Neformalusis vaikų švietimas

Palaimintojo Teofiliaus Matulionio gimnazijos iniciatyvos

person_pin Vykdytojas: Kristina Rankelytė

Palaimintojo Teofiliaus Matulionio (buvusioje Vilniaus „Versmės“ katalikiškoje) gimnazijoje vykdomos įvairaus pobūdžio fizinio aktyvumo, sveikos gyvensenos ugdymo ir saugios aplinkos kūrimo iniciatyvos: renginiai, akcijos, projektai, neformaliojo vaikų švietimo ir sveikos mitybos įgūdžius formuojančios programos, edukaciniai užsiėmimai, skirti mokiniams ir visai bendruomenei.

Gimnazijos, Vilniaus miesto ir Lietuvos mastu rengiamose sporto varžybose, turnyruose, čempionatuose, vykstančiuose mūsų gimnazijoje, Vilniuje ir kituose miestuose, dalyvauja mūsų mokinių klasių komandos, tam tikro amžiaus mokinių komanda ar keli mokiniai, atstovaujantys gimnazijai.

Mūsų gimnazijos ar kitų organizatorių inicijuojamose akcijose, projektuose, pvz., akcijoje „Pertrauka tyloje“, Solidarumo bėgime, projekte „Pasaulinė sniego diena“, kurie vyksta gimnazijoje, dažniausiai dalyvauja visa gimnazijos bendruomenė ar mokinių komandos.

Neformaliojo vaikų švietimo programose dalyvauja įvairaus amžiaus mokinių grupės. Pavyzdžiui, būrelius „Netradicinis fizinis aktyvumas“ (specialiųjų ir lavinamosios klasės mokiniams), „Bočia ir kiti žaidimai“, „Krepšinis“, „Tinklinio mokyklėlė“, „Jaunasis mokyklos paramedikas“ mokiniai renkasi laisvai, pagal savo poreikius. Jie vyksta gimnazijoje. Vasaros stovyklose, kurios rengiamos kasmet birželio mėnesį 2–4 ir 5–6 klasių mokiniams, dalyvauja maždaug po 20 mokinių. Stovyklos tradiciškai organizuojamos 30 km nuo Vilniaus esančioje Balingrado kaimo sodyboje. Tai puiki vieta skatinti mokinių fizinį aktyvumą, formuoti sveiko gyvenimo būdo įgūdžius, kurti saugią ir vaikui palankią psichinę ir emocinę aplinką.

Sveikos mitybos programos skirtos pradinių klasių mokiniams. Be to, pradinių klasių ir gamtos mokslų mokytojai, gimnazijos sveikatos priežiūros specialistas rengia sveikos gyvensenos įgūdžius formuojančius edukacinius užsiėmimus ir integruotas pamokas įvairių klasių mokiniams. Užsiėmimai vyksta klasėse, gimnazijos renginių salėje (pvz., judriosios pertraukos „Just dance“), kieme (pvz., pertraukos lauke). Į vienus edukacinius užsiėmimus įtraukiami tik tam tikros klasės mokiniai (netradicinių sporto šakų užsiėmimai, paskaitos apie sveiką gyvenseną, psichikos sveikatos stiprinimo užsiėmimai), į kitus – visų pradinių klasių mokiniai (judriosios pertraukos su šokiais „Just dance“) arba visų klasių mokiniai (pertraukos lauke).

Daugiau informacijos apie šias veiklas galima rasti pateiktuose prieduose arba mūsų gimnazijos interneto svetainėje.

Varžybų, renginių, akcijų ir kitų veiklų dalyvių skaičius rodo, kad vis daugiau mokinių įsitraukia į neformalias veiklas, jų aktyvumas per pertraukas ir po pamokų padidėjo. Per futbolo, teniso varžybas, bočios čempionatus laimėti apdovanojimai skatina mokinių domėjimąsi sportu ir didina motyvaciją sportuoti. Projektų, akcijų metu mokiniai taip pat turi galimybę susipažinti su netradicinėmis sporto šakomis: golfu, beisbolu, grindų rieduliu, petanke. Esant didelei sporto šakų įvairovei vis daugiau mokinių įsitraukia į fizinio aktyvumo, sportines veiklas, užsiėmimus.

Mokinių apklausos, varžybų, renginių, akcijų ir kitų veiklų įvertinimas, taip pat mokinių motyvacija ir noras dalyvauti rodo organizuotų renginių sėkmę. Taip pat pastebėjome, kad padidėjo mokinių domėjimasis fizine veikla ir savo sveikata, atsidaro didesnis aktyvių veiklų poreikis.Apsilankyti puslapyje arrow_forward arrow_back Grįžti Palaimintojo_Matulionio_r