Neformalusis vaikų švietimas

Šiaulių r. Šakynos mokyklos iniciatyvos

person_pin Vykdytojas: Asta Lengvenienė

Šeimos dieną trisdešimt aštuoni 4–10 klasių mokiniai su savo artimaisiais (14 žmonių) iškeliavo į 8 val. trukusį žygį dviračiais Šakyna–Mikaičiai–Šakyna (16 km). Mikaičių girininkijoje (partneris) jie susipažino su miškininko profesija, sužinojo, kokią pagalbą miško gyventojams gali suteikti kiekvienas žmogus. Žygio dalyviai žaidė pažintinius ir netradicinius lauko žaidimus. Geriausi žaidėjai buvo apdovanoti prizais.

Mokyklos dienos stovykloje „Plaukiam“ dalyvavo keturiolika 5−8 klasių mokinių. Trijų dienų stovykloje iš antrinių žaliavų buvo gaminamas plaustas, kuriuo vėliau stovyklos dalyviai plaukė į Šakynos tvenkinio salą.

Projekto „400 km sveikatingumo“ veiklos: Lauko žaidimų diena mokyklos bendruomenei, vienos paros stovykla 5–10 klasių mokiniams Juodeikiuose (Joniškio r.), paskaitos vyresniųjų klasių mokiniams sveikos mitybos, lytiškumo ugdymo, žalingų įpročių prevencijos ir streso valdymo temomis, naktinis orientavimosi žygis Mūšos Tyrelyje, pažintiniai žygiai po Pajūrio regioninį parką, Menčių karjerą.

Vaikų gynimo dieną mokyklos stadione buvo organizuota Lauko žaidimų diena. Kiekviena 5–10 klasė įrengė po stotelę, kurioje buvo atliekama tam tikra užduotis. Mokinių komandos turėjo surinkti visų stotelių antspaudus. Užduočių stoteles buvo įrengę ir mūsų partneriai: Šiaulių rajono priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, Šiaulių policijos kinologai, Šiaulių KASP Prisikėlimo apygardos 6‑oji rinktinė. Renginyje dalyvavo apie 150 žmonių (mokiniai ir jų artimieji). Visų stotelių antspaudus surinkę mokiniai buvo apdovanoti ledais ir gaiviaisiais gėrimais. Geriausiai užduotis atlikę mokiniai buvo apdovanoti partnerių prizais.

Naktiniame orientavimosi žygyje Mūšos Tyrelyje (Joniškio r.) dalyvavo dvidešimt 5–10 klasių mokinių ir keturi mokytojai. Mokiniai pažintiniame take ieškojo Mūšos Tyrelio laumės paliktų nuorodų, susipažino su lankytinais objektais, rungtyniavo atlikdami užduotis. Trasą įveikę mokiniai buvo apdovanoti saldžiais prizais. Orientavimosi žygis truko apie 4 val. Po žygio nakčiai mokiniai apsistojo Juodeikių bendruomenės namuose.

Išvyka į Pajūrio regioninį parką (Klaipėdos r.) truko 14 valandų. Joje dalyvavo 19 mokinių, kurie susipažino su šio krašto lankytinomis vietomis. Išvyka į Menčių karjerą (Akmenės r.) truko 8 valandas. Menčių karjere 19 mokinių dalyvavo pažintiniame žygyje. Išvykų metu buvo fiksuojami nukeliauti kilometrai. Projekto tikslas – įveikti 400 km.

Trisdešimt trys pradinių klasių mokiniai šiais mokslo metais dalyvauja projekte „Sveikatiada“.

Judrumo savaitė buvo organizuota mokykloje. Kiekvieną šios savaitės dieną buvo vykdytos veiklos: piešta sporto tema, organizuotas krosas, estafetės, linksmoji mankšta. Mokiniai dalyvavo rajoniniame renginyje „Olimpinis ruduo“.

Rudenį mokykloje buvo organizuota sveiko maisto šventė. Joje dalyvavo 17 mišrios grupės ugdytinių, aštuoniasdešimt 1–10 klasių mokinių ir dvidešimt trys tėveliai. Kiekviena klasė turėjo pristatyti bent po du patiekalus ir parengti vieną darbelį. Renginio dalyviai vaišinosi vieni kitų patiekalais, dalijosi receptais. Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras renginio dalyvius apdovanojo prizais.

Pradinių klasių mokinių parodoje „Noriu būti sveikas“ dalyvavo 33 mokiniai. Jų darbai buvo eksponuojami mokyklos koridoriuje.Apsilankyti puslapyje arrow_forward arrow_back Grįžti Siauliu_Sakynos_r