Neformalusis vaikų švietimas

Prienų r. Skriaudžių pagrindinės mokyklos iniciatyvos

person_pin Vykdytojas: Aidutė Jurešienė

  • Etnokultūrines pertraukas organizavome Skriaudžių pagrindinės mokyklos koridoriuose vieną kartą per trimestrą. Grojant gyvai muzikai galėjo šokti visi norintys. Dalyvavo etnokultūros besimokantys mokiniai ir tie, kurie jos mokėsi ankščiau, iš viso 43 mokiniai. Kadangi mokykla yra pasirinkusi etnokultūrinę kryptį, visi mokyklos mokiniai mokosi liaudies šokių. Įvairių renginių metu (advento vakaronės, Užgavėnės, Šeimos dienos ir kt.) visada skiriamas laikas šokiams. Mokinių raginti nereikia – šokiai jiems patinka ir šoka noriai. Visų šokančių renginiuose nevertiname, mums svarbu, kad visi įsitrauktų ir dalyvautų, išskyrus atvejus, kai mokiniams, besimokantiems etnokultūros, rašomas įvertinimas.
  • Sporto iniciatyvos įtraukiant mokyklos mokinius ir mokytojus vyko mokyklos stadione. Dalyvavo mokyklos mokytojai (tą dieną dirbantys mokykloje) ir 5–10 klasių mokiniai. Dalyvių neatrinkome, žaisti galėjo visi norintys, svarbu buvo, kad būtų lygus dalyvaujančių priešininkų skaičius: mokytojų ir mokinių. Ši iniciatyva atsirado 2016–2017 mokslo metais. Ji kilo dviem 10 klasės mokiniams, kurie išsikėlė tikslą – suorganizuoti mokinių ir mokytojų futbolo ir tinklinio varžybas. Mokyklos mokiniams futbolą patinka žaisti labiau nei krepšinį, todėl ir pasiekimai geresni. Šiais mokslo metais mergaičių komanda iškovojo antrąją vietą Prienų rajone. Mokiniai ir mokytojai šią iniciatyvą įvertino labai palankiai. Nors buvo mokytojų, kurie pirmą kartą žaidė tinklinį, tačiau žaidimas ir idėja taip patiko, kad iniciatyvą įgyvendinsime ir 2017–2018 mokslo metais.
  • Sporto iniciatyvos, judriosios pertraukos vyko Skriaudžių laisvalaikio salės fojė. Dalyvavo 5–10 klasių mokiniai. Berniukams ir mergaitėms organizuoti stalo teniso turnyrai. Iš viso dalyvavo 56 mokiniai. Mokiniams patinka žaisti stalo tenisą, jie jį žaidžia ir po pamokų. Mūsų mokyklos mokinių šios srities pasiekimai labai geri: mergaitės ir berniukai užėmė prizines vietas Prienų rajono varžybose. Mergaičių komanda iškovojo pirmąją vietą zoninėse stalo teniso varžybose.
  • Mokinių iniciatyva mokyklos mokiniams „Linksmosios estafetės“ vyko Skriaudžių pagrindinės mokyklos stadione. Dalyvavo 5–10 klasių mokiniai, iš viso 56 mokiniai. Penktokai išsikėlė tikslą – organizuoti sportinę veiklą, kurią sėkmingai įgyvendinimo. Mokiniai patys sugalvojo užduotis, pasirūpino priemonėmis ir vedė renginį. Vėliau mokyklos bendruomenei pristatė, kaip šią iniciatyvą įvertino dalyviai.
  • Bendradarbiavimo iniciatyva su Lietuvos šaulių sąjunga vyko Skriaudžių pagrindinės mokyklos stadione. Dalyvavo priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytiniai ir 1–10 klasių mokiniai, mokytojai, Prienų švietimo pagalbos tarnybos ir Prienų rajono savivaldybės švietimo skyriaus specialistai, Lietuvos šaulių sąjungos atstovai. Renginyje dalyvavo daugiau kaip 120 dalyvių. Bendra veikla su Lietuvos šaulių sąjungos savanoriais yra nauja. Sportinės, karinės, aktyvios veiklos patiko visai mokyklos bendruomenei. Po šio renginio papildomai 30 proc. 5–10 klasių mokinių įsitraukė į šaulių savanorių veiklą. Voratinklio metodu mokiniai įvertino save ir veiklas, kurios jiems labiausiai patiko. Atsižvelgus į tai 2017–2018 mokslo metais bus organizuojamos bendradarbiavimo veiklos.
  • Iniciatyva „Mokymosi laboratorija“ vyko mokyklos stadione ir jos teritorijoje, Skriaudžių laisvalaikio salėje. Dalyvavo 5–10 klasių mokiniai, iš viso 56 dalyviai. Tai įvairios integruotos veiklos, taip pat ir lavinančios sportinius gebėjimus. Mokiniai išsikėlė tikslą, kurį turėjo pasiekti, ir dalyvavo užsiėmimuose. Po to mokiniai aptarė šią iniciatyvą, pristatė savo veiklos rezultatus, įsivertino ir diskutavo apie mokymosi sėkmes ir sunkumus.
  • Sporto šventės vyko mokyklos stadione ir pradinių klasių korpuse. Dalyvavo priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytiniai ir 1–10 klasių mokiniai, iš viso 99 dalyviai. Tai netradicinio ugdymo dienos. Mokiniai už gerus pasiekimus buvo paskatinti medaliais, prizais. Po renginių mokiniai turėjo galimybę išsakyti, kas patiko, o ką reiktų daryti kitaip.
  • Sveikatos ir sveikos gyvensenos ugdymo integruotos šviečiamosios veiklos vyko Skriaudžių pagrindinėje mokykloje. Dalyvavo priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytiniai ir 1–10 klasių mokiniai, iš viso 99 dalyviai. Bendradarbiaujame su Prienų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro, Prienų švietimo pagalbos tarnybos specialistais. Skriaudžių pagrindinei mokyklai 2017 m. įteiktas „Sveikiausios įstaigos 2017“ Prienų rajone apdovanojimas.


Apsilankyti puslapyje arrow_forward arrow_back Grįžti Prienu_Skriaudziu_r.docx