Tinklalapio logotipas

Panevėžio r. Smilgių gimnazijos iniciatyvos

person_pin Vykdytojas: Aušra Krikščiūnienė

3–5 klasių mokiniai dalyvavo Tarptautinėje triukšmo supratimo dienoje. Mokiniai garso matuokliu matavo triukšmo lygį, aptarė triukšmo poveikį sveikatai. Veiklose dalyvavę mokiniai suprato, kad reikia saugoti savo ir mokytojų sveikatą, kad triukšmas trukdo susikaupti, neigiamai veikia psichiką.

6–8 ir I–IV klasių mokiniai dalyvavo Sveikos gyvensenos supratimo dienoje. Gimnazijoje svečiavosi Panevėžio r. visuomenės sveikatos biuro specialistė Deimantė Kirvelienė. Mokiniai galėjo pamatuoti svorį ir ūgį, nustatyti amžių pagal medžiagų apykaitą, kūno riebalų dalį, raumenų masę, kaulų masę, kūno skysčių dalį, apskaičiuoti dienos kalorijų normą. Renginyje dalyvavo daugiau kaip 70 Smilgių gimnazijos bendruomenės narių. Per biologijos ir chemijos pamokas mokiniai aptarė mitybą (sveika mityba, dietos, mitybos sutrikimai), o per kūno kultūros pamoką išmoko atlikti mankštos pratimus su kamuoliu. Dalyviai padarė išvadą, kad sportu ir sveika mityba galima reguliuoti kūno masę.

2016–2017 mokslo metais ir 2017–2018 mokslo metais mokykloje įgyvendintas projektas „Vaikų sveikatos išsaugojimas ir stiprinimas“, kuriame dalyvavo 80 pradinių klasių mokinių. Visi pradinukai dalyvavo kino pamokoje Panevėžyje „Keliaujantys paukščiai“ ir įgijo žinių, kaip pažinti save, stiprinti fizines jėgas.

Mokykloje sudarytos sąlygos pradinių klasių mokiniams aktyviai leisti pertraukas – judriųjų pertraukų metu jie gali žaisti žaidimą „Klasės“, mažąjį krepšinį, lauke mankštintis treniruokliais, dalyvauti mokinių tarybos narių vedamose judriosiose pertraukose „Šokime kartu“.

Solidarumo bėgimo dalyviai buvo skatinami ieškoti rėmėjų – tėvų, globėjų, senelių, draugų, kitų giminaičių, galinčių paremti šią akciją. Solidarumo bėgimo dieną visi bėgikai užsiklijavo ant marškinėlių organizacijos „Gelbėkit vaikus“ lipdukus. Bėgikai bėgo tiek, kiek galėjo, o nubėgtą atstumą žymėjo dalyvio kortelėje. Ištvermingiausi buvo: Gabrielius Štekleinas, Erikas Voveris, Rokas Kanišauskas, Vilius Šalkauskas, Armandas Bičkus ir Aurimas Valantinas. Džiugu, kad šiais metais šioje iniciatyvoje dalyvavo dvigubai daugiau dalyvių nei pernai. Prie šios akcijos prisijungė ir ikimokyklinio skyriaus ugdytiniai.

6–8 klasių ir I–IV klasių mokiniai aktyviai dalyvavo tarpklasinėse, taip pat Panevėžio rajono ir miesto tarpmokyklinėse varžybose. Rezultatai – mokiniai laimėjo prizines vietas:

• Panevėžio r. bendrojo ugdymo mokyklų mokinių rudens kroso varžybose V. Poznanskytė (I klasė) iškovojo antrąją vietą, R. Skudreckaitė (IV klasė) iškovojo antrąją vietą, G. Margytė (I klasė) – ketvirtąją vietą;
  • Panevėžio r. gimnazijų žaidynių mokinių krepšinio 3 × 3 varžybose mergaičių (gimusių 2000 m. ir jaunesnių) komanda laimėjo antrąją vietą, berniukų (gimusių 2000 m. ir jaunesnių) komanda – ketvirtąją vietą;
  • Panevėžio r. gimnazijų žaidynių merginų tinklinio varžybose mergaičių (gimusių 2000 m. ir jaunesnių) komanda laimėjo antrąją vietą;
  • Panevėžio r. bendrojo ugdymo mokyklų krepšinio triatlono varžybose G. Margytė (I klasė) laimėjo pirmąją vietą, R. Kiaušas (I klasė) – antrąją vietą.
  • Panevėžio r. bendrojo ugdymo mokyklų mokinių pavasario kroso varžybose I klasės mokiniai laimėjo antrąją vietą.
  • Lietuvos zoninių varžybų finale Daiva Staškūnaitė, Eglė Pariaukaitė ir Modesta Milašiūtė iškovojo trečiąsias vietas.
  • Atvirose Šiaulių miesto dziudo pirmenybėse Samanta Masilionytė iškovojo trečiąją vietą, Austėja Tumaitė ir Daiva Staškūnaitė – antrąsias vietas, Gabrielė ir Gabija Revinskaitės tapo čempionėmis.

Šakiuose vyko vienos svarbiausių metų varžybos – Lietuvos dziudo čempionatas. Ligita Odinbergaitė kovojo dėl trečiosios vietos, bet užėmė penktąją vietą. Tai puikus rezultatas, nes Ligitos varžovės buvo labai stiprios. Modesta Milašiūtė truputį nusileido čempionei ir iškovojo antrąją vietą.