Neformalusis vaikų švietimas

Rokiškio Juozo Tumo Vaižganto gimnazijos iniciatyvos

person_pin Vykdytojas: Liudmila Pernavienė

Vienas iš sėkmingiausių ir jau aštuonerius metus organizuojamų mūsų projektų – vasaros sveikatinimo stovykla „Nori būti laimingas – būk sveikas“. Stovyklos metu mokiniai mokosi gaminti sveiką maistą, mankštintis, grūdintis, pažinti save ir pasaulį, rūpintis aplinka. Šiais metais sveikatinimo stovykla buvo organizuojama dviem etapais – birželio ir rugpjūčio mėnesiais. Dalyvavo 40 mokinių. Stovyklos metu buvo skatinamas mokinių kūrybiškumas, organizuojamos veiklos, susijusios su ekologija ir sveika gyvensena. Mokiniai susipažino su įvairiomis fizinės veiklos formomis ir sveikatos stiprinimo būdais. Stovyklautojai dalyvavo tinklinio, smiginio, žolės riedulio, estafečių varžybose. Buvo organizuotas žygis baidarėmis Šventosios upe, kurio metu mokiniai rinko upės pakrantės šiukšles, naktinis orientavimosi žygis, piešinių konkursas, viktorina. Stovyklos dalyviai žaidė orientavimosi šratasvydį, vyko pokalbiai prie laužo „Būk atviras“.

Stovyklos tikslas – vasaros atostogų metu mokyti sveikos gyvensenos ir mitybos pagrindų, sveikatos stiprinimo būdų, suteikti teorinių žinių ir padėti įgyti įgūdžių, stiprinti dvasinę ir fizinę sveikatą, plėsti mokinių akiratį sveikatinimo ir ekologijos klausimais.

Uždaviniai, įgyvendinami siekiant projekto tikslo

 1. Vasaros metu įvairiais fiziniais pratimais ir grūdinimosi procedūromis stiprinti silpnesnių mokinių sveikatą.
 2. Užtikrinti užimtumą atostogų metu.
 3. Ugdyti pilietiškumą.
 4. Lavinti fizines ypatybes, mokyti sudaryti optimalų fizinio aktyvumo režimą, įvertinti savo fizinę ir psichinę sveikatą ir skatinti grūdinimąsi.
 5. Suteikti žinių apie sveiką gyvenseną ir ekologiją, padėti įgyti įgūdžių.
 6. Mokyti gaminti sveiką maistą.
 7. Diskusijų metu skatinti lyderystę, mokyti disciplinos, komandinio darbo.
 8. Supažindinti su užterštos aplinkos mums daroma žala ir skatinti rūšiuoti atliekas, saugoti aplinką.

Rezultatai

 1. Atostogų metu mokiniai stiprino sveikatą.
 2. Mokiniai buvo užimti atostogų metu.
 3. Buvo lavinamos mokinių fizinės ypatybės, jie įvertino savo fizinę ir dvasinę būklę, susipažino su fizinio aktyvumo svarba sveikatai.
 4. Mokiniai įgijo žinių apie sveiką gyvenseną ir ekologiją, asmens higieną ir grūdinimąsi.

Sėkmingiausias metų renginys – olimpinė romuviečių diena „Didžioji metų šventė“. Renginys organizuojamas kasmet. Jame dalyvauja I–III klasių komandos, iš viso apie 200 mokinių. O IV klasių mokiniai – teisėjai. Organizuojamos rungtys: 60 m bėgimas, rutulio stūmimas (vaikinai), 150 g kamuoliuko metimas (mergaitės), šuolis į tolį įsibėgėjus, virvės traukimas, baudų metimas, futbolo kamuolio smūgiavimas į vartus, linksmosios estafetės. Šventės tikslas – įtraukti į sportinę veiklą visą gimnazijos bendruomenę, skatinti fizinį aktyvumą, išsiaiškinti sportiškiausias klases ir geriausius gimnazijos sportininkus.

Mūsų gimnazija viena pirmųjų Rokiškio rajone pradėjo organizuoti judriąsias pertraukas. Jų metu sporto salėje vyksta sporto konkursai, mokiniai žaidžia stalo futbolą, stalo tenisą, tinklinį, krepšinį, aktų salėje vyksta aerobikos ir zumbos mokymai.Apsilankyti puslapyje arrow_forward arrow_back Grįžti Rokiskio_Tumo_Vaizganto_r1.docx