Neformalusis vaikų švietimas

Kretingos r. Baublių mokyklos daugiafunkcio centro iniciatyvos

person_pin Vykdytojas: Reda Petrulienė, mokytoja

2017 m. gegužės 24 d. Baublių mokykloje‑daugiafunkciame centre 1–10 klasių mokiniams vyko integruota sportinė, pažintinė veikla „Mąstyk, sportuok, draugauk“. Joje dalyvavo 90 mokinių. Veikla vyko stadione prie Minijos upės. Renginys prasidėjo visuotine mankšta. Vėliau 1–4 klasių ir 5–10 klasių mokiniai pasiskirstė į tris komandas. Mokiniai dalyvavo estafetėse, rungtyse, futbolo varžybose pagal amžiaus grupes, atliko mąstymo užduotis sveikos gyvensenos klausimais, traukė virvę. Visi dalyviai buvo puikios nuotaikos, labai aktyvūs. Estafetės ir virvės traukimas suteikė daug gerų emocijų. Sirgaliai su didžiuliu entuziazmu palaikė savo komandas. Mokiniai noriai savo jėgas išmėgino ir individualiose užduotyse. Teisėjų komanda žymėjo rezultatus, buvo išrinkti ir apdovanoti nugalėtojai. Tai viena sveikatos stiprinimo programos „Sveikatos takas“ veiklų.

2017 m. rugsėjo 20 d. Baublių mokyklos‑daugiafunkcio centro mokiniai ir mokytojai dalyvavo sveikatinimo Europos judrumo savaitės bėgime, skirtame Europos judrumo savaitei. Apie 80 mokinių ir mokytojų, pasipuošusių vėliavėlėmis, balionais, spalvotomis gėlėmis, stojo prie starto linijos ir linksmai įveikė skirtą nuotolį. Aktyviausi bėgimo dalyviai buvo priešmokyklinio amžiaus vaikai ir 1–4 klasių mokiniai. Jie kartu su savo mokytojais bėgdami apie mokyklą įveikė 400–800 metrų nuotolį. 5–10 klasių mokiniai nubėgo 800–1500 metrų. Bėgime sveikatą stiprino ir šeši mokytojai.

2017 m. rugsėjo 22 d. kūno kultūros mokytojo iniciatyva organizuota išvyka dviračiais. Joje dalyvavo šeši mokiniai. Kelionės tikslas – pamatyti Kretingos rajono piliakalnius, propaguoti sveiką ir fiziškai aktyvų laisvalaikio leidimo būdą. Žygio dalyviai aplankė Kartenos ir Imbarės piliakalnius, Žvainiuose pabuvojo prie Gaidžio koplyčios. Salantų dvaro parke bandė apkabinti storiausią Lietuvos kaštoną. Išvykos dalyviai dviračiais įveikė 60 kilometrų atstumą.

Nuo 2017 m. spalio 6 d. iki 2018 m. vasario 10 d. mokykloje buvo vykdomas kūno kultūros mokytojo parengtas projektas „Lietuvos valstybės 100‑mečiui – 100 kilometrų“. Projekto tikslas – bėgimu paminėti Lietuvos valstybės 100‑metį, populiarinti sveiką gyvenseną ir išaiškinti aktyviausiai geriausius bėgikussportuojančius mokinius. Projekte dalyvavo 5–10 klasių mokiniai, iš viso 12 dalyvių. Bėgimui buvo parengtos trys trasos. Kiekvienas projekto dalyvis turėjo eidamas ar bėgdamas vienu kartu įveikti mažiausiai 2 kilometrų nuotolį ir informuoti projekto vadovą. Visi projekto dalyviai buvo apdovanoti vardiniais medaliais, o trims aktyviausiems ir per trumpiausiągreičiausiai laiką  100 km nuotolį įveikusiems mokiniams 100 km nuotolį įteiktos taurės. Padėkos raštas buvo įteiktas ir projekto rėmėjams ūkininkams. Dalyviai buvo apdovanoti per Vasario 16‑osios minėjimą mokykloje. Projekto rezultatai buvo skelbiami mokyklos stende, mokyklos interneto svetainėje, rajono laikraščiuose „Pajūrio naujienos“ ir „Švyturys“.

2018 m. vasario 10–11 d. mokyklos programos  nariai dalyvavo „Naktiniame žygyje“, skirtame  signatarui Jurgiui Šauliui atminti.  Žygio dalyviai turėjo įveikti pėsčiomis 18 km atstumą. Žygį organizavo Veiviržėnų J. Šaulio gimnazijos bendruomenė, kuriai padedant padėjo krašto apsaugos savanorių pajėgų Gargždų 302‑oji pėstininkų kuopai. Dalyviai parodė tvirtą valią ir ryžtą įveikdami trasą tamsiu paros metu, snieguotais keliais. Žygio dalyviai apdovanoti padėkos raštais.

 Apsilankyti puslapyje arrow_forward arrow_back Grįžti Kretingos_Baubliu_r