Neformalusis vaikų švietimas

Kupiškio technologijos ir verslo mokyklos iniciatyvos

person_pin Vykdytojas: Jūratė Ažubalytė

Mokinių fiziniam aktyvumui mokykloje skiriamas didelis dėmesys. Kūno kultūros mokytojos su mokiniais kasmet dalyvauja įvairiuose turnyruose, organizuoja varžybas ir kitus aktyvius laisvalaikio renginius. Sporto turnyrai, varžybos rengiamos pagal iš anksto parengtus ir patvirtintus nuostatus, kuriuose aprašomos veiklos: dalyviai, amžius, vieta, laikas, kaip bus atrinkti nugalėtojai kt. Pavasario ir rudens sporto šventes, varžybas, turnyrus, skirtus valstybinėms šventėms paminėti, kasmet organizuojame visai mokyklos bendruomenei. Sporto rungtyse dalyvauja mokiniai, darbuotojai, tėvai, mokyklos socialiniai partneriai. Dalyvių amžius ir skaičius būna įvairus, pavyzdžiui, gimnazijos mokinių amžius yra 16–18 metų, o profesiją studijuojančių mokinių amžius gali būti ir 50 metų.

Pateikiame pavyzdį – į kasmetinį turnyrą „Naktinis krepšinis“ dalyviai užsiregistruoja iš anksto (būna apie 20 komandų), burtų keliu į pogrupius suskirstyti dalyviai žaidžia krepšinį (3 × 3), vienas susitikimas aikštėje trunka 8 minutes. Visas renginys vyksta apie 6–7 valandas. Šiame krepšinio turnyre dalyvauja mokyklos mokiniai, buvę mokiniai, tėvai, darbuotojai, trys svečių komandos (kviečiame mokyklas, su kuriomis bendradarbiaujame), mokyklos socialiniai partneriai, pavyzdžiui, Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato, Kupiškio r. policijos komisariato pareigūnai. Praėjusiais metais turnyre dalyvavo apie 130 dalyvių. Kupiškio r. policijos komisariatas skiria patruliuojančius pareigūnus, kurie palaiko tvarką renginio metu mokyklos prieigose, taip pat sudaro krepšinio mėgėjų komandą, kuri dalyvauja turnyre. Prieš turnyrą paskiriami teisėjai ir sekretoriatas. Jie kontroliuoja varžybas ir išaiškina nugalėtojus. Rezultatai fiksuojami protokoluose. Pasibaigus turnyrui mokyklos direktorė ir kūno kultūros mokytojos įteikia apdovanojimus. Mokykla taip pat aktyviai dalyvauja kitų įstaigų organizuojamose varžybose, konkursuose, akcijose ir kitose sportinėse veiklose.

Sveika gyvensena rūpinasi ir mūsų mokyklos bendrabučio kolektyvas. Jie kartu su mokiniais vykdo akcijas, organizuoja pokalbių valandėles, išvykas. Pavyzdžiui, visai neseniai vyko pokalbis „Kaip maitintis žiemą“. Socialinė pedagogė kartu su mokiniais rengė medžiagą paskaitai, kurią skaitė bendrabučio gyventojų susirinkimo metu. Po paskaitos dalyviai, gurkšnodami arbatą, diskutavo sveikos mitybos klausimais. Įprastai renginys vyksta apie pusantros valandos, jame dalyvauja apie trisdešimt 16–18 metų mokinių. Kartais į paskaitas pakviečiame svečių iš Rokiškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro. Beje, tapome Lietuvos mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ pirmojo etapo nugalėtojais ir dalyvausime antrajame etape.

Siekiame kurti saugią mūsų mokyklos aplinką. Kasmet dalyvaujame konkurse „Saugiausia mokykla“, o 2014 m. mūsų mokykla buvo išrinkta saugiausia rajono mokykla. Mokykloje ir mokyklos bendrabutyje įrengtos vaizdo stebėjimo kameros, kurios padeda palaikyti tvarką pamokų metu ir po jų. Saugumu taip pat rūpinasi mokyklos pedagogai ir administracija – nuolat budime mokykloje pamokų metu ir teritorijoje (teritorijoje budima pagal patvirtintą grafiką iki 21 val.). Mokinių saugumui užtikrinti mokykloje patvirtinta smurto ir patyčių prevencijos ir intervencijos vykdymo tvarka, sukurtas reagavimo į smurtą ir patyčias algoritmas. Vaiko gerovės komisijos posėdžiuose sprendžiami iškilę sunkumai, teikiama pagalba, skiriamos priemonės, padedančios mokiniams susidoroti su iškilusiais sunkumais.Apsilankyti puslapyje arrow_forward arrow_back Grįžti Kupiskip_technologijos_verslo_r