Neformalusis vaikų švietimas

Panevėžio Margaritos Rimkevičaitės paslaugų ir verslo mokyklos iniciatyvos

person_pin Vykdytojas: Loreta Masiliūnienė

Programos užsiėmimai buvo suskirstyti pagal temas (pagal darbo metodus).

Sporto programą sudarė fiziniai pratimai, turistiniai, orientavimosi žygiai ir kt., krepšinio, lauko teniso, stalo teniso, tinklinio varžybos, judrieji žaidimai. Sporto užsiėmimus organizavo kūno kultūros mokytojai metodininkai.

Asmenybės augimo programą sudarė psichologo vedami grupės užsiėmimai, kurių metu siekiama kuo geriau pažinti save, savo jausmus, supančius žmones, didinti pasitikėjimą savimi ir kitais, prisiimti atsakomybę už savo elgesį, pasekmes, išmokti planuoti laiką. Užsiėmimus vedė psichologas‑psichoterapeutas.

Dvasinio tobulėjimo programą sudarė pokalbiai ir diskusijos su dvasininkais apie tikėjimo svarbą mūsų gyvenime.

Kultūrinę ir švietėjišką programą sudarė išvykos, ekskursijos, kurių metu mokyklos bendruomenės nariai susipažino su savo krašto istorija, kultūrinėmis ir dvasinėmis vertybėmis. Švietėjiška veikla – susitikimai su įdomiais, sveiką gyvenimo būdą pasirinkusiais ir propaguojančiais Panevėžio žmonėmis.

Projekte dalyvavo mokiniai, mokytojai ir tėvai, todėl užsimezgė glaudesni jų tarpusavio ryšiai. Finansinės galimybės leido įgyvendinti iškeltus tikslus ir paskatinti bendruomenės narius padėkos raštais, dovanomis, pažymėjimais už pasiekimus ir pilietiškumą.

Suorganizuoti 26 sporto užsiėmimai, parengtos ir suvaidintos 3 prevencinės situacijos naudojant forumo teatro metodą. Organizuoti sveikos gyvensenos, savęs pažinimo, bendravimo, bendradarbiavimo, sprendimų priėmimo ir gyvenimo sunkumų įveikimo bei kiti psichologiniai užsiėmimai mokiniams. Įvyko 6 paskaitos sveikos gyvensenos tema įvairaus amžiaus dalyvių grupėms, 12 psichologo vedamų grupės užsiėmimų, 12 užsiėmimų vertybių ugdymo tema.

Parengta, pristatyta ir skatinama pildyti fizinės bei dvasinės inteligencijos (asmenybės tobulėjimo) dalyvio lentelė. Visi iškelti uždaviniai įgyvendinti.Apsilankyti puslapyje arrow_forward arrow_back Grįžti Panevezio_Rimkevicaites_r.docx