Neformalusis vaikų švietimas

„Diemedžio“ ugdymo centro iniciatyvos

person_pin Vykdytojas: Remigijus Kasparavičius, kūno kultūros mokytojas

Šiais mokslo metais visi „Diemedžio“ ugdymo centro mokiniai dalyvavo projekte „Sveikatiada“. Dalyvaudami šiame projekte mokiniai įgijo žinių ir lavino sveikatos, mitybos ir fizinio aktyvumo įgūdžius. Spalio 14 d. „Diemedžio“ ugdymo centro sporto salėje vyko pirmoji projekto veikla – Olimpinės žaidynės. Mokinių komandos išbandė jėgas įvairiose estafetėse – parodė, kokie jie greiti ir vikrūs, kaip moka dirbti komandoje. Netrūko nei azarto, nei geros nuotaikos. Mokiniai pasirodė puikiai, buvo geros nuotaikos, džiaugėsi smagiai praleidę laisvalaikį, galimybe susidraugauti, pajuto sporto teikiamą naudą.

2016 m. gruodžio 14 dieną aštuonių mokinių komanda vyko į Rusnės specialiąją mokyklą, kurioje kartu su Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro ugdytiniais dalyvavo draugiškame sporto projekte. Mokiniai turėjo galimybę pabendrauti su kitų mokyklų mokiniais, išbandyti jėgas stalo teniso, smiginio, biliardo ir šaškių rungtyse. Bendroje komandų įskaitoje mūsų mokiniai užėmė antrąją vietą.

2017 m. spalio 18 dieną mūsų centro bendruomenė jau antrąjį kartą dalyvavo organizacijos „Gelbėkit vaikus“ Solidarumo bėgime. Iniciatyva vyko mūsų centro stadione, dalyvavo 90 proc. centro mokinių. Buvo sutarta, kad vienas stadiono ratas lygus vienam solidarumo kilometrui. Bėgimo dieną visiems bėgikams buvo išdalyti organizacijos „Gelbėkit vaikus“ lipdukai, kuriuos mokiniai užsiklijavo ant savo marškinėlių. Dalyviai bėgo tiek, kiek galėjo, o bėgiko kortelėse įsirašė, kiek solidarumo kilometrų nubėgo. Visiems bėgimo dalyviams buvo įteikti Solidarumo diplomai.

Jau ne pirmą rudenį „Diemedžio“ ugdymo centre vyko projektas „Gyvenk ir maitinkis sveikai“. Jį parengė ir įgyvendino centro auklėtojos R. Eidukienė ir E. Paulauskienė, į jo veiklą įsitraukė ne tik mokiniai, bet ir centro darbuotojai. Projekto metu vaikai mankštinosi, sportavo, skanavo įvairių daržovių ir vaisių, grybavo – buvo mokomi gyventi sveikai. Sveikatinimo ir sporto savaitę projekto dalyviai pradėjo grybaudami. Mokiniai su auklėtojomis mokėsi pažinti valgomus grybus, rungtyniavo, kas daugiau jų surinks, grožėjosi rudenine gamta. Bendrabučio virtuvėlėje mokiniai mokėsi paruošti grybus, išbandė ne vieną jų patiekalų receptą. Sporto aikštyne susirinkę mokiniai bėgo tam tikrą distanciją, vyresni mokiniai mokė jaunesnius mankštintis, žaisti futbolą, diskutavo sveikos gyvensenos tema. Krepšinio dieną mokiniai mokėsi krepšinio žaidimo gudrybių – mėtė baudas į krepšį, mokėsi varyti kamuolį, stengėsi perprasti krepšinio taisykles. Viso projekto metu buvo diskutuojama sveikos gyvensenos tema, mokiniai išsakė savo nuomonę. Paaiškėjo, kad daugelis mokinių supranta sveikos gyvensenos svarbą žmogaus organizmui, kokios yra žalingų įpročių pasekmės. Projekte dalyvavo visi centro mokiniai.Apsilankyti puslapyje arrow_forward arrow_back Grįžti Diemedzio_ugdymo_centras