Neformalusis vaikų švietimas

Kretingos Simono Daukanto progimnazijos iniciatyvos

person_pin Vykdytojas: Vaclova Pukelienė

Progimnazijos renginiuose, užsiėmimuose dalyvauja daug vaikų, mokinių, jų tėvų (globėjų) ir mokytojų. Jų metu jie aktyviai sportuoja, įgyja žinių apie sveiką gyvenseną, sustiprėja fiziškai, patiria pergalės ir bendrystės džiaugsmą.

Tradiciniame solidarumo bėgime „Bėk, mąstyk, daryk“, skirtame Simonui Daukantui atminti, dalyvauja mūsų progimnazijos klasių komandos ir kitų Kretingos r. bendrojo ugdymo įstaigų komandos. Jam paruošiama 1500–2000 m ilgio trasa su stotelėmis, kuriose dalyviai turi įveikti vikrumo, greitumo, jėgos užduotis, taip pat užduotis, susijusias su Lietuvos veikėjo, istoriko, rašytojo Simono Daukanto gyvenimu, kūryba, įminti mįsles, prisiminti patarles. Paskutinė stotelė yra progimnazijos Simono Daukanto edukaciniame kabinete, kuriame komandos turi rasti atsakymą į užduotą klausimą. Renginys baigiamas gurkšnojant arbatą draugiškoje aplinkoje, visos komandos (apie 100–120 mokinių) apdovanojamos progimnazijos padėkomis.

Sveikatinimo dienoje „Augu sveikas ir žvalus“ dalyvauja visi progimnazijos mokiniai. Mokykla suskirstoma į tris zonas: sveikos gyvensenos ir sveikatos švietimo, šokio judesio, fizinio aktyvumo. Pamokos nevyksta, organizuojama netradicinio ugdymo diena, skirta formuoti teisingą mokinių požiūrį į savo sveikatą ir lavinti sveikos gyvensenos įgūdžius. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistas, psichologas, socialinis pedagogas mokinius supažindina su sveikos gyvensenos, sveikos mitybos, judėjimo nauda, smurto, patyčių ir žalingų įpročių prevencija ir kt. Dirbdami grupėmis ir komandose netradicinėje progimnazijos aplinkoje mokiniai išmoksta naujų šokio judesių, lietuvių liaudies žaidimų, žemaitiškų dainų ir išbando naujas estafetes.

Progimnazijos renginys „Olimpinė karta“ organizuojamas mokslo metų pabaigoje. Jame dalyvauja visa progimnazijos bendruomenė: mokiniai, tėvai (globėjai), pedagogai. Renginys pradedamas bėgimu progimnazijos parkelyje, vėliau stadione ir aikštyne. Priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai, 1–8 klasių mokiniai, jų tėvai (globėjai) ir pedagogai atlieka užduotis, pvz., šoka į tolį įsibėgėję, spiria batą, nešdami vandenį šaukšte pralenda pro kartelę, neša žirnių maišelį ant galvos, spiria baudinius į vartus, meta baudas į krepšį, traukia virvę, bėga 100 metrų. Sportiškiausia grupė ar klasė apdovanojama pereinamąja taure, kiti renginio dalyviai – progimnazijos padėkomis už aktyvų dalyvavimą renginyje.

Mūsų progimnazija vykdo šalies tęstinį projektą „Futboliukas“. Kretingos r. Kurmaičių pradinės mokyklos, Vydmantų lopšelio‑darželio „Pasagėlė“ ir Simono Daukanto progimnazijos priešmokyklinio ugdymo grupių komandos susitinka draugiškose varžybose, kurių metu vaikus lydi ne tik sėkmė, futbolo kaip sporto šakos pažinimo ir bendravimo džiaugsmas, bet ir didžiulis vaikų tėvų palaikymas.

2017 m. pavasarį gausus būrys 3–4 klasių mokinių kartu su klasių auklėtojais dalyvavo sveikatinimo žygyje „Du tiltai“. Žygeiviai ėjo Akmenos upės slėniu 4 kilometrus, džiaugėsi pavasario gamta ir bendra aktyvia veikla.

Kretingos sporto mokyklos salėje vykusiose Kretingos r. bendrojo ugdymo mokyklų berniukų (gimusių 2003 m. ir jaunesnių) krepšinio finalinėse varžybose Simono Daukanto progimnazijos jaunieji krepšininkai užėmė trečiąją vietą.

Progimnazijoje organizuojamos 5–6 ir 7–8 klasių mergaičių ir berniukų rankų lenkimo varžybos.

Šių metų kovo mėnesio pradžioje progimnazijos sporto salėje organizuotos krepšinio varžybos, skirtos progimnazijos 50‑mečio jubiliejui paminėti. Jose dalyvavo gausus būrys mokinių, jų tėvų, buvusių mokinių, progimnazijos darbuotojų.Apsilankyti puslapyje arrow_forward arrow_back Grįžti Kretingos_S_Daukanto_r