Tinklalapio logotipas

Gitaros pamokos

person_pin Vykdytojas: Gediminas Petkus

Gruodžio 18–19 d. Vilniuje vyko jaunųjų kinologų žiemos sesija – praktikumas. Mokiniai lankėsi Valstybinės sienos apsaugos tarnybos Kinologinės veiklos organizavimo skyriuje, kur susipažino su valstybinės sienos apsaugos darbinių šunų veikla – stebėjo, kaip vykdomas nusikaltėlio, valstybinės sienos pažeidėjo sulaikymas, kaip ieškoma narkotinių medžiagų ar draudžiamų daiktų, kokių tam reikia priemonių, kokie dresūros būdai pasirenkami. Jaunieji kinologai dalyvavo pradiniuose dresavimo mokymuose, bandė atskirti šuns gebėjimų priklausymą nuo veislės bei pagrindinių elgsenos sudėtinių dalių kaitą įvairiais amžiaus tarpsniais. Daug dėmesio skirta šuns pažinimui – įgimtiems ir įgytiems instinktams, insaitui (įžvalgai) bei žmogaus įtakai, formuojant norimas augintinio savybes. 
 
Antroji praktikumo dalis vyko Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO tarptautinėje šunų parodoje „Vilniaus žiema 2015“ ir „Kalėdinė taurė 2015“. Tai buvo išskirtinė galimybė susipažinti su įvairių veislių šunų pristatymais ringuose, teisėjų, asistentų darbu. Mokiniai džiaugėsi netikėta proga pabendrauti su Airijos kinologų klubo prezidentu ir šunų elgsenos specialistu – jaunieji kinologai „užpylė“ svečią klausimais – domėjosi ne tik Airijoje paplitusiomis šunų veislėmis, jų elgsenos ypatumais, nagrinėjo konkrečius tarpusavio (šuns ir žmogaus) santykius, lygino įstatyminės bazės nuostatas Lietuvoje ir Airijoje.
 
Neakivaizdinės kinologų mokyklos VII laidos mokslai prasidėjo 2015 m. gegužės 27 d. Įžanginės sesijos metu mokiniai pristatė stojamuosius darbus (pagal pateiktas temas), didelį dėmesį skyrė saugiam ir pagarbiam bendravimui su augintiniu, atsakomybei, šuns gerovės supratimui, savanorystei bei pristatė savo kurtus filmukus. Taip pat lankėsi anglų kokerspanielių veislyne „Tema“.
 
Rudens sesija buvo skirta šuns ir žmogaus tarpusavio santykiams – ryšio kūrimui, bendravimui, auklėjimui. Pateiktos pirminės žinios apie pozityvią šuns dresūrą, užimtumą. Gyvai demonstruoti pagrindiniai pradedančiųjų mokytis šuniukų dresavimo principai. 
 
NKM vadovė – LMNŠC Gamtinio ir ekologinio ugdymo skyriaus metodininkė Stasė Mameniškienė.


Apsilankyti puslapyje arrow_forward arrow_back Grįžti Natos