Neformalusis vaikų švietimas

Akmenės r. Akmenės gimnazijos iniciatyvos

person_pin Vykdytojas: Gitana Gricienė, pradinių klasių mokytoja

Kasmet dalyvaujame Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro akcijoje „Apibėk mokyklą“, organizacijos „Gelbėkit vaikus“ Solidarumo bėgime. Kasmet gimnazijoje rengiamos sporto šventės, sveikuolių konkursas „Sveikuoliukai“, viktorina „Būk sveikas ir stiprus“, vykdomi projektai pasirinkta sveikatos ir aktyvaus judėjimo tema, estafetės „Tėvai ir vaikai“, vedamos netradicinės kūno kultūros pamokos, einame į žygius, kuriuose dalyvauja ir mokinių tėvai.

Fizinio aktyvumo veiklas vykdome mūsų gimnazijoje, jos teritorijoje, Akmenės rajono apylinkėse. Bėgimo akcijose dalyvauja 1–4 klasių mokiniai ir mokytojos, leidžiamės į žygius po rajono apylinkes ir kasmet nužygiuojame vis daugiau kilometrų. Vykdome metinius projektus „Citrininiai pašnekesiai“, „Vanduo – mūsų gyvybės šaltinis“, „Sveikas maistas – gaminu pats“, „Mintys turi sparnus...“ ir kt., kuriuose ir tėvai pristato savo idėjas, parengtas veiklas su vaikais. Tėvai ir vaikai dalyvauja estafetėse, sporto varžybose. Mokykloje vedėme netradicines kūno kultūros pamokas su profesionaliu treneriu.

Džiaugiamės, kad savo pavyzdžiu paveikėme mokinius – jie kasdien kol būna mokykloje gurkšnoja vandenį, jo išgeria tikrai daug. Mokiniai į mokyklą atsineša namuose ruoštą maistą savo dėžutėse, valgo daug sveikiau, renkasi užkandžiams vaisius. Su malonumu žygiuojame ir skaičiuojame žingsnius, taip pat siekiame gerinti savo rezultatus. Kūno kultūros pamokose noriai dalyvauja visi, net turintys sunkių sveikatos problemų, bet tai jie daro savo noru ir užsidegimu. Jau ketverius metai puikiai sekasi įtraukti tėvus į klasės metinius projektus, kuriuose dalyvauja bent po vieną šeimos narį. Į mokyklą kviečiame svečių, profesionalų, kurie motyvuoja, suteikia žinių apie sportą, sveiką mitybą.

Projektus pristatome konferencijose, o mokinių pasiekimai, veiklos žymimi mokinių dienoraščiuose, klasės metraščiuose. Informacija skelbiama gimnazijos interneto svetainėje.

 Apsilankyti puslapyje arrow_forward arrow_back Grįžti Akmenės gimnazija