Neformalusis vaikų švietimas

Kauno Vaišvydavos pagrindinės mokyklos iniciatyvos

person_pin Vykdytojas: Rasa Žiūkienė, šokių mokytoja

  1. Šventė „Rudens taku“ jau tapo mokyklos tradiciniu renginiu. Šventės metu mokyklos salėje vaikai žaidžia aktyvius žaidimus, šoka tautinius ir šiuolaikinius disko šokius, o vėliau lauke atlieka užduotį – iš rudeninių lapų kuria tam tikrą kompoziciją. Po šventės aktyviausios mokinių komandos apdovanojamos padėkos raštais, mokyklos rėmėjų įsteigtais prizais. Šventė trunka apie pusantros valandos. Renginyje dalyvauja apie 60 ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio ir pagrindinio ugdymo 5 klasės mokinių. Mokiniai būna aktyvūs, stengiasi bendrauti ir bendradarbiauti. Renginį stebi ir aktyviausius išrenka 5 komisijos nariai (socialinė pedagogė, psichologė, darželio grupės auklėtoja, pradinio ir pagrindinio ugdymo mokytojos).

  2. Pasaulinė stuburo diena paminėta šokių pamokose. Pamokos vyko salėje, jų trukmė 45 min. Pamokose dalyvavo 42 pradinio ugdymo mokiniai. Per pamoką su mokiniais kalbėjome apie taisyklingą laikyseną, apie netaisyklingos laikysenos žalą žmogaus organizmui, atlikome pratimus, skirtus taisyklingai laikysenai palaikyti, stiprinome nugaros raumenis, vaikščiojome ir šokome su knygomis ant galvų. Po šios pamokos mokiniai galės įgytas žinias apie taisyklingą laikyseną ir jos svarbą žmogaus organizmui pritaikyti praktikoje.

  3. Sporto šventė, skirta Lietuvos nepriklausomybės 100‑mečiui paminėti, vyko mokyklos sporto salėje. Šventė truko pusantros valandos. Šventėje dalyvavo ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio ugdymo 1–2 klasių mokiniai ir pagrindinio ugdymo 6 klasės mokiniai. Iš viso buvo apie 50 dalyvių. Mokiniai šventės metu dalyvavo estafetėse, šoko, stebėjo vyresnių mokinių šokių pasirodymą. Šia veikla buvo skatinamas mokinių fizinis aktyvumas, noras domėtis įvairiomis sporto veiklomis, turiningai ir sveikai leisti laisvalaikį. Vaikai sužinojo, kaip taisyklingai mankštintis, tiksliai, gerai ir greitai įveikti estafetę. Renginys buvo pažintinis ir mokomasis. Šventė organizuojama bendradarbiaujant su krepšinio mokykla „Tornado“.

  4. Akcijoje „Šypsotis – sveika“ dalyvavo visa mokyklos bendruomenė: priešmokyklinės ir ikimokyklinės vaikų grupės, pradinio ir pagrindinio ugdymo mokiniai. Iš viso buvo apie 100 dalyvių. Mokyklos kieme visi mokyklos bendruomenės nariai kūrė bendrą šypseną, po to šoko disko muzikos šokius, kūrė žaibišką sambūrį (angl. flashmob). Šia akcija buvo siekiama skatinti ne tik bendravimą, bet ir fizinį aktyvumą. Renginio metu mokiniai pasisėmė geros nuotaikos, patys skleidė geras emocijas, noriai bendravo ir bendradarbiavo.


Apsilankyti puslapyje arrow_forward arrow_back Grįžti Kauno Vaisvydavos pagrindine_r1