Neformalusis vaikų švietimas

Klaipėdos r. Kretingalės pagrindinės mokyklos iniciatyvos

person_pin Vykdytojas: Vaida Skripkauskienė

Kiekvienais metais rugsėjo 22 dieną organizuojame Judėjimo dieną, kurios metu visi mokyklos mokiniai (praėjusiais metais jų buvo 125) pasirenka įvairias judėjimo formas. 2017 m. 5 klasių, 7 klasių ir 9–10 klasių mokiniai važiavo dviračiais prie Placės ežero stebėti paukščių, po to važiavo prie Baltijos jūros ieškoti gintaro. Šeštokai ir aštuntokai šią dieną traukiniu keliavo į Klaipėdą ir vaikščiodami po miestą ieškojo žemėlapyje pažymėtų objektų. 2–4 klasių mokiniai aplankė batutų pramogų centrą „Skypark“, o pirmokai ir trečiokai žaidė judriuosius žaidimus mokyklos sporto salėje.

2015 m. rudenį organizavome dviračių žygį maršrutu Palanga–Šventoji–Palanga. Žygyje dalyvavo dvidešimt 5–7 klasių mokinių.

Kiekvieną pavasarį organizuojame 5–10 klasių mokinių žygį dviračiais iš Karklės į Palangą. Mokiniai maloniai praleidžia laiką gamtoje, geriau susipažįsta su nacionaliniu parku, pabendrauja vieni su kitais.

Šiais metais prisijungėme prie akcijos „Apibėk mokyklą“. Dvi savaites kiekvieną dieną, esant geram orui, visi mokyklos mokiniai ir mokytojai po pirmos pamokos bėgo aplink mokyklą, o lietuj lyjant mokyklos vestibiulyje šokių mokytojas organizavo mankštą. Akcijos tikslas – skatinti vaikus bėgioti. Bėgimas lavina vikrumą, greitumą, ištvermę, jėgą, bėgant suaktyvėja raumenų, kvėpavimo, kraujotakos sistemos, medžiagų apykaita. Mokiniai įgijo bendravimo patirties ir susipažino su aplinka, gerėjo jų emocinė savijauta. Bėgimu aplink mokyklą buvo siekiama skatinti pasididžiavimo mokykla jausmą ir atkreipti mokinių dėmesį į judėjimo teikiamą naudą. Bėgimo laikas – tai ir bendravimo laikas, kada galima pabūti kartu su savo draugais ir pabendrauti su mokytoju kitoje aplinkoje. Į klases dalyviai sugrįžo žvalesni, linksmesni, darbingesni. Akcija sukėlė daug gerų emocijų ne tik mokiniams, bet ir mokytojams. Džiugios akimirkos užfiksuotos nuotraukose. Tikimės, kad akcija taps tradicine.

2016 m. Kretingalės miestelio bendruomenės nariai (mokiniai, jų tėveliai, kaimynai) dalyvavo sporto centro inicijuotame bėgime „Už blaivią ir sveiką Lietuvą“. Bėgimo trasa driekėsi ne Kretingalės miestelio gatvėmis, o vaizdingo Danės upės slėnio pakrante. Dalyviai buvo pasipuošę spalvingais marškinėliais, propaguojančiais sveiką gyvenimo būdą. Pasisėmę sveikatos ir geros nuotaikos visi finišavo atnaujintame miestelio stadione.

Šaltuoju metų laiku mokyklos sporto salėje organizuojame 3–4 klasių mokinių kvadrato varžybas ir dalyvaujame rajoninėse varžybose. Organizuojame 8–10 klasių mokinių, tėvų ir mokytojų susitikimus krepšinio aikštelėje.

Pavasarį atšilus orui organizuojame įvairius sporto renginius atnaujintame miestelio stadione: Šeimų sporto šventę, krepšinio turnyrą, linksmąsias greito bėgimo, vikrumo, taiklumo estafetes, virvės traukimą. Geras oras, puiki nuotaika ir patirtos geros emocijos (nes pralaimėjusių nebuvo) suartino visus bendruomenės narius.

Kasmet mokykloje minima Pasaulinė košės diena. Šios dienos veiklų tikslas – ugdyti pačių mažiausiųjų (ikimokyklinės ugdymo grupės vaikų ir 1–4 klasių mokinių; iš viso apie 70 dalyvių) sveikos mitybos įgūdžius. Kiekvienos klasės mokiniai renka informaciją apie tam tikrą grūdinę kultūrą ir ją pristato visiems vaikams. Pagilinę žinias, ikimokyklinės ugdymo grupės vaikai ir 1–4 klasių mokiniai valgo įvairių grūdų košę, pagardintą namuose virta uogiene. Taip jie įsitikina, kad košė yra ne tik sveika, bet ir skani.

Kiekvienais metais mūsų mokyklos mokiniai dalyvauja sveikos gyvensenos konkurse „Sveikuolių sveikuoliai“. Mokiniai varžosi estafetėje ir rodo savo vikrumą, atsakinėja į įvairius klausimus sveikos gyvensenos tema, atlieka logines užduotis. Dalyvaudami konkurse jie pasisemia naujų įspūdžių, praplečia savo žinias, išmoksta dirbti komandoje.

Sveikatos priežiūros specialistas, socialinis pedagogas ir psichologas organizuoja įvairias švietėjiškas paskaitas apie sveiką mitybą, patyčių ir smurto prevenciją, individualias konsultacijas. Matyti, kad šie užsiėmimai veiksmingi, nes mokiniai žino, į ką kreiptis atsitikus nelaimei. Šiais mokslo metais pradėta vykdyti pozityvios tėvystės įgūdžių programa, į kurios mokymus pakviesta tikslinė tėvų grupė.

Siekiame kurti saugią aplinką, todėl atliekame anonimiškas apklausas apie smurtą ir patyčias, vykdome socialinių ir emocinių įgūdžių programas, organizuojame individualias ir grupines konsultacijas vaikams, pozityvios tėvystės įgūdžių programas tėvams.

Aštuntokai įsitraukė į Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro inicijuoto jaunųjų sveikatos ambasadorių‑savanorių klubo veiklą. Jie veikia savanorystės principu.Apsilankyti puslapyje arrow_forward arrow_back Grįžti Klaipedos_Kretingales_r