Neformalusis vaikų švietimas

Vilniaus r. Marijampolio Meilės Lukšienės gimnazijos iniciatyvos

person_pin Vykdytojas: Jūratė Taučiuvienė

 • PIT ir UAB „Juara“ projektas „Kosmetika grožiui ir sveikatai“

Būrys 9–12 klasių merginų lankėsi UAB „Juara“, kurios atstovė Jūratė Butiškienė papasakojo apie savo verslo įkūrimą ir siekius platinti tik kokybišką, sertifikuotą, ekologišką kosmetiką, atskleidė šio verslo subtilybes. Merginos klausėsi patarimų, kaip išsirinkti kosmetikos priemones, tinkamas paauglėms, kaip jas tinkamai naudoti, išsiaiškino, koks yra jų odos tipas, kaip deramai prižiūrėti savo odą, kad ji kuo ilgiau išliktų sveika ir skaisti. Visos projekte dalyvavusios mokinės buvo apdovanotos įmonės kosmetikos dovanėlėmis – veido priežiūros priemonėmis, kad galėtų praktiškai išbandyti tai, apie ką pasakojo įmonės vadovė. Galbūt tai paskatins kurią nors mokinę pasirinkti specialybę, susijusią su grožio ir kosmetikos industrija.

 • Akcija „Už gyvenimą be tabako“

Kiekvienais metais trečiąjį lapkričio ketvirtadienį minime Tarptautinę nerūkymo dieną. Šių metų Tarptautinės nerūkymo dienos šūkis – už gyvenimą be tabako. Šią dieną 7 klasės mokiniai dalijo gimnazijos mokiniams ir mokytojams lipdukus su užrašu „Gyvenimas be tabako“. O 5–8 klasių ir I–IV klasių mokiniai darė įvairius organų maketus iš antrinių žaliavų. Kiekviena klasė turėjo trumpai aprašyti savo pasirinktą organą, kaip rūkymas jam kenkia. Iš visų pagamintų organų maketų suformavome žmogaus kūno maketą. Mokiniai galėjo anonimiškai išreikšti savo nuomonę apie rūkymą. Savo mintis apie rūkymo žalą jie užrašė ant kortelių, kurias sudėjo į dėžutę. Taip pat šią dieną mokiniai pertraukų metų turėjo galimybę žiūrėti trumpametražius filmus apie rūkymo žalą.

Minėdami Tarptautinę nerūkymo dieną norėjome priminti, kad priklausomybė nuo tabako yra liga, paraginti rūkančiuosius atsisakyti šio žalingo įpročio, paskatinti mokinius nepradėti rūkyti ir branginti savo sveikatą.

 • Sporto ir sveikatos diena

Marijampolio Meilės Lukšienės gimnazijoje vyko tradicinė 6–8 klasių ir I–IV klasių mokinių Sporto ir sveikatos diena. Šventės pradžioje klasės smagiai prisistatė. Ypač visus pralinksmino II klasės mokiniai, nurungę visus savo išradingumu ir kūrybiškumu. Vėliau mokiniai dalyvavo stalo teniso, šaškių ir šachmatų varžybose, klasės rungtyniavo sveikos gyvensenos viktorinoje. Sporto salėje vyko krepšinio varžybos ir rungtys „Linksmieji startai“, kurios suteikė daug teigiamų emocijų visų klasių mokiniams. Šventę vainikavo gimnazijos mokytojų ir mokinių varžybos. Įnirtingoje kovoje pergalę šventė mokytojai. Rungčių nugalėtojams buvo įteikti atminimo diplomai, išrinkta sportiškiausia klasė. Šiais metais ja tapo 8 klasė.

 • Konferencija „Mokykla ugdo sveiką vaiką“

Lietuvos Respublikos Seime vyko šalies mokinių konferencija „Mokykla ugdo sveiką vaiką“, kurioje buvo nagrinėjamos mokinių sveikos gyvensenos, mitybos, fizinio aktyvumo problemos. Konferencijoje pranešimą skaitė ir mūsų mokyklos 8 klasės mokinės Ingrida ir Emilija. Merginos konferencijos dalyviams pasakojo, kaip joms ir bendraklasiams praėjusiais metais sekėsi dalyvauti projekto „Sveikatiada“ konkurse „Sveikuoliai – šaunuoliai“. Mokiniai laimėjo pirmąją vietą ir buvo apdovanoti prizu – savaitės stovykla kaimo turizmo sodyboje. Pranešėjos kalbėjo apie tai, kas mokinius motyvuoja įsitraukti į veiklas, kaip projektas pakeitė jų tarpusavio santykius, kokią teigiamą įtaką turėjo klasės mikroklimatui. Mokinės akcentavo, kad tam, jog tikslas būtų pasiektas, reikia susivienyti ir palaikyti vienas kitą – būti tikra komanda.

 • Sveikatos žinių varžytuvės „Sveikatos skrynia“

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras organizuoja žinių varžytuves „Sveikatos skrynia“. Šių varžytuvių tikslas – saugoti sveikatą ir formuoti sveikos gyvensenos įpročius, plėtoti sveikatinimo ir žalingų įpročių prevencijos veiklas įdomia, patrauklia mokiniams forma.

Mūsų gimnazija subūrė net dvi komandas: „Sveikuoliai meduoliai“ ir „Lukšiukai“. Kiekvieną komandą sudarė keturi nariai ir mokytojas. „Sveikuolių meduolių“ komandą sudarė aštuntokės Aistė Stankevičiūtė, Aistė Čižaitė, Gabriela Suma, septintokė Gabrielė Grinevičiūtė ir biologijos mokytoja Jūratė Taučiuvienė. „Lukšiukų“ komadą sudarė aštuntokės Inesa Sizikova, Ingrida Kurova, Emilija Butkutė, Karina Filistovič ir lietuvių kalbos mokytoja Edita Kazakevičiūtė‑Etlioglu. Varžytuvių pradžioje komandos prisistatė: vienos komandos deklamavo, kitos – šoko, dar kitos – skandavo savo sukurtas skanduotes. Po prisistatymų prasidėjo tikras išbandymas – reikėjo atsakyti į organizatorių parengtus klausimus. Klausimai buvo susiję su sveika mityba, aktyviu gyvenimo būdu ir saugiu eismu. Šį kartą mūsų komandoms pritrūko šiek tiek drąsos ir pasitikėjimo savimi, todėl į finalą nei viena iš jų nepateko. Geros nuotaikos tikrai nestigo ir per pertraukėlę – visi mokiniai kartu su juos lydinčiais mokytojais šoko šokius, vaišinosi sveikuolių patiekalais. Be to, visi džiaugėsi biologijos mokytojos Jūratės ir lietuvių kalbos mokytojos Editos laimėjimu – kartu su kitais dviem mokytojais jos nugalėjo mokytojų žinių varžytuvėse.

Visi varžytuvių dalyviai buvo apdovanoti dovanėlėmis ir padėkos raštais. Po varžytuvių mokiniai prižadėjo, kad kitais metais būtinai vėl dalyvaus, nes buvo labai smagu.

 • ES pieno tiekimo programa „Pienas vaikams“

Nuo 2012 m. mokykla dalyvauja ES pieno tiekimo programoje „Pienas vaikams“, skirtoje 1–4 klasių mokiniams. Programa parengta siekiant gerinti mokinių mitybą, formuoti pieno produktų vartojimo įpročius, skatinti pieno produktų vartojimą. Pradinių klasių mokiniai iki 3 kartų per savaitę nemokamai gauna vieną iš šių produktų: natūralaus „Dvaro“ pieno, „Dvaro“ kefyro, vanilinės varškės „Miau“, saldinto jogurto „Miau“.

 • ES vaisių vartojimo skatinimo mokyklose programa

Mokykla nuo 2012 m. dalyvauja ES vaisių vartojimo skatinimo mokyklose programoje. Pradinių klasių mokiniai tris kartus per savaitę nemokamai gauna vaisių ir daržovių: morkų, kriaušių, obuolių, bananų, citrusinių vaisių. Mokinių tėvai džiaugiasi, kad jų vaikams nuo mažens skiepijamas supratimas apie vaisių ir daržovių vartojimo teigiamą poveikį žmogaus sveikatai, formuojami sveikos mitybos įpročiai, mažinama vaikų nutukimo rizika.

Projekto tikslas – pasiekti, kad įstaigose vaikai išmoktų taisyklingai valytis dantis, skatinti jų norą tai daryti. Penkių užsiėmimų parengti moduliai lavins vaikų rankų motoriką, suteiks žinių apie dantis, atlikdami smagius eksperimentus vaikai įvertins cukraus žalą. Projektą vykdo gimnazijos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Ana Kamarauskienė.

 • AIDS diena gimnazijoje

Vos įžengusių pro mokyklos duris mokinių dėmesį patraukė iškaba su užrašu „Gruodžio 1‑oji – Pasaulinė kovos su AIDS diena“ ir nedidelis plakatas apie tai, kaip negalima užsikrėsti AIDS. Stendas „Jie mirė nuo AIDS“ skleidė niūrią nuotaiką, tačiau tai netrukdė mokiniams pertraukų metu klausytis Fredžio Merkurio (Freddie Mercury) ir grupės „Queen“ dainų. Šiais metais minimos 20‑osios atlikėjo Fredžio Merkurio mirties metinės. Mokiniai žiūrėjo filmą „Visi nepastebėti vaikai: Jėzaus vaikai Amerikoje“. Tai mergaitės, sergančios AIDS, gyvenimo istorija. Po filmo visi galėjo dalyvauti viktorinoje tema „Ką žinai apie AIDS?“, o vėliau buvo apdovanoti mažomis dovanėlėmis.

 • Projektas „Sveiko judesio diena“

12 klasės mokinės Beata, Renata, Beata ir Dorota „SK Impeks Medicinos diagnostikos centre“ vykdė projektą „Sveiko judesio diena“. Tai diena, praleista su kineziterapeute Agne Bagdonaite, kuri supažindino su šia specialybe. Merginos ne tik pamatė, kaip dirba kineziterapeutai, bet ir kartu mankštinosi, sužinojo, kaip taisyklingai atlikti paaugliui skirtą individualią kineziterapijos programą, kuri sustiprina nugaros, pečių linijos, krūtinės, pilvo, kojų raumenų grupes. Mokinės sužinojo, kur studijuoti kineziterapiją, kokie yra konkursiniai balai, stojamieji egzaminai.

 • PIT projektas „Ateities medicina – vaistai iš ląstelių“

Gimnazijoje lankėsi kamieninių ląstelių banko atstovė Milda Deveikytė, kartu su mokyklos PIT organizavusi bendrą projektą „Ateities medicina – vaistai iš ląstelių“, kurio tikslas – ne tik supažindinti su biomediko, chemiko profesijomis, bet ir suteikti žinių apie genetikos srities mokslinius tyrimus. 10–12 klasių mokiniai klausėsi vaizdingo ir informatyvaus pasakojimo apie naujausius bandymus kovoti su onkologinėmis ligomis, klonuoti organizmus, svarstė etinius klausimus, susijusius su kamieninių ląstelių naudojimu.

 • Prevencinė paskaita apie kvaišalų ir palaidumo žalą

2013 m. rugsėjo 26 d. į mūsų mokyklą iš Kauno buvo atvykęs kunigas Robertas Gedvydas Skrinskas. Jis 8–12 klasių mokiniams pasakojo apie žalingų įpročių žalą ir prevenciją. Šis įdomus pristatymas pakeitė dalies mokinių nuomonę apie žalingus įpročius, paskatino jų atsisakyti ar net jų nebandyti.

Pristatymo metu kunigas su mokiniais dalijosi patirtimi ir vaizdine medžiaga iš kelionių po Honkongą, Didžiąja Britaniją, Vokietiją, JAV, Rusiją ir Lietuvą. Prevencinė paskaita buvo įtaigi, nepagražinti faktai ir nuotraukos privertė ne vieną mokinį susimąstyti apie kvaišalų žalą. Daugelį mokinių nustebino, kad kunigas laisvai kalba gana intymiomis temomis, pavyzdžiui, apie abortą ir jo pasekmes.

 • PIT ir UAB „Nous“ projektas „Kaip teisingai daryti mankštą, rytiečių požiūris“

Gimnazijoje lankėsi Rytų kovos menais, filosofija, gyvenimo būdu besidomintis Jaro Šatkevič, kuris 5–6 klasių mokiniams ne tik papasakojo, kodėl reikia mankštintis, bet ir parodė kelis mankštos pratimus. Mokiniai kartu su treneriu juos atlikę ėmėsi kur kas sudėtingesnių užduočių – mokėsi savigynos pratimų. Geros nuotaikos tikrai nestigo, nes trenerio išradingumui nebuvo ribų: mokiniai vienas kitam siuntė įsivaizduojamą kamuolį, savo lankstumą patikrino sukdamiesi su ištiesta ranka, stovėdami ant vienos kojos lavino pusiausvyrą. Treneris papasakojo, ko reikia, kad būtum sveikas, stiprus, mokėtum apsiginti ir kitus apginti.

 • Akcija „Antinikotininis paštas“

Trečiąjį lapkričio ketvirtadienį minima Tarptautinė nerūkymo diena. Mūsų mokyklos 1–6 klasių mokiniai šią dieną dalyvavo mūsų mokinių sveikata besirūpinančios Anos Kamarauskienės inicijuotoje akcijoje „Antinikotininis paštas“. Aktyviausi buvo 5 klasės mokiniai, kurie iš tikrųjų rūpinasi savo artimųjų sveikata. Mokiniai kūrė atvirlaiškius savo artimiesiems (tėčiams, mamoms, seneliams, kaimynams, broliams, mokytojams, draugams), kuriuose skatino atsikratyti šio žalingo įpročio, pabrėždami, kad rūkymas labai kenkia jų sveikatai. Tikimės, kad rūkantieji, gavę tokį laišką, susimąstys ir daugiau nebeims cigaretės į rankas.

 • PIT ir įmonės „Vilniaus vandenys“ projektas „Vandens kelias iki čiaupo“

Devintų klasių mokiniai dalyvavo paskaitoje, kurią vedė įmonės „Vilniaus vandenys“ atstovė Ramunė Albrektienė. Paskaitoje buvo kalbama apie vandens cheminę sudėtį, jo valymą, gavimą, resursus. Mokiniai sužinojo, kad Lietuva turi daug gėlo požeminio vandens, jame yra daug mineralinių medžiagų, naudingų žmogaus organizmui. Jie taip pat sužinojo, kad vanduo gali gesti, tapti nebetinkamas vartoti. Uždavę klausimus apie vandens filtravimą, peržiūrėję schemas, rodančias vandens gavimą iš požeminių šaltinių, mokiniai įsitikino, kad chemijos ir fizikos reikia mokytis – šių mokslo sričių žinių reikia laboratorijos darbuotojams, tiriantiems vandens kokybę ir sudėtį.

 • Tarptautinei triukšmo prevencijos dienai skirta akcija

Kovo 30 dieną visus į mokyklą atėjusius mokinius, mokytojus ir kitus darbuotojus pasitiko 5 klasės mokiniai. Jie kiekvienam įteikė ženkliuką, kuriame pavaizduotas perbrauktas garsiakalbis. Šis mažas ženkliukas priminė, kad mokykloje minima Tarptautinė triukšmo prevencijos diena. Likus porai dienų iki šios akcijos ant kabinetų durų buvo pakabinti sveikatos priežiūros specialistės Anos Kamarauskienės parengti plakatai, kuriuose skelbta, kad reikia netriukšmauti, nešūkauti, tyliau kalbėti. Būtent apie tai kalbėjo ir penktokai. Pertraukų metu jie rodė skaidres apie triukšmą, garsų įvairovę, triukšmo poveikį sveikatai. Mokiniams buvo mestas iššūkis – neištarti nei vieno žodžio ištisą pertrauką. Šnekučiams tai buvo sunki užduotis, tačiau ją jie įveikė.

 • Europos judėjimo savaitės bėgimas Marijampolio kaime

Marijampolio kaime vyko netradicinis sporto renginys. Mokinių šūkis buvo „Bėgu aš, bėk ir tu“. Mokiniai bėgo Marijampolio kaimo teritorijoje. Trasos ilgis 1988 metrai (lietuviška olimpinė mylia). Iš pradžių bėgti pradėjo vos keli mokiniai, o likusieji atliko tam tikras užduotis gimnazijos teritorijoje: žaidė futbolą, laistė gėles, karpė krūmus, tvarkė gėlyną, remontavo automobilį, nešė susižeidusįjį neštuvais ir kt. Pradėjusieji bėgimą kvietė visus prisijungti ir taip susibūrė gana didelis bėgikų būrys. Bėgime dalyvavo septyniasdešimt dalyvių, tarp jų 5–8 klasių ir I–IV klasių mokiniai. Džiugu, kad prie akcijos prisijungė ir mokytojai, Marijampolio bendruomenės nariai. Visi bėgimo dalyviai vilkėjo žalios spalvos rūbus arba dėvėjo žalios spalvos aksesuarus. Linksmai dainuodami dalyviai įveikė nuotolį ir kartu grįžo į gimnaziją. Paspaudėme vieni kitiems rankas ir pažadėjome, kad šis renginys taps tradiciniu.

Prabėgus savaitei visi susirinkome peržiūrėti specialiai šiam renginiui sukurtą filmą. Visiems sėkmingai įveikusiems trasą buvo įteikti diplomai. Visus susirinkusius pasveikino Marijampolio Meilės Lukšienės gimnazijos direktorė.

 • Psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos programa „Gyvai“

Nuo 2014–2015 mokslo metų Marijampolio Meilės Lukšienės gimnazijoje vykdoma psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos programa „Gyvai“. Jos tikslas – lavinti mokinių įgūdžius, reikalingus sveikai gyventi ir nepradėti vartoti tabako, alkoholio ir narkotikų.

Mūsų gimnazijos 6–7 klasių mokiniai dalyvaus 12 užsiėmimų, kurių metu mokysis bendrauti, kritiškai ir kūrybiškai mąstyti, apginti savo nuomonę, atpažinti bendraamžių įtaką ir sužinos apie alkoholio, tabako ir narkotikų žalą. Užsiėmimus ves gimnazijos socialinė pedagogė Renata Radivilovič ir neformaliojo švietimo vadovė Renata Repeikienė. Užsiėmimai bus integruoti į klasės valandėles.

 • Integruotos pirmosios pagalbos pamokėlės

Gimnazijoje vyko integruotos pirmosios pagalbos pamokėlės, kurias vedė Raudonojo Kryžiaus atstovė Lilia Butrimienė. Pamokėlių metu mokiniai aptarė, kaip elgtis įvykus nelaimingam atsitikimui: užspringus, esant išoriniam ar vidiniam kraujavimui, apsinuodijus. Mokiniai mokėsi atlikti širdies masažą ir dirbtinį kvėpavimą.

 • Akcija „Išgelbėk draugą“

Marijampolio Meilės Lukšienės gimnazijoje vyko akcija „Išgelbėk draugą“. Joje dalyvavo 6–8 klasių ir II klasės mokinių komandos. Akcijos tikslas – atkreipti mokinių dėmesį į pirmosios pagalbos teikimo svarbą. Iš pradžių reikėjo suvaidinti arba papasakoti įvykį. Geriausiai šią užduotį atliko 6 ir 7 klasių komandos. Mokiniai sužinojo, kaip elgtis nelaimės atveju, kaip iškviesti medicinos pagalbą. Vėliau komandos atliko pirmosios pagalbos užduotis: įvertino, kas atsitiko nukentėjusiam ir papasakojo, kaip suteikti pirmąją pagalbą.

 • „Gegužės 31‑oji – Pasaulinė diena be tabako“

2015 m. gegužės 31 d. pasaulis jau 26‑ąjį kartą minėjo Pasaulinę dieną be tabako. Pagrindinis jos tikslas – apsaugoti dabartinę ir būsimas kartas nuo tabako vartojimo sukeliamų sveikatos, socialinių, aplinkos ir ekonominių problemų. Ankstyvą gegužės 25 d. rytą ir mūsų gimnazijos 5–8 ir I–IV klasių mokiniai paminėjo Pasaulinę dieną be tabako. Buvo organizuotas bėgimas „Nerūkyk – verčiau sportuok“. Per pirmą pamoką susirikiavę prie gimnazijos įėjimo mokiniai laukė starto. Po bėgimo Marijampolio kaimo apylinkės takeliais mokiniai grįžo į gimnaziją ir dalyvavo akcijoje „Pūsk burbulą, bet ne dūmą“.

Kova su rūkymo epidemija sunki, o pasiekti rezultatai maži. Straipsnį galima baigti verčiančiu susimąstyti sakiniu „Kovoti negalima pasiduoti“. Kur padėti kablelį, tai kiekvieno iš mūsų apsisprendimas. Aš renkuosi kovoti, o ką renkiesi tu?

 • Europos sporto savaitės akcija „Judri mokykla“

Mūsų gimnazija kartu su kitomis Lietuvos švietimo įstaigomis dalyvavo Europos sporto savaitės akcijoje „Judri mokykla“. Pamokų ir pertraukų metu mokiniai dalyvavo įvairiose sporto rungtyse. Rugsėjo 15 d. išsiaiškinome taikliausią gimnazijos krepšininką, o rugsėjo 16 d. pertraukų metu mokiniai žongliravo futbolo kamuoliais. Akciją „Judri mokykla“ vainikavo draugiškos gimnazijos mokytojų ir mokinių krepšinio varžybos. Šį kartą pergalę šventė gimnazijos mokytojai.

 • „Gera psichikos sveikata – tai laiminga vaikystė, saugi ir ori senatvė“

Meilės Lukšienės gimnazijoje vyko prevencinis renginys, skirtas Pasaulinei psichikos sveikatos dienai paminėti. I–IV klasių mokiniai klausė Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro lektorės psichologės‑psichoterapeutės Daivos Žukauskienės paskaitos „Psichohigiena – kitaip paprastas būdas suvaldyti stresą“. Mokiniai buvo supažindinti su streso sąvoka, įvairiais stresoriais ir kaip jie veikia mūsų psichinę sveikatą, mokėsi valdyti stresą.

5–8 klasių mokiniai lankstė origamius ir iš jų kūrė savo psichikos sveikatos medį. 1–4 klasių mokiniai piešė pasaulį, kuriame visi jaučiasi sveiki ir saugūs. Ant nupiešto Žemės rutulio lipdė pačių nupieštus žmogeliukus su šūkiu „Sveikas pasaulis – saugus pasaulis“, diskutavo, kada žmogus jaučiasi saugus, kodėl svarbios mūsų emocijos.

 • Tarptautinė nerūkymo diena

Kasmet trečiąjį lapkričio ketvirtadienį minima Tarptautinė nerūkymo diena. Tabako rūkymas – labiausiai paplitusi priklausomybės liga, kelianti daugiau sveikatos problemų ir dažniau besibaigianti priešlaikine mirtimi, negu visos kitos ligos, susijusios su legalių ir nelegalių narkotinių medžiagų vartojimu, kartu sudėjus. Pasaulio sveikatos organizacija rūkymo keliamą pavojų asmens ir visuomenės sveikatai lygina su epidemijų keliamais pavojais.

Lapkričio 19 d. gimnazijoje minint šią dieną visos klasės kūrė socialinę reklamą „Cigaretės šermenų vizualizacija“. Minėdami Tarptautinę nerūkymo dieną norėjome priminti, kad priklausomybė nuo tabako yra liga, paraginti rūkančiuosius atsisakyti šio žalingo įpročio, paskatinti mokinius nepradėti rūkyti, saugoti ir branginti savo sveikatą.

„Tokios akcijos labai reikalingos – gal rūkaliai susimąstys, kokią žalą jie daro sau ir aplinkiniams“, – savo nuomonę išreiškė II klasės mokiniai.

Beveik 4 mėnesius 7 klasės mokiniai varžėsi „Sveikatiados“ konkurse „Sveikuoliai – šaunuoliai“ dėl pagrindinio prizo – stovyklos visai klasei. Mokiniai norėjo įrodyti, kad jie yra šaunūs ir domisi sveika gyvensena. Pirmojo etapo užduotis buvo gaminti sveikuolių patiekalus, filmuoti ir filmus siųsti konkurso organizatoriams. Tokių filmų mokiniai sukūrė beveik trisdešimt, todėl galima sakyti, kad jie jau savarankiški ir tikrai be mamos išsiverstų virtuvėje. Antrojo etapo užduotis – bent penkis žygius kartu su visa klase nužygiuoti, juk judėjimas taip pat labai svarbus. Mūsų žygeiviai žygiavo kartu visa klase ir būreliais, ir po vieną daugiau nei 15 kartų. Į trečiąjį etapą (finalą) pateko tik penkios mokyklos iš visos Lietuvos (iš viso konkurse dalyvavo 127 mokyklos). Gegužės 13 d. Vingio parke mūsų septintokai įrodė, kad yra vikrūs, stiprūs, greitai orientuojasi aplinkoje, nepalieka draugo bėdoje, geba susivienyti ir… laimėti. Mūsų septintokai – geriausi sveikuoliai šaunuoliai, todėl tikrai nusipelnė poilsio vasaros stovykloje.

 • Projektas „Antinikotininis klubas“

Jau trečius metus Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras organizuoja projektą „Antinikotininis klubas“. Šio projekto tikslas – suteikti 7–12 klasių mokiniams veiksmingą pagalbą norint mesti arba nepradėti rūkyti.

Šiais mokslo metais mūsų gimnazija taip pat prisijungė prie šio projekto. Nuo 2015 m. lapkričio mėnesio iki 2016 m. gegužės mėnesio III klasės mokiniams buvo organizuoti užsiėmimai. „Antinikotininio klubo“ veikla pagrįsta vertybinių nuostatų formavimu, įgūdžių atskleidimu, žinių suteikimu ir susitikimų aptarimu – kas labiausiai ir veikia vaiko elgesį. Daug dėmesio skiriama pozityviai aplinkai kurti, leidimui mokiniams pasireikšti jiems priimtinais būdais, jų orumui išsaugoti.

Projektą vykdė gimnazijos socialinė pedagogė Renata Radivilovič, psichologė Milda Biveinienė, sveikatos priežiūros specialistė Ana Kamarauskienė ir lietuvių kalbos vyresn. mokytoja Rita Sakalauskienė.

Akcijos tikslas – padėti norintiems mesti rūkyti. Mūsų Marijampolio Meilės Lukšienės gimnazijos mokiniai prisidėjo prie šios akcijos, o Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras šiai dienai paminėti pristatė subrandintus vaisius ir ši akcija virto „Obuolys vietoj cigaretės“. Obuoliai buvo pažymėti specialiais lipdukais www.nerukysiu.lt (šioje interneto svetainėje yra naudingos informacijos).

Šviežius obuolius mokiniai mainė ir dalijo gatvėje, seniūnijoje, parduotuvėje ir medicinos įstaigoje.

 • Akcija „Kuprinė, ar ji tau ne per sunki?“

Marijampolio Meilės Lukšienės gimnazijoje vyko akcija „Kuprinė, ar ji tau ne per sunki?“ Akcijos tikslas – atkreipti tėvų ir mokinių dėmesį į kuprinės svorį, ar teisingai sudėti daiktai, ar jos saugiai nešiojamos, ar prisegti atšvaitai. Pradinių klasių mokiniai atsakinėjo į užduotus klausimus ir noriai svėrė savo kuprines.

Daugumos mokinių nuomone, jų kuprinės nėra per sunkios, nešiojamos saugiai su prisegtais atšvaitais.Apsilankyti puslapyje arrow_forward arrow_back Grįžti Vilniaus_Marijampolio_r.docx