Neformalusis vaikų švietimas

Ukmergės Jono Basanavičiaus gimnazijos iniciatyvos

person_pin Vykdytojas: Vilma Grigienė, kūno kultūros mokytoja

Vykdomos fizinio aktyvumo, sveikos gyvensenos ugdymo ir saugios aplinkos kūrimo iniciatyvos. 

  • Kūno kultūros pamokos „Be sienų“. Aktyvus judėjimas gryname ore patenkina poreikio judėti reikmes, padeda pajusti sveiko, išlavinto kūno ir judėjimo džiaugsmą. Tokios kūno kultūros pamokos skatina mokinių fizinį aktyvumą. Rugsėjo 11–15 dienomis kūno kultūros mokytojai Vilma Girgienė ir Saulius Grigas I–IV gimnazijos klasių mokiniams vedė kūno kultūros pamokas „Mano miestas“ ir „Joną Basanavičių minint“.
  • Jono Basanavičiaus gimnazijos mokiniai dalyvavo Vasario 16‑ąją vykusiame tradiciniame bėgime Pabaiskas–Ukmergė. Šiais metais jis buvo jubiliejinis, trisdešimtasis. Renginyje dalyvavo bėgimo entuziastai ne tik iš Ukmergės, bet ir iš Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Jonavos, Kaišiadorių, Vilkaviškio, kitų šalies vietovių. Iš viso buvo užregistruoti 202 dalyviai.
  • Ukmergės Jono Basanavičiaus gimnazija laimėjo konkurse „Sveikata visiems 2017“. Šio konkurso tikslas – skatinti bendruomeniškumą, pilietiškumą, kurti saugią ir sveiką mokymo(si) aplinką gimnazijoje, stiprinti mokinių sveikatą. Ukmergės rajono savivaldybės bendruomenės sveikatos taryba ir Ukmergės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras įvertino konkurso „Sveikata visiems 2017“ dalyvius, kurių veikla buvo stebima 2016 m. ir 2017 m. Konkurso ,,Sveikata visiems 2017“ laimėtoja tapo Ukmergės Jono Basanavičiaus gimnazija. Projekte buvo pristatyta gimnazijos bendruomenės veikla, susijusi su psichinės ir fizinės sveikatos stiprinimu, pažymėtas puikus bendradarbiavimas su gimnazijos partneriais ir vykdomos kūno kultūros pamokos kitoje aplinkoje. Gimnazistai aktyviai dalyvauja rajoniniuose ir šalies sveikatinimo projektuose, renginiuose, šventėse ir varžybose.
  • „Juventus“ varžybos. Ukmergės „Šilo“ pagrindinės mokyklos sporto salėje sausio 17‑ąją buvo sužaistos pirmosios šio rajono lygos antrojo etapo rungtynės, kuriose susitiko dvi Jono Basanavičiaus gimnazijos komandos – „UJBG‑1“ ir „UJBG‑2“. Šios komandos kitą savaitę žais su Ukmergės rajono Taujėnų gimnazijos ekipa. Po šių varžybų ir paaiškės, kas atstovaus Ukmergės rajonui trečiame „Juventus“ krepšinio lygos etape.
  • Spalio 10–13 dienomis gimnazijoje vyko sveikatinimo savaitė, kurios metu visi norintys galėjo mokytis atsipalaiduoti: atlikti kvėpavimo pratimus, progresuojančios raumenų relaksacijos, vizualizacijos pratimus, išbandyti dailės terapiją. Teisingai atlikti kvėpavimo pratimus gimnazistus mokė kūno kultūros mokytoja Vilma Grigienė. Progresuojančią raumenų relaksaciją ir vizualizacijos pratimus mokiniai atliko kartu su mokyklos psichologe Edita Usoniene. Dailės terapijos pagrindų mokė matematikos mokytoja Inga Skliarienė. Ji mokė, kaip piešiant mandalas atsipalaiduoti ir kartu sutelkti dėmesį. Teisingai nupiešti mandalą padėjo mokytojos vadovaujamo būrelio nariai. Veiklose dalyvavo II ir IV klasių mokiniai ir Ukmergės Dukstynos pagrindinės mokyklos neformaliojo švietimo programos „Bičiuliai“ nariai, lydimi psichologės Indrės Gumbaragienės. Pastarieji pasidalijo geros nuotaikos receptais ir gera nuotaika.
  • Projektas „Sveikatinimo takais“ Jono Basanavičiaus gimnazijoje. Ukmergės Jono Basanavičiaus gimnazijoje vyko tradicinė sveikatinimo savaitė, kurią organizavo gimnazijos kūno kultūros mokytojai. Šio renginio tikslas – mokytis patirti judėjimo džiaugsmą, stiprinti sveikatą ir fizines galias, ugdyti judesių kultūrą. Sveikatinimo savaitė, kaip ir kasmet, sulaukė didžiulio gimnazistų dėmesio. Mokiniai rungėsi krepšinio, futbolo, tinklinio, stalo teniso, grindų riedulio varžybose, vyko šokių konkursas, integruota psichologijos ir kūno kultūros pamoka Psichikos sveikatos dienai paminėti. Kartu su šokėjais pasirodė ir mokytojai. Sveikatinimo savaitės metu buvo atidaryta sporto varžybų akimirkų paroda – tai padėka mokiniams, garsinantiems sporto pasiekimais Jono Basanavičiaus gimnaziją. Sporto savaitę vainikavo geriausiųjų apdovanojimai – medalius, taures ir padėkas įteikė gimnazijos direktorius Valentinas Gendvilis. Ši savaitė visiems gimnazijos bendruomenės nariams suteikė ypatingai džiugių emocijų.
  • Spalio 2 d. Ukmergės rajono savivaldybės posėdžių salėje buvo įteikti apdovanojimai ir padėkos raštai Europos judriosios savaitės Ukmergėje dalyviams ir organizatoriams. Ukmergės rajono savivaldybės meras R. Janickas ir administracijos direktorius S. Jackūnas Ukmergės Jono Basanavičiaus gimnazijai įteikė padėkos raštą už bendradarbiavimą organizuojant Europos judriosios savaitės dviračių žygį.
  • Rugsėjo 22 d. Jono Basanavičiaus gimnazijos mokiniai kartu su kūno kultūros mokytoja V. Grigiene dalyvavo dviračių žygyje Dienai be automobilio paminėti.
  • Ukmergės miesto bendrojo ugdymo mokyklų mokinių 2017–2018 mokslo metų sporto žaidynių kroso estafečių varžybos, krepšinio, tinklinio, stalo teniso, smiginio ir kt. varžybos.
  • Jau dvejus metus Ukmergės gimnazija mini Tarptautinę šokio dieną. Abiejų miesto gimnazijų mokiniai su šokių mokytojomis per ilgąją pertrauką suorganizavo žaibišką sambūrį. Vėliau gimnazistai keliavo pašokti prie Ukmergės kultūros centro.


Apsilankyti puslapyje arrow_forward arrow_back Grįžti Ukmerges_Basanaviciaus_r1.docx