Neformalusis vaikų švietimas

Vilniaus r. Bezdonių Julijaus Slovackio gimnazijos iniciatyvos

person_pin Vykdytojas: Genadij Ravdo

Projektas „Be iliuzijų“ skirtas 5–8 ir I–IV klasių mokiniams (dalyvavo 130 mokinių ir mokytojų). Jie dalyvavo įvairiuose užsiėmimuose. Buvo vestos klasės valandėlės, suteikiančios žinių apie psichoaktyviųjų medžiagų daromą žalą, skatinančios sąmoningą ir atsakingą jaunų žmonių mąstymą. Pamokų temos buvo labai įvairios: psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo pasekmės, priklausomybių pavojai žmogui, šeimai ir visuomenei, subkultūrų įtaka jauno žmogaus gyvenimui ir sveiko gyvenimo būdo skatinimas.

Įgyvendindama programą OLWEUS, mūsų gimnazija siekė, kad mažėtų patyčių, gerėtų mokinių tarpusavio santykiai. Patyčių prevencijos programa OLWEUS buvo įgyvendinama trimis lygmenimis: mokykla, klasė, mokinys. Programos esmė – išmokyti visą gimnazijos personalą pastebėti, atpažinti patyčias ir tinkamai į jas reaguoti. Programoje dalyvavo apie 300 dalyvių.

Žiemos sporto šventėje dalyvavo 5–8 ir I–IV klasių mokiniai. Šioje šventėje dalyvavo 120 mokinių ir mokytojų. Mokiniai, susibūrę aikštėje prie gimnazijos, galėjo išbandyti savo jėgas sporto varžybose – traukti virvę, žaisti smiginį, kilnoti sunkumus, šokinėti su maišais ir kt. Geriausi ir stipriausi mūsų gimnazijos sportininkai buvo apdovanoti diplomais.

Vasarį gimnazijoje vyko renginiai, skirti propaguoti sveiką gyvenseną. Veiklos vyko pasirinkta sveikatinimo tema „Sveika mityba ir ligų profilaktika“. Jose dalyvavo 170 mokinių ir mokytojų.

Projekto „Graži šypsena“ tikslas – pasiekti, kad ugdymo įstaigose mokiniai išmoktų taisyklingai valytis dantis ir darytų tai motyvuotai. Lapkričio mėnesį pradinių klasių mokiniams buvo vedamos pamokos apie dantų priežiūrą: kaip taisyklingai valyti dantis, kokie ir kaip maisto produktai jiems kenkia. Kad mokiniams būtų smagiau valytis dantis, jiems buvo įteiktos mažos dovanėlės, kurias perdavė Vilniaus miesto visuomenės sveikatos biuras. Kad tėvams būtų paprasčiau padėti vaikams laikytis tinkamos dantų higienos, lapkričio 21 dieną mūsų gimnazijoje svečiavosi gydytoja odontologė, kuri papasakojo visiems susirinkusiems tėvams, kaip padėti vaikams, kad jų dantys negestų. Projekte dalyvavo 140 mokinių ir mokytojų.

Kartu su Vilniaus r. Bezdonių „Saulėtekio“ pagrindine mokykla organizavome sporto dieną ir renginį „Matematika ir sportas“. Ką bendro turi matematika ir sportas? Atsakymo į ši klausimą ieškojome gegužės 15 dieną renginio „Matematika ir sportas“ metu. Mūsų gimnazijoje vyko tarpmokyklinės 5–7 klasių mokinių varžybos. Susirungė mūsų gimnazijos komanda „Pliusai ir minusai“ ir Bezdonių „Saulėtekio“ pagrindinės mokyklos komanda „Saulėtekis“. Mokiniai įsitikino, kad ir matematikos uždavinius galima spęsti aktyviai ir linksmai, o tai yra geriausias paskatinimas mokytis. Dvi komandos rungtyniavo estafetėse ir spręsdamos uždavinius. Norint laimėti, nepakanka būti vien geru matematiku, svarbu ir fizinė ištvermė, greitis, koordinacija, gebėjimas dirbti komandoje. Jau senovės graikai žinojo, kad fizinis aktyvumas – sveikatos šaltinis. Tačiau darniam asmenybės vystymuisi vien sportiško kūno neužtenka, svarbu žinios, gebėjimas mąstyti. O geriausia mankšta protui – matematika. Mokiniai su dideliu užsidegimu sprendė matematikos užduotis: skaičiavo, dėliojo domino, ieškojo trupmenai poros, brėžė atkarpas ir žmogų iš geometrinių figūrų ir kartu atliko sportinius pratimus. Dauginti skaičius šokinėjant per šokdynę buvo sunkiausia, bet kartu ir linksmiausia užduotis. Veiklose dalyvavo 240 mokinių ir mokytojų.Apsilankyti puslapyje arrow_forward arrow_back Grįžti Vilniaus_Bezdoniu_r1.docx