Neformalusis vaikų švietimas

Kauno šv. Kazimiero progimnazijos iniciatyvos

person_pin Vykdytojas: Filomena Beleškevičienė

Olimpinio ugdymo misija – formuoti mokinių moralinių ir pilietinių vertybių pamatus. Mūsų mokyklos priešmokyklinio ugdymo grupės ir pradinių klasių mokiniai kartu su mokytojais organizavo tradicinį mokyklos renginį „Mano mažasis olimpas“. Renginys buvo iškilmingai atidarytas, po meninės programos į salę įnešta olimpinė vėliava, klasių kapitonai prisiekė garbingai varžytis, įžiebta olimpinė ugnis. Vėliau vyko estafečių varžybos, viktorina „Olimpinių žaidynių faktai“. Drauge su mūsų mokyklos priešmokyklinio ugdymo grupės vaikais estafečių varžybose varžėsi ir Kauno lopšelio‑darželio „Klumpelė“ ugdytiniai.

Vyko integruotos olimpinio ugdymo pamokos, kurių metu pradinukai darė darbelius su olimpiniais simboliais, rašė rašinius apie olimpines žaidynes, rinko medžiagą apie olimpines sporto šakas. Renginį vainikavo iškilminga dalyvių ir nugalėtojų apdovanojimų ceremonija. Pralaimėjusių nebuvo – visų klasių mokiniai apdovanoti padėkomis už sėkmingą dalyvavimą.

Vakare sporto salėje vyko pradinių klasių mokinių ir tėvų olimpinė popietė. Jos metu klasių komandos rungėsi dėl greičiausių, vikriausių titulo. Smagu buvo stebėti, kaip vaikai ir tėvai stengėsi iškovoti pergalę. Netrūko azarto, juoko, geros nuotaikos. Mokiniai ir tėvai pajuto olimpinę dvasią – vyravo draugystė, ryžtas, drąsa, įkvėpimas ir lygybė! Renginyje dalyvavo apie 200 bendruomenės narių.

5–8 klasių mokinių Olimpinės savaitės metu vyko integruotos kūno kultūros ir kitų mokomųjų dalykų pamokos, neformaliojo švietimo veiklos. Taip pat organizavome nuotraukų konkursą „Mes – olimpiečiai“, filmų konkursą „Kaip sportuoja mano klasė“, stalo teniso varžybas, kompiuterinių piešinių konkursą „Sportas ir aš“, smiginio varžybas, bėgimo varžybas „Palestra“, šokių maratoną, mokinių ir tėvų olimpinę popietę. Olimpinėje savaitėje dalyvavo apie 160 mokinių.

Organizavome Olimpinę dieną, kurios metu mokiniai susipažino su olimpinėmis ir parolimpinėmis sporto šakomis ir jų technika, susitiko su įžymiais žmonėmis, galinčiais padrąsinti mokinius, sustiprinti pasitikėjimą savimi.

Olimpinės dienos pamokos kūnui metu Lietuvos sporto universiteto studentai supažindino su parolimpinėmis sporto šakomis – sėdimuoju tinkliniu, golbolu (aklųjų rieduliu). Pamokos protui metu vyko sudoku, šaškių, kryžiažodžių, raktažodžių turnyrai. Pamoką sielai šiais metais vedė Lietuvos sporto universiteto studentų mokslinės draugijos nariai Rokas ir Rapolas Žeimiai. Penktokai turėjo galimybę pabendrauti su Nacionalinės krepšinio akademijos treneriu, Tarptautinės olimpinės akademijos jaunimo sesijos Graikijoje dalyviu, buvusiu mūsų mokyklos mokiniu Šarūnu Stanioniu. Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių dalyvis maratonininkas Remigijus Kančys ir ilgų distancijų bėgikė Loreta Kančytė septintokams papasakojo apie savo kelią į sportą ir žmogiškąsias vertybes, vedančias į Olimpą. Pamoką sielai aštuntų klasių mokiniams vedė Lietuvos Šitokano (Shotokan) karatė rinktinės narys, Lietuvos pirmenybių, Europos karatė turnyrų prizininkas, parkūro komandos įkūrėjas, Lietuvos svarsčių kilnojimo rekordininkas, Lietuvos sporto universiteto studentas Mindaugas Baltuška. Lietuvos sporto universiteto studentai atliko mokinių fizinio pajėgumo tyrimus ir teikė rekomendacijas fizinio aktyvumo ir fizinio pajėgumo gerinimo klausimais. Olimpinėje dienoje dalyvavo visi trys šimtai penkiasdešimt mokyklos mokinių.

Mokyklos mokiniai aktyviai dalyvavo projekte „Sveikatiada“. Šiam projektui mokiniai ruošėsi iš anksto: prisiminė, kokie produktai sveikiausi, galvojo, kaip pristatyti sveiko maisto piramidę, rengė receptus, gamino patiekalus, kūrė užduotis viktorinoms, aktyviai sportavo. Priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytiniai ir pirmos klasės mokiniai sporto salėje rungtyniavo, jų šūkis buvo „Jei sportuosi – sveikatos nestokosi“. Antrokai dalyvavo linksmosiose estafetėse, trečiokai – estafetėse „Obuoliukai ir citrinukai“, o ketvirtokai – estafetėse „Obuoliai ir riešutai“.

Kiekvienai klasei organizuota pažintinė veikla. Vieni mokiniai žiūrėjo mokomąjį filmą „Aukime sveiki“, kiti dalyvavo diskusijoje „Ar žinau, kaip sveikai maitintis“, treti gvildeno temą „Grynas oras sveikata – pasivaikščioti eime“. Vėliau prasidėjo kūrybinis darbas, konkursai, viktorinos. Trečiokai kūrė sveikiausią meniu, ketvirtokai dėliojo daržovių mandalą, suvaidino pasaką apie daržoves. Jaunesniems mokiniams labai patiko viktorinos „Maitinkimės sveikai“, „Atspėk, ką valgai“, „Įmink mįslę keturgyslę“.

Aukštesnių klasių mokiniai dalyvavo viktorinoje „Sveika gyvensena“, kūrybinėse dirbtuvėse „Maistas ir menas“, fizinio aktyvumo pratybose ir sveikatinimo žygyje. Per pertraukas mokiniai galėjo pasivaišinti vaistažolių arbatomis Sveikuolių arbatinėje, apskaičiuoti savo kūno masės indeksą, gauti rekomendacijų. Projekte „Sveikatiada“ dalyvavo visi mokyklos mokiniai.

Stovyklos „Olimpinis kaimelis“ tikslas – puoselėti mokinių intelektinius, dvasinius ir fizinius gebėjimus. Siekėme pažadinti mokinių talentus ir juos atskleidus džiaugtis nuostabiausiomis kovų, pergalių, garbės akimirkomis. Tai galimybė mokiniams realizuoti savo pomėgius, kūrybinius sumanymus, iniciatyvas, pažinti žmones ir pasaulį, tobulėti, bendrauti, plėsti akiratį. Aktyviai dalyvaudami su olimpiada susijusiose veiklose mokiniai patiria džiaugsmą, pajaučia komandinę dvasią, ima suprasti sporto poveikį žmonių gyvenimui. Stovykloje „Olimpinis kaimelis“ dalyvavo Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijos, Kauno Juozo Grušo meno gimnazijos, KTU inžinerijos licėjaus, Kauno Gedimino sporto ir sveikatinimo gimnazijos, Kauno šv. Kazimiero progimnazijos, Kauno Rokų gimnazijos mokiniai – iš viso 70 mokinių. Stovykloje „Mažasis olimpinis kaimelis“ dalyvavo Jonavos pradinės mokyklos, Utenos Krašuonos progimnazijos ir Kauno šv. Kazimiero progimnazijos mokiniai. Stovyklos rėmėjas – Lietuvos tautinis olimpinis komitetas. Stovyklos veiklos atspindėjo olimpinių žaidynių struktūrą: tai stovyklos atidarymas, olimpinės ugnies įžiebimas, olimpinė priesaika, kultūrinės, pažintinės, sveikatinimo, kūrybinės ir sportinės veiklos. Be to, kiekvieną dieną buvo skirimas dėmesys kuriai nors olimpinei vertybei, pvz., draugystei, pagarbai, tobulėjimui. Todėl stovyklos veiklos buvo organizuotos šioms vertybėms ugdyti ir su jomis susijusioms situacijoms modeliuoti. Kad mokiniai kuo daugiau sužinotų apie olimpinį judėjimą, olimpines vertybes, organizavome susitikimus su žinomais sportininkais, olimpiadininkais.Apsilankyti puslapyje arrow_forward arrow_back Grįžti Kauno_Kazimiero_r