Neformalusis vaikų švietimas

Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazijos iniciatyvos

person_pin Vykdytojas: Simonas Baliutavičius

· Fizinį aktyvumą skatinantys renginiai

Europos judrumo savaitės metu pradinių klasių mokiniai ir mokytojai sportavo lauke: darė linksmąsias mankšteles, dalyvavo judriųjų žaidimų pratybose, estafetėse, bėgo Telšių miesto stadione, ėjo į sveikatinimo žygį prie Masčio ežero. Aukštesnių klasių mokiniai ilgųjų pertraukų metu išmėgino jėgas žaisdami kvadratą.

Gimnazijos mokiniai dalyvavo organizacijos „Gelbėkit vaikus“ Solidarumo bėgime Jie susibūrė ne tik bendrai sportinei veiklai, bet ir mokėsi solidarumo ir socialinės atsakomybės. Iš pradžių bėgo mažieji renginio dalyviai, vėliau – aukštesnių klasių mokiniai. Juos palaikė ir kartu dalyvavę mokyklos mokytojai. Iš viso dalyviai nubėgo 25 solidarumo kilometrus.

Renginys „Jokių kliūčių“ vyko Telšių miesto arenoje. Buvo minimas Lietuvos sveikatą stiprinančių mokyklų veiklos 25‑metis. II klasės mokiniai išbandė jėgas 36 m ilgio pripūstame kliūčių ruože, šokinėjo ant burbuliatoriaus, svaidė regbio kamuolį.

Sveikatinimo ir sporto dieną mokiniai bėgo, žaidė kvadratą, badmintoną, lenktyniavo estafetėse 4 × 100 m, dviračiais, mėtė baudas į krepšį, dalyvavo tritaškių mėtymo konkurse, mokėsi suteikti pirmąją pagalbą ir kt.

Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazijos mokiniai nuo rugsėjo 29 d. iki spalio 3 d. dalyvavo akcijoje „Sveikatinimo pertraukų savaitė“. Pirmadienis buvo paskelbtas judesio diena. Pradinukams užsiėmimus vedė 3a klasės mokiniai, o vyresniems mokiniams – dvyliktokai. Antradienis buvo vaisių ir daržovių diena. Trečiadienį pradinių klasių mokiniai skyrė vandeniui. Mokiniai daugiau sužinojo apie vandenį, kokios būsenos jis gali būti, ragavo mineralinį, stalo ir šulinio vandenį. Ketvirtadienis buvo tylos diena. Skambant ramiai muzikai, pradinių klasių mokiniai kalbėjo pašnibždomis, mokėsi tyliai organizuoti įvairias veiklas. Penktadienį pradinių klasių mokiniai pertraukų metu klausėsi ramios muzikos, o aukštesnių klasių mokiniai šventė Padėkos dieną, sakydami „Ačiū už...“.

2018 m. lapkričio 15 d. vyko Telšių r. mokyklų I–IV klasių mokinių, o lapkričio 16 d. – Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazijos 5–8 klasių mokinių etnovakaronės „Skrynios paslaptys“, skatinančios netradiciškai aktyviai judėti.

2018 m. rugsėjo 28 d. Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazijos lauko aikštelėje vyko tarptautinio projekto „Be active – Judėk šokio ritmu 2018“ renginys. Šio projekto veiklose gimnazija dalyvauja jau ketverius metus. Šokio pamokoje dalyvavo apie 170 dalyvių: 1–4 klasių, 5–8 klasių, I–IV klasių mokiniai, mokytojai ir tėvai.

· Sveikos gyvensenos ugdymo renginiai

Pasaulinę košės dieną pradinių klasių mokiniai ragavo avižinę košę su vaisiais, kurioje daug angliavandenių, mineralinių medžiagų ir vitaminų. Taip pat mokiniai sužinojo, kuo naudinga košė mūsų organizmui.

Akcijos „Vaišinkimės vandeniu!“ metu pradinių klasių mokiniai nuo pat ryto degustavo vandenį, sužinojo, kiek reikia išgerti per dieną vandens, mokėsi taisyklingai plauti rankas.

Renginys „Sveikatinimo maratonas 2018“ buvo skirtas Raudonojo Kryžiaus draugijos 155‑osioms metinėms paminėti. Dalyviai turėjo ne tik pagaminti sveikų patiekalų, bet ir parodyti pirmosios pagalbos, saugaus eismo ir žalingų įpročių prevencijos žinias.

Pasaulinei dienai be tabako paminėti 13–14 metų paaugliams organizuotas renginys „Ar obuolys geriau nei cigaretė?“ Kartu su sveikatos priežiūros specialiste mokiniai analizavo vaizdo medžiagą apie rūkymo sukeltas ligas, kartu su psichologe ieškojo priežasčių, kodėl pradedama rūkyti. Nepilnamečių reikalų pareigūnų veiklos grupės vyresnioji specialistė supažindino su rūkančiųjų teisine atsakomybe.

I–III klasių komanda konkurse „Sveikuolių sveikuoliai“ (2017 m.) rungėsi su Telšių r. gimnazijų komandomis ir iškovojo galimybę atstovauti Telšių r. antrajame šio konkurso etape, vykusiame Šiauliuose.

· Saugios aplinkos kūrimo akcijos

Akcijos „Tylos stebuklinga versmė“ metu pradinių klasių mokiniai sužinojo, kaip triukšmas kenkia sveikatai, mokėsi atsipalaiduoti, saugoti save ir aplinką.Apsilankyti puslapyje arrow_forward arrow_back Grįžti Telsiu_Boriseviciaus_r.docx