Neformalusis vaikų švietimas

Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos iniciatyvos

person_pin Vykdytojas: Aida Gaižauskienė

2016 m. spalio–gruodžio mėn. progimnazijos mokiniai ir jų tėvai dalyvavo tyrime „Integruotos sveikatos ir olimpinio ugdymo programos poveikis mokinių sveikatai ir gyvensenai“. Šiame tyrime dalyvavo beveik visi mokyklos mokiniai. Buvo vertinamas mokinių fizinis pajėgumas, aiškinamasi, ką mokiniai žino apie sveiką gyvenseną, kokios jų nuostatos. Lietuvos sporto universiteto mokslininkai padėjo parengti rekomendacijas, kaip toliau ugdyti mokinius. Aiškinomės, kokios pagalbos reikia pedagogams, kad mokiniai sąmoningai gilintų žinias apie fizinio aktyvumo ir sveikos mitybos naudą.

Mokyklos olimpinės žaidynės yra kasmetis renginys, vykstantis gegužės mėnesio pabaigoje. Nuo 2017 m. šis renginys vyksta visą savaitę. Jame dalyvauja visi mokyklos 1–8 klasių mokiniai. 1–4 klasių mokiniai dalyvauja kvadrato varžybose, traukia virvę, piešia pėdutes, dalyvauja linksmosiose estafetėse, bėgime „Palestra“. 5–8 klasių mokiniai dalyvauja krepšinio, futbolo, bėgimo (50 m ir 100 m) varžybose, traukia virvę. Apdovanojami prizininkai, piešinių konkurso nugalėtojai, renkama sportiškiausia, kilniausiai pasirodžiusi klasė. 2017 m. olimpinių žaidynių atidarymo metu buvo siekiama ir Lietuvos rekordo – visuotinio estafetinio plaukimo. Iš viso tą dieną plaukė 493 žmonės: mūsų ir kitų mokyklų mokiniai, jų šeimų nariai, Kėdainių rajono gyventojai. Vyriausiai dalyvei buvo 83 metai, o jauniausiai – 5 metai.

„Sveikatos aruodai“ – tai kasmetis rugsėjo mėnesio pabaigoje vykstantis renginys. Jame dalyvauja visa mokyklos bendruomenė. Mokiniai ragauja sveikus, kartu su tėvais pagamintus pusryčius, dalyvauja kūrybinėse dirbtuvėse, kuriose iš rudens gėrybių kuria įvairius herojus, gamina patiekalus ir kt. Vėliau dalyviai dalyvauja organizacijos „Gelbėkit vaikus“ Solidarumo bėgime. Renginio pabaigoje, grįžę į klases, mokiniai su pedagogais diskutuoja apie vaikų teises, pagarbą, pagalbą silpnesniems ir kt. Vyksta darbelių paroda.

Akcijos „Apibėk mokyklą“ metu dvi savaites rugsėjo pabaigoje 1–4 klasių mokiniai kartu su pedagogais (kartais ir su administracija, tėvais) ėjo ir bėgo stadione ar aplink mokyklą. Akcijos pabaigoje mokiniai rašė savo įspūdžius ir pastebėjimus, kaip jautėsi.

Sporto šventė „Mama, tėtis ir aš“ skirta 1–4 klasių mokiniams ir jų tėvams. Šventė vyksta mokyklos sporto salėje ir baseine. Jų metu 1–2 klasių mokiniai kartu su tėvais dalyvauja linksmosiose estafetėse, o 3–4 klasių – plaukimo rungtyse. Nugalėtojai apdovanojami tortais ir diplomais. Kasmet vis daugiau į šią šventę pritraukiame tėvų.

„Kalėdų šėlsmas“ – tai kasmetinė 5–8 klasių mokinių ir pedagogų sporto šventė. Linksmosiose estafetėse varžosi mokinių ir pedagogų komandos. Kiekvienais metais renkama vis kita šventės tema, todėl dalyviai turi ne tik rungtyniauti, bet ir atitinkamai pasipuošti.

Mokinių taryba kartu su kūno kultūros mokytoja Jolita organizavo judriąsias pertraukas ir visus kvietė per ilgąją pertrauką šokti mokyklos sporto salėje. Vyresni mokiniai mokėsi šokio žingsnelių, aktyviai ir linksmai ilsėjosi. Mokiniai patys organizavo, vedė šias pertraukas ir taip mokėsi bendrauti su auditorija.

Pasaulinę vandens dieną klasėse mokiniai kalbėjosi, diskutavo apie vandens naudą. Vėliau mokyklos baseine kūno kultūros mokytojai kartu su sveikatos priežiūros specialiste vedė plaukimo pamoką 5–6 klasių mokiniams. Mokiniai buvo maloniai nustebinti vietoj mokomųjų plaukimo priemonių radę daug įvairiaspalvių, vandens lašelius simbolizuojančių balionų. Šios pamokos metu baseine vyravo džiugi nuotaika.

Projekto „Sveikatiada“ veiklose kasmet dalyvauja vis daugiau mokinių. Darželinukai ir mokiniai dalyvavo projekto veikloje „Mankštiada“, kuri kvietė sportuoti ne tik sporto salėje, bet ir žiemą lauke. Vaikai noriai pertraukų metu su pedagogais rideno sniego kamuolius, lipdė senius besmegenius ir sniego pilis. Kitos šio projekto veiklos „Mano klasės aktyvi pertrauka“ tikslas – skatinti mokinius aktyviai judėti pertraukų metu, parodyti jiems, kad sportuoti gali būti linksma ir įdomu. Šioje veikloje dalyvauti galėjo 5–12 klasių mokiniai. Jie turėjo nufilmuoti ir sumontuoti 2–3 minučių trukmės filmuką apie mokinių aktyvų judėjimą pertraukų metu. Vienas iš svarbiausių reikalavimų buvo – aktyvia veikla užsiimti turėjo daugiau nei pusė klasės mokinių. Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos 6b klasė tapo viena iš trijų klasių nugalėtojų. Mokiniai laimėjo grupinę treniruotę „SIL sporto centre“.Apsilankyti puslapyje arrow_forward arrow_back Grįžti LIetuvs_Sporto_Universiteto_Kedainiu_r.docx