Neformalusis vaikų švietimas

Akmenės r. Dabikinės Vladimiro Zubovo mokyklos iniciatyvos

person_pin Vykdytojas: Jūratė Triaušienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Iniciatyvos, susijusios su fiziniu aktyvumu, sveikos gyvensenos ugdymu ir saugios aplinkos kūrimu:

 1. Šeimų sporto šventė.
 2. Lavinamųjų klasių projektas „Sportas linksmai“.
 3. Integracinis projektas „Draugystė“. Sporto šventė „Sportuojantys vaikai – šaunūs draugai“ (projektas vykdomas su Akmenės lopšeliu‑darželiu „Gintarėlis“).
 4. Sporto šventė „Gyvenk sveikai“.
 5. Solidarumo bėgimas.
 6. Šiaurietiško ėjimo užsiėmimai.
 7. Asmens higienos renginys „Būsi švarus – būsi sveikas“.
 8. Pamoka‑paskaita „Sveika gyvensena – ligų prevencija“.
 9. Pamoka‑paskaita „Sveika mityba – raktas į sveiką gyvenseną“.
 10. Akcija „Apibėk mokyklą“.
 11. Futbolo būrelis „Sportuoju – stiprėju“.

1. Šeimų sporto šventę mokyklos taryba organizavo jau antrą kartą. Joje dalyvavo visa mokyklos bendruomenė, taip pat tėvai (globėjai). Buvo parengtos įvairios sporto rungtys, kuriose rungėsi komandos. Kiekvieną komandą sudarė mokiniai, mokytojas ir vienas iš tėvų. Šventėje dalyvavo apie 90 dalyvių: 12 komandų po 6–7 narius, 6 užduočių koordinatoriai. Šiais metais šventėje svečiavosi baikeriai, kurie po šventės vaikus pavėžino motociklais.

2. Projektas „Sportas linksmai“ truko 7 dienas. Šio projekto metu buvo suorganizuotas susitikimas su Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnais ir jų tarnybiniu šunimi. Užsiėmimas vyko mokyklos aikštyne. Taip pat mokiniai buvo išvykę į Naujosios Akmenės sporto rūmus, kur sportines užduotis organizavo sporto rūmų treneris. Projektas baigėsi sporto švente, skirta lavinamųjų ir socialinių įgūdžių klasių mokiniams. Ši šventė mokykloje vyksta jau apie 10 metų. Visos klasės būna apdovanotos padėkos raštais ir prizais. Išrenkama sportiškiausia klasė, kuriai atitenka pereinamoji taurė.

3. Integracinis projektas vykdomas su Akmenės lopšelio‑darželio vaikais. Šis projektas skirtas lavinamųjų klasių mokiniams. Buvo parengtos rungtys, kuriose rungėsi darželio grupės vaikai ir mokyklos mokiniai.

4. Sporto šventė „Gyvenk sveikai“ skirta specialiųjų klasių mokiniams. Joje dalyvavo mokiniai, mokytojai, tėvai (globėjai).

5. Jau dvejus metus iš eilės mokyklos bendruomenė dalyvavo Solidarumo bėgime. Jį organizavo kūno kultūros mokytoja.

6. Šiaurietiško ėjimo užsiėmimus, renginį „Būsi švarus – būsi sveikas“, pamokas‑paskaitas „Sveika gyvensena – ligų prevencija“, „Sveika mityba – raktas į sveiką gyvenseną“ organizuoja mokyklos bendrosios praktikos slaugytoja. Su šiaurietiško ėjimo pradmenimis mokiniai susipažino jau prieš dvejus metus Akmenės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure. Praėjusiais mokslo metais mokiniai savo žinias ir gebėjimus galėjo parodyti miestelio pušyne surengtame šiaurietiško ėjimo su instruktore užsiėmime. Per pamokas‑paskaitas mokiniai dalyvavo viktorinose, pildė klausimynus, atliko praktines užduotis ir taip įgijo žinių apie asmens higieną, ligas, sveiką mitybą. Šiuose renginiuose dalyvavo 25–30 mokinių.

7. Akcijoje „Apibėk mokyklą“ mokykla dalyvavo pirmą kartą. Pradinių klasių mokiniai noriai prisijungė prie akcijos. Tikėtina, kad kitais metais šioje akcijoje dalyvaus daugiau mokyklos bendruomenės narių, nes baigiantis akcijai prie jos prisijungė ir kai kurie aukštesniųjų klasių mokiniai ir mokytojai.

8. Mūsų mokykla yra Lietuvos specialiosios olimpiados komiteto narė. Mokyklos futbolo komanda dalyvauja futbolo varžybose Šiauliuose, Kėdainiuose ir užima įvairias prizines vietas. Komandą sudaro 8–10 mokinių.

9. Šiais mokslo metais įrengtas naujas mažasis futbolo aikštynas. Mokiniai gali saugiai, tvarkingai sportuoti per kūno kultūros pamokas, tobulinti futbolo techniką per neformaliojo švietimo užsiėmimus. Aikštyne galima rengti įvairias sporto varžybas, šventes, organizuoti vaikų laisvalaikį.Apsilankyti puslapyje arrow_forward arrow_back Grįžti Akmenės_Zubovo mokykla