Neformalusis vaikų švietimas

Šiaulių „Saulės“ pradinės mokyklos iniciatyvos

person_pin Vykdytojas: Ilona Virmauskienė, priešmokyklinio ugdymo pedagogė

Šiaulių „Saulės“ pradinėje mokykloje organizuojamos įvairios iniciatyvos, kurios integruojamos į bendruosius mokomuosius dalykus, įvairios akcijos, kurios vyksta pertraukų metu. Viena paskutiniųjų mūsų mokykloje vykusių akcijų – „Pradėk pamokas mankšta“. Mokytojai su mokiniais pradėdavo pamokas mankšta, kuri trukdavo 5–7 minutes. O penktadienį buvo organizuota visuotinė mankšta, kurioje dalyvavo visa mokyklos bendruomenė.

Fizinio aktyvumo, sveikos gyvensenos renginiai vyksta mokykloje ir aikštynuose (prie mokyklos ir už mokyklos ribų), vieno renginio trukmė – 45 minutės. Organizuoti renginius padeda neformaliojo ugdymo ir 1–4 klasių mokytojai. Visi renginiai skelbiami ir aprašomi mokyklos interneto svetainėje ir Šiaulių miesto spaudoje.

Bendradarbiaujant su neformaliojo ugdymo įstaigomis buvo organizuotos 6 edukacinės veiklos: „Pažintis su vandeniu“, „Kas yra joga?“, „Tenisas“, „Pavojingi gamtos reiškiniai“, „Duona ant mūsų stalo“, „Sporto žaidynės“. Bendradarbiaujant su įstaigos visuomenės sveikatos priežiūros specialistais pravestos 4 atviros pamokos pedagogams apie sveiką mitybą ir fizinį aktyvumą. Edukacinėse veiklose, kuriose vaikai buvo skatinami ne tik aktyviai judėti, bet ir plėtoti pažintinius gebėjimus, dalyvavo priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytiniai ir 1–4 klasių mokiniai (6–11 metų amžiaus vaikai).

Mokykla yra pripažinta sveikatą stiprinančia mokykla (šešeri metai). Minint sveikatą stiprinančių mokyklų 25‑metį penki mokyklos ketvirtokai dalyvavo Šiaulių miesto bendrojo ugdymo įstaigų rytmetyje „Judu, žaidžiu – sveikas esu“. Mokiniai dalyvavo judriose veiklose su kitų įstaigų mokiniais, įgijo bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžių, patyrė džiugių emocijų.

Mokykloje mokosi 257 mokiniai, kurie yra įtraukti į aktyvias sveikatos ir kūno kultūros veiklas.Apsilankyti puslapyje arrow_forward arrow_back Grįžti Siauliu_Saules_r