Neformalusis vaikų švietimas

Biržų r. Medeikių pagrindinės mokyklos iniciatyvos

person_pin Vykdytojas: Vida Tatorienė, kūno kultūros mokytoja

  • Mokykla yra sveikatą stiprinančių mokyklų tinklo narė. Sveikatą stiprinančių mokyklų renginiuose dalyvauja 90 proc. mokyklos mokinių ir mokytojų. Kiekvieną rudenį ir pavasarį organizuojami renginiai, skirti fiziniam aktyvumui skatinti. Šių renginių mokiniai ypač laukia. Sportas mūsų mokyklos mokiniams labai reikalingas ir naudingas. Daugelis mokinių, priklausančių socialinės rizikos šeimoms, laisvalaikį leidžia žaisdami kompiuterinius žaidimus. Ypač tai pastebima pertraukų metu, kai mokiniai pasibaigus pamokai įninka į savo mobiliuosius telefonus. Todėl pasitarę su tėvais ir vaikais nutarėme skatinti mokinių fizinį aktyvumą, jam skiriame ypatingą dėmesį. Buvo organizuotos pratybos „Kūno dizainas“, kurias vedė Biržų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė. Mokiniai mokėsi stiprinti raumenis, tobulinti savo kūną. Mokiniams tai labai patiko, todėl jie pageidavo daugiau tokių užsiėmimų. Šiose pratybose dalyvavo 1–10 klasių mokiniai. Biržų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė vedė pamoką „Kūno analizė“, kurios metu mokiniai sužinojo, kurias kūno dalis reikia tobulinti, kaip apskaičiuoti kūno masės indeksą.
  • Mokinių judėjimui pertraukų metu skatinti buvo organizuota pertraukų mankšta (2016–2017 mokslo metų antrasis pusmetis). Per pertraukas mokiniai ne tik mankštinosi, bet ir šoko. Ši veikla labai patiko ir mokiniams, ir mokytojams.
  • Mokykla vykdė Biržų rajono jaunimo ir su jaunimu dirbančių organizacijų veiklos rėmimo programos projektą „Laisvalaikį leisk sportuodamas“. Biržų rajono Medeikių pagrindinėje mokykloje mokosi nemažai vaikų iš vaikų globos namų (VŠI „Vaiko užuovėja“), priklausančių socialinės rizikos šeimoms, turinčių specialiųjų ugdymosi poreikių. Mokykla atliko tyrimą ir nustatė, kad vieni iš svarbiausių jaunimo poreikių yra:
  • turiningai leisti laisvalaikį;
  • sportuoti.
  • Žinodami, kokie yra jaunimo poreikiai, koks jų laisvalaikio užimtumas, norėjome, kad mokiniai dažniau naudotųsi mokyklos sporto salės infrastruktūra, laisvalaikį leistų sportuodami. Dažnam mokiniui kūno kultūros pamokos mokykloje yra vienintelė fizinio aktyvumo forma. Čia jis gali ir turi gauti pagalbą, rekomendacijas ir patarimus. Todėl mums buvo labai svarbu sutelkti dėmesį į mokinių pamėgtus sporto užsiėmimus mokykloje ir paskatinti jaunimą aktyviau naudotis mokyklos infrastruktūra, prasmingai leisti laisvalaikį. Šio projekto partneriai VŠI „Vaiko užuovėja“, taip pat įsitraukė ir Medeikių kaimo bendruomenė. Projekte dalyvavo visa mokyklos bendruomenė: vaikai, mokytojai, tėvai. Projektas baigtas, tačiau dar ir šiandien ne tik mokyklos vaikai, bet ir kaimo jaunimas laisvalaikį leidžia sportuodamas. Šios veiklos rezultatai matomi ir labai naudingi, nes mokinių ir kaimo jaunimo laisvalaikis tapo daug prasmingesnis.
  • Mokykla dovanojo edukacinę išvyką projektui „Dovana Lietuvai“, kurios metu mokiniai ne tik susipažino su gimtuoju kraštu, bet ir aktyviai leido laiką nuotykių parke Anykščiuose. Ši dovana mokiniams patiko, jie pageidavo dar vieno apsilankymo šiame ar kitame parke, kur galėtų aktyviai leisti laisvalaikį.

Mokykla dalyvavo Neformaliojo švietimo asociacijos „Jaunimo akademija“ organizuotoje akcijoje „Diena kitaip“. Jos metu visa mokykla dalyvavo netradicinėje veikloje. Mokykloje daug dėmesio skiriame sveikatai stiprinti ir sveiko gyvenimo būdo nuostatoms formuoti, todėl nutarėme šios akcijos metu propaguoti sveiką gyvenseną. Šią dieną mokiniai ir mokytojai mokėsi šiaurietiško ėjimo technikos, išbandė šiaurietiško ėjimo trasą aplink mokyklą. Inventoriumi aprūpino K. Strelcovas. Per kitą pamoką didelio susidomėjimo sulaukė sumo varžybos, kuriose dalyvavo 1–10 klasių mokiniai. Savo puikiu pasirodymu sumo varžybose stebino mokinių tėvai, kurie varžėsi su mokiniais.Apsilankyti puslapyje arrow_forward arrow_back Grįžti Birzu_Medeikiu_r