Neformalusis vaikų švietimas

Kauno r. Panevėžiuko mokyklos - daugiafunkcio centro iniciatyvos

person_pin Vykdytojas: Irena Aleksandravičiūtė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Panevėžiuko mokykloje‑daugiafunkciame centre šiuo metu mokosi 38 mokiniai, priešmokyklinio amžiaus grupę lanko aštuoni vaikai, ikimokyklinio amžiaus vaikų ugdymo grupę – šešiolika 2–5 m. amžiaus vaikų. Mokykloje veikia prailginta vaikų dienos grupė, kurią lanko 26 mokiniai.

Mokykloje mokosi du vaikai, turintys specialiųjų ugdymosi poreikių, jiems reikalinga ir teikiama individuali specialistų pagalba.

Mokykloje skiriamas dėmesys ir patyčių prevencijai. Buvo atliktas tyrimas, kurio tikslas – įvertinti mokinių savijautą ir saugumą mokykloje. Tyrime dalyvavo 1–4 klasių mokiniai. Apklausa parodė, kad jie mokykloje jaučiasi saugūs. Mokiniai, patyrę patyčias, žino, kur ieškoti pagalbos – 95 proc. mokinių pažymėjo, kad kreipėsi ir jau sulaukė pagalbos.

Norėdami išsiaiškinti, kaip mokiniai supranta, kas yra sveikas žmogus, sveikata, kas jai kenkia, apklausėme mokinius. 1–2 klasių mokiniai piešė sveiką žmogų linksmą, vaikščiojantį gamtoje su augintiniais, bendraujantį su šeimos nariais, žaidžiantį su draugais. Taip pat vaikai piešė vaisius ir daržoves, minėjo, kad svarbu sportuoti, grūdintis, būti linksmiems, vartoti vitaminus, gerti arbatą su medumi, valyti dantis, plauti rankas ir kt. 3–4 klasių mokiniai pažymėjo, kad jiems sveikata asocijuojasi su miegu, ramybe, poilsiu, tyla, muilu, švara, dantų valymu, žvalumu, sportu, grynu oru, šokiais, judėjimu, mankšta, vandeniu, vaisių ir daržovių vartojimu, sveika mityba, naminiu maistu ir kt. Mokiniai nurodė, kad sveikatai kenkia rūkymas, alkoholis, narkotikai, triukšmas, skausmas, muštynės, teršalai, mikrobai, tam tikri maisto produktai, pvz., limonadas, traškučiai. Jų manymu, jie auga sveiki, kai sportuoja, šoka, mankštinasi, bėgioja kieme, geria daug vandens, valgo vaisius, daržoves ir kitą sveiką maistą, be to, laikosi higienos.

Mūsų mokiniai daug žino apie sveiką gyvenseną, tačiau reikia lavinti įgūdžius, kad sveika gyvensena taptų poreikiu, nuostata, vertybe.

Panevėžiuko mokyklos‑daugiafunkcio centro mokiniai dalyvauja krepšinio, tinklinio, lengvosios atletikos, kvadrato, smiginio, kroso rajoninėse, tarpmokyklinėse draugiškose varžybose. 2014–2015 m. m., 2015–2016 m. m., 2016–2017 m. m. mokykla tapo Kauno r. Olimpinio festivalio pagrindinių mokyklų grupės žaidynių nugalėtojais.

2015 m. ir 2016 m. mūsų mokiniai dalyvavo tinklinio turnyre „Tinklinis vietoj žalingų įpročių“ ir tapo antrosios ir trečiosios vietų nugalėtojais.

Mokiniai aktyviai dalyvauja sportinėje popamokinėje veikloje, stengiamės į ją įtraukti ir tėvus. Kiekvienais metais organizuojame šeimų sporto šventę „Mes vėl kartu“, renkame sportiškiausią mokinį.

2017–2018 m. m. mokiniai aktyviai dalyvavo VšĮ „Amici Art“ Išlikimo mokyklėlės veikloje.

Mokykloje veikia sporto klubo „Shori“ karatė sekcija.

Prevenciniai renginiai ir renginiai, skirti sveikai gyvensenai propaguoti: Sveikatos savaitė, Europos judrumo savaitė, Užgavėnės, „Veiksmo savaitė be patyčių“, Kaziuko mugė, Vaikų velykėlės, ABC šventė, „Metų paukštė“, Rudėnėlio šventė, Tarptautinė tolerancijos diena, advento vakaronė, kalėdiniai ir kt. renginiai.Apsilankyti puslapyje arrow_forward arrow_back Grįžti Kauno_Paneveziuko_r.docx