Neformalusis vaikų švietimas

Kauno r. Kulautuvos pagrindinės mokyklos iniciatyvos

person_pin Vykdytojas: Odeta Burneikienė

Sveikatos savaitės metu visą savaitę mokykloje buvo vykdomos įvairios veiklos. Joje dalyvavo šimtas septyniasdešimt vaikų ir jaunuolių (nuo priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytinių iki dvyliktokų) ir dvidešimt aštuoni mokytojai.

Vyko renginys „Švari aplinka – sveikas žmogus“. Mokėmės rūšiuoti atliekas, tvarkėme mokyklos aplinką.

Renginio „Maistas kaip vaistas“ metu valgykloje valgėme sveikus pusryčius ir pietus. Kiekviena klasė gamino sveikus desertus, spaudė sultis, virė sveikatą gerinančias arbatas ir vaišino draugus.

Priešmokyklinės ugdymo grupės ugdytiniai ir pradinių klasių mokiniai organizavo vaisių ir daržovių dieną „Graužk kaip zuikis“.

Judriųjų pertraukų dieną pertraukų metu kiekviena klasė organizavo judriuosius žaidimus mokyklos sporto aikštelėje. Kūno kultūros pamokų metu vyko tarpklasinės sporto varžybos.

Renginio „Aš – žmogus“ metu sveikatos priežiūros specialistė skaitė paskaitas įvairaus amžiaus mokiniams apie asmens higieną ir lytiškumą. Asmens higienos ir lytiškumo temas integravome į įvairias pamokas.

Renginio „Švarus vanduo“ metu kiekviena klasė pertraukų metu rengė stendą apie vandens taršą, būtinybę ją mažinti. Parengtus plakatus pakabinome koridoriuje ir išrinkome gražiausią ir informatyviausią plakatą.

Rezultatai

  1. Pradinių klasių mokiniai išmoko rūšiuoti, vyresnių klasių mokiniai pasodino tujų mokyklos teritorijoje.
  2. Buvo lavinami sveikos mitybos įpročiai.
  3. Mokiniai aktyviai ilsėjosi pertraukų metu.
  4. Mokiniai pagilino asmens higienos žinias.
  5. Mokiniai kūrybiškai perteikė žinias apie vandens svarbą ir taršos pasekmes.

Per visus renginius buvo fotografuojama, o mokiniai apklausti žodžiu.

Akcija „Į mokyklą pėsčiomis ir dviračiu“ vyko visą savaitę mokykloje. Joje dalyvavo visi mokyklos mokiniai, išskyrus į mokyklą atvykstančius mokykliniu autobusu, ir dalis mokytojų (12 mokytojų į mokyklą atvyksta automobiliais iš Kauno). Akcijos metu buvo sudarytas saugus maršrutas iki mokyklos, organizuota išvyka dviračiais po Kulautuvos apylinkes ir socialinės reklamos konkursas, kurio metu išrinktas gražiausias plakatas.

Rezultatai

  1. Mokiniai išmoko saugiai atvykti į mokyklą.
  2. Atkreipėme mokinių dėmesį į gamtos tausojimą.
  3. Mokiniai kūrybiškai perteikė žinias apie aplinkos taršą


Apsilankyti puslapyje arrow_forward arrow_back Grįžti Kauno_Kulautuvos_r.docx