Neformalusis vaikų švietimas

VDU „Rasos“ gimnazijos iniciatyvos

person_pin Vykdytojas: Gintautė Rakauskienė, Daiva Plerpaitė

· Gimnazijos sporto ir sveikatinimo šventėje „Sveikas, rudenėli“ dalyvavo I ir III klasių mokiniai. Renginys vyko rugsėjo mėnesį Kleboniškio miško parke. Mokiniai atliko įvairias užduotis, klasės varžėsi tarpusavyje. Mokiniai pabuvo gamtoje, pusdienį praleido aktyviai, pirmų klasių mokiniai susipažino vieni su kitais.

· Kasmet apie 100 mokinių dalyvauja organizacijos „Gelbėkit vaikus“ Solidarumo bėgime, skirtame paremti Lietuvos ir Zambijos vaikus. Per ilgąją pertrauką mokiniai įveikė solidarumo kilometrą mokyklos stadione. Projektą rėmė mokinių tėvai ir gimnazijos darbuotojai. Gimnazistai pertrauką praleido fiziškai aktyviai, mokėsi padėti kitiems.

· Pavasario sporto ir sveikatinimo šventėje dalyvavo I–III klasių mokiniai. Renginys vyko gegužės mėnesį gimnazijos stadione. Mokiniai atliko įvairias užduotis, klasės varžėsi tarpusavyje. Gimnazistai buvo skatinami būti fiziškai aktyvūs ir pajausti judėjimo džiaugsmą. Mokinių rungtyniavimas skatina siekti geresnių rezultatų, tobulėti. Buvimas lauke padeda grūdintis.

· Spalio 10 d. gimnazijoje paminėta Pasaulinė psichikos sveikatos diena. Ją organizavo mokyklos psichologė, socialinė darbuotoja, mokinių komiteto nariai. Šią dieną į gimnaziją atvykę mokiniai buvo linksmai ir originaliai pasitikti, kviesti atlikti organizatorių parengtas užduotis (pvz., nupiešti ar parašyti, kaip tą dieną jaučiasi). Parengtas stendas šia tema.

· Klasės valandėlės ir integruotos pamokos fizinio aktyvumo, infekcinių ligų profilaktikos, sveikos ir subalansuotos mitybos, streso valdymo ir laiko planavimo, žalingų įpročių prevencijos temomis. Klasės valandėles ir integruotas pamokas gimnazistams rengė mokyklos psichologė, visuomenės sveikatos priežiūros specialistė, į ugdymo procesą buvo įtraukti ir studentai, kiti svečiai. Pirmokams organizuoti adaptaciją lengvinantys užsiėmimai. Taip pat su įvairių klasių gimnazistais kalbėta apie fizinio aktyvumo ir sveikos mitybos svarbą organizmui, mokiniai atliko įvairias užduotis, žiūrėjo prevencinius filmus. Organizuoti streso valdymo, žalingų įpročių prevencijos užsiėmimai.

· Tarptautinė šokio diena buvo minima balandžio 29 d. Per ilgąją pertrauką šokių mokytoja kvietė gimnazijos bendruomenės narius šokti. Mokiniai linksmai trypė pagal muziką gimnazijos fojė: demonstravo parengtus pasirodymus ir mokėsi naujų žingsnelių, bendravo.

· Žmogaus saugos diena. Birželio mėnesį visuomenės sveikatos priežiūros specialistė III klasių gimnazistus kvietė susitikti su Kauno miesto vyriausiojo policijos komisariato bendruomenės pareigūnais, Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stoties medikais ir kitais mokyklos svečiais, kurie papasakojo paaugliams apie atsakomybę ir teises, mokė pirmosios pagalbos pagrindų.

· Kiti renginiai. Gimnazijos biologijos mokytojai su mokiniais dalyvavo įvairiuose Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro, Kauno mokinių aplinkotyros centro ir kitų organizacijų, institucijų organizuotose iniciatyvose, pvz., „AIDS – renkuosi žinoti“, konkurse „Kauno moksleiviai be žalingų įpročių“.Apsilankyti puslapyje arrow_forward arrow_back Grįžti VDU Rasos_r.docx