Neformalusis vaikų švietimas

Klaipėdos r. Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos iniciatyvos

person_pin Vykdytojas: Karolis Pugačiauskas, pavaduotojas ugdymui

Asmens higiena, mityba ir fizinis aktyvumas yra pagrindiniai sveikatos stiprinimo būdai. Mokykloje organizuojamomis iniciatyvomis skatiname mokinių sveiką mitybą ir fizinį aktyvumą, kviečiame laikytis asmens higienos reikalavimų.

Spalio 10 d. mokykloje buvo minima Pasaulinė košės diena. Valgykloje organizuotame renginyje dalyvavo apie 70 dalyvių. Suprantame, kad sunku keisti įsisenėjusius ir visuomenėje įprastus mitybos įpročius, tačiau skatiname sveiką gyvenimo būdą. Tikime, kad suteikę žinių ir savo pavyzdžiu parodę, kad sveikas maistas yra skanus, suformuosime teisingą mokinių požiūrį į mitybą. Klaipėdos r. Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos ir Pėžaičių pradinio ugdymo skyriaus 1–4 klasių mokiniams kartu su mamytėmis, močiutėmis organizavome Pasaulinės košės dienos renginį. Siekiame, kad vaikai nuo mažų dienų suprastų sveikos mitybos svarbą ir sveikai maitintųsi. Vaikai ragavo įvairių kruopų košių, spėliojo, iš kokių kruopų jos pagamintos.

Vėlyvą rudenį Klaipėdos universiteto aikštėje buvo organizuotas žaibiškas sambūris „Šokio laisvė“. Šiuo renginiu susidomėjo ir mūsų gimnazijos mokiniai. Prieš renginį buvome pakviesti į paskaitą Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakultete. Smagu, kad neliko abejingų šiam projektui mokinių. Gera buvo kūno kultūros pamokas leisti šiek tiek kitaip – šokant. Vaikai labai džiaugėsi šokdami su daugybe kitų dalyvių miesto aikštėje! Nepabūgę šalto rudeniško oro ir susirinkę pašokti dalyviai buvo filmuojami ir taip įamžinti Klaipėdos universiteto galerijoje. Mes visi norėjome parodyti, kokie esame nuostabūs, drąsūs, laimingi! Tądien aikštėje spindėjo tik mūsų nuoširdžios šypsenos, visi parsivežėme puikią nuotaiką. Buvo įdomu dalyvauti neįprastoje veikloje, kuri skatina mokinių draugiškumą, aktyvumą. Būkime gražūs, aktyvūs, drąsūs – nebijokime dalyvauti visur, kur tik galime! Tikimės, kad dar dalyvausime panašiame projekte!

Mokslo metų pabaigoje grupė ištvermingiausių mūsų gimnazijos 5–11 klasių mokinių ankstų rytą išėjo į ekstremalų žygį po Veiviržėnų apylinkes. Dažnas žodį „ekstremalus“ sieja su sunkumais, naujais potyriais, savęs patikrinimu ir drąsa. Jau pirmosios žygio minutės parodė, kad šis žygis būtent toks ir yra. Žygeiviams vadovavo buvęs gimnazijos mokinys, karo policijos eilinis, Klaipėdos universiteto kūno kultūros ir sporto pedagogikos studentas Audrius Auzocalitas. Jis numatė maršrutą, prieš išvyką instruktavo visus, kaip elgtis ir ko tikėtis žygio metu. Žygyje dalyvavo 25 mokiniai ir 4 mokytojai. Spartus vado žingsnis neleido atsilikti, nes debesuotas dangus ir Saulė būtų menki pagalbininkai pasiklydus ir atsilikus nuo grupės. Po kojomis pajutęs žliugsint vandenį, pamatęs vienur kitur vandens akutes, ne vienas dalyvis griebėsi lazdos, tačiau jos neprireikė – tai buvo vienas žygio vado numatytų išbandymų. Kelionės metu žygeiviai perėjo akmenuotą Veiviržo upę, jos aukštus ir stačius skardžius. Įveikę Veiviržo upės kliūtis, mokiniai labai džiaugėsi. Jie bendradarbiavo ir padėjo draugams. Daug fizinių pastangų ir išradingumo prireikė Šalpės upei įveikti. Žygis truko iki 18 val., todėl reikėjo daug fizinės jėgos ir ištvermės. Esame tikri, kad ne vienas žygio dalyvis susimąstys: gal ir gyvenimas yra ekstremalių išbandymų trasa.Apsilankyti puslapyje arrow_forward arrow_back Grįžti Klaipedos_Veivirzenu_r.docx