Neformalusis vaikų švietimas

Švenčionių pradinės mokyklos iniciatyvos

person_pin Vykdytojas: Rasa Štuikienė, pradinio ugdymo mokytoja metodininkė

Mokyklos organizuojamoje sveikos gyvensenos veikloje dalyvavo visa mokyklos bendruomenė: 6–11 metų vaikai (priešmokyklinio ugdymo grupė, 1–4 klasių mokiniai) ir pedagogai, tėvai. Iš viso dalyvavo apie 300 dalyvių. Mūsų partneriai – sporto klubai „Liūto narvas“, „Grifas“, kuriuose vyksta aktyvios pamokos, sporto užsiėmimai.

Mokykloje organizuota sporto ir sveikatinimo diena „Gyvenk sveikai, judėk ir tobulėk“. Šią dieną per pirmą pamoką vyko sveikatinimo pamokėlės klasėse (buvo pakviestas lektorius, medicinos darbuotojas, tėvai). Per antrą pamoką vyko antrokų estafečių varžybos aktų salėje, trečiokams aerobikos pamoką vedė sporto klubo „Liūto narvo“ trenerė Irina Burokienė, o ketvirtokai išvyko į sporto klubą „Grifas“. Per trečią pamoką vyko trečiokų kvadrato varžybos sporto salėje ir antrokų kvadrato varžybos sporto salytėje. Per ketvirtą pamoką vyko ketvirtokų kvadrato varžybos sporto salėje. Per antrą pertrauką mokyklos aktų salėje buvo renkamas šokliausias (su šokdyne) mokinys, ilgiausiai sukantis lanką mokinys. Iš klasės buvo atrinkta po 1–2 atstovus rungčiai. Po pamokų mokyklos fojė buvo pakabinti piešiniai ir plakatai tema „Kad augtum sveikas“. Klasėse vyko tėvų ir vaikų sporto varžybos.

Sporto ir šokio dieną skambant nuotaikingai ir ritmiškai muzikai visa mokyklos bendruomenė sugužėjo į mokyklos stadioną. Visi bėgo ratą „Už mokyklą“. Krosą bėgti reikėjo laikantis eismo taisyklių, nes gamtoje bėgti, tai ne sporto salėje. Čia svarbiausia buvo ne laimėti, o dalyvauti. Vėliau visi mokyklos mokiniai ir pedagogai šokinėjo per šokdynę. Visi suprato, kad sportuoti ne tik smagu, bet ir naudinga.Apsilankyti puslapyje arrow_forward arrow_back Grįžti Svencioniu_pradine_r