Neformalusis vaikų švietimas

Šilutės r. Usėnų pagrindinės mokyklos iniciatyvos

person_pin Vykdytojas: Ilona Lileikienė

Mokykloje vyksta įvairūs sporto ir sveikatinimo renginiai, pvz., 5–10 klasių mokinių tarpklasinės sporto varžybos, edukaciniai užsiėmimai ir viktorinos sveikos gyvensenos tema 1–10 klasių mokiniams. Dalyvaujame projekto „Sveikatiada“ veiklose „Pusryčių fiesta“, „Mankštiada“, organizuojame judriąsias pertraukas.

Mokinių komandos dalyvauja rajoninėse sporto varžybose ir rajono mokinių sporto žaidynėse. Mokiniai dalyvauja piešinių konkursuose sveikatinimo tema. Mokykloje veikia 4 neformaliojo ugdymo būreliai ir 3 neformaliojo vaikų švietimo būreliai. Juose dalyvauja apie 80 proc. mokinių. Jų metu mokiniai ne tik sportuoja, bet ir dalyvauja žygiuose pėsčiomis, dviračiais, orientavimosi varžybose, mokosi išgyventi gamtoje.

Geriausi mokyklos sportininkai skatinami išvykomis į Eurolygos varžybas Kauno „Žalgirio“ arenoje, kur jie ne tik stebi varžybas, bet ir turi galimybę pabendrauti su žinomais krepšininkais. Išvyką dovanoja mokyklos mecenatas – Lietuvos sporto universiteto profesorius S. Kamandulis. Kasmet į varžybas vyksta apie dvidešimt 5–10 klasių mokinių.

Šeimų sporto šventę organizuoja mokyklos taryba. Joje kasmet dalyvauja apie dešimt šeimų (vaikai ir jų tėvai), kurios rungtyniauja linksmosiose estafetėse ir atlieka kitas užduotis.

1–10 klasių mokiniai dalyvauja visuomenės sveikatos priežiūros specialisto ir socialinio pedagogo organizuojamose veiklose: viktorinose, akcijose, konkursuose. Nuolat atnaujinami informaciniai stendai sveikos gyvensenos, žalingų įpročių prevencijos temomis. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistas padeda mokiniams pasirengti rajoniniam konkursui „Sveikuolių sveikuoliai“.

Visos klasės dalyvauja prevencinėse programose – taip siekiame saugios aplinkos ir gero mikroklimato mokykloje. Jos integruojamos į auklėjamąją veiklą. Prevencinėse programose dalyvauja visi mokiniai ir priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytiniai.

Mokykloje vykdoma ir kita su saugios ir sveikos aplinkos kūrimu susijusi veikla. Tai integruoti dalykiniai projektai „Žemės diena“, „Vanduo“. 2017 m. vykdytas mokyklinis projektas „Atsinaujinantys energijos šaltiniai“. Šis projektas apėmė visus mokomuosius dalykus. Jame dalyvavo 5–10 klasių mokiniai. Projektą pabaigėme išvyka pėsčiomis iki vėjo jėgainės, esančios mūsų seniūnijoje. Projekto partneriai UAB „4energia“ ir UAB „General Electric Lietuva“.

Organizavome vaikų vasaros poilsio stovyklą, kurios metu septyniolika mokinių lankėsi „Atostogų parke“ Palangoje, mokėsi plaukti ir stiprino sveikatą.

Ikimokyklinio ugdymo grupės ugdytiniai ir pradinių klasių mokiniai dalyvavo akcijoje „Žalioji palangė“. 7–8 klasių mokiniai dalyvavo Elektronikos platintojų asociacijos (EPA) organizuotoje šalies mokinių aplinkosaugos olimpiadoje. Konkurso dalyviai turėjo galimybę pasitikrinti aplinkosaugos ir ekologijos sričių žinias, prisiminė, kaip svarbu rūšiuoti atliekas, rūpintis gyvūnais. Olimpiadoje dalyvavo 150 mokyklų, o mūsų mokykla užėmė 48 vietą.

Mokiniai dalyvavo įvairiose aplinkosaugos akcijose: tvarkė gyvenvietę, šalia mokyklos esantį parką.

Mokiniai rajoninėje konferencijoje „Sveikame kūne – sveika siela“ skaitė pranešimą „Mitybos ir fizinio aktyvumo įtaka mokinių sveikatai“. Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupių ugdytiniai, 1–4 klasių mokiniai dalyvauja programose „Vaisių vartojimo skatinimas mokyklose“ ir „Pienas vaikams“.

Kas antrus metus Šilutės r. savivaldybės administracijos Švietimo skyrius organizuoja mokytojų spartakiadą. Joje dalyvauja 15–20 mokyklos pedagogų.Apsilankyti puslapyje arrow_forward arrow_back Grįžti Silutes_Usenu_r.docx