Neformalusis vaikų švietimas

Radviliškio Vaižganto progimnazijos iniciatyvos

person_pin Vykdytojas: Vaida Apšegienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Kasmet progimnazijoje organizuojame sporto ir sveikatinimo dienas priešmokyklinio ugdymo grupių ugdytiniams, 1–4 klasių ir 5–8 klasių mokiniams. Jų metu dalyviai susitinka su sveikos gyvensenos specialistais, sporto mokyklos treneriais ir dalyvauja aktyviose veiklose progimnazijoje ir kitoje aplinkoje (sporto arenoje, imtynių salėje, miesto stadione ir parke). Veiklose dalyvauja visi progimnazijos mokiniai. Iš mokinių atsiliepimų supratome, kad jiems labiausiai patinka ir jie aktyviausiai dalyvauja profesionalių trenerių organizuojamose sportinėse veiklose, pvz., aerobikos, jogos, Pilateso mankštos, lauko teniso, imtynių.

Progimnazija jau antrus metus dalyvauja Europos judrumo savaitės renginiuose ir organizacijos „Gelbėkit vaikus“ Solidarumo bėgime. Mokiniams organizuojame judriąsias pertraukas, 1–4 klasių mokiniai dalyvauja akcijoje „Apibėk mokyklą“, 5–8 klasių mokiniai dalyvauja Solidarumo bėgime, kurio metu surinktos lėšos skiriamos organizacijai „Gelbėkit vaikus“. Į veiklas stengiamės įtraukti visus tuo metu galinčius aktyviai sportuoti mokinius.

Progimnazijoje organizuojami penki neformaliojo mokinių švietimo sporto ir sveikos gyvensenos užsiėmimai. Juos lankantys ugdytiniai sėkmingai dalyvauja rajono, apskrities sporto varžybose ir konkursuose. 2017–2018 m. m. konkurse „Sveikuolių sveikuoliai“ mokiniai užėmė antrąją vietą, rajoninėse kvadrato varžybose – pirmąją vietą, o zoninėse kvadrato varžybose – antrąją vietą, estafečių rungtyse – antrąją vietą.

Nuo 2013 m. Radviliškio Vaižganto progimnazija įgyvendina smurto ir patyčių prevencijos programą OLWEUS, kurios tikslas – skatinti teigiamą mokinių elgesį ir kurti saugią, be patyčių ir smurto mokyklos aplinką. 2017 m. gegužės mėnesį Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras atliko auditą, po kurio mūsų progimnazija paskelbta OLWEUS mokykla.Apsilankyti puslapyje arrow_forward arrow_back Grįžti Radviliskio_Vaizganto_r