiškas paskaitas apie sveiką mitybą, patyčių ir smurto prevenciją, individualias konsultacijas. Matyti, kad šie užsiėmimai veiksmingi, nes mokiniai žino, į ką kreiptis atsitikus nelaimei. Šiais mokslo metais pradėta vykdyti pozityvios tėvystės įgūdžių programa, į kurios mokymus pakviesta tikslinė tėvų grupė.

Siekiame kurti saugią aplinką, todėl atliekame anonimiškas apklausas apie smurtą ir patyčias, vykdome socialinių ir emocinių įgūdžių programas, organizuojame individualias ir grupines konsultacijas vaikams, pozityvios tėvystės įgūdžių programas tėvams.

Aštuntokai įsitraukė į Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro inicijuoto jaunųjų sveikatos ambasadorių‑savanorių klubo veiklą. Jie veikia savanorystės principu.

attachment Prisegtas failas
Klaipedos_Kretingales_r

edit Savivaldybė: Klaipėdos r. sav.
add Sritis: Fizinis aktyvumas
person_pin Mokykla: Klaipėdos r. Kretingalės pagrindinė mokykla
place Adresas: Klaipėdos g. 32, Kretingalė, Klaipėdos r.
person_pin Vykdytojas: Vaida Skripkauskienė
phone Telefonas: +370 674 91346
mail El. paštas: vaidaest18@gmail.com

Mokyklos tinklalapis

Klaipėdos r. Pašlūžmio mokyklos daugiafunkcio centro iniciatyvos

Sveika mityba, asmens higiena ir fizinis aktyvumas – pagrindiniai sveikatos stiprinimo būdai. Todėl skatiname sveiką mitybą, fizinį aktyvumą, asmens higienos reikalavimų laikymąsi. Suprantame, kad sunku keisti mitybos įpročius, tačiau tikime, kad suteikdami žinių ir parodydami, jog sveikas maistas yra skanus, suformuosime teisingą mūsų mokinių požiūrį į mitybą. Siekiame, kad vaikai nuo mažų dienų suprastų sveikos mitybos svarbą ir gebėtų sveikai maitintis. Spalio 10 d. mokyklos valgykloje vyko Pasaulinės košės dienos renginys, kuriame dalyvavo visi ikimokyklinės ugdymo grupės ugdytiniai ir pradinių klasių mokiniai. Jie ragavo įvairių kruopų košių ir spėliojo, iš kokių kruopų jos pagamintos.

Mokykla organizavo Klaipėdos r. pradinių klasių mokinių kroso bėgimo varžybas. Jose dalyvavo 9 komandos. Mūsų mokiniai iškovojo antrąją vietą.

Birželio mėnesį mokykloje vyko projektas „Drauge mes galim“. Dalyviai turėjo įveikti ištvermės trasą. Vėliau jie bendravo, diskutavo apie sveiką gyvenimo būdą, vaišinosi arbata ir vaisiais.

attachment Prisegtas failas
Klaipedos_Pasluzmio_r

edit Savivaldybė: Klaipėdos r. sav.
add Sritis: Sveikos gyvensenos ugdymas
person_pin Mokykla: Klaipėdos r. Pašlūžmio mokykla daugiafunkcis centras
place Adresas: Mokyklos g. 4, Daukšaičių k., Klaipėdos r.
person_pin Vykdytojas: Loreta Toleikienė
phone Telefonas: +370 618 26599
mail El. paštas: loretatoleikiene3@gmail.com

Mokyklos tinklalapis

Klaipėdos r. Šiūparių mokyklos daugiafunkcio centro iniciatyvos

Mokykloje vykdomi ilgalaikiai projektai, kuriuose dažniausiai dalyvauja visa mokykla.

Mokinių taryba parengė projektą, skirtą poilsio kambariui įrengti. Dešimtokų iniciatyva bus įrengtas poilsio kambarys pradinių klasių mokiniams, kur bus galima sėdint ant sėdmaišio ramiai paskaityti ir pažaisti įvairius stalo žaidimus. Birželio mėnesį projektas buvo pradėtas vykdyti: aukštesnių klasių mokiniai išnešė baldus, pradėtas daryti remontas, nupirkti stalo žaidimai. Rudenį vaikus pasitiks poilsio kambarys.

Pavasarį biologijos mokytoja B. Kerbedytė paragino mokinius vykdyti projekto „Darni mokykla“ iniciatyvas. Visa mokykla dalyvavo veiklose, kiekvienai klasei buvo skirta tema (maistas, vartojimas, rūšiavimas, vanduo ir kt.) ir rekomenduojamos veiklos, apklausos, tyrimai.

Į projektą „Žalioji palangė“ įsitraukė 30 daželio ugdytinių su tėvais. Ant palangės vazonėliuose mokiniai augino daržoves, jas laistė, prižiūrėjo. Nuotraukos su žaliųjų palangių vaizdais paskelbtos mokyklos interneto svetainėje.

Projekte „Aš saugus, kai žinau“ dalyvavo 30 vaikų. Tai saugaus eismo mokymo tęstinis projektas, kuriame dalyvavo pradinių klasių mokiniai ir ikimokyklinio ugdymo grupė „Pelėdžiukai“. Visą savaitę vaikai prie judrios gatvės sankryžos mokėsi kelio ženklus, prisiminė eismo taisykles. Projekto dalyviai dalyvavo kūrybinių darbų parodoje „Aš pažįstu kelio ženklus“.

Pradinių klasių mokiniai dalyvavo Lietuvos mokyklų žaidynių bendrojo lavinimo mokyklų ir kaimo vietovių mokyklų kvadrato varžybose (6 berniukai ir 6 mergaitės). Varžybos vyko Gargždų sporto mokyklos salėje ir Klaipėdos r. Vėžaičių pagrindinės mokyklos sporto salėje. Varžybose dalyvavo ketvirtokai, bet mūsų komandą sudarė 2–4 klasių mokiniai. Džiaugiamės pasiektais rezultatais, kad galime kovoti ir nepasiduoti prieš gerokai stipresnes miesto komandas.

Antrus metus dalyvavome rajono pagrindinių mokyklų pradinių klasių estafečių varžybose, kur vikrumu mažai nusileidome miesto pagrindinėms mokykloms. Varžybos vyko „Minijos“  progimnazijos sporto salėje.

Jau kelerius metus dalyvaujame Klaipėdos r. Pašlūžmio mokyklos‑daugiafunkcio centro organizuojamame 3–4 klasių mokinių pavasario krose. Dalyvauti gali visi gebantys greitai bėgti. Beveik kiekvienais metais mūsų centro mokiniai užima prizines vietas. Šiemet trečiokės užėmė antrąją ir trečiąją vietas. Varžybos vyko mokiniams neįprastoje aplinkoje – bėgimo trasa vingiavo mišku tarp medžių. Reikėjo daug jėgų įveikti trasą.

Aukštesnių klasių mokiniai dalyvavo rajono mokyklų rudens kroso varžybose (laimėta šeštoji vieta), Lietuvos mokyklų žaidynių kaimo mokyklų krepšinio turnyre (ketvirtoji vieta), baudų ir tritaškių metimo varžybose (antroji ir ketvirtoji vietos), Lietuvos mokyklų žaidynių kaimo mokyklų svarčių kilnojimo varžybose (pirmoji, antroji ir trečioji vietos), štangos spaudimo varžybose (pirmoji, antroji ir trečioji vietos), bendrojo ugdymo mokyklų smiginio varžybose (ketvirtoji vieta), Lietuvos mokyklų žaidynių  kaimo vietovių mokyklų šaškių varžybose (penktoji vieta). Apie pasiektus rezultatus skelbėme mokyklos interneto svetainėje.

Ilgųjų pertraukų metu vieną kartą per savaitę visi mokyklos mokiniai eina sportuoti į mokyklos stadioną. Ten žaidžia sportinius, judriuosius žaidimus, mankštinasi, daro pratimus, dalyvauja estafetėse.

Į mokyklos renginius, sporto šventes ir kitas veiklas, skirtas sveikatai gerinti, įtraukiame visus mokyklos mokiniai. Nors ne visais rezultatais galime pasididžiuoti, džiaugiamės daugumos noru dalyvauti.

 

attachment Prisegtas failas
Klaipedos_Siupariu_r

edit Savivaldybė: Klaipėdos r. sav.
add Sritis: Sveikos gyvensenos ugdymas
person_pin Mokykla: Klaipėdos r. Šiūparių mokykla daugiafunkcis centras
place Adresas: Mokyklos g. 4, Šiūparių k., Dovilų sen., Klaipėdos r.
person_pin Vykdytojas: Jolanta Pliatkienė
phone Telefonas: +370 610 69529
mail El. paštas: jolantapli@gmail.com

Mokyklos tinklalapis

Klaipėdos r. Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos iniciatyvos

Asmens higiena, mityba ir fizinis aktyvumas yra pagrindiniai sveikatos stiprinimo būdai. Mokykloje organizuojamomis iniciatyvomis skatiname mokinių sveiką mitybą ir fizinį aktyvumą, kviečiame laikytis asmens higienos reikalavimų.

Spalio 10 d. mokykloje buvo minima Pasaulinė košės diena. Valgykloje organizuotame renginyje dalyvavo apie 70 dalyvių. Suprantame, kad sunku keisti įsisenėjusius ir visuomenėje įprastus mitybos įpročius, tačiau skatiname sveiką gyvenimo būdą. Tikime, kad suteikę žinių ir savo pavyzdžiu parodę, kad sveikas maistas yra skanus, suformuosime teisingą mokinių požiūrį į mitybą. Klaipėdos r. Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos ir Pėžaičių pradinio ugdymo skyriaus 1–4 klasių mokiniams kartu su mamytėmis, močiutėmis organizavome Pasaulinės košės dienos renginį. Siekiame, kad vaikai nuo mažų dienų suprastų sveikos mitybos svarbą ir sveikai maitintųsi. Vaikai ragavo įvairių kruopų košių, spėliojo, iš kokių kruopų jos pagamintos.

Vėlyvą rudenį Klaipėdos universiteto aikštėje buvo organizuotas žaibiškas sambūris „Šokio laisvė“. Šiuo renginiu susidomėjo ir mūsų gimnazijos mokiniai. Prieš renginį buvome pakviesti į paskaitą Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakultete. Smagu, kad neliko abejingų šiam projektui mokinių. Gera buvo kūno kultūros pamokas leisti šiek tiek kitaip – šokant. Vaikai labai džiaugėsi šokdami su daugybe kitų dalyvių miesto aikštėje! Nepabūgę šalto rudeniško oro ir susirinkę pašokti dalyviai buvo filmuojami ir taip įamžinti Klaipėdos universiteto galerijoje. Mes visi norėjome parodyti, kokie esame nuostabūs, drąsūs, laimingi! Tądien aikštėje spindėjo tik mūsų nuoširdžios šypsenos, visi parsivežėme puikią nuotaiką. Buvo įdomu dalyvauti neįprastoje veikloje, kuri skatina mokinių draugiškumą, aktyvumą. Būkime gražūs, aktyvūs, drąsūs – nebijokime dalyvauti visur, kur tik galime! Tikimės, kad dar dalyvausime panašiame projekte!

Mokslo metų pabaigoje grupė ištvermingiausių mūsų gimnazijos 5–11 klasių mokinių ankstų rytą išėjo į ekstremalų žygį po Veiviržėnų apylinkes. Dažnas žodį „ekstremalus“ sieja su sunkumais, naujais potyriais, savęs patikrinimu ir drąsa. Jau pirmosios žygio minutės parodė, kad šis žygis būtent toks ir yra. Žygeiviams vadovavo buvęs gimnazijos mokinys, karo policijos eilinis, Klaipėdos universiteto kūno kultūros ir sporto pedagogikos studentas Audrius Auzocalitas. Jis numatė maršrutą, prieš išvyką instruktavo visus, kaip elgtis ir ko tikėtis žygio metu. Žygyje dalyvavo 25 mokiniai ir 4 mokytojai. Spartus vado žingsnis neleido atsilikti, nes debesuotas dangus ir Saulė būtų menki pagalbininkai pasiklydus ir atsilikus nuo grupės. Po kojomis pajutęs žliugsint vandenį, pamatęs vienur kitur vandens akutes, ne vienas dalyvis griebėsi lazdos, tačiau jos neprireikė – tai buvo vienas žygio vado numatytų išbandymų. Kelionės metu žygeiviai perėjo akmenuotą Veiviržo upę, jos aukštus ir stačius skardžius. Įveikę Veiviržo upės kliūtis, mokiniai labai džiaugėsi. Jie bendradarbiavo ir padėjo draugams. Daug fizinių pastangų ir išradingumo prireikė Šalpės upei įveikti. Žygis truko iki 18 val., todėl reikėjo daug fizinės jėgos ir ištvermės. Esame tikri, kad ne vienas žygio dalyvis susimąstys: gal ir gyvenimas yra ekstremalių išbandymų trasa.

attachment Prisegtas failas
Klaipedos_Veivirzenu_r.docx

edit Savivaldybė: Klaipėdos r. sav.
add Sritis: Sveikos gyvensenos ugdymas
person_pin Mokykla: Klaipėdos r. Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazija
place Adresas: Mokyklos g. 1, Veiviržėnai, Klaipėdos r.
person_pin Vykdytojas: Karolis Pugačiauskas, pavaduotojas ugdymui
phone Telefonas: +370 464 59390
mail El. paštas: direktorius@veivirzenugimnazija.lt

Mokyklos tinklalapis

Klaipėdos r. Vėžaičių pagrindinės mokyklos iniciatyvos

 1. Akcija „Apibėk mokyklą“ vyko 2017 m. rugsėjo 20–22 d. Pertraukų metu 1–10 klasių mokiniai ir pedagogai stadione bėgo 2 km.
 2. Organizacijos „Gelbėkit vaikus“ Solidarumo bėgimas vyko 2017 m. spalio 2 d. Dalyvavo 1–10 klasių mokiniai ir pedagogai. Po pamokų visi bėgimo dalyviai susirinko mokyklos stadione ir draugiškai bėgo. Dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais.
 1. 2017 m. rugsėjo 29 d. atidaryta renovuota mūsų mokyklos futbolo aikštė. Klaipėdos r. savivaldybės ir VšĮ „Gargždų futbolas“ iniciatyva pakeista futbolo aikštės danga, vartai. Po oficialios futbolo aikštės atidarymo dalies savo gebėjimus aikštėje demonstravo VšĮ „Gargždų futbolas“ jauniausieji ugdytiniai – mūsų mokyklos priešmokyklinio ugdymo grupių ugdytiniai ir pradinių klasių mokiniai.
 2. Olimpinės žaidynės „Penki žiedai“ vyko 2017 m. birželio 5 d. Tą dieną mokykloje organizuota netradicinė diena, skirta fiziniam aktyvumui ir sveikai gyvensenai skatinti. 6–10 klasių mokiniai dalyvavo estafetiniame bėgime „Penki žiedai“, „Penkiašuolė“, mėtė baudas, žaidė futbolą ir kt. Nugalėtojai buvo apdovanoti padėkomis, taurėmis. Šio renginio metu apdovanoti dešimt geriausių metų mokyklos sportininkų.
 3. Klaipėdos r. bendruomenių sporto varžybos, skirtos Oninėms paminėti, vyko 2017 m. liepos 30 d. Jose dalyvavo Vėžaičių miestelio ir aplinkinių kaimų bendruomenių sporto mėgėjai. Vyko krepšinio, baudų mėtymo, smiginio, virvės traukimo varžybos, kitos rungtys. Nugalėtojai apdovanoti padėkomis, taurėmis.
 4. 2017 m. lapkričio 28 d. vyko ketvirtokų kvadrato varžybos. Mūsų mokyklos komanda liko penktoje vietoje.
 5. Klaipėdos r. kaimo vietovių mokyklų 5–6 klasių mokinių kvadrato varžybose mūsų mokyklos berniukų ir mergaičių komandos iškovojo pirmąsias vietas ir dalyvavo zoninėse kvadrato varžybose Telšiuose. Šiose varžybose berniukų komanda užėmė pirmąją vietą, o mergaitės tapo vicečempionėmis.
 6. Ketvirtadieniais mokykloje organizuojamos judriosios pertraukos, rytinė mankšta 1–10 klasių mokiniams. Sportinę veiklą organizuoja mokyklos savivalda, pradinių klasių mokytojos.
 1. 2017 m. birželio mėnesį vykdėme Klaipėdos r. savivaldybės remiamą jaunimo veiklos projektą „Judėk, mąstyk ir pajausk“. 5–10 klasių mokiniai žaidė sportinius žaidimus, rungtyniavo estafetėse.
 2. 2017 m. spalio 20 d. Gargždų miesto stadione vyko projekto „Live your goals“ varžybos, kuriose dalyvavo Klaipėdos r. Dovilų ir Vėžaičių pagrindinių mokyklų, Veiviržėnų ir Priekulės gimnazijų 1–8 klasių mokinės. Dalyvės mėgavosi futbolo žaidimu, visos apdovanotos firminiais futbolo marškinėliais.
 3. Mokiniai aktyviai dalyvauja Klaipėdos r. organizuojamuose sporto renginiuose, varžybose.
 4. Mokiniai lanko neformaliojo vaikų švietimo užsiėmimus „Vaikų ir jaunimo olimpinis ugdymas mokykloje“ (1–4 klasių, 5–10 klasių mokiniams), futbolo, krepšinio treniruotes.

 

attachment Prisegtas failas
Klaipedos_Vezaiciu_r.docx

edit Savivaldybė: Klaipėdos r. sav.
add Sritis: Fizinis aktyvumas
person_pin Mokykla: Klaipėdos r. Vėžaičių pagrindinė mokykla
place Adresas: Gargždų g. 28, Vėžaičiai, Klaipėdos r.
person_pin Vykdytojas: Birutė Ruigienė, kūno kultūros mokytoja
phone Telefonas: +370 645 62740
mail El. paštas: biruteruig@gmail.com

Mokyklos tinklalapis

Klaipėdos Sendvario progimnazijos iniciatyvos

Renginys „Gerbkime vieni kitus“ skirtas patyčioms mažinti ir pagarbai ugdyti. Renginio metu kalbama apie pagarbą vieni kitiems, demonstruojami įvairūs aikido technikos elementai, kurių pagrindinis tikslas neleisti susižeisti ir patiems sužeisti. Aikido – tai kovų menas, pagrįstas tolerancijos idėjomis ir puolančiojo energijos nukreipimu harmonijai ir santarvei kurti.

Mokykla 2016–2017 mokslo metais dalyvavo mokinių neformaliojo sveikatos ugdymo konkurse „Sveika mokykla“, taip pat konkurse „Judrioji klasė“. Šiais mokslo metais dalyvaujame konkurse „Sveikiausia mokykla“. Esame parengę sveikatinimo ir fizinio aktyvumo renginių 2017–2018 mokslo metams planą, kuris paskelbtas mokyklos interneto svetainėje, skyrelyje „Sveikata“.

Socialinė pedagogė ir vokiečių kalbos mokytoja kasmet organizuoja akciją „Saldžioji diena“, kurios metu vaikai prekiauja savo keptais skanėstais, o už surinktas lėšas perkame treniruoklius, stalo žaidimus. Jie laikomi mokyklos koridoriuose, kad mokiniai pertraukų metu jais naudotųsi ir turiningai leistų laiką.

attachment Prisegtas failas
Klaipedos_Sendvario_r.docx

edit Savivaldybė: Klaipėdos m. sav.
add Sritis: Saugios aplinkos kūrimas
person_pin Mokykla: Klaipėdos Sendvario progimnazija
place Adresas: Tilžės g. 39, Klaipėda
person_pin Vykdytojas: Laima Kelnerytė
phone Telefonas: +370 671 42859
mail El. paštas: kelnerytelaima@gmail.com

Mokyklos tinklalapis

Klaipėdos Vitės progimnazijos iniciatyvos

Siekdami stiprinti mokinių sveikatą, skatinti sveiką gyvenimo būdą, mokykloje nuolat organizuojame įvairius sporto, sveikos gyvensenos renginius, mokiniai dalyvauja konferencijose, projektuose, žaidynėse. Į veiklas siekiame įtraukti visus mokinius (šiuo metu jų yra 482), veiklos suplanuotos ir numatytos metiniuose planuose.

2017 m. lapkričio 8 d. Klaipėdos Vitės pagrindinės mokyklos 2b klasės mokinės Rūta Petkevičiūtė ir Sintija Ramonaitė dalyvavo šalies mokinių pažintinėje‑praktinėje konferencijoje „Aktyvus, saugus ir sveikas“. Antrokės pristatė pranešimą „Jausies saugiai, valgysi sveikai ir gyvensi linksmai“. Konferencija vyko Šiaulių „Romuvos“ progimnazijoje.

Konkurse „Sveikuolių sveikuoliai 2017“ 5b klasė laimėjo pirmąją vietą. Šio konkurso tikslas – ugdyti vaikų ir mokinių gebėjimus saugoti ir stiprinti savo ir kitų sveikatą, skatinti vaikų, mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų bendradarbiavimą, vertinti savo ir kitų galimą potencialą dirbti komandoje.

Rugsėjį vyko Olimpinio judėjimo dienos, kurių metu mokiniai buvo supažindinti su įvairiomis sporto šakomis.

attachment Prisegtas failas
Klaipedos_Vites_pagrindine_r

edit Savivaldybė: Klaipėdos m. sav.
add Sritis: Sveikos gyvensenos ugdymas
person_pin Mokykla: Klaipėdos Vitės progimnazija
place Adresas: J. Janonio g. 32, Klaipėda
person_pin Vykdytojas: Lina Dūdienė
phone Telefonas: +370 618 29959
mail El. paštas: dudiene@gmail.com

Mokyklos tinklalapis

Kretingos r. Baublių mokyklos daugiafunkcio centro iniciatyvos

2017 m. gegužės 24 d. Baublių mokykloje‑daugiafunkciame centre 1–10 klasių mokiniams vyko integruota sportinė, pažintinė veikla „Mąstyk, sportuok, draugauk“. Joje dalyvavo 90 mokinių. Veikla vyko stadione prie Minijos upės. Renginys prasidėjo visuotine mankšta. Vėliau 1–4 klasių ir 5–10 klasių mokiniai pasiskirstė į tris komandas. Mokiniai dalyvavo estafetėse, rungtyse, futbolo varžybose pagal amžiaus grupes, atliko mąstymo užduotis sveikos gyvensenos klausimais, traukė virvę. Visi dalyviai buvo puikios nuotaikos, labai aktyvūs. Estafetės ir virvės traukimas suteikė daug gerų emocijų. Sirgaliai su didžiuliu entuziazmu palaikė savo komandas. Mokiniai noriai savo jėgas išmėgino ir individualiose užduotyse. Teisėjų komanda žymėjo rezultatus, buvo išrinkti ir apdovanoti nugalėtojai. Tai viena sveikatos stiprinimo programos „Sveikatos takas“ veiklų.

2017 m. rugsėjo 20 d. Baublių mokyklos‑daugiafunkcio centro mokiniai ir mokytojai dalyvavo sveikatinimo Europos judrumo savaitės bėgime, skirtame Europos judrumo savaitei. Apie 80 mokinių ir mokytojų, pasipuošusių vėliavėlėmis, balionais, spalvotomis gėlėmis, stojo prie starto linijos ir linksmai įveikė skirtą nuotolį. Aktyviausi bėgimo dalyviai buvo priešmokyklinio amžiaus vaikai ir 1–4 klasių mokiniai. Jie kartu su savo mokytojais bėgdami apie mokyklą įveikė 400–800 metrų nuotolį. 5–10 klasių mokiniai nubėgo 800–1500 metrų. Bėgime sveikatą stiprino ir šeši mokytojai.

2017 m. rugsėjo 22 d. kūno kultūros mokytojo iniciatyva organizuota išvyka dviračiais. Joje dalyvavo šeši mokiniai. Kelionės tikslas – pamatyti Kretingos rajono piliakalnius, propaguoti sveiką ir fiziškai aktyvų laisvalaikio leidimo būdą. Žygio dalyviai aplankė Kartenos ir Imbarės piliakalnius, Žvainiuose pabuvojo prie Gaidžio koplyčios. Salantų dvaro parke bandė apkabinti storiausią Lietuvos kaštoną. Išvykos dalyviai dviračiais įveikė 60 kilometrų atstumą.

Nuo 2017 m. spalio 6 d. iki 2018 m. vasario 10 d. mokykloje buvo vykdomas kūno kultūros mokytojo parengtas projektas „Lietuvos valstybės 100‑mečiui – 100 kilometrų“. Projekto tikslas – bėgimu paminėti Lietuvos valstybės 100‑metį, populiarinti sveiką gyvenseną ir išaiškinti aktyviausiai geriausius bėgikussportuojančius mokinius. Projekte dalyvavo 5–10 klasių mokiniai, iš viso 12 dalyvių. Bėgimui buvo parengtos trys trasos. Kiekvienas projekto dalyvis turėjo eidamas ar bėgdamas vienu kartu įveikti mažiausiai 2 kilometrų nuotolį ir informuoti projekto vadovą. Visi projekto dalyviai buvo apdovanoti vardiniais medaliais, o trims aktyviausiems ir per trumpiausiągreičiausiai laiką  100 km nuotolį įveikusiems mokiniams 100 km nuotolį įteiktos taurės. Padėkos raštas buvo įteiktas ir projekto rėmėjams ūkininkams. Dalyviai buvo apdovanoti per Vasario 16‑osios minėjimą mokykloje. Projekto rezultatai buvo skelbiami mokyklos stende, mokyklos interneto svetainėje, rajono laikraščiuose „Pajūrio naujienos“ ir „Švyturys“.

2018 m. vasario 10–11 d. mokyklos programos  nariai dalyvavo „Naktiniame žygyje“, skirtame  signatarui Jurgiui Šauliui atminti.  Žygio dalyviai turėjo įveikti pėsčiomis 18 km atstumą. Žygį organizavo Veiviržėnų J. Šaulio gimnazijos bendruomenė, kuriai padedant padėjo krašto apsaugos savanorių pajėgų Gargždų 302‑oji pėstininkų kuopai. Dalyviai parodė tvirtą valią ir ryžtą įveikdami trasą tamsiu paros metu, snieguotais keliais. Žygio dalyviai apdovanoti padėkos raštais.

 

attachment Prisegtas failas
Kretingos_Baubliu_r

edit Savivaldybė: Kretingos r. sav.
add Sritis: Sveikos gyvensenos ugdymas
person_pin Mokykla: Kretingos r. Baublių mokykla daugiafunkcis centras
place Adresas: Mokyklos g. 17, Baublių k., Žalgirio sen., Kretingos r.
person_pin Vykdytojas: Reda Petrulienė, mokytoja
phone Telefonas: +370 670 93141
mail El. paštas: petrulienereda1@gmail.com

Mokyklos tinklalapis

Kretingos r. Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinės mokyklos iniciatyvos

Mokyklos bendruomenė dalyvavo Europos judrumo savaitės bėgime „Judėk kartu“. Apie 140 mokinių ir mokytojų stojo prie starto linijos ir linksmai įveikė skirtą nuotolį. Aktyviausi Europos judrumo savaitės dalyviai buvo ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai ir 1–4 klasių mokiniai. Jie nubėgo 500–1000 metrų nuotolį. Aktyvūs buvo 5–7 klasių mokiniai, įveikę 750–1500 metrų distanciją. Bėgime sveikatą stiprino aštuoni mokytojai. Sveikatinimo bėgime dalyvavo visi, kas tą dieną galėjo judėti. Mokiniai noriai dalyvauja sveikatinimo renginiuose, varžybose, neformaliojo švietimo veikloje. Būtų labai gerai, kad toks judėjimas taptu kasdieniu poreikiu stiprinti sveikatą.

„Futbolo diena“ – tai dar vienas renginys, skirtas aktyviai leisti laisvalaikį. Renginyje dalyvavo mokiniai, tėvai, draugai. Susiskirstę į dvi komandas, žaidėjai varžėsi, kas priešininkams įmuš daugiau įvarčių. Po atkaklios kovos rungtynės baigėsi lygiosiomis, o nugalėtojai paaiškėjo po baudinių serijos. Visi žaidėjai buvo apdovanoti sporto klubo „Kūlupėnai“ įsteigtais medaliais. Šį renginį organizavo Kūlupėnų seniūnija ir Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinė mokykla.

Kovo 11 d. mūsų mokykloje vyko Lietuvos jaunimo rankų lenkimo čempionatas, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti. Čempionate dalyvavo 190 dalyvių iš visos Lietuvos. Mokyklai atstovavo septyni mokiniai. Šio renginio dalyvius ir svečius ritmingu šokiu pasveikino mokyklos šokėjos. Šauniai čempionate kovojo mūsų mokyklos mokiniai: Monika Kripaitė, lenkdama dešine ranka, laimėjo trečiąją vietą, o kaire ranka iškovojo Lietuvos jaunimo rankų lenkimo čempionės vardą ir pasipuošė aukso medaliu. Karolina Narvilaitė kaire ranka laimėjo sidabro medalį. Dovydas Zajančauskas kaire ranka pateko į finalą, bet nusileido varžovui ir laimėjo sidabro medalį. Nedaug trūko Ernestui Narvilui, kad užimtų prizinę vietą. Garbingai tokio lygio varžybose kovojo ir Valdas Jašinskas, Matas Vaičekauskas, Mantas Petrauskas. Lietuvos rankų lenkimo federacijos prezidentas Vydas Mikelionis mokyklos direktoriui Vidui Kelpšai įteikė padėkos raštą už šiltą sportininkų priėmimą ir pagalbą organizuojant Lietuvos jaunimo rankų lenkimo čempionatą.

Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinės mokyklos sporto salėje vyko mokyklos bendruomenės narių šeimų estafečių varžybos. Dalyvius palaikė mokyklos mokinių kapela (vadovas Antanas Žvinklys). Dalyvavo aštuonios šeimos po 3–4 šeimos narius: mama, tėtis ir du vaikai (pradinių ir aukštesniųjų klasių mokiniai). Susirinkusias į varžybas šeimas pasveikino ir garbingo rungtyniavimo, ryžto, sportinio azarto palinkėjo mokyklos direktorius Vidas Kelpša. Komandos lenktyniavo penkiose estafetėse: „Šuoliukai su kamuoliu“, „Kaladėlių pernešimas“, „Bulvių sodinimas“, „Greičio estafetė“, „Krepšininkai“. Geriausiai visas penkias estafetes įveikė ir čempionais tapo Drakšų šeima (Rita, Ramūnas, Gintarė, Šarūnas). Antroje vietoje liko Pocių šeima (Asta, Gintarė, Augustas, Vacys Stalmokas), trečioje – Prialgauskai (Rasa, Saulė, Dainora, Rytis). Čempionams buvo įteikta taurė ir medaliai, o prizininkams – medaliai. Prizus įsteigė sporto klubas „Kūlupėnai“. Kitoms šeimoms: Degimų (Romas, Vilma, Ugnė), Lukošių (Sandra, Samanta, Kamilė), Degimų (Ema, Birutė, Saulius), Pranckų (Lina, Gabija, Laurynas), Mačernių (Nedas, Ramūnas, Džeirana) mokyklos direktorius Vidas Kelpša įteikė padėkos raštus. Po varžybų šeimos aptarinėjo rezultatus, džiaugėsi galimybe pabendrauti, linksmai praleisti laisvalaikį, o ypač patenkinti liko mažieji dalyviai.

Kiekvienais metais organizuojamas sveikatinimo bėgimas „Kūlupėnai“, skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai. Apie 120 kūlupėniškių: mokinių, tėvų, pasipuošusių tautinėmis vėliavėlėmis, trispalviais balionais, išsidažę skruostus vėliavos spalvomis, susirenka paminėti šios svarbios Lietuvai šventės. Mokiniai supažindinami su olimpiniu judėjimu, garbingo lenktyniavimo principais. Norime, kad šis šventinis bėgimas kiekvienam suteiktų džiaugsmo, geros nuotaikos, stiprybės ir ugdytų pilietiškumą. Praėjusiais metais 3,5 km nuotolį bėgo daugiau kaip 120 bėgikų. Jie pagal amžių buvo suskirstyti į keturias grupes. Sveikatos grupėje bėgo visos šeimos ir bėgimo mėgėjai, kurie nuotolį įveikė savo malonumui nelenktyniaudami. Gausiausia šeima buvo Stanislavos ir Kęstučio Talmontų – 7 nariai. Bėgime dalyvavo 10 šeimų. Jauniausi bėgikai buvo Rūta Talmontaitė ir Vladas Garjonis, vyriausi – Edita Garjonienė ir Algimantas Domarkas. Nugalėtojai ir prizininkai apdovanoti Kretingos savivaldybės administracijos, sporto klubo „Kūlupėnai“, Kūlupėnų parapijos kunigo Mindaugo Nausėdos įsteigtais prizais.

Nasrėnų Motiejaus Valančiaus gimtinės muziejuje vyko projektas „Mokomės žaisti senolių žaidimus“, kuriame dalyvavo po vieną Kretingos r. Grūšlaukės mokyklos‑daugiafunkcio centro ir Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinės mokyklos 5–9 klasių mokinių komandą. Projekto tikslas – puoselėti etnines vertybes, skatinti domėtis gimtojo krašto istorija, tradicijomis ir išmokyti žaisti žemaitiškus liaudies žaidimus. Kiekvieną komandą sudarė penkios merginos ir penki vaikinai. Mokiniai varžėsi šešiose rungtyse: „Ėjimas kojūkais“, „Šimtakojo lenktynės“, „Šuoliavimas su maišu“, „Taiklumo bandymas“, „Virvės traukimas“, „Krivulė“. Abi komandos rungtyniavo labai kovingai ir nenorėjo pasiduoti. Kiekviena komanda laimėjo po dvi rungtis, kitos dvi rungtys pasibaigė lygiosiomis. Įvertinus visų rungčių rezultatus, projekto nugalėtojais pripažinti Kūlupėnų M. Valančiaus pagrindinės mokyklos mokiniai. Nasrėnų Motiejaus Valančiaus gimtinės muziejaus direktorė Violeta Čėsnienė mūsų komandą apdovanojo pereinamuoju prizu, padėkos raštu, saldumynais.

attachment Prisegtas failas
Kretingos_Kulupenu_r

edit Savivaldybė: Kretingos r. sav.
add Sritis: Fizinis aktyvumas
person_pin Mokykla: Kretingos r. Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinė mokykla
place Adresas: Mokyklos g. 2, Kūlupėnai, Kretingos r.
person_pin Vykdytojas: Jonas Benetis, kūno kultūros mokytojas metodininkas
phone Telefonas: +370 601 47491
mail El. paštas: jbenetis@gmail.com

Mokyklos tinklalapis

Kretingos r. Jokūbavo A. Stulginskio mokyklos daugiafunkcio centro iniciatyvos

Kiekvienais metais gruodžio mėnesį organizuojamas kalėdinis šeimų sporto turnyras, kuriame dalyvauja mokiniai, jų tėvai. Jie dalyvauja estafetėse – tą vakarą pralaimėjusių nebūna. Varžybų metu netrūksta daug emocijų, juoko, sportinio azarto. Visi komandų dalyviai būna apdovanoti kalėdiniais atminimo medaliais. Dalyvauja apie 50 dalyvių. Mokykloje organizuojami visi tradiciniai sporto renginiai, kurių metu mokiniai gali išbandyti savo jėgas įvairiose rungtyse. Nugalėtojai būna apdovanojami įvairiais prizais, dažniausiai įsteigtais Kretingos r. Jokūbavo sporto klubo.

Labai didelio mokinių susidomėjimo sulaukė būrys „Kuršiai“, kurio nariai dalyvauja įvairiose veiklose. 2017 m. rudenį kartu su Klaipėdos rajono šauliais šio būrio nariai startavo pirmą kartą organizuotame taktiniame kariniame žygyje „Kuršio manevras 2017“. Sudėtingomis oro ir reljefo sąlygomis žygio dalyviai per 5 dienas įveikė 84 km atstumą. Jokūbavo būrys „Kuršiai“ startavo žygyje lakūno S. Dariaus atminimui pagerbti. O rugsėjo 9 d. kartu su Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centro jaunimu praleido gražų laiką: plaukė baidarėmis, žaidė lauko žaidimus, miklino akis šaudydami, o vakare merginų kolektyvas vaišino pačių gamintu maistu.

2017 metų rugpjūčio mėnesį pradinių klasių mokiniai dalyvavo stovykloje „Lik sveika, vasarėle“. Trisdešimt mokinių įvairių veiklų metu mokėsi bendrauti ir bendradarbiauti. Mokiniai dalyvavo futbolo, kvadrato varžybose.

Pradinių klasių mokytojos organizuoja tarpklasines varžybas, viktorinas, skirtas sveikai gyvensenai ugdyti.

Tradicinėse sporto varžybose dalyvauja apie 40 mokinių, kurie apdovanojami padėkos raštais. Rudens kroso varžybose A. Stulginskio parke, skirtose A. Stulginskio mirimo metinėms paminėti, dalyvavo visi mokyklos mokiniai. Socialinė pedagogė, bendradarbiaudama su mokyklos mokytojais, organizavo įvairias veiklas, kurių metu įvairių sričių specialistai mokiniams skaitė prevencines paskaitas. Taip pat mokykloje organizuojamos įvairios veiklos mokinių bendravimo įgūdžiams ir mokyklos mikroklimatui gerinti.

attachment Prisegtas failas
Kretingos_Stulginskio_r

edit Savivaldybė: Kretingos r. sav.
add Sritis: Fizinis aktyvumas
person_pin Mokykla: Kretingos r. Jokūbavo A. Stulginskio mokykla daugiafunkcis centras
place Adresas: Kretingos g. 21, Jokūbavo k., Kretingos r.
person_pin Vykdytojas: Sandra Beržinienė
phone Telefonas: +370 608 26337
mail El. paštas: rastine@astulginskiomokykla.lt

Mokyklos tinklalapis

Kretingos Simono Daukanto progimnazijos iniciatyvos

Progimnazijos renginiuose, užsiėmimuose dalyvauja daug vaikų, mokinių, jų tėvų (globėjų) ir mokytojų. Jų metu jie aktyviai sportuoja, įgyja žinių apie sveiką gyvenseną, sustiprėja fiziškai, patiria pergalės ir bendrystės džiaugsmą.

Tradiciniame solidarumo bėgime „Bėk, mąstyk, daryk“, skirtame Simonui Daukantui atminti, dalyvauja mūsų progimnazijos klasių komandos ir kitų Kretingos r. bendrojo ugdymo įstaigų komandos. Jam paruošiama 1500–2000 m ilgio trasa su stotelėmis, kuriose dalyviai turi įveikti vikrumo, greitumo, jėgos užduotis, taip pat užduotis, susijusias su Lietuvos veikėjo, istoriko, rašytojo Simono Daukanto gyvenimu, kūryba, įminti mįsles, prisiminti patarles. Paskutinė stotelė yra progimnazijos Simono Daukanto edukaciniame kabinete, kuriame komandos turi rasti atsakymą į užduotą klausimą. Renginys baigiamas gurkšnojant arbatą draugiškoje aplinkoje, visos komandos (apie 100–120 mokinių) apdovanojamos progimnazijos padėkomis.

Sveikatinimo dienoje „Augu sveikas ir žvalus“ dalyvauja visi progimnazijos mokiniai. Mokykla suskirstoma į tris zonas: sveikos gyvensenos ir sveikatos švietimo, šokio judesio, fizinio aktyvumo. Pamokos nevyksta, organizuojama netradicinio ugdymo diena, skirta formuoti teisingą mokinių požiūrį į savo sveikatą ir lavinti sveikos gyvensenos įgūdžius. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistas, psichologas, socialinis pedagogas mokinius supažindina su sveikos gyvensenos, sveikos mitybos, judėjimo nauda, smurto, patyčių ir žalingų įpročių prevencija ir kt. Dirbdami grupėmis ir komandose netradicinėje progimnazijos aplinkoje mokiniai išmoksta naujų šokio judesių, lietuvių liaudies žaidimų, žemaitiškų dainų ir išbando naujas estafetes.

Progimnazijos renginys „Olimpinė karta“ organizuojamas mokslo metų pabaigoje. Jame dalyvauja visa progimnazijos bendruomenė: mokiniai, tėvai (globėjai), pedagogai. Renginys pradedamas bėgimu progimnazijos parkelyje, vėliau stadione ir aikštyne. Priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai, 1–8 klasių mokiniai, jų tėvai (globėjai) ir pedagogai atlieka užduotis, pvz., šoka į tolį įsibėgėję, spiria batą, nešdami vandenį šaukšte pralenda pro kartelę, neša žirnių maišelį ant galvos, spiria baudinius į vartus, meta baudas į krepšį, traukia virvę, bėga 100 metrų. Sportiškiausia grupė ar klasė apdovanojama pereinamąja taure, kiti renginio dalyviai – progimnazijos padėkomis už aktyvų dalyvavimą renginyje.

Mūsų progimnazija vykdo šalies tęstinį projektą „Futboliukas“. Kretingos r. Kurmaičių pradinės mokyklos, Vydmantų lopšelio‑darželio „Pasagėlė“ ir Simono Daukanto progimnazijos priešmokyklinio ugdymo grupių komandos susitinka draugiškose varžybose, kurių metu vaikus lydi ne tik sėkmė, futbolo kaip sporto šakos pažinimo ir bendravimo džiaugsmas, bet ir didžiulis vaikų tėvų palaikymas.

2017 m. pavasarį gausus būrys 3–4 klasių mokinių kartu su klasių auklėtojais dalyvavo sveikatinimo žygyje „Du tiltai“. Žygeiviai ėjo Akmenos upės slėniu 4 kilometrus, džiaugėsi pavasario gamta ir bendra aktyvia veikla.

Kretingos sporto mokyklos salėje vykusiose Kretingos r. bendrojo ugdymo mokyklų berniukų (gimusių 2003 m. ir jaunesnių) krepšinio finalinėse varžybose Simono Daukanto progimnazijos jaunieji krepšininkai užėmė trečiąją vietą.

Progimnazijoje organizuojamos 5–6 ir 7–8 klasių mergaičių ir berniukų rankų lenkimo varžybos.

Šių metų kovo mėnesio pradžioje progimnazijos sporto salėje organizuotos krepšinio varžybos, skirtos progimnazijos 50‑mečio jubiliejui paminėti. Jose dalyvavo gausus būrys mokinių, jų tėvų, buvusių mokinių, progimnazijos darbuotojų.

attachment Prisegtas failas
Kretingos_S_Daukanto_r

edit Savivaldybė: Kretingos r. sav.
add Sritis: Sveikos gyvensenos ugdymas
person_pin Mokykla: Kretingos Simono Daukanto progimnazija
place Adresas: Palangos g. 25, Kretinga
person_pin Vykdytojas: Vaclova Pukelienė
phone Telefonas: +370 683 22261
mail El. paštas: vaclova.pukeliene@gmail.com

Mokyklos tinklalapis

Kupiškio technologijos ir verslo mokyklos iniciatyvos

Mokinių fiziniam aktyvumui mokykloje skiriamas didelis dėmesys. Kūno kultūros mokytojos su mokiniais kasmet dalyvauja įvairiuose turnyruose, organizuoja varžybas ir kitus aktyvius laisvalaikio renginius. Sporto turnyrai, varžybos rengiamos pagal iš anksto parengtus ir patvirtintus nuostatus, kuriuose aprašomos veiklos: dalyviai, amžius, vieta, laikas, kaip bus atrinkti nugalėtojai kt. Pavasario ir rudens sporto šventes, varžybas, turnyrus, skirtus valstybinėms šventėms paminėti, kasmet organizuojame visai mokyklos bendruomenei. Sporto rungtyse dalyvauja mokiniai, darbuotojai, tėvai, mokyklos socialiniai partneriai. Dalyvių amžius ir skaičius būna įvairus, pavyzdžiui, gimnazijos mokinių amžius yra 16–18 metų, o profesiją studijuojančių mokinių amžius gali būti ir 50 metų.

Pateikiame pavyzdį – į kasmetinį turnyrą „Naktinis krepšinis“ dalyviai užsiregistruoja iš anksto (būna apie 20 komandų), burtų keliu į pogrupius suskirstyti dalyviai žaidžia krepšinį (3 × 3), vienas susitikimas aikštėje trunka 8 minutes. Visas renginys vyksta apie 6–7 valandas. Šiame krepšinio turnyre dalyvauja mokyklos mokiniai, buvę mokiniai, tėvai, darbuotojai, trys svečių komandos (kviečiame mokyklas, su kuriomis bendradarbiaujame), mokyklos socialiniai partneriai, pavyzdžiui, Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato, Kupiškio r. policijos komisariato pareigūnai. Praėjusiais metais turnyre dalyvavo apie 130 dalyvių. Kupiškio r. policijos komisariatas skiria patruliuojančius pareigūnus, kurie palaiko tvarką renginio metu mokyklos prieigose, taip pat sudaro krepšinio mėgėjų komandą, kuri dalyvauja turnyre. Prieš turnyrą paskiriami teisėjai ir sekretoriatas. Jie kontroliuoja varžybas ir išaiškina nugalėtojus. Rezultatai fiksuojami protokoluose. Pasibaigus turnyrui mokyklos direktorė ir kūno kultūros mokytojos įteikia apdovanojimus. Mokykla taip pat aktyviai dalyvauja kitų įstaigų organizuojamose varžybose, konkursuose, akcijose ir kitose sportinėse veiklose.

Sveika gyvensena rūpinasi ir mūsų mokyklos bendrabučio kolektyvas. Jie kartu su mokiniais vykdo akcijas, organizuoja pokalbių valandėles, išvykas. Pavyzdžiui, visai neseniai vyko pokalbis „Kaip maitintis žiemą“. Socialinė pedagogė kartu su mokiniais rengė medžiagą paskaitai, kurią skaitė bendrabučio gyventojų susirinkimo metu. Po paskaitos dalyviai, gurkšnodami arbatą, diskutavo sveikos mitybos klausimais. Įprastai renginys vyksta apie pusantros valandos, jame dalyvauja apie trisdešimt 16–18 metų mokinių. Kartais į paskaitas pakviečiame svečių iš Rokiškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro. Beje, tapome Lietuvos mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ pirmojo etapo nugalėtojais ir dalyvausime antrajame etape.

Siekiame kurti saugią mūsų mokyklos aplinką. Kasmet dalyvaujame konkurse „Saugiausia mokykla“, o 2014 m. mūsų mokykla buvo išrinkta saugiausia rajono mokykla. Mokykloje ir mokyklos bendrabutyje įrengtos vaizdo stebėjimo kameros, kurios padeda palaikyti tvarką pamokų metu ir po jų. Saugumu taip pat rūpinasi mokyklos pedagogai ir administracija – nuolat budime mokykloje pamokų metu ir teritorijoje (teritorijoje budima pagal patvirtintą grafiką iki 21 val.). Mokinių saugumui užtikrinti mokykloje patvirtinta smurto ir patyčių prevencijos ir intervencijos vykdymo tvarka, sukurtas reagavimo į smurtą ir patyčias algoritmas. Vaiko gerovės komisijos posėdžiuose sprendžiami iškilę sunkumai, teikiama pagalba, skiriamos priemonės, padedančios mokiniams susidoroti su iškilusiais sunkumais.

attachment Prisegtas failas
Kupiskip_technologijos_verslo_r

edit Savivaldybė: Kupiškio r. sav.
add Sritis: Fizinis aktyvumas
person_pin Mokykla: Kupiškio technologijos ir verslo mokykla
place Adresas: Jaunimo g. 8, Kupiškis
person_pin Vykdytojas: Jūratė Ažubalytė
phone Telefonas: +370 676 60165
mail El. paštas: ktvm.projektai@gmail.com

Mokyklos tinklalapis

Lazdijų r. Aštriosios Kirsnos mokyklos iniciatyvos

„Žalgiris – tavo mokykloje“

Spalio 26 d. sporto būrelį aktyviausiai lankantys mokiniai vyko stebėti Kauno „Žalgirio“ ir Madrido „Real“ rungtynių. Pasipuošę komandos atributika mokiniai nusifotografavo prie akcijos stendo. Dalyviai stebėjo labai gražias, įtemptas rungtynes, kurias po atkaklios kovos laimėjo Madrido „Real“ krepšininkai. Namo mokiniai parsivežė teigiamų emocijų.

Konkursas „Sveikuolių sveikuoliai“

Spalio 24 d. Seirijų Antano Žmuidzinavičiaus gimnazijoje vyko konkursas „Sveikuolių sveikuoliai“, kuriame šį kartą dalyvavo 7–8 ir 9–11 klasių mokinių komandos. Mūsų mokyklai atstovavo 9–10 klasių mokiniai: Domantė Gelumbauskaitė (9 klasė), Vestina Pavilonytė (9 klasė), Modestas Kliučinskas (9 klasė), Karolina Stankevičiūtė (10 klasė), Tomas Milončius (10 klasė). Mokinių komandai pasirengti padėjo biologijos mokytoja Živilė Gervelienė. Mokiniai paruošė pristatymą sveikos mitybos tema, atliko teorines ir praktines užduotis, dalyvavo sporto rungtyse. Konkurso pabaigoje susumavus visus rezultatus paaiškėjo, kad mūsų mokyklos komanda užėmė trečiąją vietą. Mokiniai buvo apdovanoti vaisiais ir diplomu.

Europos judrumo savaitė

Europos judrumo savaitės renginiai jau ne pirmą kartą rengiami mūsų mokykloje. Judėjimas yra neišsenkanti saviraiškos, savirealizacijos ir supančio pasaulio pažinimo priemonė. Rugsėjo 20 d. mokyklos mokiniai, mokytojai, administracija skubėjo į mokyklos stadioną. Renginio organizatorė kūno kultūros vyr. mokytoja Neringa Čivinskienė subūrė visus smagiai mankštai mokyklos kieme „Keliam ranką, keliam kitą....“, kurią sukūrė 8 klasės mokinės Gabija Aleksonytė ir Roberta Dereškevičiūtė. Skambant muzikai visi noriai atliko šokio ir mankštos judesius. Po mankštos mokiniai sparčiais žingsniais apjuosė mokyklą ir taip įrodė, kaip čia gera ir saugu. Spartusis ėjimas sukėlė daug teigiamų emocijų, šypsenų, juoko. Mokiniai piešė piešinius parodai „Mano svajonių transporto priemonė“. Jiems padėjo dailės mokytoja Eglė Smirnovienė ir klasių auklėtojai. Pamokos šią savaitę taip pat vyko netradicinės – mokiniai mankštinosi, žaidė judriuosius žaidimus, kvadratą, įveikė įvairias estafetes, bėgo stadione, mokėsi važiuoti riedučiais. Šaunuoliai! Stengėmės iš visų jėgų ir džiaugiamės dėl įdėtų pastangų.

Netradicinio ugdymo diena „Olimpinė diena“

Mokykloje zujo linksmai nusiteikusių mokinių būreliai. Tądien vyko 5–9 klasių mokinių šventė „Olimpinė diena“, kurios tikslas – skatinti mokinių aktyvumą, kūrybiškumą, bendruomeniškumą, stiprinti norą aktyviai judėti. Renginį organizavo kūno kultūros mokytoja Neringa Čivinskienė ir mokinių tarybos pirmininkė devintokė Karolina Stankevičiūtė, kuri į pagalbą pakvietė septintokes Miglę, Gerdą, Godą, Robertą, Giedrę. „Olimpinė diena“ vyko Aštriosios Kirsnos dvaro sodyboje. Mokiniai ir mokytojos susiskirstė į keturias komandas. Dvaro sodybos parke komandų laukė užduotys: reikėjo dainuoti tam tikrą dainą, spėti mįsles, įvardyti vaizdais rodomus žodžius, sukurti pasaką, kurios visi žodžiai prasidėtų pasirinkta raide. Atlikusios šias užduotis komandos dalyvavo sporto rungtyse, žaidė futbolą. Ši diena praėjo labai greitai ir paliko daug įspūdžių.

Renginiai vyksta mokykloje ir (ar) kitose ugdymo įstaigose. Juose dalyvauja 1–10 klasių mokiniai. Renginių trukmė 2–5 valandos.

attachment Prisegtas failas
Lazdiju_Kirsnos_r

edit Savivaldybė: Lazdijų r. sav.
add Sritis: Sveikos gyvensenos ugdymas
person_pin Mokykla: Lazdijų r. Aštriosios Kirsnos mokykla
place Adresas: Dzūkų g. 4, Dzūkų k., Būdviečio sen., Lazdijų r.
person_pin Vykdytojas: Neringa Čivinskienė, kūno kultūros vyr. mokytoja
phone Telefonas: +370 616 31167
mail El. paštas: n.civinskiene@gmail.com

Mokyklos tinklalapis

Lazdijų r. Seirijų Antano Žmuidzinavičiaus gimnazijos iniciatyvos

2017 m. gegužės 29 d. projekto „Mokyklos teritorijoje auginami vaistiniai augalai ir jų panaudojimas“ dalyviai sužinojo apie augalų gydomąsias ir maistines savybes, jų naudojimą kosmetikoje. Veikloje dalyvavo trisdešimt 8 ir I–IV klasių mokinių, kiti mokiniai buvo supažindinti su projekto rezultatais.

Europos judrumo savaitės renginiuose 2017 m. rugsėjo 18–22 d. dalyvavo visi gimnazijos mokiniai ir mokytojai, dalis tėvų – iš viso apie 300 dalyvių. Renginiai truko visą savaitę. Solidarumo bėgimo dalyvių saugumu rūpinosi Lazdijų policijos komisariato pareigūnai. Mokiniai bėgo iki žydų kapų ir padėję akmenėlius pagerbė jų atminimą. Renginių akimirkos užfiksuotos nuotraukose.

2017 m. spalio 27 d. pilietinės akcijos „2017‑ieji – piliakalnių metai“ veikloje dalyvavo 25 jaunieji šauliai. Akcijos nuotraukos buvo paskelbtos gimnazijos interneto svetainėje ir laikraštyje.

2017 m. lapkričio 18–26 d. gimnazija įsitraukė į visoje Europoje vykdomą atliekų mažinimo akciją. Šių metų renginių šūkis „Suteik naują gyvenimą“.

Gimnazijos renginiai

·         Gimnazijos mokytojai ir mokiniai dalyvavo akcijoje „Kėdė mūsų – piešinys jūsų!“ Jos metu mokiniai atnaujino senas kėdes linksmais piešiniais. Šios kėdės, naudojamos mokykloje pagal paskirtį, džiugina akį.

·         1–8 klasių mokiniai dalyvavo kalėdinėse dirbtuvėse, kuriose gamino kalėdines dekoracijas gimnazijai papuošti šventiniu laikotarpiu.

·         I–II klasių mokiniai gamino advento vainikus ir iš senų nereikalingų megztinių siuvo pirštines dovanoms.

·         III–IV klasių mokiniai iš nereikalingų džinsinių drabužių lauko klasei siuvo sėdėjimo pagalvėles ir gamino hamakus.

·         II klasės mokiniai kartu su biologijos mokytoja parengė stendinį pranešimą ir skrajutes „Atliekų rūšiavimas“.

·         Visą savaitę mokytojai ir mokiniai turėjo galimybę pasitikrinti aplinkosaugos žinias – jie atliko užduotis ir sprendė kryžiažodžius „Smalsuolių akademijoje“.

·         Su aplinkosauga susijusios veiklos integruojamos ir į pamokas. Pavyzdžiui, penktokai dalyvavo gamtos pamokoje „Šiukšlinas pasaulis“, o šeštokai pamokos „Tyrinėjame mišką. Metelių regioninis parkas“ metu keliavo dviračiais.

Į veiklas įsitraukė visi 252 gimnazijos mokiniai, mokytojai, darbuotojai.

Visų veiklų tikslai buvo pasiekti, pagerėjo gimnazijos bendruomenės tarpusavio santykiai, sumažėjo aplinkos tarša, sutaupyta lėšų kalėdinei puošybai. Renginių metu ugdėme mokinių pilietiškumą, kūrybiškumą, formavome neigiamą požiūrį į vartojimą.

attachment Prisegtas failas
Lazdijų r. Seirijų A.Žmuidzinavičiaus_r1.docx

edit Savivaldybė: Lazdijų r. sav.
add Sritis: Saugios aplinkos kūrimas
person_pin Mokykla: Lazdijų r. Seirijų Antano Žmuidzinavičiaus gimnazija
place Adresas: Metelių g. 7, Seirijai, Lazdijų r.
person_pin Vykdytojas: Kazimiera Gegužienė
phone Telefonas: +370 318 58181
mail El. paštas: kazimiera.geguziene@gmail.com

Mokyklos tinklalapis

Lazdijų r. Šeštokų mokyklos iniciatyvos

I. Sveikos mitybos įgūdžių formavimo iniciatyvos

1.      Netradicinė sveikatinimo pamoka pradinių klasių mokiniams Šeštokų BPG kabinete.

2.      Tradicinis Maisto dienos paminėjimas.

3.      Pradinių klasių mokinių ir jų tėvų protmūšis „Sveiki be vaistų“.

4.      Sveikos gyvensenos konferencija.

5.      Netradicinė pamoka „Vaistai iš gamtos“.

6.      Sveikos mitybos paskaita „Žalieji kokteiliai“.

7.      Netradicinė pamoka pradinių klasių mokiniams „Vaistažolių gydomoji galia“.

8.      Rajoninis konkursas „Sveikuolių sveikuoliai“.

9.      Projektas „Sveikatiada“.

10.  Sveikatinimo projekto „Sveika šeima, sveikas vaikas“ programos įgyvendinimas.

11.  Sveiko maisto ruošimo būrelis „Atradimai virtuvėje“.

Šie renginiai vyko Lazdijų r. Šeštokų mokykloje, Šeštokų BPG, Lazdijų švietimo centre 2016–2018 m. Į veiklas buvo įtraukti visi 1–10 klasių mokiniai. Renginiuose dalyvavo ir mokinių tėvai, vietos bendruomenės ūkininkai, verslininkai, Lazdijų r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai, pedagogai. Renginių metu mokiniai įgijo žinių ir gebėjimų, kaip teisingai maitintis, naudoti gamtos resursus sveikatai išsaugoti, vykdė švietėjišką veiklą. Su mokiniais buvo aptarti įvykę renginiai.

II. Fizinio aktyvumo įgūdžių formavimo iniciatyvos

1.      Edukacinis užsiėmimas pradinių klasių mokiniams „Einu, bėgu, randu, atlieku“.

2.      5–8 klasių mokinių žygis „Auksiniais rudeniniais takeliais“.

3.      8–10 klasių mokinių krosas „Judėk sveikai“.

4.      Krepšinio turnyras, skirtas Policijos dienai paminėti (komanda iškovojo trečiąją vietą).

5.      Lazdijų r. mokinių sporto žaidynių lengvosios atletikos kroso varžybos. 

6.      Vaikų ir paauglių nusikalstamumo prevencijos projekto „Gerumo link“ šaškių turnyras. 

7.      Vaikų ir paauglių nusikalstamumo prevencijos projekto „Gerumo link“ krepšinio varžybos. 

8.      Lazdijų r. mokinių sporto žaidynių šaškių varžybos (iškovota trečioji vieta). 

9.      Judriųjų žaidimų popietė mokykloje „Aukime sveiki“.

10.  Krepšinio estafetės „Taiklioji ranka“, skirtos kovo 11‑ajai paminėti. 

11.  Lazdijų r. mokinių sporto žaidynių stalo teniso varžybos. 

12.  Rajoninis sveikatinimo renginys „Sveikatą stiprinančių mokyklų banga per Lietuvą“.

13.  Lazdijų r. mokinių sporto žaidynių varžybos (komanda laimėjo pirmąją vietą). 

14.  Lazdijų r. mokinių sporto žaidynių lengvosios atletikos keturkovės varžybos.

15.  Šiaurietiško ėjimo mokymai mokykloje 5–10 klasių mokiniams.

16.  Projekto „Sveika šeima, sveikas vaikas“ šeimų estafečių varžybos.

17.  Rajoninė pradinių klasių fizinio aktyvumo šventė „Sveikatiada“.

18.  Netradicinė pradinių klasių mokinių kūno kultūros pamoka ant Rudaminos piliakalnio.

19.  Netradicinė pradinių klasių mokinių sveikatinimo pamoka Metelių regioniniame parke.

20.  Netradicinė pradinių klasių mokinių fizinio aktyvumo pamoka Metelių regioniniame parke kartu su tėvais.

21.  Netradicinė pradinių klasių mokinių fizinio aktyvumo pamoka Veisiejų regioniniame parke.

22.  Sveikatinimo renginys Veisiejų Sigito Gedos gimnazijoje „Bendrauk, judėk ir tobulėk“.

23.  Veiksmo savaitės renginys „Mandagumo estafetės“.

24.  Judriosios pertraukos ilgųjų pertraukų metu.

25.  Šeimų krepšinio varžybos.

26.  Rajoninis konkursas „Sveikuolių sveikuoliai“.

27.  Projektas „Sveikatiada“.

28.  Sveikatinimo projekto „Sveika šeima, sveikas vaikas“ programos įgyvendinimas.

29.  Pažintis su pasaulio sporto čempionu.

Renginiai vyko Lazdijų r. Šeštokų mokykloje, Lazdijų sporto centre, Lazdijų švietimo centre, Lazdijų r. Veisiejų S. Gedos gimnazijoje, Veisiejų ir Metelių regioniniuose parkuose, Lazdijų policijos komisariate, Lazdijų Nepriklausomybės aikštėje 2016–2018 m. Renginiuose dalyvavo 1–10 klasių mokiniai pagal savo pomėgius ir polinkius. Į renginius įsitraukė ir mokinių tėvai, vietos bendruomenės nariai, Lazdijų sporto centro auklėtinis pasaulio čempionas A. Malevskis, pedagogai. Renginių metu mokiniai įgijo žinių apie sveiką gyvenseną ir aktyvią fizinę veiklą, tam tikrų įgūdžių, pasisėmė įkvėpimo bendraudami su profesionaliu sportininku, vykdė švietėjišką veiklą, dalijosi gerąja patirtimi. Po renginių buvo atlikta apklausa, bendrauta su mokiniais ir jų tėvais – visiems mokiniams ir tėvams renginiai labai patiko.

III. Saugios emocinės aplinkos kūrimo iniciatyvos

1.      OLWEUS patyčių prevencijos programos įgyvendinimas.

2.      Vaikų ir paauglių nusikalstamumo prevencijos programos „Gerumo link“ įgyvendinimas.

3.      Vaikų vasaros poilsio stovykla „Per vasarą nė ašaros“.

4.      Alkoholio, tabako ir kitų psichotropinių medžiagų vartojimo prevencijos programos įgyvendinimas.

5.      Akcijos „Tolerancijos diena“, „Savaitė be patyčių“, „Gegužės mėnuo be smurto“.

6.      Burbulų, aitvarų ir juoko šventė.

Renginiai vyko Lazdijų r. Šeštokų mokykloje 2016–2018 m. Į veiklas įtraukti visi pradinių klasių ir 5–10 klasių mokiniai. Renginiuose dalyvavo ir mokinių tėvai, pedagogai, kiti mokyklos bendruomenės nariai. Renginių metu mokiniai mokėsi tolerancijos, gero elgesio manierų, sužinojo apie psichotropinių medžiagų vartojimo žalą žmogaus organizmui. Vasaros stovyklose mokiniai turiningai leido laisvalaikį, mokėsi bendrauti ir bendradarbiauti. Su mokiniais ir kitais dalyviais buvo aptarti įvykę renginiai, parengtos ataskaitos.

attachment Prisegtas failas
Lazdiju_Sestoku_r1.docx

edit Savivaldybė: Lazdijų r. sav.
add Sritis: Sveikos gyvensenos ugdymas
person_pin Mokykla: Lazdijų r. Šeštokų mokykla
place Adresas: Lazdijų g. 4, Šeštokai, Lazdijų r.
person_pin Vykdytojas: Jurgita Vaičeskienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui
phone Telefonas: +370 318 47219
mail El. paštas: jurgita.vaiceskiene@gmail.com

Mokyklos tinklalapis

Lazdijų r. Šventežerio mokyklos iniciatyvos

Tradicinė Šventežerio mokyklos sporto šventė organizuojama mokslo metų pabaigoje. Dalyvauja 1–10 klasių mokiniai, iš viso apie 80 dalyvių. Mokiniai varžosi įvairiose sporto rungtyse ir žaidimuose.

Integruota Europos kalbų ir sporto diena skirta 5–10 klasių mokiniams. Dalyvauja apie 50 dalyvių.

Tradicinėje pavasario sporto šventėje dalyvauja ir svečių komandos iš Stebulių ir Krosnos. Iš viso šventėje dalyvauja apie 70 dalyvių.

Neformaliojo ugdymo diskgolfo ir krepšinio būrelius lanko 35 mokiniai, kurie atstovauja mokyklai rajoninėse ir šalies varžybose. Diskgolfo komanda dalyvauja šalies lygoje svečių teisėmis.

Valančiukų būrelį lanko 20 mokinių, bokso būrelį – 15 mokinių, jaunųjų šaulių būrelį – 20 mokinių.

Mokykla priklauso sveikatą stiprinančių mokyklų tinklui, vykdo įvairias akcijas higienos ir sveikos mitybos įgūdžiams formuoti, žalingų įpročių prevenciją. Mokykla bendradarbiauja su Lazdijų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuru.

Kartu su VĮ Alytaus regiono keliai ir Lazdijų r. policijos komisariatu vykdome saugios aplinkos kūrimo projektą „Laukiantiems autobuso“. Būrelis Šventežerio mokyklos mokinių išgražino autobusų stotelės paviljono sienas. Meno kūriniu tapusi stotelė suteikia puikią progą atkreipti dėmesį į eismo dalyvių saugumą keliuose. Paviljone visus eismo dalyvius pasitinka kurmis su draugais ir šunelis Amsis, kurie ragina naudoti atšvaitus ir būti atidžius kelyje. Tai pirmoji tokia spalvinga autobusų stotelė Lazdijų rajone. Jų dažymą inicijuoja Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos.

 

attachment Prisegtas failas
Lazdiju_Sventezerio_r.docx

edit Savivaldybė: Lazdijų r. sav.
add Sritis: Sveikos gyvensenos ugdymas
person_pin Mokykla: Lazdijų r. Šventežerio mokykla
place Adresas: Dusios g. 1, Šventežeris, Lazdijų r.
person_pin Vykdytojas: Ričardas Čepononis
phone Telefonas: +370 601 46682
mail El. paštas: ricardas.cepononis@gmail.com

Mokyklos tinklalapis

Lazdijų r. Veisiejų Sigito Gedos gimnazijos iniciatyvos

Veisiejų Sigito Gedos gimnazijos bendruomenė dalyvauja Lietuvos tautinio olimpinio komiteto organizuojamame projekte „Olimpinė karta“. Projekto tikslas – per sportą ugdyti laimingus, sveikus ir aktyvius mokinius. Rugsėjo mėnesį įgyvendindami projektą „Olimpo link“ gimnazijos stadione organizavome lengvosios atletikos varžybas. Jaunieji lengvaatlečiai varžėsi bėgdami 500 m, 800 m ir 1000 m distanciją. Antro etapo metu vyko kvadrato varžybos, trečio etapo – šokių fiesta, kurią organizavo kūno kultūros mokytoja metodininkė Jolanta Stankevičienė. Projekte dalyvavo apie 160 mokinių, pradinių klasių mokytojos ir keletas tėvų. Visi šokome zumbą. Mokiniai buvo apdovanoti medaliais ir atminimo dovanėlėmis. Projekto koordinatorė įstaigoje Rasa Pečiukonienė.

Veisiejų Sigito Gedos gimnazijos mokiniai 2017 m. spalio 24 d. dalyvavo konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ pirmame etape. Šiame konkurse dalyvavo dvi mūsų gimnazijos komandos: 7 klasių mokinių komanda „Ančios vaikai“ ir Ig klasės komanda „Ežiuolė“. Abi komandos iškovojo prizines antrąsias vietas. Mokiniai apdovanoti diplomais ir dovanomis.

Lazdijų r. Veisiejų Sigito Gedos gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus ugdytiniai, vadovaujami logopedės Vilmos Blažaitienės, dalyvauja šalies prevenciniame projekte „Žaidimai moko“, kurio metu specialiomis užduotimis ir žaidimais lavinamas penkiamečių, šešiamečių erdvės, regimasis suvokimas, tobulinama smulkioji motorika (riešo, rankų pirštų judesiai).

Visą rugsėjo mėnesį 5–8 klasių mokiniams organizuotos netradicinės biologijos pamokos gimnazijos aplinkoje. Mokiniai susipažino su augalų biologine įvairove, mokėsi atskirti medžius ir krūmus, rūšiavo ir atpažino lapus, darė herbariumus. Visiems buvo įdomu daugiau sužinoti apie ginkmedį, tulpmedį, magnoliją. Informacijai surasti mokiniams užteko išmaniųjų telefonų ir brūkšninių kodų. Šios pamokos padėjo mokiniams geriau pažinti gamtą, gimnazijos aplinkos biologinę įvairovę. Netradiciniai metodai padeda ugdyti mokinių draugiškumą, pažinimo, mokėjimo mokytis gebėjimus.

Gegužės 19 d. Veisiejų miesto parke gausus būrys pradinukų susirinko į projekto „Sveikatiada“ veiklą „Bendrauk, judėk ir tobulėk“. Ši veikla organizuota jau penktą kartą. Rajoniniame etape dalyvavo 168 devynių mokyklų mokiniai. Atvykusieji turėjo įveikti kliūčių ruožą: lįsti per tunelį, šokinėti iš lanko į lanką, bėgti gyvatėle. Projekto dalyvius sveikino Veisiejų Sigito Gedos gimnazijos direktorė A. Mizerienė. Nuotaikingus pasirodymus padovanojo Lazdijų meno mokyklos Veisiejų skyriaus ansamblis, mūsų gimnazijos mokinės, lankančios aerobikos būrelį. Ketvirtokai ir trečiokės atliko šokį „Mėlyna spalva“.

2017 m. kovo 11 d. Alytuje vyko Lietuvos aerobinės gimnastikos pereinamosios lygos čempionatas. Šiame čempionate sėkmingai pasirodžiusi IIIb klasės mokinė Viktorija Kisielytė iškovojo pirmąją vietą.

Kovo 10 d. mūsų gimnazijos mokiniai dalyvavo Veisiejų miesto centre vykusiame minėjime „Laisvės keliu“, skirtame Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai. Po gražių sveikinimo žodžių jaunieji gimnazijos šauliai prie Laisvės paminklo padėjo trispalvių gėlių puokštę, pradinukai iš vėliavėlių sudėjo žodį „Lietuva“. Vėliau vyko jau tradicinis bėgimas (šįkart rajoninis), kuriame varžėsi 1–4, 5–8, 9–10, 11–12 klasių mokiniai. Smagu, kad Veisiejų Sigito Gedos gimnazijos mokiniai iškovojo ne vieną prizinę vietą.

Nuo 2016 m. lapkričio 10 d. iki 2017 m. balandžio 15 d. gimnazija dalyvavo Lietuvos mokyklų liaudies šokių konkurse „Visa mokykla šoka“. Konkurso tikslas – mokyti liaudies šokių, telkti ir vienyti mokyklų bendruomenes, stiprinti lietuvių tapatybės pajautą. Konkurso koordinatorės gimnazijoje – mokytojos Edita Vaitkevičiūtė ir Rasa Sabaliauskienė. Vienas konkurso etapų – šokių pamoka – vyko vasario 28 d. Visų klasių mokiniai išmoko šokti. Kadangi tą dieną buvo Užgavėnės, buvo surengta ir blynų mugė „Blynai 2017“. Visų klasių mokiniai labai pasistengė – stalai lūžo nuo blynų gausos, o akys raibo nuo jų įvairovės. Po smagių šokių blynai nuo stalų kaipmat išnyko... Buvo ir linksma, ir skanu.

attachment Prisegtas failas
Lazdiju_Veisieju_r.docx

edit Savivaldybė: Lazdijų r. sav.
add Sritis: Sveikos gyvensenos ugdymas
person_pin Mokykla: Lazdijų r. Veisiejų Sigito Gedos gimnazija
place Adresas: Jaunimo g. 8, Veisiejai, Lazdijų r.
person_pin Vykdytojas: Angelė Mizerienė
phone Telefonas: +370 318 56540
mail El. paštas: angele.mizeriene@lazdijai.lt

Mokyklos tinklalapis

Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos iniciatyvos

2016 m. spalio–gruodžio mėn. progimnazijos mokiniai ir jų tėvai dalyvavo tyrime „Integruotos sveikatos ir olimpinio ugdymo programos poveikis mokinių sveikatai ir gyvensenai“. Šiame tyrime dalyvavo beveik visi mokyklos mokiniai. Buvo vertinamas mokinių fizinis pajėgumas, aiškinamasi, ką mokiniai žino apie sveiką gyvenseną, kokios jų nuostatos. Lietuvos sporto universiteto mokslininkai padėjo parengti rekomendacijas, kaip toliau ugdyti mokinius. Aiškinomės, kokios pagalbos reikia pedagogams, kad mokiniai sąmoningai gilintų žinias apie fizinio aktyvumo ir sveikos mitybos naudą.

Mokyklos olimpinės žaidynės yra kasmetis renginys, vykstantis gegužės mėnesio pabaigoje. Nuo 2017 m. šis renginys vyksta visą savaitę. Jame dalyvauja visi mokyklos 1–8 klasių mokiniai. 1–4 klasių mokiniai dalyvauja kvadrato varžybose, traukia virvę, piešia pėdutes, dalyvauja linksmosiose estafetėse, bėgime „Palestra“. 5–8 klasių mokiniai dalyvauja krepšinio, futbolo, bėgimo (50 m ir 100 m) varžybose, traukia virvę. Apdovanojami prizininkai, piešinių konkurso nugalėtojai, renkama sportiškiausia, kilniausiai pasirodžiusi klasė. 2017 m. olimpinių žaidynių atidarymo metu buvo siekiama ir Lietuvos rekordo – visuotinio estafetinio plaukimo. Iš viso tą dieną plaukė 493 žmonės: mūsų ir kitų mokyklų mokiniai, jų šeimų nariai, Kėdainių rajono gyventojai. Vyriausiai dalyvei buvo 83 metai, o jauniausiai – 5 metai.

„Sveikatos aruodai“ – tai kasmetis rugsėjo mėnesio pabaigoje vykstantis renginys. Jame dalyvauja visa mokyklos bendruomenė. Mokiniai ragauja sveikus, kartu su tėvais pagamintus pusryčius, dalyvauja kūrybinėse dirbtuvėse, kuriose iš rudens gėrybių kuria įvairius herojus, gamina patiekalus ir kt. Vėliau dalyviai dalyvauja organizacijos „Gelbėkit vaikus“ Solidarumo bėgime. Renginio pabaigoje, grįžę į klases, mokiniai su pedagogais diskutuoja apie vaikų teises, pagarbą, pagalbą silpnesniems ir kt. Vyksta darbelių paroda.

Akcijos „Apibėk mokyklą“ metu dvi savaites rugsėjo pabaigoje 1–4 klasių mokiniai kartu su pedagogais (kartais ir su administracija, tėvais) ėjo ir bėgo stadione ar aplink mokyklą. Akcijos pabaigoje mokiniai rašė savo įspūdžius ir pastebėjimus, kaip jautėsi.

Sporto šventė „Mama, tėtis ir aš“ skirta 1–4 klasių mokiniams ir jų tėvams. Šventė vyksta mokyklos sporto salėje ir baseine. Jų metu 1–2 klasių mokiniai kartu su tėvais dalyvauja linksmosiose estafetėse, o 3–4 klasių – plaukimo rungtyse. Nugalėtojai apdovanojami tortais ir diplomais. Kasmet vis daugiau į šią šventę pritraukiame tėvų.

„Kalėdų šėlsmas“ – tai kasmetinė 5–8 klasių mokinių ir pedagogų sporto šventė. Linksmosiose estafetėse varžosi mokinių ir pedagogų komandos. Kiekvienais metais renkama vis kita šventės tema, todėl dalyviai turi ne tik rungtyniauti, bet ir atitinkamai pasipuošti.

Mokinių taryba kartu su kūno kultūros mokytoja Jolita organizavo judriąsias pertraukas ir visus kvietė per ilgąją pertrauką šokti mokyklos sporto salėje. Vyresni mokiniai mokėsi šokio žingsnelių, aktyviai ir linksmai ilsėjosi. Mokiniai patys organizavo, vedė šias pertraukas ir taip mokėsi bendrauti su auditorija.

Pasaulinę vandens dieną klasėse mokiniai kalbėjosi, diskutavo apie vandens naudą. Vėliau mokyklos baseine kūno kultūros mokytojai kartu su sveikatos priežiūros specialiste vedė plaukimo pamoką 5–6 klasių mokiniams. Mokiniai buvo maloniai nustebinti vietoj mokomųjų plaukimo priemonių radę daug įvairiaspalvių, vandens lašelius simbolizuojančių balionų. Šios pamokos metu baseine vyravo džiugi nuotaika.

Projekto „Sveikatiada“ veiklose kasmet dalyvauja vis daugiau mokinių. Darželinukai ir mokiniai dalyvavo projekto veikloje „Mankštiada“, kuri kvietė sportuoti ne tik sporto salėje, bet ir žiemą lauke. Vaikai noriai pertraukų metu su pedagogais rideno sniego kamuolius, lipdė senius besmegenius ir sniego pilis. Kitos šio projekto veiklos „Mano klasės aktyvi pertrauka“ tikslas – skatinti mokinius aktyviai judėti pertraukų metu, parodyti jiems, kad sportuoti gali būti linksma ir įdomu. Šioje veikloje dalyvauti galėjo 5–12 klasių mokiniai. Jie turėjo nufilmuoti ir sumontuoti 2–3 minučių trukmės filmuką apie mokinių aktyvų judėjimą pertraukų metu. Vienas iš svarbiausių reikalavimų buvo – aktyvia veikla užsiimti turėjo daugiau nei pusė klasės mokinių. Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos 6b klasė tapo viena iš trijų klasių nugalėtojų. Mokiniai laimėjo grupinę treniruotę „SIL sporto centre“.

attachment Prisegtas failas
LIetuvs_Sporto_Universiteto_Kedainiu_r.docx

edit Savivaldybė: Kėdainių r. sav.
add Sritis: Sveikos gyvensenos ugdymas
person_pin Mokykla: Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazija
place Adresas: Chemikų g. 30, Kėdainiai
person_pin Vykdytojas: Aida Gaižauskienė
phone Telefonas: +370 686 34704
mail El. paštas: aida.gaizauskiene@lsu.lt

Mokyklos tinklalapis

Marijampolės marijonų gimnazijos iniciatyvos

Akcija „Apibėk mokyklą“ vyko Marijampolėje. 1 ir 2 klasių mokiniai bėgo aplink gimnaziją. Akcija vyko 2 savaites, joje dalyvavo keturiasdešimt 7–9 metų mokinių. Bėgimu siekta paskatinti vaikus daugiau judėti, pagerinti jų fizinę ir psichinę sveikatą, taip pat formuoti įprotį bėgioti.

Mokslo metų pabaigoje gimnazijoje organizuojama Sporto diena. Joje dalyvauja visi gimnazijos mokiniai, mokytojai ir tėvai. Renginiu siekiama skatinti mokinių fizinį aktyvumą, mokinių, mokytojų, sveikatos priežiūros specialistų ir tėvų bendradarbiavimą, taip pat kurti gerus ugdytinių, ugdytinių ir pedagogų, taip pat ugdymo institucijos, šeimos ir visuomenės tarpusavio santykius.

Plaukimo pamokos vyksta kartą per savaitę (iš viso 16 pamokų) Marijampolės VŠĮ „Sveikatos banga“. Plaukimo pamokose dalyvauja dvidešimt šeši 8–9 metų antros klasės mokiniai. Pamokų metu vaikai ne tik įgyja plaukimo pagrindų, bet ir mokosi įveikti baimes, saugiai elgtis vandenyje ir šalia jo.

Lietuvos mokyklų futbolo žaidynėse „Golas“ Marijampolės „Arvi“ stadione dalyvavo 3 klasės 9–10 metų mokiniai. Mokiniai išmoko futbolo technikos ir taktikos, žaisti komandoje.

Regbio pamokos 3 klasės mokiniams vyksta gimnazijos sporto salėje. Dvidešimt 9–10 metų mokinių išbando naujos sporto šakos techniką ir taktiką, mokosi garbingai rungtyniauti.

Saugaus eismo akademiją lanko visi devyniasdešimt septyni 7–10 metų amžiaus gimnazijos pradinių klasių mokiniai. LAS (Lietuvos automobilininkų sąjunga) Z Kartos Akademija yra Marijampolėje. Taip skatiname pradinių klasių mokinius mokytis pagrindinių kelių eismo taisyklių, ugdome saugaus elgesio kelyje gebėjimus. Mokiniai įgyja saugaus eismo žinių ir jas išbando kuo tikroviškesnėje aplinkoje – saugaus eismo salėje.

Sveikatos ir lytiškumo, patyčių prevencijos programos įgyvendinamos visose gimnazijos klasėse. Taip siekiame, kad mokiniai rūpintųsi ir būtų atsakingi už savo, artimųjų, bendruomenės sveikatą, fizines ir dvasines galias, suprastų ir atjaustų tuos, kuriems reikalinga pagalba.

attachment Prisegtas failas
Marijampoles_Marijonu_r.docx

edit Savivaldybė: Marijampolės sav.
add Sritis: Fizinis aktyvumas
person_pin Mokykla: Marijampolės marijonų gimnazija
place Adresas: J. Bendoriaus g. 11, Marijampolė
person_pin Vykdytojas: Jolita Karpavičienė
phone Telefonas: +370 343 50948
mail El. paštas: jolitakarp@gmail.com

Mokyklos tinklalapis

Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos iniciatyvos

· Kasmet dalyvaujame konkurse „Sveikuolių sveikuoliai“.

· Vykdome neformaliojo vaikų švietimo programas: sporto, bendrojo fizinio parengimo, krepšinio, orientavimosi sporto, šokių, jaunųjų šaulių.

· Kiekvienais metais organizuojame sveikatinimo dieną ir sporto šventę.

· Kasmet organizuojame vaikų vasaros dienos stovyklą „Sveikuolių vasarėlė“. 2017 m. šioje stovykloje dalyvavo septyniasdešimt du 1–4 klasių mokiniai. Stovykla truko 5 darbo dienas, joje dirbo 22 darbuotojai. Mokiniams buvo organizuota įvairi edukacinė veikla, apimanti pažintinę veiklą, sveikos gyvensenos, socialinių įgūdžių lavinimą, vaikų saviraiškos galimybių plėtojimą. Daugiausia dėmesio skyrėme vaikų pažintinei ir sportinei veiklai, supažindinome su sveikos gyvensenos nuostatomis, mokiniai lankėsi įvairiose įstaigose, poilsiavo gamtoje. Veiklos rezultatai – mokiniai buvo užimti naudinga menine, pažintine, kultūrine, sportine veikla ir taip apsaugoti nuo gatvės kultūros. Stovyklos metu mokiniai lavino bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius.

· Kasmet rudens atostogų metu organizuojame vaikų sveikatos stiprinimo dienos stovyklą „Sveikatos keliu“. 2017 m. šioje keturių dienų trukmės stovykloje dalyvavo trisdešimt penki 1–4 klasių mokiniai. Daugiausia dėmesio buvo skirta įvairiai sportinei veiklai: vyko kvadrato, estafečių, orientavimosi sporto varžybos, aikido treniruotės, skautų užsiėmimai, dainavimo ir šokio pamokos, mankštas vedė krepšinio treneris, pradinių klasių mokytoja. Veiklos rezultatai – mokiniai susipažino su įvairiomis sporto šakomis, užsiėmė naudinga pažintine, sportine veikla. Stovyklos metu buvo lavinami sveikos gyvensenos įgūdžiai.

· Dalyvaujame projekte „Sveikatos taku“ (tęstinis projektas). Nuo 2012 m. projekto veiklose kasmet dalyvauja beveik visa mokyklos bendruomenė. 2016 m. buvo organizuoti šie sveikatą stiprinantys renginiai: rytinės mankštos pradinių klasių mokiniams (vyko prieš pamokas lauke, o esant blogoms oro sąlygoms – klasėse), 1–4 klasių mokinių išvykos į Stihl virvių parką (10 išvykų), akcija „Apibėk mokyklą“ 3–4 klasių mokiniams, 1–4 klasių mokinių išvykos į Marijampolės kėglių klubą (10 išvykų), 4 klasių ir 5–6 klasių mokinių savivaldybės ir zoninės kvadrato varžybos, 1–4 klasių mokinių estafečių varžybos, pailgintos darbo dienos grupės mokinių fizinio aktyvumo skatinimas (popietinės mankštos gryname ore, kvadrato, krepšinio, estafečių varžybos). Lavinome sveikos gyvensenos įgūdžius skatindami sveikai maitintis. Įgyvendinome ES programą „Vaisių vartojimo skatinimas mokyklose“ ir paramos programą „Pienas vaikams“, paminėjome Pasaulinę košės dieną, su pradinių klasių mokiniais ir jų tėvais gaminome sveikas vaisių salotas. Projekto metu daug dėmesio skyrėme mokinių psichinei sveikatai stiprinti ir žalingų įpročių prevencijai.

·Nuolat dalyvaujame kvadrato, šaškių, šachmatų varžybose.

· Nuo 2015 m. esame sveikatą stiprinanti mokykla.

attachment Prisegtas failas
Marijampoles_Stankeviciaus_r.docx

edit Savivaldybė: Marijampolės sav.
add Sritis: Sveikos gyvensenos ugdymas
person_pin Mokykla: Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinė mokykla
place Adresas: Vasario 16 osios g. 7, Marijampolė
person_pin Vykdytojas: Vida Bačinskaitė
phone Telefonas: +370 343 20977
mail El. paštas: vidabacinskaite@gmail.com

Mokyklos tinklalapis

Molėtų pradinės mokyklos iniciatyvos

Mokykla dalyvauja projektuose „Olimpinė karta“ ir „Sveikata visus metus“. Šie projektai skatina mokinių fizinį aktyvumą ir sveiką gyvenseną, bendradarbiavimą su Molėtų miesto darželiais „Vyturėlis“, „Saulutė“, Molėtų progimnazija ir Molėtų gimnazija, Molėtų sporto centru. Į projekto renginius įtraukiami mokyklos mokiniai ir jų tėvai, mokyklos bendruomenės nariai. Renginiai vyksta Molėtų pradinėje mokykloje, Molėtų sporto centre, Molėtų progimnazijoje ir gimnazijoje. Iš anksto numatomas renginio laikas ir vieta, išsiunčiama informacija, apgalvojamos veiklos, pasirūpinama reikalingomis priemonėmis. Vėliau su renginių dalyviais aptariami įvykę renginiai. Veiklos organizuojamos siekiant atkreipti dėmesį į sveiką gyvenseną ir fizinį aktyvumą. Stengiamasi kuo daugiau mokyklos bendruomenės narių įtraukti į sportinę, šviečiamąją, kultūrinę renginių veiklą. Projektus inicijuoja mokyklos olimpinio ugdymo grupės nariai, tėvų aktyvas, administracija, bendradarbiaujančių įstaigų atstovai, visuomenės sveikatos priežiūros specialistė. Informacija apie projektų vykdymą ir pasiektus rezultatus skelbiama mokyklos stende, mokyklos interneto svetainėje, Molėtų rajono laikraštyje „Vilnis“. Visų renginių aprašymus galima rasti Molėtų pradinės mokyklos interneto svetainėje https://www.pradine.moletai.lm.lt

attachment Prisegtas failas
Moletu_pradine_r.docx

edit Savivaldybė: Molėtų r. sav.
add Sritis: Sveikos gyvensenos ugdymas
person_pin Mokykla: Molėtų pradinė mokykla
place Adresas: Graužinių g. 1, Molėtai
person_pin Vykdytojas: Dženeta Čereškienė, pradinių klasių mokytoja
phone Telefonas: +370 614 73557
mail El. paštas: dzeneta.cer@gmail.com

Mokyklos tinklalapis

Molėtų progimnazijos iniciatyvos

1. Neformaliojo vaikų švietimo programa „Mokinių sveikatos stiprinimo grupės MSSG veiklos ugdymas“ vyko Molėtų progimnazijoje. Būrelis vyko du kartus per savaitę po 2 valandas. Mokiniai mokėsi, stebėjo, kūrė, organizavo, dalyvavo sveikos gyvensenos edukaciniuose užsiėmimuose, paskaitose, diskusijose, pamokose, atliko praktines ir kūrybines užduotis, mokyklos bendruomenei organizavo akcijas įvairiomis sveikatinimo temomis. Dalyvavo trys šimtai septyniasdešimt penki 5–8 klasių mokiniai, 40 mokyklos darbuotojų, 8 svečiai lektoriai, 149 kitų mokyklų bendruomenių nariai.

2. MSSG būrelio narių vaidinimas „Vitaminai – vaikų draugai“ keturiose rajono mokyklose. Pasiekėme, kad mokiniai domėtųsi sveika gyvensena, asmens higiena. Pagerėjo psichosocialinė aplinka, padidėjo mokinių fizinis aktyvumas, daugiau bendradarbiaujame su kitomis mokyklomis. Informacija apie šią veiklą ir nuotraukos buvo paskelbtos mokyklos laikraštyje ir interneto svetainėje.

3. Visuotinė mankšta „Sveikata, sportas, taika“ vyko Molėtų progimnazijos kieme. Joje dalyvavo visa mokyklos bendruomenė: 415 dalyvių, pasipuošusių baltais balionais. Mankštą vedė savanorės aštuntokės, lankančios šokių būrelį.

4. Renginys progimnazijos bendruomenei „Laikinasis sveikatos centras“ vyko progimnazijos sveikatos priežiūros kabinete ir šalia esančiose patalpose. Renginyje dalyvavo 200 mokinių, 26 mokyklos darbuotojai ir mokytojai. Savanoriai mokiniai ir būrelį lankantys mokiniai matavo visų norinčiųjų arterinį kraujo spaudimą, svėrė, matavo ūgį, apskaičiavo kūno masės indeksą. Mokinių komandos dalyvavo interaktyviame žaidime, gėrė vaistažolių arbatas su medumi. Tai jau tradicinis mokyklos renginys, organizuojamas dešimtus metus iš eilės. Mokyklos korespondentų būrelį lankantys mokiniai filmavo ir fotografavo renginio metu, informacija buvo paskelbta progimnazijos interneto svetainėje.

5. Pranešimas „Sveikas vaikas“ penktokų tėvams. Susirinkime mokyklos aktų salėje dalyvavo 60 tėvų ir 15 mokytojų. Buvo aptarti sveikatą lemiantys veiksniai, sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo svarba, kaip mokykloje vykdomas sveikatos ugdymas. Tėvams pristatyti kasmetinio mokinių profilaktinio sveikatos patikrinimo rezultatai, rodantys, kad netaisyklinga laikysena yra vienas dažniausiai diagnozuojamų mokinių sveikatos sutrikimų. Aptarėme, kas gali padėti išvengti šių sutrikimų. Dauguma tėvų sutinka, kad aktyvios fizinės veiklos (plaukimas, žaidimai gryname ore, važiavimas dviračiu, bėgimas, ėjimas, pasivaikščiojimas prieš miegą) ypač svarbios. Labiausiai tėvai pageidavo plaukimo pamokų. Su tėvais aptarėme pagrindinius sveikos mitybos principus. Pakvietėme juos padėti vaikams įgyti sveikos gyvensenos įgūdžių.

6. Vasaros stovyklos „Vasaros aitvarai“ veiklos vyko mokykloje (sveikatos priežiūros kabinete, bibliotekoje, socialinio pedagogo kabinete, stadione, kieme), taip pat organizuotos edukacinės išvykos. Stovykloje dalyvavo 20 progimnazijos mokinių iš socialiai remtinų šeimų. Mokiniai mokėsi, stebėjo, kūrė, dalyvavo sveikos gyvensenos edukaciniuose užsiėmimuose, paskaitose, diskusijose, pamokose, atliko praktines ir kūrybines užduotis įvairiomis sveikatinimo temomis, sportavo stadione ir treniruoklių salėje. Stovykla vyko penkias darbo dienas. Mokiniai susidomėjo sveika gyvensena, asmens higiena, tapo fiziškai aktyvesni, pagerėjo psichosocialinė aplinka, mokinių tarpusavio bendravimas.

attachment Prisegtas failas
Moletu_progimnazija_r.docx

edit Savivaldybė: Molėtų r. sav.
add Sritis: Sveikos gyvensenos ugdymas
person_pin Mokykla: Molėtų progimnazija
place Adresas: Jaunimo g.1, Molėtai
person_pin Vykdytojas: Bronė Grigonienė
phone Telefonas: +370 383 54285
mail El. paštas: brone.grigoniene@gmail.com

Mokyklos tinklalapis

Molėtų r. Alantos gimnazijos iniciatyvos

Fizinio aktyvumo renginiai organizuojami Molėtų r. Alantos gimnazijoje visų mokslo metų metu. Juose dalyvauja 1–8 ir I–IV klasių mokiniai. Per užsiėmimus, varžybas, konkursus, sporto šventes mokiniai formuoja teigiamą požiūrį į fizinį aktyvumą, lavina jėgą, lankstumą, gerina judesių koordinaciją, kelią fizinį darbingumą, formuoja gražų kūną, ugdo pasitikėjimą savimi, atsakomybę ir toleranciją. Mokinių pasiekti rezultatai džiugina mokyklos bendruomenę. Lietuvos mokyklų žaidynių kaimo vietovių mokyklų žaidynėse mokiniai užėmė antrąją vietą, tarptautinėse stalo teniso varžybose – trečiąją vietą, įvairiose šalies aerobikos varžybose – prizines vietas. Mūsų mokiniai yra rajoninių krepšinio, kvadrato, futbolo, lengvosios atletikos kroso varžybų nugalėtojai ir prizininkai. Sporto dienose ir aerobikos šventėse dalyvauja visa mokyklos bendruomenė.

Gimnazijos mokiniai lanko aerobikos, krepšinio, stalo teniso, gimnastikos neformaliojo ugdymo būrelius. Gimnazijoje organizuojama aerobikos šventė, įvairios tarpklasinės varžybos, Sporto ir saugos diena, Turizmo diena. Mokiniai dalyvauja šalies aerobikos varžybose, gimnastiadoje, Lietuvos mokyklų žaidynių krepšinio, futbolo, stalo teniso, šaudymo, lengvosios atletikos, kvadrato, „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ varžybose.

Sveikos gyvensenos ugdymo iniciatyvos: protų mūšiai „Pasaulinė vandens diena“, „Sveikai valgau ir daug judu – kietas esu“, „Geras žodis gydo“, „AIDS: geriau žinoti“, piešinių konkursai „Gyvenk be tabako“, „Psichinė sveikata“, „Pasaulinė gyvybės diena“. 2017 m. gimnazija vykdė sveikatinimo ir fizinio aktyvumo ugdymo projektą „MUMS“, skirtą pradinių klasių mokiniams.

attachment Prisegtas failas
Moletu_Alantos_r.docx

edit Savivaldybė: Molėtų r. sav.
add Sritis: Fizinis aktyvumas
person_pin Mokykla: Molėtų r. Alantos gimnazija
place Adresas: A. Kraujelio g. 3, Alanta, Molėtų r.
person_pin Vykdytojas: Vytautas Šerelis
phone Telefonas: +370 698 47967
mail El. paštas: vytautas_serelis@yahoo.com

Mokyklos tinklalapis

Molėtų r. Joniškio mokyklos daugiafunkcio centro iniciatyvos

2016–2017 mokslo metai

Molėtų rajono mokyklų mokinių sporto žaidynių rudens kroso varžybų pagrindinių mokyklų komandinėje įskaitoje mokiniai užėmė antrąją vietą.

Lietuvos mokyklų kaimo vietovių krepšinio vaikinų (gimusių 2000 m. ir jaunesnių) rajoninėse varžybose mokiniai užėmė antrąją vietą.

Rajoninėse kvadrato varžybose 5–6 klasių mokiniai iškovojo trečiąją vietą.

Berniukų (gimusių 2004 m. ir jaunesnių) kvadrato varžybose iškovota trečioji vieta.

Mokiniai dalyvavo organizacijos „Gelbėkit vaikus“ Solidarumo bėgime.

2017–2018 mokslo metai

Spalio 3 d. Pabradės miesto seniūno taurės varžybų 1000 m sportinio ėjimo rungtyje mokiniai iškovojo ketvirtąją, penktąją ir šeštąją vietas.

Spalio 4 d. mokiniai dalyvavo organizacijos „Gelbėkit vaikus“ Solidarumo bėgime.

Spalio 10 d. vyko seminaras „Maitinkimės sveikai“ (lekt. R. Bogušienė).

Spalio 23–27 d. organizuota rudens talka, kurios metu grėbėme lapus.

Lapkričio 22 d. berniukų (gimusių 2004 m. ir jaunesnių) kvadrato varžybose mokiniai iškovojo trečiąją vietą.

Lietuvos mokyklų žaidynių kaimo vietovių mokyklų rajono mokinių (gimusių 2001 m. ir jaunesnių) krepšinio 3×3varžybose iškovota antroji vieta.

Sausio 19 d. tarpmokykliniame krepšinio turnyre, skirtame Lietuvos valstybės 100‑mečiui paminėti, mokiniai laimėjo pirmąją vietą.

Kovo 9 d. mokiniai dalyvavo projekto „Sveikatiada“ veikloje „Maisto detektyvų protmūšis“.

Kovo 10 d. mokiniai dalyvavo protmūšyje

Šokių būrelį lanko septyniolika 1–8 klasių mokinių. Užsiėmimai vyksta mokyklos aktų salėje pirmadieniais ir trečiadieniais (po 45 min.). Per metus mokinai išmoksta šokti keturis šokius. Šokių pasirodymus galima pamatyti per kalėdinį renginį ir Šeimų šventę. Mokyklos administracija šiuos mokinius įvertina padėkos raštais.

Krepšinio būrelį lanko aštuoni 7–10 klasių berniukai. Užsiėmimai vysta sporto salėje trečiadieniais (trukmė 45 min.). Komanda atstovauja mokyklai varžybose. Mokiniai skatinami padėkos raštais.

Judriųjų žaidimų būrelį lanko 1–6 klasių berniukai. Užsiėmimai vyksta sporto salėje, stadione penktadieniais (trukmė 45 min.). Berniukai mankštinasi ir žaidžia kvadratą. Komanda atstovauja mokyklai varžybose. Mokinius mokyklos administracija ir varžybų organizatoriai skatina padėkos raštais.

attachment Prisegtas failas
Moletu_Joniskio_r

edit Savivaldybė: Molėtų r. sav.
add Sritis: Fizinis aktyvumas
person_pin Mokykla: Molėtų r. Joniškio mokykla daugiafunkcis centras
place Adresas: Arino g. 14, Joniškio mstl., Molėtų r.
person_pin Vykdytojas: Edita Žilinskaitė Pukėnienė
phone Telefonas: +370 650 77672
mail El. paštas: nenuoramiksas@gmail.com

Mokyklos tinklalapis

Molėtų r. Kijėlių specialiojo ugdymo centro iniciatyvos

 • Kartu su Kijėlių kaimo bendruomene dalyvavome lauko krepšinio aikštelės atidarymo šventėje. Ji vyko Molėtų r. Kijėlių specialiojo ugdymo centro kiemo teritorijoje. Renginys truko 4 val., jame dalyvavo visi centro mokiniai. Mokytojai su ugdytiniais parengė sportinę ir meninę programas. Mokiniai dalyvavo judriosiose estafetėse, baudų metimo konkurse.
 • Molėtų r. Kijėlių specialiojo ugdymo centro ugdytiniai kelerius metus aktyviai dalyvavo tarprajoninėse neįgaliųjų mokinių spartakiadose, kurias paeiliui kasmet organizavo Molėtų r. Kijėlių specialiojo ugdymo centras, Utenos vaikų socialinės paramos ir ugdymo centras, Anykščių A. Baranausko pagrindinės mokyklos specialiojo ugdymo skyrius‑daugiafunkcis centras, Ukmergės „Ryto“ specialioji mokykla.
 • Europos judrumo savaitės metu mokiniai ir pedagogai keliavo nuo ugdymo centro iki Molėtų miesto pėsčiomis. Eidami skaičiavo ne tik pravažiuojančius automobilius, bet ir išskrendančių paukščių būrius. Vaikams buvo smalsu nueiti pėsčiomis kelią, kurį kasdien įveikia mokykliniu autobusu. Juk einant gali pastebėti daugiau įdomybių, jas kartu aptari, pasigrožėti gamtos pokyčiais. Žygis parodė, kaip smagu keliauti pėsčiomis, o kojų nuovargį palengvina šypsenos veiduose. Žygis truko 2 val., jame dalyvavo visi ugdymo centro mokiniai.
 • „Veiksmo savaitės be patyčių“ metu Molėtų gimnazijos mokinės mūsų centre pristatė savo programą „Judėti gali visi“. Gimnazistės sušoko kelis šokius, vėliau įtraukė visus norinčius judėti šokio ritmu. Renginys truko 2 val., jame dalyvavo visi mūsų centro mokiniai.
 • Visagino „Verdenės“ gimnazijoje 2016 m. vyko neįgaliųjų mokinių spartakiada. Joje dalyvavo specialiųjų ugdymo centrų ir bendrojo lavinimo mokyklų lavinamųjų klasių mokiniai, turintys vidutinį, žymų ir labai žymų intelekto sutrikimą.

Neįgaliųjų sportas, ypač išsivysčiusiose pasaulio šalyse, pritraukia vis daugiau žiūrovų. Lietuvoje tendencija, atrodo, priešinga. Nėra mūsų šalyje sistemos, kuri neįgaliuosius vaikus įtrauktų į aktyvesnio sporto veiklas. Yra neįgaliųjų sporto klubų, kurie gauna finansavimą tik reabilitaciniam sportui. Jie neturi lėšų sportininkams ugdyti. Lietuvoje nėra trenerių, sporto mokyklų, kurios priimtų neįgaliuosius vaikus treniruotis. Lėšų neįgaliųjų mokinių varžyboms organizuoti skiria tik nevyriausybinės organizacijos. Savivaldybės labai mažai remia sporto klubus ir beveik neremia didelio meistriškumo neįgaliųjų sportininkų rengimo. Neįgaliųjų sportas turi labai mažai privačių rėmėjų, nes nėra toks patrauklus ir profesionalus kaip sveikųjų sportas.

Didžiulio susidomėjimo sulaukia parolimpinės žaidynės, didėja sportininkų konkurencija ir sparčiai gerėja įvairių rungčių dalyvių rezultatai. Visa tai rodo, kad profesionaliam neįgaliųjų sportui pasaulyje skiriama vis daugiau dėmesio, rūpinamasi moderniomis bazėmis, numatomas nuolat didėjantis finansavimas. Ypatingo dėmesio sulaukia jaunimas ir vaikai.

Molėtų r. Kijėlių specialiojo ugdymo centre mokosi 21 didelių ir labai didelių specialiųjų ugdymosi poreikių turintis mokinys. Jie turi vidutinį, žymų ar labai žymų intelekto sutrikimą arba kompleksinę negalią. Šių mokinių sporto užsiėmimus, judriuosius žaidimus organizuojame sporto aikštyne. Čia mokiniai sistemingai treniruojasi, sportuoja ir taip lavina sveikos gyvensenos įpročius. Aktyviose veiklose dalyvauja ir kitų specialiųjų mokyklų (Anykščių, Utenos, Molėtų, Ukmergės, Visagino rajonų) neįgalieji mokiniai.

Molėtų r. Kijėlių specialiojo ugdymo centro nuolatiniai partneriai: Utenos vaikų socialinės paramos ir ugdymo centras, Anykščių A. Baranausko pagrindinės mokyklos specialiojo ugdymo skyrius‑daugiafunkcis centras, Ukmergės „Ryto“ specialioji mokykla, Visagino „Verdenės“ gimnazija, Panevėžio „Šviesos“ specialiojo ugdymo centras. Taip pat bendradarbiaujame su Kijėlių kaimo bendruomene – rengiame bendrus sporto renginius, estafetes, šventes. Bendradarbiaujame su Molėtų gimnazijos bendruomene.

attachment Prisegtas failas
Moletu_Kijeliu_r1

edit Savivaldybė: Molėtų r. sav.
add Sritis: Sveikos gyvensenos ugdymas
person_pin Mokykla: Molėtų r. Kijėlių specialusis ugdymo centras
place Adresas: Pušynėlio g. 2, Kijėliai, Luokesos sen., Molėtų r.
person_pin Vykdytojas: Ina Kiškienė
phone Telefonas: +370 672 04023
mail El. paštas: ina.zero@gmail.com

Mokyklos tinklalapis

Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijos iniciatyvos

Į mokykloje organizuojamus renginius stengiamės įtraukti kiek galima daugiau pradinių klasių mokinių. Fizinio aktyvumo veiklas skirstome pagal ugdytinių gebėjimus, pomėgius, ugdymo programas.

Sporto savaitės renginiai mūsų mokykloje pamėgti, nes viso ugdymosi metu akcentuojama fizinio aktyvumo svarba ir nauda augančiam organizmui. Pamokų ir pertraukų metu sporto salėje, koridoriuose, lauke vyksta varžybos, estafetės, sirgalių varžytuvės. Vyresnieji pradinių klasių mokiniai ypač nori dalyvauti kvadrato varžybose. Mokinių ir mokytojų didžiausia intriga laukia, kai susiremia laimėjusių trečiokų ir ketvirtokų komandos.

Mokiniai, kurie tuo metu negali dalyvauti aktyvioje veikloje dėl sveikatos sutrikimų, skatinami piešti sporto tema, rinkti informaciją bibliotekoje internetu apie patinkančias sporto šakas ir vaizdžiai ją pateikti. Nepamirštame pažaisti ir šaškėmis.

Šios savaitės metu renginiuose dalyvauja apie 300 pradinių klasių mokinių. Organizatoriai neišskiria laimėjusiųjų – akcentuojamos fizinės veiklos rūšys ir galimybės, o ne pergalės.

attachment Prisegtas failas
Naujosios Akmenes Sauletekio_r

edit Savivaldybė: Akmenės r. sav.
add Sritis: Sveikos gyvensenos ugdymas
person_pin Mokykla: Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazija
place Adresas: V. Kudirkos g. 11, Naujoji Akmenė
person_pin Vykdytojas: Rūta Zaveckienė
phone Telefonas: +370 615 93965
mail El. paštas: vidaruta@yahoo.com

Mokyklos tinklalapis

Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos iniciatyvos

Projekto „Sveikatiada“ veiklos 2016–2017 mokslo metais vyko gimnazijos ir miesto stadionuose, parke, sporto aikštelėje prie pradinės mokyklos. Projekto veiklose dalyvavo apie du šimtai penkiasdešimt 1–8 ir I–IV klasių mokinių, 50 tėvų.

Sveikatos stiprinimo veiklos ir nuveikti darbai:

 • Šiaurietiško ėjimo mokymai kartu su „Sporto biržos“ Vilniaus atstovais. Pagėgių savivaldybės gyventojai (mokiniai, mokytojai, senjorai) turėjo progą įvertinti savo fizinį pajėgumą (testavimas) ir atlikti pratimus su lazdomis.
 • Turistinis žygis „Olimpiadai mūsų startai“ į mišką „Oflager‑53“. Dalyvavo gimnazijos mokiniai, Pagėgių vaikų globos namų vaikai, Pagėgių bendruomenės nariai ir senjorai. Žygio metu vyko viktorina olimpinių žaidynių tema, dalyviai mankštinosi, dalyvavo bėgimo varžybose, gamino pietus.
 • „Sveikatiados“ modulio mokinių ir vadovės Svetlanos Musvydienės renginiai: mokytojų mankšta, klasės mankšta kabinetuose, kūno kultūros pamokos ir sporto šventės „Beždžioniukų estafetės“ vedimas pradinėje mokykloje, kolektyvinė mankšta stadione per pertrauką, netradicinės kūno kultūros pamokos (šiaurietiškas ėjimas žiemą lauke, estafetės). Mankšta Šilalės pramogų ir sporto centro baseine.
 • Futbolo varžybos naktį.

Organizavome akciją „Būk saugus kelyje“. Prie policijos komisariato buvo žymimi dviračiai, mokiniai išklausė paskaitą apie saugų elgesį keliaujant. Organizuotas žygis iki Rambyno kalno, kurio metu policijos patrulis lydėjo mokinių koloną. Kartu su Pagėgių policijos komisariato aštuoniais pareigūnais organizavome tinklinio ir krepšinio varžybas, dalyvavome orientavimosi varžybose.

Sporto ir sveikatinimo renginiai su asociacijos „Pagėgių bendruomenė“ nariais: dalyvavome Šeimos šventėje, dviračių žygyje, masinėje mankštoje. Vaikai ir suaugusieji šokinėjo ant batuto, atliko muzikines užduotis, piešė šeimos darbus ir sportavo (dalyvavo estafetėse, atliko pratimus su lankais, vyko konkursas „Tinklinio prizai“, smėliaduobėje ieškojo lobio). Iš viso šiuose renginiuose dalyvavo 130 dalyvių.

Su draugijos „Lietuvai pagražinti“ Pagėgių skyriaus nariais organizavome renginį „Vaistažolių rinkimas, žygis į mišką, pievą“. Su Pagėgių savivaldybės socialinių paslaugų centro vaikų dienos centru (20 vaikų ir 3 socialinės pedagogės) dalyvavome žygiuose, estafetėse, varžybose.

Veiklos rezultatai ir pasiekimai

Dalyvaudami įvairiuose renginiuose mokiniai mokėsi bendrauti, suvokti ne tik savo teises, bet ir pareigas. Sportuodami vaikai stiprino sveikatą, gerėjo jų asmeniniai sportiniai rezultatai, motyvacija sportuoti ir organizaciniai gebėjimai. Mokiniai įgijo naujų žinių, gebėjimų, sveikos gyvensenos įgūdžių. Pagerėjo vaikų ir suaugusiųjų tarpusavio santykiai.

Renginių metu buvo fotografuojama, apie renginius buvo skelbiama gimnazijos interneto svetainėje. Apie veiklų eigą ir rezultatus taip pat skelbėme vietinėje spaudoje ir savivaldybės interneto svetainėje www.pagegiai.lt, socialinio tinklo „Facebook“ paskyros grupėje „Sveikatiados modulis“, „Sveikuoliai“. Bendradarbiaujame su laikraščiais „Šilokarčema“ ir ,,Pamarys“, Šilutės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuru, bendruomenių nariais, kviečiame į renginius Pagėgių savivaldybės administracijos atstovus ir sveikatos priežiūros specialistus, Pagėgių gyventojus.

attachment Prisegtas failas
Pagegiu_Mackaus_r

edit Savivaldybė: Pagėgių sav.
add Sritis: Sveikos gyvensenos ugdymas
person_pin Mokykla: Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazija
place Adresas: Vilniaus g. 3, Pagėgiai Pagėgių sav.
person_pin Vykdytojas: Svetlana Musvydienė, kūno kultūros mokytoja metodininkė
phone Telefonas: +370 680 37775
mail El. paštas: svetlanamusvydiene5@gmail.com

Mokyklos tinklalapis

Pakruojo „Žemynos“ pagrindinės mokyklos iniciatyvos

Mokykloje per mokslo metus vyksta daug renginių, skirtų fiziniam aktyvumui skatinti, sveikai gyvensenai ugdyti ir saugiai aplinkai kurti. Mūsų mokyklos misija – ugdyti aktyvų, siekiantį tikslo mokinį. Mūsų vizija – saugioje, jaukioje mokykloje ugdomi įvairių poreikių mokiniai. Į visas veiklas stengiamės įtraukti kuo daugiau mokyklos mokinių, tėvų. Veiklas organizuojame atsižvelgę į mokinių poreikius, amžių. Mokykloje vyko mokinių ir tėvų sporto varžybos. Nuolat bendradarbiaujame su Pakruojo rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuru, sporto centru, treneriais.

2015 m. balandžio 9 d. mokykloje organizavome šalies pradinių klasių mokinių konferenciją „Augu sveikas“.

2016 m. spalio mėnesį skaitėme pranešimą tėvams, mokiniams, mokytojams „Tuberkuliozės profilaktika“.

2016 m. lapkričio mėnesį vyko pamokos „Psichinės sveikatos stiprinimas. Streso ir baimės valdymo būdai“ 6 ir 7 klasių mokiniams. Organizuota pamoka „Moters higiena“ aštuntokėms, tarpklasinės ketvirtokų varžybos „Mes žinome, kaip sveikai maitintis“, pamoka „Brendimas ir higiena“ penktokams.

2016 m. gruodžio mėnesį skaitėme pranešimą mokytojams „Mokyklos ir visuomenės sveikatos biuro bendradarbiavimo perspektyvos“, vedėme pamoką „Mergaičių brendimo ypatumai“ ketvirtokėms.

2017 m. sausio mėnesį vyko pamokų ciklas „Pirmoji pagalba. Gaivinimas. Tvarstymas“ 7 ir 9 klasių mokiniams, pamoka „Kaip aš rūpinuosi savo sveikata. Asmens higiena“ 3a klasės mokiniams, skaitėme pranešimą tėvams, mokiniams, mokytojams „Mokinių skiepų kalendoriaus įgyvendinimas“.

2017 m. vasario mėnesį vedėme pamokas „Kaip aš rūpinuosi savo sveikata. Asmens higiena“ 2 klasės mokiniams, „Psichologinio smurto ir patyčių prevencija“ 9 klasės mokiniams, „Brendimas ir higiena“ 4, 5 ir 7 klasių mokiniams, viktoriną „Sveikos gyvensenos ir sveikos mitybos pagrindai“ 2b klasės mokiniams.

2017 m. kovo mėnesį vyko pamoka „Mergaičių brendimo ypatumai“ 3 klasės mergaitėms, aktyvaus mokymo pamoka „Priklausomybės – tylusis priešas“ 7 klasės mokiniams, muzikos ir dailės terapijos užsiėmimai 10 klasės mokiniams.

2017 m. balandžio mėnesį vyko akcija „Sveikatos rodiklių analizė“ 1–10 klasių mokiniams, instruktažas „Saugus elgesys kelyje, sveikatos sauga sportuojant, sporto inventoriaus naudojimo taisyklės“ visų klasių mokiniams, aktyvaus mokymo pamoka „Į pavasarį su sportu“ 8 klasės mokiniams, instruktažas „Saugus elgesys kelyje, sveikatos sauga viešuose renginiuose“ visų klasių mokiniams, piešinių konkursas „Vanduo – gyvybės šaltinis, vartok ir saugok“, pamoka „Lytinis brendimas. Fiziologiniai ir psichologiniai pokyčiai“ 3a ir 6a klasių mokiniams, pamoka „Rūkymas ir kitos priklausomybės“ 6 klasės mokiniams. Organizavome sporto renginį „Olimpiniai vėjai“ 4a ir 4b klasių mokiniams, sporto šventę pradinių klasių mokiniams „Aš vejuosi vaivorykštę“, skaitėme pranešimą mokinių tėvams „Profilaktinis vaikų sveikatos patikrinimas“. Mokiniai dalyvavo projekto „Sveikatiada“ veikloje „Spalvų savaitė“, 6–10 klasių mokiniai dalyvavo akcijoje „Burnos higiena“, pradinių klasių mokiniai dalyvavo Košės dienoje. Mokiniai dalyvavo rajoninėse kvadrato varžybose. Mokiniai atlieka fizinio pasirengimo testus, rezultatai žymimi ir nuolat gerinami.

attachment Prisegtas failas
Pakruojo_Zemynos_r

edit Savivaldybė: Pakruojo r. sav.
add Sritis: Sveikos gyvensenos ugdymas
person_pin Mokykla: Pakruojo „Žemynos“ pagrindinė mokykla
place Adresas: P. Mašioto g. 45, Pakruojis
person_pin Vykdytojas: Daiva Damauskienė
phone Telefonas: +370 611 31440
mail El. paštas: daiva.damauskiene69@gmail.com

Mokyklos tinklalapis

Pakruojo r. Balsių pagrindinės mokyklos iniciatyvos

Mokyklos bendruomenė dalyvauja įvairiose fizinio aktyvumo veiklose. Organizuojame daug sporto renginių, pagrindinius išvardijome. Kadangi renginių, akcijų, švenčių daug, nutarėme plačiau aprašyti vieną projektą ir vienerias varžybas. 2015–2017 m. vykdėme tęstinį projektą „Išmokime plaukti“. Projekte dalyvavo visi 1–10 klasių mokiniai. Mokiniai mokėsi plaukti Šiaulių „Delfino“ ir Pasvalio miesto baseinuose, juos mokė profesionalūs treneriai. Mokiniai dalyvavo 18 plaukimo pamokų. Per trejus metus projekte dalyvavo 150 mokinių. Esame labai dėkingi UAB „Baltisches Haus“, kuri finansavo projektą (padengė transporto ir treniruočių išlaidas), apdovanojo mokinius. Baigę mokymus, mokiniai gavo pažymėjimus. Projektas labai pasisekė.

Kadangi mokykloje yra nedidelė sporto salė, mokiniai daug laiko (pamokų ir neformaliojo ugdymo užsiėmimų metu, laisvalaikiu) praleidžia stadione. Mokiniams labai patinka žaisti futbolą. Kiekvienais metais dalyvaujame Lietuvos mokyklų futbolo žaidynėse „Golas“. 2015 m. Pakruojo r. mokyklų futbolo varžybose buvome pirmi, o Šiaulių apskrities mokyklų varžybose sekėsi blogiau. 2017 m. rajoninėse varžybose taip pat pavyko iškovoti pirmąją vietą ir teisę žaisti zoninėse varžybose. Tapome Šiauliuose vykusių zoninių futbolo varžybų nugalėtojais. Šalies pirmenybėse Kaune dėl čempiono vardo didžiajame finale likome ketvirti. Manome, kad tai puikus mažos kaimo mokyklos futbolo komandos pasiekimas. Komandą sudarė vienuolika 7–9 klasių mokinių. Varžybomis labai džiaugėsi jose dalyvavę mokiniai ir kūno kultūros mokytojai. Rajoninėse atrankinėse varžybose dalyvavo dvigubai daugiau mokinių (dvi komandos).

attachment Prisegtas failas
Pakruojo_Balsiu_r1

edit Savivaldybė: Pakruojo r. sav.
add Sritis: Fizinis aktyvumas
person_pin Mokykla: Pakruojo r. Balsių pagrindinė mokykla
place Adresas: Augustavo g. 2, Balsių k., Pakruojo r.
person_pin Vykdytojas: Sigitas Klovas
phone Telefonas: +370 614 93946
mail El. paštas: sigitas.klovas@gmail.com

Mokyklos tinklalapis

Palaimintojo Teofiliaus Matulionio gimnazijos iniciatyvos

Palaimintojo Teofiliaus Matulionio (buvusioje Vilniaus „Versmės“ katalikiškoje) gimnazijoje vykdomos įvairaus pobūdžio fizinio aktyvumo, sveikos gyvensenos ugdymo ir saugios aplinkos kūrimo iniciatyvos: renginiai, akcijos, projektai, neformaliojo vaikų švietimo ir sveikos mitybos įgūdžius formuojančios programos, edukaciniai užsiėmimai, skirti mokiniams ir visai bendruomenei.

Gimnazijos, Vilniaus miesto ir Lietuvos mastu rengiamose sporto varžybose, turnyruose, čempionatuose, vykstančiuose mūsų gimnazijoje, Vilniuje ir kituose miestuose, dalyvauja mūsų mokinių klasių komandos, tam tikro amžiaus mokinių komanda ar keli mokiniai, atstovaujantys gimnazijai.

Mūsų gimnazijos ar kitų organizatorių inicijuojamose akcijose, projektuose, pvz., akcijoje „Pertrauka tyloje“, Solidarumo bėgime, projekte „Pasaulinė sniego diena“, kurie vyksta gimnazijoje, dažniausiai dalyvauja visa gimnazijos bendruomenė ar mokinių komandos.

Neformaliojo vaikų švietimo programose dalyvauja įvairaus amžiaus mokinių grupės. Pavyzdžiui, būrelius „Netradicinis fizinis aktyvumas“ (specialiųjų ir lavinamosios klasės mokiniams), „Bočia ir kiti žaidimai“, „Krepšinis“, „Tinklinio mokyklėlė“, „Jaunasis mokyklos paramedikas“ mokiniai renkasi laisvai, pagal savo poreikius. Jie vyksta gimnazijoje. Vasaros stovyklose, kurios rengiamos kasmet birželio mėnesį 2–4 ir 5–6 klasių mokiniams, dalyvauja maždaug po 20 mokinių. Stovyklos tradiciškai organizuojamos 30 km nuo Vilniaus esančioje Balingrado kaimo sodyboje. Tai puiki vieta skatinti mokinių fizinį aktyvumą, formuoti sveiko gyvenimo būdo įgūdžius, kurti saugią ir vaikui palankią psichinę ir emocinę aplinką.

Sveikos mitybos programos skirtos pradinių klasių mokiniams. Be to, pradinių klasių ir gamtos mokslų mokytojai, gimnazijos sveikatos priežiūros specialistas rengia sveikos gyvensenos įgūdžius formuojančius edukacinius užsiėmimus ir integruotas pamokas įvairių klasių mokiniams. Užsiėmimai vyksta klasėse, gimnazijos renginių salėje (pvz., judriosios pertraukos „Just dance“), kieme (pvz., pertraukos lauke). Į vienus edukacinius užsiėmimus įtraukiami tik tam tikros klasės mokiniai (netradicinių sporto šakų užsiėmimai, paskaitos apie sveiką gyvenseną, psichikos sveikatos stiprinimo užsiėmimai), į kitus – visų pradinių klasių mokiniai (judriosios pertraukos su šokiais „Just dance“) arba visų klasių mokiniai (pertraukos lauke).

Daugiau informacijos apie šias veiklas galima rasti pateiktuose prieduose arba mūsų gimnazijos interneto svetainėje.

Varžybų, renginių, akcijų ir kitų veiklų dalyvių skaičius rodo, kad vis daugiau mokinių įsitraukia į neformalias veiklas, jų aktyvumas per pertraukas ir po pamokų padidėjo. Per futbolo, teniso varžybas, bočios čempionatus laimėti apdovanojimai skatina mokinių domėjimąsi sportu ir didina motyvaciją sportuoti. Projektų, akcijų metu mokiniai taip pat turi galimybę susipažinti su netradicinėmis sporto šakomis: golfu, beisbolu, grindų rieduliu, petanke. Esant didelei sporto šakų įvairovei vis daugiau mokinių įsitraukia į fizinio aktyvumo, sportines veiklas, užsiėmimus.

Mokinių apklausos, varžybų, renginių, akcijų ir kitų veiklų įvertinimas, taip pat mokinių motyvacija ir noras dalyvauti rodo organizuotų renginių sėkmę. Taip pat pastebėjome, kad padidėjo mokinių domėjimasis fizine veikla ir savo sveikata, atsidaro didesnis aktyvių veiklų poreikis.

attachment Prisegtas failas
Palaimintojo_Matulionio_r

edit Savivaldybė: Vilniaus m. sav.
add Sritis: Sveikos gyvensenos ugdymas
person_pin Mokykla: Palaimintojo Teofiliaus Matulionio gimnazija
place Adresas: Architektų g. 85, Vilnius
person_pin Vykdytojas: Kristina Rankelytė
phone Telefonas: +370 618 85746
mail El. paštas: kristina.rankelyte@ptmg.lt

Mokyklos tinklalapis