Neformalusis vaikų švietimas

Šakių r. Kriūkų mokyklos daugiafunkcio centro iniciatyvos

person_pin Vykdytojas: Rita Čižauskienė, kūno kultūros mokytoja

Praėjusių metų gegužės mėnesį mokykloje vyko Sporto diena 1–10 klasių mokiniams ir mokytojams. Jie dalyvavo olimpinės mylios bėgime, žaidė krepšinį, tinklinį, linksmąjį kvadratą, stalo tenisą, oro ritulį. Taip pat jėgas išbandė važiuodami dviračiu gyvatėle, varydami futbolo kamuolį aplink kliūtis, grindų riedulio, smiginio, lanko sukimo, ilgosios šokdynės, baudų metimo, prisitraukimo prie skersinio rungtyse, pradinių klasių mokiniai žaidė judriuosius žaidimus. Visi mokiniai aktyviai sportavo, džiaugėsi pasiektais rezultatais. Prizinių vietų laimėtojai apdovanoti padėkos raštais.

Kasmet mokykloje organizuojamas renginys „Veiksmo savaitė be patyčių“. Šiais metais vyko užsiėmimai „Kurią pusę pasirinksi tu?“, kurių metu mokiniai sprendė pateiktas situacijas, stengėsi pasirinkti tą pusę, kuri rodo nepritarimą patyčioms, palaiko ir draugiškai bendrauja su jas patiriančiais žmonėmis ir taip stabdo patyčių plitimą. Mokiniai Saulės spinduliuose rašė, kaip galėtų prisidėti prie patyčių mažinimo, ir žadėjo stengtis to laikytis. Pradinių klasių mokiniai dalyvavo piešinių konkurse „Mano geriausias draugas“. Jau kelerius metus iš eilės šią savaitę aukštesniųjų klasių mokiniai dalyvauja sporto varžybose. Šiais metais vyko smiginio, krepšinio baudų metimo varžybos, mokiniai mankštinosi su įvairiomis gimnastikos priemonėmis. Mokiniai stengėsi gražiai bendrauti, saugoti save ir kitus.

Žmogaus saugos dieną nuo pat ryto vyko įvairūs užsiėmimai. Klasių valandėlėmis prasidėjo 5–10 klasių mokinių diena. Klasių vadovai su auklėtiniais aptarė saugos svarbą žmogaus gyvenime, kaip elgtis įvairiose situacijose. Per antrą pamoką policijos darbuotoja priminė kelių eismo taisykles, supažindino su transporto priemonių naudojimo taisyklėmis, reikalavimais ir civiline ir baudžiamąja atsakomybe, pažeidus šiuos reikalavimus. Trečios pamokos metu su mokiniais bendravo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos inspektorius su kolega. Jie mokinius supažindino su gaisrų gesinimo taisyklėmis ir priemonėmis, aptarė pirotechnikos keliamą pavojų ir neatsakingo naudojimo pasekmes. Per ketvirtą pamoką mokiniai bendravo su gamtos apsaugos inspektoriumi. Jis supažindino su žūklės ir medžioklės taisyklėmis, papasakojo ir parodė filmą apie komunalinių atliekų rūšiavimą. Tuo metu pradinių klasių mokiniai žiūrėjo filmukus apie žmogaus saugą, piešė piešinius, kalbėjosi su mokytojomis. Per penktą pamoką visi mokiniai bendravo su Šakių visuomenės sveikatos centro specialistėmis. Susitikimo metu mokiniai mokėsi mankštintis, teikti pirmąją pagalbą, daryti dirbtinį kvėpavimą, gelbėti užspringusius. Šešta pamoka buvo skirta dienos užsiėmimams aptarti – mokiniai atsakinėjo į svečių parengtus klausimus ir gavo dovanų.

Visų mokyklos renginių informacija skelbiama mokyklos interneto svetainėje. Už aktyvią veiklą ir dalyvavimą renginiuose mokiniai skatinami pagyrimo raštais ir dovanėlėmis.Apsilankyti puslapyje arrow_forward arrow_back Grįžti Sakiu_Kriuku_r1.docx