Neformalusis vaikų švietimas

Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos iniciatyvos

person_pin Vykdytojas: Svetlana Musvydienė, kūno kultūros mokytoja metodininkė

Projekto „Sveikatiada“ veiklos 2016–2017 mokslo metais vyko gimnazijos ir miesto stadionuose, parke, sporto aikštelėje prie pradinės mokyklos. Projekto veiklose dalyvavo apie du šimtai penkiasdešimt 1–8 ir I–IV klasių mokinių, 50 tėvų.

Sveikatos stiprinimo veiklos ir nuveikti darbai:

  • Šiaurietiško ėjimo mokymai kartu su „Sporto biržos“ Vilniaus atstovais. Pagėgių savivaldybės gyventojai (mokiniai, mokytojai, senjorai) turėjo progą įvertinti savo fizinį pajėgumą (testavimas) ir atlikti pratimus su lazdomis.
  • Turistinis žygis „Olimpiadai mūsų startai“ į mišką „Oflager‑53“. Dalyvavo gimnazijos mokiniai, Pagėgių vaikų globos namų vaikai, Pagėgių bendruomenės nariai ir senjorai. Žygio metu vyko viktorina olimpinių žaidynių tema, dalyviai mankštinosi, dalyvavo bėgimo varžybose, gamino pietus.
  • „Sveikatiados“ modulio mokinių ir vadovės Svetlanos Musvydienės renginiai: mokytojų mankšta, klasės mankšta kabinetuose, kūno kultūros pamokos ir sporto šventės „Beždžioniukų estafetės“ vedimas pradinėje mokykloje, kolektyvinė mankšta stadione per pertrauką, netradicinės kūno kultūros pamokos (šiaurietiškas ėjimas žiemą lauke, estafetės). Mankšta Šilalės pramogų ir sporto centro baseine.
  • Futbolo varžybos naktį.

Organizavome akciją „Būk saugus kelyje“. Prie policijos komisariato buvo žymimi dviračiai, mokiniai išklausė paskaitą apie saugų elgesį keliaujant. Organizuotas žygis iki Rambyno kalno, kurio metu policijos patrulis lydėjo mokinių koloną. Kartu su Pagėgių policijos komisariato aštuoniais pareigūnais organizavome tinklinio ir krepšinio varžybas, dalyvavome orientavimosi varžybose.

Sporto ir sveikatinimo renginiai su asociacijos „Pagėgių bendruomenė“ nariais: dalyvavome Šeimos šventėje, dviračių žygyje, masinėje mankštoje. Vaikai ir suaugusieji šokinėjo ant batuto, atliko muzikines užduotis, piešė šeimos darbus ir sportavo (dalyvavo estafetėse, atliko pratimus su lankais, vyko konkursas „Tinklinio prizai“, smėliaduobėje ieškojo lobio). Iš viso šiuose renginiuose dalyvavo 130 dalyvių.

Su draugijos „Lietuvai pagražinti“ Pagėgių skyriaus nariais organizavome renginį „Vaistažolių rinkimas, žygis į mišką, pievą“. Su Pagėgių savivaldybės socialinių paslaugų centro vaikų dienos centru (20 vaikų ir 3 socialinės pedagogės) dalyvavome žygiuose, estafetėse, varžybose.

Veiklos rezultatai ir pasiekimai

Dalyvaudami įvairiuose renginiuose mokiniai mokėsi bendrauti, suvokti ne tik savo teises, bet ir pareigas. Sportuodami vaikai stiprino sveikatą, gerėjo jų asmeniniai sportiniai rezultatai, motyvacija sportuoti ir organizaciniai gebėjimai. Mokiniai įgijo naujų žinių, gebėjimų, sveikos gyvensenos įgūdžių. Pagerėjo vaikų ir suaugusiųjų tarpusavio santykiai.

Renginių metu buvo fotografuojama, apie renginius buvo skelbiama gimnazijos interneto svetainėje. Apie veiklų eigą ir rezultatus taip pat skelbėme vietinėje spaudoje ir savivaldybės interneto svetainėje www.pagegiai.lt, socialinio tinklo „Facebook“ paskyros grupėje „Sveikatiados modulis“, „Sveikuoliai“. Bendradarbiaujame su laikraščiais „Šilokarčema“ ir ,,Pamarys“, Šilutės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuru, bendruomenių nariais, kviečiame į renginius Pagėgių savivaldybės administracijos atstovus ir sveikatos priežiūros specialistus, Pagėgių gyventojus.Apsilankyti puslapyje arrow_forward arrow_back Grįžti Pagegiu_Mackaus_r