Neformalusis vaikų švietimas

Kelmės „Kražantės“ progimnazijos iniciatyvos

person_pin Vykdytojas: Laima Kareivienė

Mokykloje kiekvienais metais vyksta akcijos, renginiai, projektai, skatinantys mokinių fizinį aktyvumą, sveiką gyvenseną ir saugios aplinkos kūrimą. Mokykloje akcijos ir renginiai dažniausiai organizuojami remiantis Pasaulio sveikatos organizacijos minėtinų dienų kalendoriumi, bet yra ir tradicinių renginių, pavyzdžiui, netradicinė sporto diena, kuri organizuojama paskutinę mokslo metų dieną, žiemos išlydėjimo šventė Užgavėnės, kurios metu vaikai daug laiko praleidžia gryname ore. Kelerius metus mokykla rašo projektus Kelmės visuomenės sveikatos rėmimo fondui  ir vaikams organizuoja vasaros poilsio stovyklą, kuri taip pat susijusi su sveikatos stiprinimu.

Mokykloje aktyviai vykdoma neformaliojo vaikų švietimo veikla, bet vis ieškome naujų partnerių, kurie vestų užsiėmimus mūsų mokyklos mokiniams. Dalyvaujame rajoniniuose renginiuose, kuriuos organizuoja rajono organizacijos. Akcijos ir kiti renginiai vyksta mokykloje arba jos teritorijoje, pvz., stadione. Dažniausiai jie trunka vieną dieną, kartais savaitę. Į visas veiklas stengiamės įtraukti kuo daugiau mokyklos mokinių, kartais organizuojami užsiėmimai atskiroms mokinių grupėms, pvz., pradinių klasių, 5–6 klasių mokiniams. Į kai kuriuos renginius kviečiame partnerius, pvz., jaunuosius šaulius, krašto apsaugos savanorius, gaisrininkus, kurie veda vaikams sporto užsiėmimus, supažindina su savo darbo specifika. Stovyklos metu organizuojame išvykas, kurios taip pat skatina sveiką gyvenimo būdą, pvz., išvyką į žolelių ūkį Šiaulių rajone, į Kelmės rajono regioninius parkus. Akcijų metu mokiniams skleidžiama informacija apie sveikatą stiprinančius veiksnius. Pavyzdžiui, Košės dieną pradinių klasių mokiniai pusryčiams valgė košę, aptarė sveikų pusryčių naudą žmogaus organizmui, dalijosi receptais. Pasaulinę psichikos dieną 5–10 klasių mokinių grupės aktų salėje skambant ramiai muzikai piešė plakatus tema „Gerų emocijų versmė“. Plakatuose atsispindėjo, kas žmogui teikia gerą nuotaiką: šypsena, nuoširdus bendravimas, sportas, draugai. Akcijos „Valdykime triukšmą“ metu skambutis į pamokas kvietė tyliau nei įprastai, o pertraukų ir pamokų metu visų ausis džiugino malonus paukštelių čiulbėjimas. Mokiniai mokyklos bendruomenei priminė apie šią dieną prisegdami ženkliukus su posakiais apie tylą ir triukšmą, skatindami visus netriukšmauti. Minėdama Vandens dieną mokyklos bendruomenė ragavo beržų sulos, obuolių sulčių ir vandens. Ketvirtų klasių mokiniai apsilankė įmonėje „Kelmės vanduo“ ir sužinojo apie Kelmės žmonėms tiekiamą vandenį, susipažino su jo kokybę gerinančiais įrenginiais.

Mokiniai labai noriai įsitraukia į veiklas, padeda jas organizuoti ir vesti. Profilaktinės sveikatos patikros analizė rodo, kad vaikų sveikata pamažu gerėja. Visos akcijos ir renginiai įamžinti nuotraukose ir aprašyti mokyklos interneto svetainėje www.kelmesaukuras.lt, mokyklos socialinio tinklo svetainėje „Facebook“ (Kelmės Aukuro Mokykla). Dalis informacijos paskelbta Kelmės rajono spaudoje.

Rajoninės mokyklų žaidynių varžybos:

3–4 klasių mokinių kvadrato varžybos (iškovota pirmoji vieta);

5–6 klasių mergaičių kvadrato varžybos (trečioji vieta);

5–6 klasių berniukų kvadrato varžybos (trečioji vieta);

1–2 klasių, 3–4 klasių mokinių lengvosios atletikos kroso varžybos (pirmoji vieta);

5–6 klasių, 7–8 klasių mokinių lengvosios atletikos kroso varžybos (pirmoji vieta);

futbolo varžybos (antroji vieta);

berniukų tinklinio varžybos (pirmoji vieta);

mergaičių tinklinio varžybos (antroji vieta);

berniukų krepšinio varžybos (ketvirtoji vieta);

3–4 klasių mokinių varžybos „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ (pirmoji vieta);

5–6 klasių mokinių varžybos „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ (antroji vieta);

5–8 klasių mokinių pavasario kroso estafečių varžybos (antroji vieta);

5–7 klasių mokinių lengvosios atletikos keturkovės varžybos (mergaitės laimėjo pirmąją vietą, berniukai – trečiąją vietą);

3–4 klasių mokinių lengvosios atletikos trikovės varžybos (pirmoji vieta);

1–4 klasių ir 5–8 klasių mokinių šaškių varžybos (dvi trečiosios vietos).

Zoninės mokyklų žaidynių varžybos:

3–4 klasių mokinių kvadrato varžybos (antroji vieta);

3–4 klasių mokinių varžybos „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ (antroji vieta).

Tarpzoninės mokyklų žaidynių varžybos:

5–7 klasių mokinių lengvosios atletikos keturkovės varžybos (mergaitės iškovojo šeštąją vietą).

3–4 klasių mokinių finalinės lengvosios atletikos trikovės varžybos (berniukai iškovojo šeštąją vietą, mergaitės – aštuntąją vietą).

 Apsilankyti puslapyje arrow_forward arrow_back Grįžti Kelmes_Krazantes_r