Neformalusis vaikų švietimas

Klaipėdos „Versmės“ progimnazijos iniciatyvos

person_pin Vykdytojas: Ilona Malakauskienė

Progimnazija jau trejus metus iš eilės dalyvauja konkursuose „Sveikiausia mokykla“, „Sveikiausia klasė“, „Sveikuolių sveikuoliai“, taip pat dalyvauja varžybose „Mero taurė“. Progimnazijoje vyksta konkursas „Versmės sveikatiada“.

Mokykloje vykdomos dvi smurto ir patyčių prevencinės programos LIONS QUEST „Įveikime kartu“ ir „Paauglystės kryžkelės“, OLWEUS kokybės užtikrinimo programa. Vykdomi du gabių mokinių projektai: 1–4 klasių mokiniams „Žinau, moku, galiu“ ir 5–8 klasių mokiniams „Noriu, galiu, dirbu“. Mokykla kartu su aštuoniomis šalimis vykdo Erasmus+ K2 „Duok 5. Sveikatos įrankių dėžutė“ (angl. Give 5 – A Toolbox For Healthy living) programos veiklas (2017–2019 m.).

Mokykloje vedami neformaliojo vaikų švietimo užsiėmimai: aikido, karatė, kūno dizaino, netradicinių sportinių žaidimų, judriųjų žaidimų, krepšinio. Organizuojamos akcijos: „Sveiko maisto ir aktyvumo savaitė“, „Judriosios pertraukos“, „Sveikatinimo dienos“, „Švarios rankos“, „Draugystės savaitė“, „Savaitė be patyčių“, „Draugo diena“, „Apkabinimų diena“, „Užkrečiamųjų ligų prevencija“. Mokykloje vyksta ugdomieji renginiai klasėms „Gerbkime vieni kitus“, skirti ugdyti pagarbą ir toleranciją per aikido užsiėmimus.

Renginio „Gerbkime vieni kitus“ metu kalbama apie pagarbą vienas kitam, demonstruojama įvairi aikido technika, kurios pagrindinis tikslas yra neleisti susižeisti ir patiems sužeisti. Aikido – tai menas, pagrįstas tolerancijos idėjomis ir puolančiojo energijos nukreipimu harmonijai ir santarvei kurti.

 Apsilankyti puslapyje arrow_forward arrow_back Grįžti Klaipedos_Versmes_r