Neformalusis vaikų švietimas

Biržų „Aušros“ pagrindinės mokyklos iniciatyvos

person_pin Vykdytojas: Laima Kėželienė, kūno kultūros mokytoja metodininkė

Projektas „Sveikai valgau, daugiau judu – kietas esu“ vyko 2017 m. lapkričio 7–10 dienomis. Lapkričio 8 d. IKT klasėje vyko integruotos kūno kultūros pamokos – šešiasdešimt šeštokų analizavo sveikos mitybos piramidę, aptarė, kokią įtaką sveikatai turi mitybos įpročiai, atsakinėjo į įvairius klausimus, sprendė kryžiažodžius. Lapkričio 7–8 dienomis šešiasdešimt keturi septintokai dalyvavo netradicinėje pamokoje ,,Taisyklinga mityba. Valgymo sutrikimai“. Pamokas vedė mokyklos sveikatos priežiūros specialistė. Mokiniai klausėsi paskaitos, atsakinėjo į klausimus, aptarė sveiką mitybą, dienos racioną ir sužinojo, kiek žingsnių reikia nueiti per dieną paaugliui. Lapkričio 10 dieną vyko integruotos sveikatos ugdymo ir kūno kultūros pamokos 2–4 klasių mokiniams (dalyvavo 176 mokiniai). Jie susipažino su sveikos mitybos piramide, sprendė kryžiažodžius, atsakinėjo į įvairius klausimus ir jėgas išbandė įvairiose estafetėse.

Projekto veiklose dalyvavę mokiniai įgijo naujų žinių, patirties. Veiklų rezultatai buvo apibendrinti paskutinę projekto dieną: aptartos visos veiklos, jų tikslingumas, kaip mokiniai įsitraukė į veiklas, kaip susidomėjo, įvertintos bendrųjų kompetencijų ir gyvenimo įgūdžių ugdymo programos sveikatos stiprinimo kompetencijos tobulinimo  galimybės mokykloje. Pagrindinis projekto partneris – Biržų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.

Akcija „Aktyvus rugsėjis“ vyko 2017 m. rugsėjo 22 dieną. Joje dalyvavo šimtas keturiasdešimt 1–4 klasių mokinių. Pamoką apie saugų eismą vedė bendruomenės policininkas, mokyklos sveikatos priežiūros specialistė mokiniams pasakojo, kodėl judėti sveika, ir pamokė, kaip taisyklingai atlikti rytinę mankštą. Sporto salėje buvo organizuotos linksmosios estafetės. Klasėse 1–2 klasių mokiniai piešė savo kelią į mokyklą, 3–4 klasių mokiniai kūrė ketureilį ,,Diena be automobilio“. Mokiniai įgijo patirties, draugiškai atliko įvairias užduotis, sužinojo, kaip automobiliai teršia aplinką ir kaip galima prisidėti saugant mūsų gamtą. Piešiniai ir geriausi ketureiliai buvo eksponuojami mokyklos stenduose. Projekto partneriai: Biržų policijos komisariatas, Biržų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.

Projektinis darbas „Paauglių fizinio aktyvumo ir mitybos įpročiai vyko 2018 m. sausio 17 dieną. Jį atliko, apibendrino ir pristatė 22 mokiniai. Apklausoje dalyvavo šimtas penkiasdešimt vienas 5–7 klasių mokinys. Darbo grupės mokiniai, pasiskirstę į penkias grupes, surinko anketas, išanalizavo gautus duomenis ir pateikė išvadas. Apklausos rezultatai parodė, kad mūsų mokyklos mokiniai gana aktyviai užsiima fizine veikla ir turi įgiję sveikos mitybos įgūdžių. Atlikdami tiriamąjį darbą mokiniai įvertino savo polinkius ir gabumus, asmeninius gebėjimus, įgijo žinių, praktinių gebėjimų. Darbai parodė, koks kiekvieno mokinio gebėjimų lygis (atitinkantis jo amžiaus grupei keliamus tikslus, siekius ir ugdymosi patirtį).

Mokykla dalyvauja ES struktūrinių fondų projekte, kurio tikslas – modernizuoti ir kūrybiškai, aktyviai edukacinei veiklai pritaikyti mokyklos sporto salę ir įrengti naujas patalpas aerobikos ir atletinės gimnastikos užsiėmimams, sukurti naujų erdvių mokinių poilsiui.

Mokykla skatina mokinių fizinį aktyvumą organizuodama penktokų mokymus dviratininko pažymėjimui gauti. Taip pat mokykloje įrengta stoginė dviračiams laikyti, tad mokiniai į mokyklą gali atvykti dviračiais.

 Apsilankyti puslapyje arrow_forward arrow_back Grįžti Birzu_Ausros_r.docx