Tinklalapio logotipas

Vilkaviškio r. Alvito pagrindinės mokyklos daugiafunkcio centro iniciatyvos

person_pin Vykdytojas: Ingrida Kromelienė, socialinė pedagogė

Jau ne vienerius metus mokykla organizuoja mokinių vasaros poilsio stovyklas, kurių veiklos pagrįstos sveikos gyvensenos, fizinio aktyvumo principais. Stovyklos metu organizuojami žygiai, sporto varžybos, dalyviai supažindinami su sveikos mitybos, sveikatos tausojimo pagrindais. Stovykla vyksta dviem pamainomis, dalyvauja apie penkiasdešimt 2–10 klasių mokinių.

Kita vykdyta iniciatyva – sveikatos saugojimo projektas. Jo tikslas – propaguojant sveiką mitybą ir fizinį aktyvumą mokyti gyventi sveikai ir lavinti sveikos gyvensenos įgūdžius. Kiekvienais mokslo metais projektas vykdomas apie 3 mėnesius, jame dalyvauja visi 1–10 klasių mokiniai, mokytojai, bendruomenės nariai, tėvai, socialiniai partneriai (kitos mokyklos, Visuomenės sveikatos biuras, sveiką gyvenseną ir fizinį aktyvumą propaguojantys rajono gyventojai). Mokiniams, tėvams organizuojami įvairūs komandiniai užsiėmimai, sporto turnyrai, pamokos apie sveikos gyvensenos ir fizinio aktyvumo naudą. Projekto metu lavinami bendravimo, bendradarbiavimo gebėjimai, mokiniai tampa aktyvesni, stengiasi sveikai maitintis ir sportuoti.

Projektas „Sveikatiada“ vyksta jau ne vienerius metus. Sveikos gyvensenos ugdymo programa suteikia mokiniams žinių apie sveikatą, mitybą ir fizinį aktyvumą, jie įgyja ir praktinių įgūdžių. Organizuojami įdomūs ir patrauklūs renginiai, kuriuose dalyvauja ne tik mokiniai, bet ir mokytojai, mokyklos administracijos darbuotojai ir tėvai.

„Judėjimo galia“, „Užkrėsk judėjimo virusu draugus“, judriosios pertraukos – tai veiklos, kuriose dalyvauja beveik visa mokyklos bendruomenė. Dalyvaudami šiose iniciatyvose mokiniai pasisemia geros nuotaikos, įgyja žinių.

Mokiniai nuolat dalyvauja įvairiose sporto varžybose (kroso, judriųjų žaidimų, futbolo ir kt.). Lietuvos mokyklų merginų futbolo žaidynėse „LadyGolas“ mokyklos mokinių komanda užėmė trečiąją vietą. Mokykloje organizuotas futbolo turnyras „Mus vienija futbolas“. Svarbiausias mūsų iniciatyvų rezultatas – į aktyvias veiklas įtraukėme didelę dalį mokyklos bendruomenės narių. Jie pajuto džiaugsmą, pasitenkinimą savimi, patyrė sėkmę, o tai juos motyvavo dar labiau dalyvauti aktyviose veiklose.Apsilankyti puslapyje arrow_forward arrow_back Grįžti Vilkaviskio_Alvito_r1.docx