Neformalusis vaikų švietimas

Kelmės „Aukuro“ pagrindinės mokyklos iniciatyvos

person_pin Vykdytojas: Dalia Kančiauskienė

Mokykloje kiekvienais metais vykdomos akcijos, renginiai, projektai, kurie skatina mokinių fizinį aktyvumą, sveiką gyvenseną ir saugios aplinkos kūrimą. Renginius ir akcijas dažniausiai organizuojame remdamiesi PSO minėtinų dienų kalendoriumi, bet mokykloje organizuojami ir tradiciniai renginiai, pvz., paskutinę mokslo metų dieną organizuojama netradicinė sporto diena, žiemos šventė Užgavėnės, kurios metu vaikai daug laiko praleidžia gryname ore.

Kelerius metus mokykla rašė projektus Kelmės visuomenės sveikatos rėmimo fondui ir organizavo mokinių vasaros poilsio stovyklą, kurios veiklos taip pat susijusios su sveikatos stiprinimu. Mokykloje aktyviai vykdoma neformaliojo vaikų švietimo veikla, bet vis ieškome naujų partnerių, kurie vestų užsiėmimus mūsų mokyklos mokiniams.

Dalyvaujame rajoniniuose renginiuose. Akcijos ir kiti renginiai vyksta mokykloje arba jos teritorijoje (pvz., stadione), dažniausiai trunka vieną dieną, kartais savaitę. Į visas veiklas stengiamės įtraukti kuo daugiau mokyklos mokinių, kartais organizuojame užsiėmimus tam tikroms mokinių grupėms, pvz., pradinių klasių, 5–6 klasių mokiniams. Į kai kuriuos renginius kviečiame partnerius, pvz., jaunuosius šaulius, krašto apsaugos savanorius, gaisrininkus, kurie veda sporto užsiėmimus, supažindina su savo darbo specifika. Stovyklos metu organizuojame išvykas, skatinančias sveiką gyvenimo būdą, pvz., keliaujame į žolelių ūkį Šiaulių rajone, Kelmės rajone esančius regioninius parkus. Akcijų metu mokiniams suteikiame informacijos apie sveikatą stiprinančius veiksnius. Pavyzdžiui, Košės dieną pradinių klasių mokiniai pusryčiams valgė košę, su jais aptarėme sveikų pusryčių naudą žmogaus organizmui, dalijomės receptais.

Pasaulinės psichikos dieną 5–10 klasių mokinių grupės aktų salėje, skambant ramiai muzikai, piešė plakatus tema „Gerų emocijų versmė“. Plakatuose atsispindėjo, kas žmogui teikia gerą nuotaiką ir geras emocijas: šypsena, nuoširdus bendravimas, sportas, draugai.

Akcijos „Valdykime triukšmą“ metu į pamokas visus kvietė daug tyliau skambantis skambutis, o pertraukų ir pamokų metu visų ausis džiugino malonus paukštelių čiulbėjimas. Mokiniai mokyklos bendruomenei priminė apie šią dieną prisegdami ženkliukus su posakiais apie tylą ir triukšmą, skatindami visus netriukšmauti. Vandens dieną mokyklos bendruomenė galėjo paragauti beržų sulos, obuolių sulčių ir paprasto vandens. Ketvirtų klasių mokiniai apsilankė įmonėje „Kelmės vanduo“ ir sužinojo apie Kelmės gyventojams tiekiamą vandenį, jo kokybę gerinančius įrenginius.

Mūsų mokyklos mokiniai labai noriai įsitraukia į veiklas, padeda jas organizuoti ir vesti. Profilaktinės sveikatos patikros analizė rodo, kad mokinių sveikata pamažu gerėja. Visų akcijų ir renginių nuotraukos, aprašai paskelbti mokyklos interneto svetainėje www.kelmesaukuras.lt, mokyklos „Facebook“ paskyroje (Kelmės „Aukuro“ mokykla), dalis informacijos paskelbta Kelmės rajono spaudoje.Apsilankyti puslapyje arrow_forward arrow_back Grįžti Kelmes_Aukuro_r1