Neformalusis vaikų švietimas

Lazdijų r. Seirijų Antano Žmuidzinavičiaus gimnazijos iniciatyvos

person_pin Vykdytojas: Kazimiera Gegužienė

2017 m. gegužės 29 d. projekto „Mokyklos teritorijoje auginami vaistiniai augalai ir jų panaudojimas“ dalyviai sužinojo apie augalų gydomąsias ir maistines savybes, jų naudojimą kosmetikoje. Veikloje dalyvavo trisdešimt 8 ir I–IV klasių mokinių, kiti mokiniai buvo supažindinti su projekto rezultatais.

Europos judrumo savaitės renginiuose 2017 m. rugsėjo 18–22 d. dalyvavo visi gimnazijos mokiniai ir mokytojai, dalis tėvų – iš viso apie 300 dalyvių. Renginiai truko visą savaitę. Solidarumo bėgimo dalyvių saugumu rūpinosi Lazdijų policijos komisariato pareigūnai. Mokiniai bėgo iki žydų kapų ir padėję akmenėlius pagerbė jų atminimą. Renginių akimirkos užfiksuotos nuotraukose.

2017 m. spalio 27 d. pilietinės akcijos „2017‑ieji – piliakalnių metai“ veikloje dalyvavo 25 jaunieji šauliai. Akcijos nuotraukos buvo paskelbtos gimnazijos interneto svetainėje ir laikraštyje.

2017 m. lapkričio 18–26 d. gimnazija įsitraukė į visoje Europoje vykdomą atliekų mažinimo akciją. Šių metų renginių šūkis „Suteik naują gyvenimą“.

Gimnazijos renginiai

·         Gimnazijos mokytojai ir mokiniai dalyvavo akcijoje „Kėdė mūsų – piešinys jūsų!“ Jos metu mokiniai atnaujino senas kėdes linksmais piešiniais. Šios kėdės, naudojamos mokykloje pagal paskirtį, džiugina akį.

·         1–8 klasių mokiniai dalyvavo kalėdinėse dirbtuvėse, kuriose gamino kalėdines dekoracijas gimnazijai papuošti šventiniu laikotarpiu.

·         I–II klasių mokiniai gamino advento vainikus ir iš senų nereikalingų megztinių siuvo pirštines dovanoms.

·         III–IV klasių mokiniai iš nereikalingų džinsinių drabužių lauko klasei siuvo sėdėjimo pagalvėles ir gamino hamakus.

·         II klasės mokiniai kartu su biologijos mokytoja parengė stendinį pranešimą ir skrajutes „Atliekų rūšiavimas“.

·         Visą savaitę mokytojai ir mokiniai turėjo galimybę pasitikrinti aplinkosaugos žinias – jie atliko užduotis ir sprendė kryžiažodžius „Smalsuolių akademijoje“.

·         Su aplinkosauga susijusios veiklos integruojamos ir į pamokas. Pavyzdžiui, penktokai dalyvavo gamtos pamokoje „Šiukšlinas pasaulis“, o šeštokai pamokos „Tyrinėjame mišką. Metelių regioninis parkas“ metu keliavo dviračiais.

Į veiklas įsitraukė visi 252 gimnazijos mokiniai, mokytojai, darbuotojai.

Visų veiklų tikslai buvo pasiekti, pagerėjo gimnazijos bendruomenės tarpusavio santykiai, sumažėjo aplinkos tarša, sutaupyta lėšų kalėdinei puošybai. Renginių metu ugdėme mokinių pilietiškumą, kūrybiškumą, formavome neigiamą požiūrį į vartojimą.Apsilankyti puslapyje arrow_forward arrow_back Grįžti Lazdijų r. Seirijų A.Žmuidzinavičiaus_r1.docx