Neformalusis vaikų švietimas

Kauno r. Raudondvario gimnazijos iniciatyvos

person_pin Vykdytojas: Apolonija Koževnikovienė, direktoriaus pavaduotoja neformaliajam švietimui

1. Organizacijos „Gelbėkit vaikus“ Solidarumo bėgimas vyko rugsėjo–spalio mėn. Dalyvavo šimtas septyniasdešimt aštuoni 5–8 ir I–IV klasių mokiniai. Kiekvienas mokinys pagal savo galimybes paaukojo pinigų ir paskirtu laiku bėgo 500 m (merginos) ar 1000 m (vaikinai). Šis renginys tapo kasmetiniu. Mokiniai noriai dalyvauja tokiuose projektuose. Akimirkos buvo užfiksuotos nuotraukose.

2. Tradicinis futbolo turnyras „Spyris“ vyko Vaikų gynimo dieną, birželio 1‑ąją. Šiame turnyre dalyvavo 8 klasių ir I–IV klasių mokiniai. Iš viso buvo 58 dalyviai. Turnyras vyko gimnazijos aikštyne, pogrupiuose rato sistema. Nugalėtojais tapo IIb klasės vaikinai.

Pagrindinis šio turnyro tikslas – populiarinti futbolo žaidimą.

3. Krepšinio turnyras „Atgimimas“ skirtas Kovo 11‑ajai paminėti. Šiame turnyre dalyvavo 5–8 ir I–IV klasių mokiniai. Iš viso dalyvavo 38 mokiniai. Turnyras vyko gimnazijos sporto salėje. Jis buvo organizuotas pagal amžiaus grupes, rato sistema. Žemesniųjų klasių nugalėtoja tapo 7a klasė, o aukštesniųjų klasių – IVb klasė. Dalyviai buvo apdovanoti padėkomis ir medaliais.

4. Tradicinės šeimų orientavimosi varžybos „Mama, tėtis ir aš“ vyko balandžio 26 d. Raudondvario gimnazijoje. Pagrindinis renginio tikslas – gerinti gimnazijos mokytojų, mokinių ir tėvų bendradarbiavimą. Dalyvavo 5–6 klasių mokiniai ir jų tėvai, iš viso 78 dalyviai. Atliekant užduotis netrūko daug puikių emocijų ir entuziazmo. Visiems dalyviams buvo išdalytos padėkos ir saldumynai.

5. Kasmetinis kalėdinis tinklinio turnyras „Šerkšnas“ vyksta prieš pat šv. Kalėdas gimnazijos sporto salėje. Tai renginys, kuris sulaukia be galo didelio dėmesio ir susidomėjimo. Jame dalyvauja apie aštuoniasdešimt 8 klasių ir I–IV klasių mokinių. Žaidimas vyksta pogrupiuose, rato sistema. Praėjusiais metais turnyro nugalėtoja tapo IIIa klasė. Dalyviai apdovanoti padėkomis ir mandarinais.

6. Tradicinė šeimų sporto šventė „Stipri šeima – aktyvi bendruomenė“ vyko spalio 7 d. Tai yra puikus renginys, skirtas suburti šeimas. Šventėje dalyvavo 7–8 klasių mokiniai, jų tėvai ir mokytojai. Iš viso 70 dalyvių. Visi kartu įveikė devynias praktines ir vieną teorinę užduotį. Žaidynes laimėjo 7a klasės komanda. Šventę uždarėme gerdami arbatą ir skanaudami košę. Klasės buvo apdovanotos padėkomis ir taurėmis.

7. Kasmetinėje geriausių gimnazijos sportininkų apdovanojimų šventėje dalyvavo 81 mokinys. Iš 20 mokinių buvo atrinkti ir apdovanoti 10 gimnazijos sportininkų. Renginio metu vyko geriausių sportininkų apdovanojimų paroda.

8. Kasmetinė mokslo metų pabaigos sporto šventė „Draugauk su sportu“ skirta palydėti mokslo metus. Sporto šventė vyko Raudondvario dvaro teritorijoje. Dalyvavo 6–8 ir I–III klasių mokiniai, iš viso 162 dalyviai. Klasės varžėsi aštuoniose rungtyse. Tai puikus renginys, kuriame atsiskleidžia vaikų bendravimas, bendradarbiavimas, emocijos, sportiniai gebėjimai. Nugalėtojai buvo apdovanoti diplomais, medaliais.

9. Per mokinių rudens atostogas organizavome išvyką į sporto muziejų. Vaikai sužinojo sporto atsiradimo istoriją, kaip vystėsi sportas Lietuvoje iki pat šių dienų. Gidas įdomiai papasakojo savo atsiminimus apie sporto garsenybes ir jų paliktus asmeninius trofėjus. Mokiniai buvo apdovanoti knygelėmis, brošiūromis, ženkliukais. Išvykoje dalyvavo 19 mokinių.

10. Mokytojų fizinio aktyvumo popietė „Judėk – sportą širdim mylėk“ vyko per mokinių rudens atostogas. Dvidešimt trys mokytojai susirinko į gimnazijos sporto salę praleisti laiką aktyviai sportuojant. Jie atliko daug įvairių statinių ir dinaminių pramankštos pratimų, stiprino pilvo preso ir nugaros raumenis, žaidė krepšinį, badmintoną, stalo tenisą, smiginį, tinklinį. Renginį vainikavo pabuvimas kartu prie arbatos puodelio.

11. Vasaros palydėtuvių renginys rugsėjo 1‑ąją „Įsidėk vasarą į kišenę“. Renginys vyko bendruomenės sporto aikštyne. Dalyvavo 200 mokinių. Jie žaidė krepšinį, judriuosius žaidimus, dalyvavo dviračių slalome, atliko mankštos ir šokio pratimus.

12. Renginys „Aktyvus rugsėjis“ yra bendras mūsų gimnazijos ir Kauno r. Raudondvario mokyklos‑darželio projektas. Jame dalyvavo 68 mūsų gimnazijos penktokai ir Anelės ir Augustino Kriauzų mokyklos‑darželio mokiniai. Buvo organizuotas šventinis rytmetys, mankšta muzikos ritmu, pratimai.Apsilankyti puslapyje arrow_forward arrow_back Grįžti Kauno_Raudondvario_r.docx