Neformalusis vaikų švietimas

Vilniaus r. Nemenčinės Gedimino gimnazijos iniciatyvos

person_pin Vykdytojas: Andrius Pračkaila

 1. Mokykla dalyvavo Europos sporto savaitėje. Apie šimtą 1–4, 5–8 ir I–IV klasių mokinių per pirmą pamoką susirinko gimnazijos aikštelėje bendram šokiui – žaibiškam sambūriui.
 2. Šeimų sporto šventėje dalyvavo apie penkiasdešimt 1–4, 5–8 ir I–IV klasių mokinių ir jų tėvų. Jie gimnazijos sporto salėje 5 valandas varžėsi įvairiose rungtyse. Išrinkta sportiškiausia šeima, apdovanoti nugalėtojai.
 3. Pradinių klasių mokinių bėgimo varžybose „Palestra“ dalyvavo apie šimtą 1–4 klasių mokinių. Jie dvi dienas gimnazijos sporto salėje dalyvavo bėgimo varžybose. Mokiniai susipažino su bėgimo „Palestra“ taisyklėmis, sąžiningai varžėsi, aktyviai palaikė dalyvius, o nugalėtojai buvo apdovanoti diplomais.
 4. Pradinių klasių kvadrato tarpklasinėse varžybose dalyvavo šimtas trisdešimt 1–4 klasių mokinių. Jie dvi savaites treniravosi gimnazijos sporto salėje ir dalyvavo kvadrato varžybose. Dalyviai sužinojo arba prisiminė kvadrato taisykles, aktyviai varžėsi, bendraklasiai palaikė mėgstamą komandą, o nugalėtojai buvo apdovanoti diplomais.
 5. Badmintono 8 klasių ir I–IV klasių varžybose dalyvavo penkiolika mokinių. Jie dvi savaites treniravosi ir varžėsi badmintono varžybose gimnazijos sporto salėje. Dalyviai patobulino badmintono žaidimo techniką ir taktiką. Nugalėtojai buvo apdovanoti diplomais.
 6. Gimnazijos mokinių svarsčių kilnojimo varžybose dalyvavo penkiolika 8 klasių ir I–IV klasių mokinių. Varžybos vyko dvi pamokas gimnazijos treniruoklių salėje. Mokiniai išmėgino savo galimybes jėgos sporto šakoje. Nugalėtojai apdovanoti diplomais.
 7. Dvi mokytojų ir mokinių komandos po 12 dalyvių žaidė draugiškose krepšinio varžybose. Tai sustiprino mokytojų ir mokinių santykius, o prisiminimui liko smagūs įspūdžiai.
 8. Kasmet rugsėjo–spalio mėn. gimnazijoje vyksta taisyklingos laikysenos prevencijos akcija „Draugiška kuprinė“. Jos metu, atsižvelgus į vaiko svorį, apskaičiuojamas galimas mokinio kuprinės svoris. Praėjusiais metais renginyje dalyvavo 204 pradinių klasių mokiniai.
 9. Visi pradinių klasių mokiniai dalyvavo Vilniaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro organizuotoje akcijoje „Pertrauka tyloje“, skirtoje Tarptautinei triukšmo dienai paminėti. Mokiniai mokėsi išgirsti tylą ir suprato triukšmo žalą sveikatai.
 10. Šešiasdešimt 3–8 ir I–IV klasių mergaičių dalyvavo Lietuvos futbolo federacijos projekto „Live your goals“ komandinėse rungtyse. Dalyvėms įteikti FIFA marškinėliai.
 11. Visi pradinių klasių mokiniai prisidėjo prie onkologinių susirgimų prevencijos ir dalyvavo švietėjiškoje akcijoje „Diktantas, virstantis gražiausiu laišku mamai ir tėčiui“. Gimnazija buvo apdovanota padėkos raštu, mokinių tėvams įteikti prevenciniai laiškai, o mokiniai gavo dovanų pieštukų su akcijos užrašu.
 12. Nemenčinės pradinio ugdymo metodinio centro renginyje „Proto mūšis – sveikatos gūsis“ dvidešimt keturi 3–4 klasių mokiniai varžėsi proto, sveikos gyvensenos ugdymo ir sporto rungtyse. 2016 m. Gedimino gimnazijos komanda laimėjo pirmąją vietą, o 2017 m. – antrąją vietą.
 13. Dvylika antrokų lanko sveikos gyvensenos ugdymo užsiėmimus „Augu sveikas ir laimingas“. Užsiėmimų metu mokiniai globoja žvėrelius ir paukštelius, gamina ir vaišinasi sveikuolių salotomis, sportuoja, mokosi atsipalaiduoti ir įgyja žinių apie sveiką gyvenimo būdą.
 14. Visi pradinių klasių mokiniai dalyvavo Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro organizuotoje akcijoje „Apibėk mokyklą“. Gimnazija apdovanota padėkos raštu už aktyvų dalyvavimą.
 15. Mokiniai dalyvavo iniciatyvos „Veiksmo savaitė be patyčių“ renginiuose. Programos tikslas – atsižvelgus į gimnazijos bendruomenės, kiekvienos klasės poreikius ir aktualijas, skatinti draugiškus vaikų, suaugusiųjų tarpusavio santykius ir kurti saugią mokyklą, kurioje nebūtų patyčių ir smurto. Uždavinys – skatinti gimnazijos bendruomenės draugišką bendravimą ir pagarbą.
 16. Vaikų ir jaunimo dienos stovykloje dalyvavo 44 mokiniai. Stovyklos dalyviai ėjo į žygį pėsčiomis po Nemenčinės kalvas, Nemenčinės piliakalnį, dalyvavo edukacinėje programoje „Paukščių kaime“, ekskursijoje į Geležinkelių muziejų, dailės terapijos, floristikos užsiėmimuose. Mokiniai kasdien žaidė judriuosius žaidimus.


Apsilankyti puslapyje arrow_forward arrow_back Grįžti Vilniaus_Nemencines_Gedimino_r.docx