Neformalusis vaikų švietimas

Kelmės r. Tytuvėnų jaunimo mokyklos iniciatyvos

person_pin Vykdytojas: Nijolė Šaltmerienė

Mokykla turi labai gerą sporto bazę: sporto aikštyną, sporto ir treniruoklių sales. Šalia mokyklos yra plaukimo baseinas. Mokykloje yra valgykla ir maisto ruošimo kabinetas. Veikloms vykdyti turime daug erdvių. Visuose mokyklos renginiuose dalyvauja visa mokyklos bendruomenė: vieni dalyviai, kiti – sirgaliai. Mokiniai aktyviai dalyvauja veiklose, sužino apie sveikos gyvensenos ir fizinio aktyvumo naudą žmogaus organizmui, susipažįsta su įvairiomis laisvalaikio leidimo formomis, laisvalaikiu būna užsiėmę. Apie visas veiklas informaciją skelbiame mokyklos interneto svetainėje.

Mūsų mokykla dalyvavo UAB „Pontem“ inicijuotame sveikos mitybos edukaciniame projekte „Mokyklos virtuvės brolija“, kurio metu mokyklos komanda sukūrė unikalų sveiką patiekalą. Komisijai buvo pateikta patiekalo gamybos vaizdo medžiaga.

Tarptautinės nerūkymo dienos reidus „Nerūkyk“ (nuo pirmadienio iki ketvirtadienio) organizavo VGK  ir mokinių taryba, su teisine informacija supažindino policijos komisariato inspektoriai. Peržiūrėjome ir aptarėme filmą „Susimąstykime...“, sveikatos priežiūros specialistė organizavo balionų pūtimo varžybas, dailės mokytoja – piešinių konkursą „Rūkymui – ne“, IT mokytoja parengė skaidres apie rūkymo žalą.

Gerumo savaitės metu vyko daugybė renginių ir veiklų: iškilmingi klasių pietūs, meninė kompozicija „Gerumas tas gyvenimas“, mokiniai rengė stendą „Šypsokimės“, gamino ir pristatė atvirukus „Ačiū, Tau“, rinko gerus žodžius ir eilėraščius apie gerumą, buvo įsteigtos nominacijos ir pristatyti nominantai. Projekto „Šilti jausmai“ metu kalbėjome apie draugiškumą, atjautą, meilę, gerumą, sprendėme įvairias gyvenimiškas situacijas, vyko kūrybinė veikla. Mokiniai kūrė gėlių puokštę – kiekviena klasė pagamino po vieną gėlės žiedą su gerais žodžiais. Organizavome dieną su tėvais prie ežero „Vienas už visus. Visi už vieną“, estafetes prie ežero „Mes kartu. Mes jėga“, draugystės pietus, Gerų linkėjimų ir padėkos dieną, popietę „Būkim draugais“. Kiekviena klasė rengė skaidres apie mandagumą, kurias pristatė žaidimų popietės metu. Mokiniai skaitė istorijas ir pasakas apie draugystę, jas analizavo, piešė „Draugystės juostą“, sudarė gražių žodžių diagramas. Kiekviena klasė parengė pasakos inscenizaciją, kurioje gėris nugali blogį.

Akcijos „Savaitė be patyčių“ veiklos: žaidimų popietės, savaitės „Be purvinų žodžių“ skelbimas, gražių žodžių gatvės mokykloje pristatymas, savęs pažinimo testai, dailės terapija, diskusija „Kas gali padėti spręsti patyčias virtualioje erdvėje?“, sustiprintas budėjimas mokykloje „Aš matau. Aš girdžiu. Aš tau padedu“, linksmosios estafetės, draugystės pyrago vaišės. Socialiniai partneriai: Radviliškio jaunimo mokykla, Tytuvėnų policijos nuovada ir Kelmės profesinio rengimo centro Tytuvėnų skyrius.

Sporto dienos metu pamokos vyko sveikos gyvensenos ir fizinio aktyvumo ritmu. Mokiniai su klasių auklėtojais sukūrė šūkių, atliko mankštą prieš varžybas. Vyko estafečių, kvadrato, futbolo komandinės varžybos, organizuotas vieno kilometro bėgimas, skirtas Judėjimo savaitei.

Projekto „Daržovės, vaisiai – vitaminų šaltinis“ metu mokiniai su mokytojomis gamino įvairias daržovių salotas ir jomis pietų metu vaišino mokyklos bendruomenę.

Akcijos „Sveikatinimo pertraukų savaitė“ metu kiekviena diena buvo skirta vis kitai temai: muzikos galia, tylos galia, vandens galia, darbo ir poilsio higienos nauda, vaisių ir daržovių nauda sveikatai, asmens higienos svarba, padėkos diena „Ačiū už...“.

Projekto „Sveikatiada“ metu ant bendrabučio palangių mokiniai įrengė mobilųjį daržą, kuriame pasėjo įvairių daržovių. Mokiniai mokėsi auginti daržoves, jas prižiūrėti viso augimo metu, vėliau iš užaugintų daržovių pagamino sveikuolių salotas ir kokteilius. Vyko renginys „Vandens diena 2017“, kurio tikslas – susipažinti su vandeniu, jo savybėmis ir jį patyrinėti. Sveikatos priežiūros specialistė skaitė pranešimą apie vandens naudą organizmui, socialinė pedagogė patikrino mokinių žinias apie vandenį, biologijos mokytoja parodė kelis bandymus, atskleidusius vandens savybes. Mokiniams buvo pasiūlyta degustuoti vandenį su įvairiais priedais – tokį galima vartoti vietoj vaisvandenių. Ši iniciatyva skirta skatinti jaunąją kartą ugdyti įpročius sveikai ir subalansuotai maitintis. Organizuota iniciatyva „Pavaišink draugą“, kuria skatinta mokinius valgyti vaisius ir daržoves. Mokiniai su mokytojomis gamino įvairių daržovių salotas ir pietų metu vaišino visą mokyklos bendruomenę.

Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projekto „Būk fiziškai aktyvus kasdien!“ metu vyko šios veiklos: sveikos gyvensenos paskaitos kiekvienai klasei, popietė (žaidimai, užduotys, sveiko maisto degustavimas), renginys sveikos gyvensenos tema, piešimo terapija „Kai pavargstu nuo triukšmo“, sporto užsiėmimai, koliažų „Išmesk savo žalingą įprotį“ pristatymas.

Kūno kultūros ir automobilizmo dienos veiklos: važiavimo dviračiu testas, transporto priemonės modelio kūrimas ir kūrybinė užduotis (eilėraščio kūrimas), dviračių estafetės („Kliūčių apvažiavimas“, „Lauknešėlio nešimas“, „Taiklioji ranka“).

Renginio „Sveikai maitinuosi – sveikai gyvenu“ metu mokiniai gamino sveikus patiekalus, sudarė sveikos mitybos piramidę, sprendė testus, dėliojo dėliones.

Netradicinio ugdymo dieną „Maistas, sportas ir gamta – tai gyvensena sveika“ mokiniai žygiavo aplink Bridvaišio ežerą, sportavo, žaidė žaidimus.

Edukacinės programos „Piligrimų gira“ metu mokiniai keliavo pėsčiomis į Tytuvėnus, susipažino su Tytuvėnų apylinkėmis, dalyvavo Tytuvėnų piligrimų centro edukaciniame užsiėmime „Piligrimų gira“, atliko sveikos gyvensenos užduotis.

 Apsilankyti puslapyje arrow_forward arrow_back Grįžti Kelmes_Tytuvenu_Jaunimo_r1