Neformalusis vaikų švietimas

Vilniaus r. Paberžės „Verdenės“ gimnazijos iniciatyvos

person_pin Vykdytojas: Vytautas Garšva, kūno kultūros vyresnysis mokytojas

Mokslo metų eigoje vyko įvairūs renginiai ir užsiėmimai, kurių metu buvo stiprinama mokinių fizinė, psichinė sveikata. Gimnazijoje taip pat rūpinamasi saugios aplinkos kūrimu. Veikloms įgyvendinti kviečiami lektoriai ir svečiai.

Vyko zumbos užsiėmimai 5–8 ir I–IV klasių mokiniams. Mokiniai šoko ir kartojo trenerių judesius.

Kovos menų treneris vedė užsiėmimus 1–4, 5–8 ir I–IV klasių mokiniams. Gimnazistai susipažino su kovos menų filosofija, dalyvavo treniruotėje.

Vaikų ir paauglių psichiatrės mokė 5–8 ir I–IV klasių mokinius, kaip išgyventi paauglystėje iškilusias problemas, valdyti neigiamas emocijas, sutramdyti pykčio proveržius. Vyko užsiėmimai „Psichinės sveikatos stiprinimas“ (5–8 ir I–IV klasių mokiniams) ir „Nuo menkavertiškumo iki savęs priėmimo“ (I–IV klasių mokiniams).

Gimnazijoje mokiniai įgyja ir sveikos gyvensenos įgūdžių, mokykla dalyvauja programose „Vaisių vartojimo skatinimas švietimo įstaigose“ ir „Pienas vaikams“. Šios programos skirtos priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytiniams ir pradinių klasių mokiniams. Šiais metais programose dalyvavo 85 mokiniai.

Į gimnaziją buvo pakviesti policijos pareigūnai, su kuriais mokiniai diskutavo ir aptarė įvairius klausimus. Taip pat pareigūnai vedė prevencinius užsiėmimus „Psichotropinių medžiagų vartojimo prevencija“.

Gimnazija vykdo veiklas, skirtas ne tik mokiniams, bet ir mokytojams, tėvams. Gimnazijoje psichiatras vedė seminarus „Ką daryti, jeigu vaikas vartoja psichoaktyviąsias medžiagas“ ir „Ką daryti, jeigu mokinys vartoja psichoaktyviąsias medžiagas“.

Siekdami užkirsti kelią patyčioms, kiekvienais metais dalyvaujame iniciatyvoje „Veiksmo savaitė be patyčių“. Į veiklų įgyvendinimą įtraukiama visa gimnazijos bendruomenė.

Akcija „Pertrauka tyloje“ vyko gimnazijoje. Dalyvavo visi gimnazijos mokiniai ir darbuotojai.

Projekte „Klasikinės ir moderniosios biotechnologijos“ dalyvavo šešiolika II klasės mokinių. Jie gamino girą, varškę, jogurtą, kepė duoną, diskutavo apie GMO reikšmę. Projekte „Mikrobiologinis patalpų užterštumas“ dalyvavo septyniolika aštuntokų. Mokiniai tyrė gimnazijos patalpų biologinį užterštumą.

Projekte „Mano žalioji palangė“ dalyvavo dešimt penktokų. Mokiniai ant palangės augino prieskonines daržoves.

Projekte „Bendradarbiaujame su socialiniais partneriais“ dalyvavo penkiolika I–II klasių mokinių. Jie VK Agrotechnologijų fakultete tyrė, kiek yra vitamino C įvairiuose vaisiuose ir daržovėse, vandens kokybę, nustatė chlorofilus ir kofeiną arbatoje.

Projekte „Laimingas vanduo – sveikas žmogus“ dalyvavo aštuoniolika 5–8 klasių mokinių. Jie tyrė vandens kokybinius parametrus ir atliko kūrybines užduotis.

„Žaliosios olimpiados“ veiklų metu mokiniai aiškinosi atliekų antrinio panaudojimo galimybes.

Akcijoje „Draugiška kuprinė“ dalyvavo apie 60 pradinių klasių mokinių. Buvo sveriamos mokinių kuprinės ir aiškinama, kokios gali būti sunkios kuprinės nešiojimo pasekmės sveikatai.

Edukacinėje išvykoje „Nepažinti Trakai“ dalyvavo 45 gimnazijos mokiniai. Jie turėjo galimybę pabuvoti druskos kambariuose ir susipažinti su holoterapija. Mokiniai sveikai praleido laisvalaikį aerobikos salėse, kėglių klube ir mėgavosi SPA vandens procedūromis.

Projekte „Sveikata visus metus“ dalyvavo aštuoni 6 klasės, I klasės ir III klasės mokiniai.Apsilankyti puslapyje arrow_forward arrow_back Grįžti Vilniaus_Paberzes_Verdenes_r.docx