Neformalusis vaikų švietimas

Panevėžio r. Karsakiškio Strazdelio pagrindinės mokyklos iniciatyvos

person_pin Vykdytojas: Diana Skukauskienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Lapkričio 17 dieną mokykloje vyko obuolių valgymo akcija. Tokia akcija mūsų miestelyje vyko jau antrą kartą. Siekiame, kad kuo daugiau žmonių, susirinkusių vienoje vietoje, valgytų obuolius. Į akciją kvietėme visus gyventojus ir miestelio svečius. Labai malonu, kad akcijoje dalyvavo ir mūsų mažiausi Tiltagalių skyriaus ugdytiniai. Suskaičiavome, kad iš viso šioje akcijoje dalyvavo ir vienu metu obuolius valgė 128 žmonės. Smagu, kad dalyvių daugėja, nes pirmą kartą organizuotoje akcijoje obuolius valgė 83 žmonės. Džiugu, kad tokie renginiai ugdo teisingą mokinių požiūrį į sveikatą, subalansuotą mitybą, skatina mokinių, mokytojų ir miestelio bendruomenės bendravimą ir bendradarbiavimą.

Penktos klasės mokinių komanda „Šaunieji strazdukai“ dalyvavo konkurso ,,Sveikuolių sveikuoliai“ pirmame etape, kuris vyko spalio 27 dieną Ramygalos gimnazijoje. Konkurso metu kiekviena komanda pristatė laišką draugui sveikatos tema. Penktų ir šeštų klasių mokinių komandoms reikėjo apibūdinti sveikatą, paaiškinti, kas yra subalansuota mityba, kodėl reikia plauti rankas, kaip išsaugoti gerą regėjimą, nupiešti rūkančio žmogaus portretą, dalyvauti estafetėje „Surink posakį“. Mūsų komanda pirmame etape užėmė trečiąją vietą. Visi dalyviai buvo apdovanoti Panevėžio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro prizais ir Panevėžio rajono savivaldybės administracijos švietimo, kultūros ir sporto skyriaus padėkomis.

Karaliaus Mindaugo husarų batalione gegužės 26 dieną vyko Vėliavos dienos minėjimas. Tuo metu buvo atidaryta Lietuvos kariuomenės technikos ir ginkluotės paroda. Užsiregistravusios komandos dalyvavo kliūčių ruože „Husarų takas“. Su didele energija sėkmingai jį įveikė ir užėmė antrąją vietą 7–9 klasių mokinių komanda „Strazdiniai“, lydimi kūno kultūros mokytojo Jono Barono. Nors buvo tikrai nelengva, visi stengėsi iš visų jėgų. Po įveikto kliūčių ruožo mokiniai jautėsi laimingi, kad sugebėjo įveikti sudėtingas užduotis ir buvo antri iš keturiolikos dalyvavusių komandų. Komanda parsivežė daug įspūdžių ir iš karto pradėjo galvoti apie dalyvavimą šiame renginyje kitais metais.

Mokiniai dalyvavo Lietuvos vaikų ir jaunimo centro organizuotoje akcijoje ,,Ar tu plauki?“ Akcija skirta padėti vaikams suprasti, ar jie gerai moka plaukti. Viena iš pagrindinių vaikų skendimo priežasčių – jėgų ir gebėjimų plaukti pervertinimas. Todėl labai svarbu, kad jie suvoktų, ar tikrai moka plaukti. Gegužės 16 dieną 5–9 klasių mokiniai, lydimi kūno kultūros mokytojo Jono Barono, vyko į Anykščių baseiną ,,Bangenis“, kur buvo patikrinta, kaip mokiniai geba plaukti. Tikrinta, kiek laiko mokiniai išsilaiko vandenyje vertikaliai, horizontaliai, kokį atstumą gali nuplaukti be poilsio. Mokiniai gavo akcijos pažymėjimus su baseino trenerio užpildytu vertinimu ir komentarais, taip pat atmintines apie saugų elgesį vandenyje ir prie vandens. Dalyvavimas akcijoje ,,Ar tu plauki?“ leidžia įvertinti vaikų ir jaunimo gebėjimą plaukti ir orientuotis vandenyje. Kiekvienas vaikas gali kritiškai įvertinti savo plaukimo įgūdžius, o tai padeda apsisaugoti nuo nelaimių vandenyje.

Sveikatinimo diena organizuojama kasmet. Šiais metais ji vyko balandžio 18 dieną. Šio renginio tikslas – stiprinti mokinių sveikatą, padėti įgyti aktyvaus gyvenimo būdo įgūdžių, skatinti atsakingą požiūrį į aplinką ir žmogų. Nuo pat ryto 5–10 klasių mokiniai aktyviai dalyvavo miško tvarkymo akcijoje „Darom 2017“. Padedami Karsakiškio girininkijos miškininkų, vaikai kartu su mokytojais tvarkė miško aikšteles, pavėsines, pakeles. Smagiai padirbėję ir apšilę, dalyvavo šiaurietiško ėjimo pamokoje, kurią maloniai sutiko vesti instruktorė Taisa Balčiūnienė. Per šią pamoką mokė, kaip taisyklingai vaikščioti šiaurietiško ėjimo lazdomis. Pabandę pavaikščioti dalyviai suprato, kad ne taip paprasta jomis naudotis, tam reikia įgūdžių. Tačiau buvo labai smagu išbandyti naują sporto šaką. Vėliau dalyviai šildėsi prie laužo ir mėgavosi keptomis dešrelėmis. Grįžusių į mokyklą mokinių laukė dar viena veikla – paskaita „Dovanoji kraujo – dovanoji gyvenimą“, kurią vedė Nacionalinio kraujo centro Panevėžio filialo donorų organizatorius Donatas Šniutė. Jis papasakojo, kad kraujo donorystė labai svarbi gelbėjant žmones po sunkių operacijų, patirtų traumų, avarijų. Paskaitos metu mokiniai lektoriui uždavė daug juos dominančių klausimų. Tokios veiklos ugdo teisingą mokinių požiūrį į sveikatą, žmogų, aplinką.Apsilankyti puslapyje arrow_forward arrow_back Grįžti Panevezio_Karsakiskio_r1