Neformalusis vaikų švietimas

Vilniaus Senvagės gimnazijos iniciatyvos

person_pin Vykdytojas: Rūta Gadeckienė, kūno kultūros mokytoja metodininkė

Vilniaus Senvagės gimnazijoje yra sporto klasių, mokiniai kasmet dalyvauja gimnazijų žaidynėse, futbolo varžybose. Varžybose dalyvauja apie dvidešimt I–IV klasių mokinių. Jos vyksta rugsėjo, spalio ir balandžio mėnesiais mūsų mokyklos stadione. Daugiau nei penkiasdešimt I–IV klasių mokinių dalyvauja kaip palaikymo grupė. Pernai Vilniaus miesto mokyklų varžybose mokiniai užėmė trečiąją vietą, šiais metais pateko į pusfinalio varžybas.

Jau daug metų mokykloje vyksta sporto olimpiada, skirta Tarptautinei vaikų gynimo dienai. Tai – tarsi mokslo metų veiklos apibendrinimas. Įvairių sporto šakų varžybose dalyvauja visi gimnazijos mokiniai. Sporto olimpiadą remia Šnipiškių seniūnija, „Žalgirio“ draugija, Lietuvos tautinis olimpinis komitetas. Olimpiadoje dažnai dalyvauja ir kitos Šnipiškių seniūnijos mokyklos. Mokiniai dalyvauja Olimpinės mylios bėgime, tarpklasinėse futbolo ir tinklinio, smiginio varžybose, piešinių konkurse sporto tema, traukia virvę, teisėjauja, padeda organizatoriams. Prizininkai apdovanojami padėkos raštais, dovanomis. Renginių nuotraukos ir rezultatai skelbiami gimnazijos interneto svetainėje, stenduose.

Projektas „Vardan tos Lietuvos“ skirtas Lietuvos kariuomenės dienai paminėti. 8 klasės, I–II klasių mokinių komandos dalyvauja rungtyse, įveikia kliūčių ruožą, su daina žygiuoja, dalyvauja istorijos viktorinoje ir patriotinės dainos konkurse. Šiais metais konkursas buvo organizuotas I–II klasių ir 8 klasių mokinių komandoms. Konkurse dalyvavo ir kitų mokyklų komandos (apie 100 mokinių). Konkursui ruošėsi visi klasių mokiniai, vėliau klasei atstovavo 15–20 mokinių. Rezultatus ir nuotraukas paskelbėme gimnazijos interneto svetainėje.

Gimnazijoje vyko sporto turnyrai, kuriuose dalyvavo III–IV klasių ir jau baigusių mokyklą mokinių komandos. Didelio susidomėjimo sulaukė salės futbolo turnyras, skirtas mokyklos 40‑mečiui, daug dalyvių susirinko į kalėdinį krepšinio turnyrą. Gimnazijos interneto svetainėje ir gimnazijos „Facebook“ paskyroje buvo paskelbta vaizdo medžiaga ir nuotraukos.

Gimnazijoje vykdomas tradicinis projektas „Senvagės žiedai“. Mokiniai dalyvauja netradicinėse pamokose ir pertraukose, susijusiose su renginio tema, vyksta teminės judriosios estafetės, mažojo futbolo, tinklinio varžybos, smiginio, taiklumo konkursai.

Gimnazistai aktyviai dalyvauja įvairiose gimnazijos, miesto, šalies akcijose, projektuose. Turnyruose, varžybose garsina Vilniaus ir Lietuvos vardą.

Gimnazijos sporto salėje visus metus vyksta tarpklasinės krepšinio, tinklinio varžybos. Krepšinį žaidžia vaikinai, o tinklinio varžybose dalyvauja merginų ir mišrios komandos.

Gimnazijoje yra I, II, IV sporto klasių, šių klasių mokiniams sudarytos sąlygos treniruotis rytais ir vakarais, futbolininkai gali po treniruočių nusiprausti, turi spinteles ir kabinetus persirengti, susirinkimams.Apsilankyti puslapyje arrow_forward arrow_back Grįžti Vilniaus Senvagės gimnazija