Neformalusis vaikų švietimas

Birštono gimnazijos iniciatyvos

person_pin Vykdytojas: Asta Ferevičienė

Gimnazija vykdo prevencijos ir sveikatos stiprinimo veiklas, kurių temos numatomos iš anksto ir yra susijusios su fiziniu aktyvumu, sveika gyvensena, saugia aplinka. Ikimokyklinio amžiaus vaikai ir 1–4 klasių mokiniai (156 pradinukai) dalyvavo Europos Jjudrumo savaitės renginiuose Birštono gimnazijoje. Renginio „Judėk ir auk sveikas“ metu vaikai kartu su tėvais (15 tėvų) varžėsi sporto rungtyse. Renginio trukmė – 2 valandos. Jį organizavo pradinių klasių pedagogės ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui, jos bendradarbiavo su kūno kultūros mokytojais ir darželio „Vyturėlis“ auklėtojomis. Mokiniai varžėsi ikimokyklinio amžiaus, 1–2 klasių ir 3–4 klasių grupėse. Buvo svarbu ne laimėti, o dalyvauti. Šio renginio dalyviai galėjo įsitikinti, kad užsiimti fizine veikla gali būti smagu. Taip pat 1–4 klasių mokiniams buvo organizuotos judriosios pertraukos. Auklėtojos kartu su mokiniais vieną pertrauką per dieną šoko pagal interaktyvius filmukus. Varžybos buvo fotografuojamos, straipsnis paskelbtas gimnazijos interneto svetainėje.

Kitas tradicinis renginys „Rudenėlio taku“ vyko Birštono gimnazijos aktų salėje ir truko apie valandą. Jo metu 156 pradinių klasių mokiniai dalyvavo sporto rungtyse, kalbėjo apie mitybos ypatumus. Sveikatos specialistė pristatė pranešimą apie rudens daržo ir sodo gėrybes, visi diskutavo, išsakė nuomonę. Renginį organizavo pradinių klasių pedagogės ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui, jos bendradarbiavo su tėvais, muzikos mokytoja. Renginys buvo fotografuojamas, straipsnis paskelbtas gimnazijos interneto svetainėje.

5 klasės ir 7 klasės mokiniai kartu su auklėtojais ir sveikatos priežiūros specialiste dalyvavo konkurse „Sveikuolių sveikuoliai“. Pirmasis etapas organizuotas Birštono savivaldybėje. Mokiniai kelias savaites ruošėsi konkursui (domėjosi sveikos mitybos, žmogaus saugos, pirmosios pagalbos, žalingų įpročių prevencijos temomis) ir varžėsi savo amžiaus grupėse gimnazijoje. Organizuoti du renginiai, kiekvienas jų truko po valandą. Mokiniai sprendė sveikos gyvensenos testus, dalyvavo viktorinoje, atliko įvairias komandines ir individualias užduotis. Laimėjusios komandos atstovavo Birštono gimnazijai antrame konkurso etape, vykusiame Kėdainiuose. Mokiniai pasisėmė naujos patirties, todėl kitą kartą bus aiškiau, kaip pasirengti šiam konkursui. Renginiai buvo fotografuojami, straipsnis paskelbtas gimnazijos interneto svetainėje ir socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.

Saugią aplinką Birštono gimnazijoje padeda kurti pirmosios pagalbos mokymai. Kelerius metus mokykloje vyksta tęstinis projektas, kurį organizuoja Raudonojo Kryžiaus specialistai 6 klasių mokiniams (apie 45 mokinius kasmet). Projektas įvairinamas naujomis veiklomis Mokiniai praktiškai mokosi gaivinti žmogų, aptaria ir sprendžia įvairias situacijas. Užsiėmimai trunka 45 minutes. Renginiai fotografuojami, straipsnis skelbiamas gimnazijos interneto svetainėje. Mokykloje pirmosios pagalbos mokomi 7–8 ir I–IV klasių mokiniai. Pavienės pamokos vedamos III–IV klasių mokiniams, o jaunesnieji gauna kursų baigimo pažymėjimus.

Apie keturiasdešimt III klasių mokinių kasmet dalyvauja 4 valandas trunkančiame seminare‑renginyje „Protingas eismas“, kuriame kalbama apie psichotropinių medžiagų ir alkoholio vartojimą, vairavimą apsvaigus. Renginį organizuoja Kauno rajono visuomenės sveikatos biuras. Seminaro lektorės – biuro specialistės. Varžybos buvo fotografuojamos, straipsnis skelbtas gimnazijos interneto svetainėje. Saugiai aplinkai gimnazijoje kurti nuolat tobulinama budėjimo pertraukų metu sistema: mokinių budėjimą vertina mokytojai, kurie su jais budi. Renkama geriausiai budėjusi klasė, kuri mokslo metų pabaigoje apdovanojama ekskursija.Apsilankyti puslapyje arrow_forward arrow_back Grįžti Birštono gimnazija_r