Neformalusis vaikų švietimas

Marijampolės marijonų gimnazijos iniciatyvos

person_pin Vykdytojas: Jolita Karpavičienė

Akcija „Apibėk mokyklą“ vyko Marijampolėje. 1 ir 2 klasių mokiniai bėgo aplink gimnaziją. Akcija vyko 2 savaites, joje dalyvavo keturiasdešimt 7–9 metų mokinių. Bėgimu siekta paskatinti vaikus daugiau judėti, pagerinti jų fizinę ir psichinę sveikatą, taip pat formuoti įprotį bėgioti.

Mokslo metų pabaigoje gimnazijoje organizuojama Sporto diena. Joje dalyvauja visi gimnazijos mokiniai, mokytojai ir tėvai. Renginiu siekiama skatinti mokinių fizinį aktyvumą, mokinių, mokytojų, sveikatos priežiūros specialistų ir tėvų bendradarbiavimą, taip pat kurti gerus ugdytinių, ugdytinių ir pedagogų, taip pat ugdymo institucijos, šeimos ir visuomenės tarpusavio santykius.

Plaukimo pamokos vyksta kartą per savaitę (iš viso 16 pamokų) Marijampolės VŠĮ „Sveikatos banga“. Plaukimo pamokose dalyvauja dvidešimt šeši 8–9 metų antros klasės mokiniai. Pamokų metu vaikai ne tik įgyja plaukimo pagrindų, bet ir mokosi įveikti baimes, saugiai elgtis vandenyje ir šalia jo.

Lietuvos mokyklų futbolo žaidynėse „Golas“ Marijampolės „Arvi“ stadione dalyvavo 3 klasės 9–10 metų mokiniai. Mokiniai išmoko futbolo technikos ir taktikos, žaisti komandoje.

Regbio pamokos 3 klasės mokiniams vyksta gimnazijos sporto salėje. Dvidešimt 9–10 metų mokinių išbando naujos sporto šakos techniką ir taktiką, mokosi garbingai rungtyniauti.

Saugaus eismo akademiją lanko visi devyniasdešimt septyni 7–10 metų amžiaus gimnazijos pradinių klasių mokiniai. LAS (Lietuvos automobilininkų sąjunga) Z Kartos Akademija yra Marijampolėje. Taip skatiname pradinių klasių mokinius mokytis pagrindinių kelių eismo taisyklių, ugdome saugaus elgesio kelyje gebėjimus. Mokiniai įgyja saugaus eismo žinių ir jas išbando kuo tikroviškesnėje aplinkoje – saugaus eismo salėje.

Sveikatos ir lytiškumo, patyčių prevencijos programos įgyvendinamos visose gimnazijos klasėse. Taip siekiame, kad mokiniai rūpintųsi ir būtų atsakingi už savo, artimųjų, bendruomenės sveikatą, fizines ir dvasines galias, suprastų ir atjaustų tuos, kuriems reikalinga pagalba.Apsilankyti puslapyje arrow_forward arrow_back Grįžti Marijampoles_Marijonu_r.docx